[ Mardz Simpson @ 23.01.2005. 14:58 ] @
Bilo pre neki dan na tv-u da je u predlogu novog zakona o ZOBS-u i taj predlog da se kaznjava prica izmedju vozaca i suvozaca putnickog vozila ako ih uhvati saobracajni organ na licu mesta! Ajde za mobilni je u redu ,ali to!!!!Jos ako ga i verifikuje skupstina onda cemo biti "mutava nacija"! Hm a kako ce taxisti da komuniciraju sa klijentima a i sami medju sobom??
[ dalibord5 @ 23.01.2005. 15:33 ] @
A kako ce da znaju da li pricam sa suvozacem dok vozim ili ne?
Mozda volim da pricam sam sa sobom? To je budalastina...verovatno se odnosilo na zabranu razgovora mobilnim u toku voznje.
[ Safet Beriša @ 23.01.2005. 15:36 ] @
Stvarno - kako će saobraćajni organ da zna da li si ti pričao sa svojim suvozačem? I što je još važnije - kako će da dokaže da si ti pričao sa suvozačem?
[ UroS @ 23.01.2005. 16:26 ] @
Pogrešno si ti tu nešto protumačila, ne verujem da su baš toliko poremećeni. Naša država zaostaje u svim mogućim pogledima, a hoćemo da imamo savremen zakon o bezbednosti u saobraćaju. Džaba taj novi zakon kad se svaki pandur prodaje za 1000 din ili manje, a putevi najgori na svetu, ne verujem da će ovo smanjiti broj smrtnosti koji je procentualno jedan od jačih u svetu. Znam da je lako pričati šta ne valja, ali stvarno ne vidim da će se išta popraviti u skorijoj budućnosti niti bih znao da dam neki pametan predlog.
[ srki @ 23.01.2005. 16:34 ] @
Postoje ljudi koji vole da u toku voznje "dave" vozace autobusa ili taksija. Verovatno je taj zakon tu da bi to sprecio. Sigurno nece da instaliraju mikrofone u sve automobile pa da prisluskuju da li suvozac i vozac pricaju u toku voznje. Ne znam sto ste se uplasili?
[ djolep @ 24.01.2005. 10:47 ] @
Citat:
Safet Beriša: ... kako će da dokaže da si ti pričao sa suvozačem?

Sta kako? Ja cu da svedocim! Moja tasta ne zatvara usta dok vozim.:))
[ Mardz Simpson @ 24.01.2005. 11:02 ] @
Ne ne! Ozbiljno je bilo na tv-u da je to samo predlog, a sad zavisi od skupstine dali ce usvojiti! A za razgovor sa mobilnim ce se kaznjavati oko 50 evra! Mislim da su govorili da ce najteze prekrsaje sankcionisati sa oduzimanjem vozila!!!Neki tip sa saobracajnog fakulteta je to pricao na tv-u! On je i ucestvovao na izradi predloga tog novog zakona!
[ UroS @ 24.01.2005. 11:15 ] @
Svaka čast, prava smo evropa. Jel predviđa taj zakon šta raditi sa pandurom koji za 10e pusti pijanog vozača? Dokle god se ne reše neki drugi zakoni ne mogu se ni ovi menjati.
[ Safet Beriša @ 24.01.2005. 11:57 ] @
Ja sam pronašao par članaka iz novina o predlogu dotičnog zakona, ali se ni u jednom ne pominje zabranjivanje razgovora izmeću vozača i suvozača.

"DRŽITE VOLAN A NE MOBILNI", Novosti, 11.01.2005.

"VOZAČI, PAZITE SE!", Kurir, 11-12.01.2005.

"Najgori vozači ostaju bez kola", Glas javnosti, 18.01.2005.

Poduža diskusija na B92 forumu.
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2005. 12:20 ] @
Citat:

"Najgori vozači ostaju bez kola", Glas javnosti, 18.01.2005.

Prodaja vozila

On je naglasio da je najrigoroznija kazna za nepopravljive vozače i oduzimanje vozila koje će biti prodato na licitaciji, a sredstva će odlaziti u fond za bezbednost saobraćaja. Ukoliko je dva vlasnika, onaj ko nije vozio imaće pravo preče kupovine vozila na licitaciji.


Hmm... svaki put pomislim da vise nema nicega sto bi coveka moglo iznenaditi a da dolazi iz pravoverne zemlje Srbije, a - evo sad i vidimo, da - 15 godina posle ukidanja samoupravnog socijalizma u Srbiji neke mudre glave ponovo izmisljaju novu definiciju privatne svojine.

Dakle, privatna svojina u Srbiji je neotudjiva dok drzava ne odluci da ti je otudji zakonom ili , verovatno, podzakonskim aktom... zbog prekrsaja :-)

Ovime se Srbija pridruzuje klubu Kube, Severne Koreje, Zimbabvea... malo je ostalo pravih slobodarskih zemalja gde su prava pojedinca nistavna prema teroru drzave

Smesno je sto ce ovakav zakon sigurno biti oboren od strane Ustavnog Suda i onda ce drzava Srbija biti duzna ljudima kojima je konfiskovana pokretna imovina (automobili) - kao sto i dan danas ista drzava muku muci sa ljudima kojima je pre 60 godina nacionalizovana imovina - dakle sami sebi stvaramo problem koji ce muciti neke nove klince...
[ Stefano @ 24.01.2005. 12:30 ] @
e ljudi verovatno ima li neko ideju za koliko ce taj zakon nedaj Boze biti usvojen.Imam mladjeg burazera,danas mu je 18-ti rodjendan,pa ako ce biti skoro mora da natera kevu da mu da kintu da upis voznje(posto je keva stroga prema njemu i hoce da ga upise na voznju tek za letnji raspust,da mu kao ne bi oduzimalo puno vremena za ucenje!?).

