[ genije77 @ 20.01.2005. 10:04 ] @
Sta mislite o Beko klima uredjajima.Mogu je nabaviti po dosta povoljnoj cijeni pa me zanima sta mislite o njima, da li je neko imao iskustva sa njima, kako se ponasaju itd.Hvala!!!!
[ Klio @ 14.02.2005. 00:35 ] @
Prodavac mi je preporucio da od jeftinih klima koje je imao u ponudi (Beko, Eskimo i Bosch) izaberem Bosch. Pojma nemam da li me je prevario jer sam ga poslusao, a sada ni na jednom sajtu ne mogu da nadjem nista o toj klimi koju sam kupio. Pronasao sam svasta, a najkorisnija, za tebe, bice informacija da su ti uredjaji (poput frizidera) prilicno dugotrajni i da o kvalitetu klima treba suditi tek nakon nekoliko godina kada pocnu da se kvare u vecem broju (i jeftine i skupe) jer je nase trziste do sada bilo siromasno ponudom ovakvih uredjaja. Novinarski podatak od leta 2004-e kaze da tek svako deseto domacinstvo u Srbiji ima taj uredjaj. Licno mi se cini da tek svako trideseto ima, ali nema veze.
Najbolje klime su Tadiran, Fujitsu, Mitsubishi...
Ukoliko neko ima iskustva ili saznanja o Bosch klima uredjajima neka napise koju recenicu...
[ gazza @ 14.02.2005. 11:53 ] @
to je klima kineske proizvodnje sa matsushita kompresorom. znaci ne bi trebalo da je najgora ali ne ocekuj cuda, moguce da je neka bosch serija za bedne zemlje istocne evrope. ni oni vise nisu ono sto su bili, moj bosch toster mi je 3 puta riknjavao u garanciji.
[ superbaka @ 14.02.2005. 13:11 ] @
koliko ja znam, BEKO je turska firma koja je nedavno kupila da li bese Blaupunkt ili Grunding...
[ StORM48 @ 14.02.2005. 14:59 ] @
Da, to je TURSKA proizvođnja, navodno po "engleskoj licenci". Šijo mi ga Đura...
[ gazza @ 14.02.2005. 22:43 ] @
nemam link, to sto sam napisao za bosch klimu mi je rekao baja u eltimu i raspitao sam se kod jednog dobrog servisera. kaze da je ista kao i bilo koja druga kineska klima sa pristojnim kompresorom, u fazonu je da je jeftina i da radi posao. mozda navodi sebi vodu na mlin. kako mislis inace da dobra bosch klima kosta samo 250e, no way brate.
ali mislim da se preteruje sa ovom pricom o klimama, niti je ovde ekstremna klima niti su ti uredjaji toliko nepouzdani.
[ ctrl alt del @ 14.02.2005. 22:54 ] @
okej, najvise sam se zbunio zbog cene jer sve bosove klime kostaju od 1000evra pa na gore. jasno mi je da je u pitanju kinez, ali posebno me interesuje jer mi je prodavac rekao da ima neki poluinverter i da zahvaljujuci njemu moze da efikasno greje i do -10 C. e sad koliko se ja razumem u tehniku inverter je inverter ili ga nema. može li mi neko pojasniti pojam poluinverter ili je to marketinski trik
[ gazza @ 15.02.2005. 15:34 ] @
vidim da smo bili u istoj radnji, u onom eltimu gore na bulevaru posto je i meni prodavac buncao nesto slicno.
jos mi je rekao da je kompresor boschov za razliku od prodavca u drugoj radnji koji mi je rekao da je matsushitin.
drugim recima oni nemaju pojma sta prodaju.
klima inace ne izgleda narocito solidno, totalni plastikaner ukljucujuci i dosta jadnu plasticnu masku na spoljnom elementu. najsolidnije deluju boschove nalepnice:)
ne znam sta da kazem, verovatno je neki polu krs cim je snizena prvo sa 70 na 40 hiljada i sada na 20.000. mora da se prodavala kao luda. i meni treba klima ali ne znam.
[ genije77 @ 18.02.2005. 10:43 ] @
Montirao sam BEKO klimu 12-ka i upalio da grije, rezultati su vise nego ocekivani super grije mislim da bi mogao kosu da susim ispred nje, znaci sto se tice grijanja odlicna je ima defrost jako brzo ga uradi ,a za hladjenje cemo vidjeti. Imam jedno pitanje pa ako neko moze da mi odgovori. Sta se desava kad ostane zraka u cijevima znaci kad se ne ozraci kako treba. Da li sam ja dobro ozracio klimu ako mi odlicno grije i da li to znaci da necu imati problema sa hladjenjem?
[ cicika @ 18.02.2005. 12:46 ] @
Citat:
mislim da bi mogao kosu da susim ispred nje


