[ markolazarevic @ 21.01.2005. 13:06 ] @
Pogledajte prilozenu sliku i, ako ne prepoznate devojcicu, prosledite ovaj mail na sto vise adresa.
Izgleda da je dete nase i da je dozivela amneziju. Nalazi se u bolnici u Puketu (Thailand) i o njoj se ne zna nista vise.
Pokusajmo da pomognemo da se pronadju roditelji ili rodjaci.
[ markolazarevic @ 21.01.2005. 13:10 ] @
Molim vas kada pogledate sliku napisite da li poznajete devojcicu ili ne i na koliko ste e-mail adresa poslali sliku. HVALA
[ Gojko Vujovic @ 21.01.2005. 13:22 ] @
Bila je ova slika vec na tv-u (neki nemacki kanal), valjda Svedjanka bese, tako nesto...
[ superbaka @ 21.01.2005. 13:26 ] @
ova slika (kao i mnoge druge) ce se distribuirati preko ambasada i drugih regularnih ustanova tako da ne vidim zasto bi mi pravili spam od ovoga...
[ misko2004 @ 21.01.2005. 13:32 ] @
Nije da se ne saosecam sa tim ljudima ali me je bas briga!
Kad cunami dodje kod nas (ne daj Boze) onda cu da brinem....
[ djordje @ 21.01.2005. 13:35 ] @
Sto da ne? Evo saljem na 500 adresa
[ markolazarevic @ 21.01.2005. 14:48 ] @
Citat:
misko2004: Nije da se ne saosecam sa tim ljudima ali me je bas briga!
Kad cunami dodje kod nas (ne daj Boze) onda cu da brinem....

Zgrozio sam se kad sam ovo procitao!
[ BytEfLUSh @ 21.01.2005. 15:23 ] @
Takođe. Strašno...
Kakve veze ima gde se dogodio cunami??

E stvarno ne mogu da poverujem šta se sve može pročitati ovde...

Inače, ako imate 064, ukucajte POMOC i pošaljite na 0641053... Ja sam to već nekoliko puta odradio...
[ markolazarevic @ 21.01.2005. 15:31 ] @
Citat:
superbaka: i pravili spam od ovoga...

byte da li je spam ako ja posaljem mom drugu on svom rodjaku on svojoj komsinici itd.
[ BytEfLUSh @ 21.01.2005. 15:47 ] @
Mene pitaš?
Pa znaš šta.... Strogo gledano možda i jeste... Ali je priča istinita, ništa se ne reklamira, nije nikakva prevara, nema malicioznih programa pa se stoga može shvatiti kao "benigni spam". Takvu akciju bih sigurno podržao, bez obzira na to da li će neko to smatrati za spam ili ne.
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 15:59 ] @
pa ja stvarno ne znam da li ste vi home alone u glavi.

ajde sto je zlonamerno spamovati, ali spamovati koristeci prirodnu ljudsku dobrotu i saosecajnost to je za secenje ruku i nogu.

desila se nesreca u japanu, ajde sad svi da pomognete tako sto cete da posaljete svako po 100 virusa.

ta mala nije nasa, otpustena je iz bolnice 29 decembra i trazi roditelje norberta i edeltraud michl.
[ maj1991 @ 21.01.2005. 16:03 ] @
A da nazovemo njene roditelje da pitamo sta oni misle da li je to spam, i da im kazemo: Znate sta gospodine nama je jako ali ne mozete tako maltretirati ljude, jer otvaranje poste je izuzetno iscrpljujuci posao...
Ne vidim smisao ove polemike da li je spam ili nije.
[ BytEfLUSh @ 21.01.2005. 16:05 ] @
Citat:
drgrozozo: desila se nesreca u japanu, ajde sad svi da pomognete tako sto cete da posaljete svako po 100 virusa.

Wtf? Ko je pominjao slanje virusa?
Citat:
ta mala nije nasa, otpustena je iz bolnice 29 decembra i trazi roditelje norberta i edeltraud michl.

