[ Lazar-I @ 24.01.2005. 12:15 ] @
Sinoć sam gledao ovaj filim na TV-u i ne mogu da se setim ni jednog debilnijeg domaćeg filma. Vrhunac je scena gde lik koji tumači Branka Katić priča američkom pilotu kako je noću izlazila na terasu, slala baterijskom lampom signale pilotima bombardera i osvetljavala svoje sise kako bi je neki primetio.
[ broker @ 24.01.2005. 12:57 ] @
To ti spada u filmove kao sto je serijal Lude godine, Hajde da se volimo, Sekula i njegove zene, onda oni sa Panticem i Sojicem, i slicni - nemaju afinitet na umetnicki kvalitet nego da malo zabave, nekoga manje, nekoga vise...
[ m4rk0 @ 24.01.2005. 13:03 ] @
@broker
Taj film je ni prici Ludim godinama i tesnoj koži. Cisto da se zna.
[ Boyce @ 24.01.2005. 13:05 ] @
Prvi deo "Tesne Koze" kao i "Laf u Srcu" su bas fino uradjeni. Ostali delovi, posebno poslednji deo su dosta losiji.
[ Mitrović Srđan @ 24.01.2005. 13:35 ] @
ma daj bre ovo je shit film,dal znas ti sta su lude godine i tesna koza za ovo :) auf
[ Grozzzni @ 24.01.2005. 14:00 ] @
Naravo da postoji. Na mene je posebno los utisak ostavio film "The Breakfast of a champion". Sto se tice Ludih Godina, tesne koze itd... smatram da su to daleko .kvalitetniji filmovi nego pad u raj.
[ salec @ 24.01.2005. 14:25 ] @
Film je (ali) totalna propaganda... "ofanziva sarma", namenjena za izvoz u zapadni svet, da nam oproste sto su nas bombardovali... gledljivo kao zasecereno mlako pivo sa slagom...svetsko a nase...
[ deki77 @ 24.01.2005. 15:15 ] @
Zona Zanfirova !!!!!!
[ m4rk0 @ 24.01.2005. 16:44 ] @
@deki77
Jel ja to dobro ne vidim ili si ti stvarno napisao da je Zona zamfirova najlosiji film. Molim argument...
[ Nabukodonosor @ 24.01.2005. 17:08 ] @
I ja se slazem da je Zona Zamfrova najlosiji domaci film. Ako moze da se nazove domacim, jer nije na nasem jeziku. Cista glupost!
Inace Tesnu kozu je bas glupo porediti sa ovim danasnjim instant filmovima. Tu nemam ni komentar.
[ Marko Stankovic @ 24.01.2005. 17:46 ] @
Citat:
Nabukodonosor: I ja se slazem da je Zona Zamfrova najlosiji domaci film.


Oprosti ali kakav film? Posto najlosiji ocigledno nije rec, a kamoli domaca rec. I ako bi mogao da mi ucinis uslugu i da mi definises jezik kojim se govori u filmu, jer ja, prost covek, provincijalac, sam iz jednog malog mesta na jugu Srbije koje se zove Vranje i tamo se prica veoma slicno kao u filmu, pa bih cisto voleo da znam kojim ja to jezikom govorim i iz koje sam to zemlje.

Inace "Zona Zamfirova" (vidim ovde ljudi imaju problema i sa pravilnim pisanjem imena filma) je veoma prijatan porodican film koji sam odgledao sa zadovoljstvom jer posle dugog niza godina pojavilo se nesto gde se nisu pominjale sankcije, rat, politika i slicno. Iskreno na mojoj top listi domacih filmova se ne nalazi na vrhu ali je veoma visoko i to iznad tesne koze i slicnih filmova.

