[ Milos Stojanovic @ 24.12.2004. 01:44 ] @
Najzad sam nabavio jednu stariju igru (iz sredine 1996.) koja radi pod DOSom (tačnije koristi, za to vreme standardni, DOS/4GW), ali imam problema sa njom :( Pokušao sam prvo iz običnog WinXP (+ eventualno compatibility mode), ali setup nije uspeo da nađe zvučnu karticu. Onda sam pokrenuo DosBOX i kroz njega startovao, igra radi u punih 640x400 sa zvukom, ali zvuk i slika umeju da zaseckaju. Nakon toga sam pokušao sa vmware-om i Win98, ali igra ponovo nije detektovala zvučnu karticu :( Na kraju sam instalirao VirtualPC i na njega digo Win98, sve lepo podesio, igra radi fino, slika ne secka, ali zato zvuk ubija. Čuje se stalno neko jittering pucketanje.
Na kraju ispada da je najbolje bilo pod DosBOXom.
Da li neko ima neki savet za tweak jedne od ovih varijanti, ili da tražim od druga da mi pozajmi svoj stari 486 da se slatko izigram na njemu (a, da, igra je provereno savršeno radila na mojoj staroj 486-ici, pre 6-7 godina)?
Ako je bitno, mada ne verujem, igra je toonstruck, a moja mašina XP2800+, 512DDR, 9600XT, SB Audigy2, WinXP+SP2.

Probao bih čist DOS, ali ne verujem da ću da nateram moju zvučnu da radi pod DOSom.
Bilo kakav savet i/ili ideja su dobrodošli.
Baš me uhvatila nostalgija, ove današnje igre su mi nekako sve bezveze. :(

[Ovu poruku je menjao trooper dana 24.12.2004. u 23:55 GMT+1]
[ garg @ 24.12.2004. 02:23 ] @
Tweakuj malo bolje taj dosbox da izbegnes seckanja(CPU cycles i skip frames).Ima negde sajt gde se za mnoge starije igre daju ova dva podesavanja.
Jesi probao VDMSound?
[ Milos Stojanovic @ 24.12.2004. 22:54 ] @
Stavih zvuk na mono i dodah frameskip na 8. Žrtva na koju ću izgleda uspeti da se nateram. Nije ni ovako loše, bar ne secka, a i dalje je punih 640x400 :)
DosBOX je zaista cool stvar, bar što se tiče tih starijih igara. Kad pomislim da sam dva puta instalirao Win98 u nadi da će biti bolje kroz VPC/vmware ... :(
[ FormatC @ 22.01.2005. 02:37 ] @
A koja je to igrica?
[ Safet Beriša @ 22.01.2005. 06:21 ] @
Neke igre lepo rade sa VDMSoundom.