Dakle realno gledano,da li da se primena toga zakona ocekuje za 2 meseca,pola godine,godinu dana...nigde ne pise vreme za koje ce biti nedaj Boze usvojen.
Posto je ovo koliko provaljujem pred nacrt,pa treba nacrt,pa da ga daju skupstini na usvajanje,pa dok dodje na red,pa tek onda eventualno usvajanje...mislim da sam upravu za korake,a za to ipak treba neko vreme zar ne?
[ Mobtel @ 24.01.2005. 14:02 ] @
Ko meni sme da uzme moj auto?
[ Shoshone @ 24.01.2005. 14:11 ] @
Zaista nista gluplje skoro nisam cuo...
[ vindic8or @ 24.01.2005. 14:54 ] @
pa kakvi su ovi nasi politicari, usvojice ga samo da bi oduzimali automobile, a onda ce da se biju preko kurira i ostalih zutih novina ko je vise uzeo iz fonda za bezbednost saobracaja.

mada treba uzeti u obzir i nase pandure i njihov materijalni status. evo ja sam prosle nedelje prosao na crveno, 70-80kmph, u polukrivini, bez migavca n shit i presekao 2 trake (pre nego sto pomislite da sam onaj najgori, bila je mrtva noc, nigde nikog). kad od nikud iskace pandur i vadi iz bulje onu stop palicu i kao 'stani'. ja stajem, gasim svetla, gasim motor, izlazim odmah sa spremljenim dokumentima i kezom od uveta do uveta i kao "dobro vece pozornice". i eto tako na fino ponasanje ja njemu soma dinara i svako na svoju stranu. i nije prvi put. i svi ovo radimo... retko najebes, samo ako je neki matori drkos pandur koji mora da deli pravdu, svi ostali su ok (podmitljivi).
[ mrkidivx @ 24.01.2005. 15:09 ] @
E lako je panduru da skupi kintu...
[ sadux @ 24.01.2005. 19:53 ] @
nesto sam razmisljao,ovo oko promene zakona i sve to..Prvo sto mi je zasmetalo je saznanje da ce se panduri jos vise obogatiti primanjem mita..Pa nije mi jasno cemu sve to vodi??Umesto da smanjujemo korupciju mi je sve vise podsticemo i produzavamo njeno delovanje...
Svakom gradjaninu u Srbiji bice zaista mnogo,da za neku kaznu da 100 evrami sta onda-Das brate panduru 50 i super,tebi ne ide kazna a njemu lepo!
uzas....
[ Mardz Simpson @ 25.01.2005. 00:50 ] @
Ovo je citat iz kurira! "Novi zakon zabranjuje i korišćenje bilo kakvih sredstava koja ometaju pažnju vozača'.To se odnosi i na suvozace,po meni!
[ Safet Beriša @ 25.01.2005. 08:33 ] @
Suvozač se teško može okarakterisati kao sredstvo. To se odnosi da telefone, kompjutere, televizore, novine...
[ pctel @ 25.01.2005. 22:09 ] @
A sta je sa muzikom?
[ Nabukodonosor @ 26.01.2005. 01:19 ] @
Citat:
Safet Beriša: Suvozač se teško može okarakterisati kao sredstvo. To se odnosi da telefone, kompjutere, televizore, novine...

Verovatno covek nije mislio da je suvozac sredstvo, vec da se pomenuti zakon odnosi i na njega, tj. da ni on ne sme da koristi neka sredstav koja ometaju vozaca.
[ BettyBoop @ 27.01.2005. 14:46 ] @
HMM..Pa mene to uopste ne bi zacudilo..i da je predlog, i da se usvoji, s obzirom da je na pr. u Smederevu (ali samo u Smederevu:)) ) komunalna inspekcija donela odredbu po kojoj se zabranjuje pljuvanje na ulici, javnom mestu... Kaznjavace one koje "uhvate" na licu mesta, a kom. inspektori ce nositi foto aparat i slikati (kao dokaz valjda??:)) )
Mame mi..bilo u "Ipak se okrece" :))
[ H@usto® @ 27.01.2005. 23:42 ] @
A pa znas sta? Smederevo ti je grad elite, odnosno tek je poceo da biva. Hoce ljudi da se uzdignu. Sad ako su malo sredili ispred crkve, malo tvrdjavu, malo ovo, malo ono, hoce da postanu "turisticki" grad. Ma ko ih faka...

Jeste da je van teme malo, al'...
[ Milos niks @ 28.01.2005. 01:42 ] @
Debilnih zakona nikad dosta u ovoj zemlji , slobodnim tumacenjem ovog u pripremi zakona bi trebalo maknuti iz kola sledece : retrovizor , mirislavu jelikicu , muziku , razne tastere za svetla itd. , soverku :) mozda se zamagli pa ometa vozaca -eeeeeeehhhhh