A kakva joj je regulacija vlažnosti vazduha? (pošto me ova tvoja izjava asocira na jako suv vazduh )
[ genije77 @ 18.02.2005. 12:52 ] @
Sto se tice toga ima neka kapljica na daljinskom ali ja to nisam palio meni ona treba vise da hladi tako da me to ne zmamra da li ona sushi vazduh, ali mislim da ima tu neku opciju za vlaznost vazduha.
[ SkewSoul @ 13.06.2007. 11:53 ] @
ELTIM promovise prodaju klime "Beko BKH 120" za 17 soma dindzi. po specifikaciji, ima sve sto i skuplji LG-ovi, a cena je na nivou Midea ili Galantz. molim za savet, da li su Beko 12-ice kvalitetne?!

hvala
[ _Slovenac_ @ 15.06.2007. 23:03 ] @
Ti isto i mene interesuje?
[ Mister Big Time @ 22.06.2007. 18:53 ] @
I ja imam istu dilemu - do sada sa BEKO uredjajima sam savrseno zadovoljan, ali ipak je rec o ketleru i resou koji i nisu nesto komplikovani sto se tice izrade i proizvodnje :)

Za drugi stan sam uzeo jedan Galantz juce, kazu manje trosi struje od Midea klima, i po velicini manje prostora zauzima.. 12-ica..

[ pigeon @ 25.06.2007. 11:10 ] @
I mene ovo interesuje?

Ima li neko da podeli utiske o BEKO klimama?
[ frigogagi @ 04.07.2007. 02:01 ] @
Sta reci, kolko para tolko muzike, nekoliko sam ih montiro i skoro svaka je falicna, ostecene baterije, fali gasa il ga uopste nema,a da nepricam o plastici ispred kondenzatorskog ventilatora, ko da vuce serpu za sobom, moje missljenje trebaje zaobici...
[ FIREBIRD @ 04.07.2007. 13:39 ] @
BEKO = GALANZ.

Sasvim solidna klima za te pare.
[ grandmanitu @ 04.07.2007. 17:29 ] @
Kupio sam BEKO BKH 120 i mogu da kazem samo jedno...NE RADI!!! Na displeju stoji oznaka F6 i da me ubijete nemam pojma sta to znaci. Probao sam na netu da nadjem odgovor ali mi ne ide od ruke. Ako neko zna nesto vishe ili konkretno vezano za "Error message F6", bio bi mu vishe nego zahvalan. Da kazem josh da sama izrada klime (mislim na plastiku) je kao chinese igracke. Sto se tice preporuke...NIK klime :)
[ FIREBIRD @ 05.07.2007. 13:46 ] @
Verovatno nema neki kontakt.
Mogu da pogledam u uputstvu za VIVAX mobilnu klimu tako je pisalo nesto o tim greskama, tj o samo dijagnostici.
Inace imas garanciju obrati se servisu, ako je klima u garanciji ne brini se.