To što nije "naša" nema veze, u pitanju je ljudsko biće (dete!) koje je zadesila nesreća.
E sad ako se saznalo ko su roditelji, onda nema potrebe za daljom akcijom što se ovoga tiče.
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 16:08 ] @
pa znas sta, nedostaje par desetina hiljada ljudi.
ako za svakoga svako posalje po 500 mailova sa slikom u zemlji koja sa tim apsolutno nema veze, mozda se to tebi cini kao nesto specijalno plemenito i korisno, ali to je samo zloupotreba nesrece u svrhu zajebancije.
[ djordje @ 21.01.2005. 16:11 ] @
Bas zajebancija to sto primam 100 vracenih mailova sa slikom i to traje sat vremena. Sta da ti kazem osim da ako neces da ucestvujes cuti. bOLI ME uvo dal' je spam ili nije ja sam poslao na 500 adresa, pa ako hoce da mi ukinu verat nalog neka ukinu

Citat:
desila se nesreca u japanu, ajde sad svi da pomognete tako sto cete da posaljete svako po 100 virusa.


e bas mi se gadi ovaj skepticizam
[ BytEfLUSh @ 21.01.2005. 16:15 ] @
Citat:
drgrozozo: pa znas sta, nedostaje par desetina hiljada ljudi.
ako za svakoga svako posalje po 500 mailova sa slikom u zemlji koja sa tim apsolutno nema veze, mozda se to tebi cini kao nesto specijalno plemenito i korisno, ali to je samo zloupotreba nesrece u svrhu zajebancije.

Ima jedna bitna razlika - ovde se ne radi o "E da li ste videli ovo dete, nestalo je u toku cunamija", pošto to ne bi imalo smisla. Ovde se radi o deci koja su doživela amneziju ili nisu u stanju da daju svoje lične podatke, pa se traže osobe koje znaju bilo šta o tom detetu.
Ne verujem da takvih slučajeva ima 10000.
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 16:18 ] @
odakle tebi da je ta mala imala amneziju.

alo.

otpustena 29. decembra trazi roditelje koji se zovu tako i tako.

vi ste bas spori...
[ BytEfLUSh @ 21.01.2005. 16:23 ] @
Citat:
drgrozozo: odakle tebi da je ta mala imala amneziju.

Odavde:
Citat:
Pogledajte prilozenu sliku i, ako ne prepoznate devojcicu, prosledite ovaj mail na sto vise adresa.
Izgleda da je dete nase i da je dozivela amneziju.


Citat:
alo.

Alo.
Citat:
otpustena 29. decembra trazi roditelje koji se zovu tako i tako.

To niko nije ni osporio, ali mislim da se ovde ipak vodi generalna rasprava o sličnim slučajevima.
Citat:
vi ste bas spori...

U kom smislu?
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 16:33 ] @
Citat:
BytEfLUSh: U kom smislu?


pa ako se nemacka devojcica, koja je 29. decembra otpustena iz bolnice i koju je nemacka vec vratila kuci, 21. januara pretvori u nasu devojcicu sa amnezijom zbog koje svi treba da posaljemo na sto vise adresa mailove sa slikom, a vama nije nista jasno, onda ja odustajem.
[ djordje @ 21.01.2005. 16:38 ] @
Citat:
onda ja odustajem.


I bilo je vreme
[ markolazarevic @ 21.01.2005. 17:18 ] @
Ljudi ja se izvinjavam ako sam ne obavesten i ova temu nisam pokrenuo sam zbog jedne devojcice vec zbog hiljada drugih. Moj cale je dobio ovu sliku na mejl od jedne ugledne BG firme(ne bih da reklamiram tu firmu) za koju radi 15 godina i oni su se ukljucili u akciju za pomoc zrtvama cunamija i od drugih organizacija u utorak dobili su sliku i prosledili svim zaposlenima.
Citat:
djordje: Sta da ti kazem osim da ako neces da ucestvujes cuti. bOLI ME uvo dal' je spam ili nije ja sam poslao na 500 adresa, pa ako hoce da mi ukinu verat nalog...

Svaka cast!
[ djordje @ 21.01.2005. 17:22 ] @
Citat:
Svaka cast!


Hvala
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 17:28 ] @
siguran sam da ti neka bakica pridje na carini i kaze "ja sam uvoznik praska za pecivo, ali bio je cunami i izgubila sam pasos, hoces li za mene da preneses paketic praska za pecivo?" ti to ne bi uradio.

a ja stvarno ne znam sta treba uraditi da bi se ovdasnja it elita pelcovala od poruka tipa "posalji me u 500 primeraka" pa makar bili to lanci srece, velike zarade, veliki penisi, obavestenja o strasnim virusima ili pomoc zrtvama cunamija.

a za pomoc nestalima, bas kao i za uvoz praska za pecivo, postoje legalni i mnogo efikasniji putevi.
[ djordje @ 21.01.2005. 17:44 ] @
Citat:
siguran sam da ti neka bakica pridje na carini i pita te hoces li da preneses za nju paketic praska za pecivo, ti to ne bi uradio.


Budi ti siguran u sta hoces, i tako te niko nije pitao za misljenje sta bi bilo kad bi bilo i sta bi ja tad uradio

Citat:
a za pomoc nestalima, bas kao i za uvoz praska za pecivo, postoje legalni i mnogo efikasniji putevi.


Postoje, ali ja ne mogu na taj nacin da pomognem (mozda i ne znam pravi nacin, a kad saznam, veruj, pomoci cu), pa to radim kako znam. Malo je neumesno porediti devojcicu bez roditelja sa velikim penisom
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 17:49 ] @
Citat:
djordje:Budi ti siguran u sta hoces, i tako te niko nije pitao za misljenje sta bi bilo kad bi bilo i sta bi ja tad uradio


nemoj samo da se zestis.

Citat:
djordje:Postoje, ali ja ne mogu na taj nacin da pomognem (mozda i ne znam pravi nacin, a kad saznam, veruj, pomoci cu), pa to radim kako znam


pa ti tu i nisi bitan, da je devojcica stvarno nasa, ambasada tajlanda bi obavestila nasu i to bi se emitovalo svaki dan po 5 sati na televiziji. tako se to radi, a ne pomocu takvih indijanaca spamera...
[ djordje @ 21.01.2005. 17:54 ] @
Citat:
pa ti tu i nisi bitan



Naravno da nisam mislio na ovaj konkretan primer.



Citat:
a ne pomocu takvih indijanaca spamera


ovo mi se svidja, sto ti ne stavis u potpis: John Wayne

[ markolazarevic @ 21.01.2005. 17:57 ] @
@drgrozozo: u mom postu pise IZGLEDA da je dete nase... i to da li je nase ili ne ne treba da cini razliku!
[ drgrozozo @ 21.01.2005. 18:13 ] @
Citat:
markolazarevic:u mom postu pise IZGLEDA da je dete nase... i to da li je nase ili ne ne treba da cini razliku!


pazi nisam ja ni rekao da si ti to pokrenuo iz neke zle namere, niti da ostali nisu imali najbolju zelju da pomognu, jednostavno mislim da treba da imate uslovni refleks na bilo kakvu poruku koja od vas trazi da je saljete u mnogo primeraka.

inace ce svaki tri-cetvrt haker da nam zagusi mrezu najbanalnijim smicalicama.
[ djordje @ 21.01.2005. 19:06 ] @
3/4 Hakeri ce da to rade i bez cunamija
[ Safet Beriša @ 21.01.2005. 20:12 ] @
Stvarno ste zanimljivi, samo zato što neko okači sliku na forum (pošalje je mailom) i ispriča vam neku pričicu uz sličicu vi automatski pretpostavljate da je istina i krećete u spamerski krstaški pohod opravdavajući svoje postupke time da je to "dobro delo". To nije dobro delo, vi tako nikom ne pomažete pošto se roditelji male dece s amnezijom ne pronalaze spamovanjem - naročito ako dotično malo dete nije iz te zemlje. Postoje zvanične institucije kojima je posao da, između ostalog, pronalaze roditelje male dece s amnezijom koje je nesreća zadesila u stranoj zemlji, a vi to niste. Na ovaj način samo činite štetu i ništa više, eventualno postižete da se sami osetite bolje zavaravajući se da ste nekom pomogli (iako zapravo niste). Ako zaista želite da pomognete, umesto što spamujete možete uplatiti novac za pomoć žrtvama cunamija na za to predviđene račune ili tako što ćete se obratiti predstavništvu Crvenog krsta i pitati kako još možete da pomognete.