Pozdrav
[ grandmanitu @ 05.07.2007. 14:29 ] @
Zamolio bih te ako ti nije problem da mi proverish sta pishe u uputstvu posto majstori dolaze tek za 5 dana :(
[ FIREBIRD @ 07.07.2007. 11:11 ] @
GRSKA E6 - GRESKA ZAVOJNICE.

To je samodijagnostika VIVAX 9 mobilne klime.

Tvoja BEKO klima ima daljinac sa 2 crvena velika dugmeta ?
Koji je tacan seriski broj klime ? Imas nalepnicu na unutrasnjoj jedinici sa donje strane.

Pozdrav
[ grandmanitu @ 07.07.2007. 11:59 ] @
Model je BKH 120. Na daljincu nemaju dva crvena dugmeta vec jedno zeleno. I sta znaci greska ZAVOJNICE??? E da, da ne zaborvin na jedan vrlo vazan faktor...greska je F6 a ne E6

Hvala unapred.

P.S. Serijski broj ne mogu da nadjem :(
[ Mister Big Time @ 08.07.2007. 00:44 ] @
Nego jel cuo neko da je BEKO Engleski brend?! Ja sam bio ubedjen da je Turski... ortaka je neki prodavac ubedjivao da je Engleski
[ FIREBIRD @ 08.07.2007. 16:39 ] @
BEKO je tusrka frima, koliko ja znam LG je kupio pre 2godine tako nesto.

Pozdrav.
[ ceta @ 27.07.2007. 07:44 ] @
posto sam ja zapoceo temu i posto sam uzeo bekovu klimu red bi bio da i dam svoje misljenje o istoj. Ja sam prezadovoljan radom i u rezimu grijanja i u rezimu hladjenja, nikakvih problema nisam imao. Nisam imao ni problem sa baterijama, kako je gore neko napisao, niti sa nedostatkom freona, niti sa plastikom. Od prvog dana klima radi fantasticno,cak i sada kad su bile ove nesnosne temperature od preko 40 stepeni ona je svoj posao obavljala odlicno, dakle sve pohvale za Beko.
[ extramedia @ 27.06.2008. 11:16 ] @
Naravno, cim udare vrucine, svi se bace na klima uredjaje.

Midea nije losh izbor... malo su skuplje, ali nema nikakvih problema. U kancelariji imamo model 12 MHR koji radi non stop oko 9 sati dnevno, svakog dana... vec godinu dana nismo imali nikakav problem.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 27.06.2008. u 12:38 GMT+1]
[ Boka_M @ 17.02.2011. 09:05 ] @
Pozdrav svima...

Da li neko ima uputstvo za Beko BKV-120 klimu?
Kakva su iskustva sa ovom klimom?
[ ivan_sim @ 18.02.2011. 00:45 ] @
Verovatno da mozes da iskoristis ovo uputstvo za tu klimu:
[ Branko G @ 10.02.2013. 20:49 ] @
Kupio sam 2010g Beko inverter klimu, smatrajuci je srednjom jacom klasom, medjutim, od prvog dana nije radila kako treba. U proljece 2011 su je punili freonom ponovo (napunjena sa 1010gr) i uradili su tzv vakumiranje, koje nije bilo odradjeno pri prvoj montazi i NISTA. Preko ljeta 2012 u sred rada klima se ugasi i blinka zelena lampisa 6 puta. Iskljucim je iz struje malo sacekam i upalim, malo radi i opet isto.Na pocetku zime 2012 sa pocetkom grijanja, klima kad se upali nakon kraceg vremena pocne da izduvava dosta topal zrak unutra, ali cim se nahvata led na spoljnoj jedinici klima mnooogo slabije izduvava topal zrak, skoro mlak i na prvoj trecini unutrasnje jedinuce uopste ne izduvava dok na ostale dve trecine izduvav taj mlak zrak. Prostorija koju grijem sa klimom ima 20ak kvadrata. U decembru 2012 su zamjenili sondu unutrasnje jedinice i nista, a majstori se samo smjenjuju....