[Ovu poruku je menjao Marko Stankovic dana 24.01.2005. u 18:50 GMT+1]
[ Mitrović Srđan @ 24.01.2005. 17:50 ] @
kad vec neko pomene zonu to je za mene film sa veomom plitkom pricom ;) uopste mi se nije svideo mada je neka promena u odnosu na ostale filmove domace produkcije
[ banom @ 24.01.2005. 18:10 ] @
Pored Zone Zamfirove i Sekule treba pomenuti i Pljacka Treceg rajha
[ ACA-zemun @ 24.01.2005. 18:33 ] @
A davitelj protiv davitelja ? BLJAK
[ Goran Mijailovic @ 24.01.2005. 18:58 ] @
Poštar
Glavna uloga: Kevin Kostner
Ubedljivo najgori film koji sam gledao (ako izuzmemo onaj SF sa kockastim svinjama čijeg se ni imena ne sećam).
Čini mi se da je osvojio podosta zlatnih malina za najgori film.

Zona je odličan film i sve sam razumeo iako nisam iz tih krajeva.

Pad u raj ne bih komentarisao.

[ Lazar-I @ 24.01.2005. 20:06 ] @
Svim pomenutim filmovima može se zameriti dosta stvari. Kod Zone Zamfirove ima puno tehničkih grešaka (mikrofon koji upada u kadar i sl.) inače smatram da nije loš. Motiv za pravljenje Zone je jasan, napraviti zabavan film baziran na popularnoj knjizi koji će zaraditi novac. Zbog motiva za kreiranje filma Pad u Raj i poruke koju nosi, ovaj film se može porediti jedino sa partizanskim filmovima.
[ Leftist @ 24.01.2005. 20:10 ] @
To pricate samo zato sto niste gledali filmove Ed Wood-a, fazon je samo u tome da se iskidas od smeha gledajci ih, neponovljivo losi filmovi. Ikada.

Sto se domacih tice, ja stvarno ne mogu da gledam zikine dinastije i sl. Ne vredi raspravljati o ukusima i tako to, ali ja to jednostavno ne mogu da gledam. Pad u raj jos nisam gledao, ne mogu da komentarisem.
[ deki77 @ 25.01.2005. 00:41 ] @
Citat:
Jel ja to dobro ne vidim ili si ti stvarno napisao da je Zona zamfirova najlosiji film. Molim argument...


Baš što neko pomenu ovo je pravi "porodični film"...pa da onda je taj film mogao biti prikazan odmah posle snimanja(prvog vikenda) na nekom kanalu nacionalne ili dr. televizije a ne da puni bioskope,reklamira se,učestvuje na festivalima..itd. jer to zaista ne zaslužuje, jer pogledaj te kako je "Prvorazredno" sniman(režiran,montažiran).
Slažem se da je tema filma "OK", ali mislim da je Zona Zanfirova više zaslužila od onog što je prikazano na filmu...
-Mikrofon ne izlazi iz kadra (ako ste primetili ni u "Pad U Raj")
-Kostimi Očajni (ne zbog načina oblačenja tog doba) već kao da su kupili u "bloku70" kod Kineza
-Film je toliko isečen kao da gledaš "slajdove"
-utisak posle gledanja ovog filma kao da je snimljen za 526 €
-tipičan niskobudžetni film sa pretenzijom naziva(zbog scenografije) "Pozorište u Kući" gde preovladavaju dva kadra:Zonina kuća i sokak gde su Dućani..
btw kod "Nas" na zapadu Srbije su imali scenografije na odmet.....

Ovaj film bih svrstao u klasu njemu sličnih Filmova po n.budžetu
1.Slatko od Snova
2.Zona
3.Ćao Inspektore
4.Sekula
[ fumaremigel @ 25.01.2005. 01:50 ] @
Bravo, SLATKO OD SNOVA!!!

Stvarno moćno snimljeno, šteta što ga ne vrte češće na tv-u.
[ redgy_bre @ 25.01.2005. 08:20 ] @
Najgori film ikada snimljen u istoriji istorije je "Dorcol Menhetn" u reziji one spodobe Isidore Bjelice. Voleo bih da vidim da neko predlozi gori film od ovog.
[ v.marko @ 25.01.2005. 11:20 ] @
a "Nebeska udica" ???
[ markolazarevic @ 25.01.2005. 11:32 ] @
Na primer TAXI 3
[ ddz @ 25.01.2005. 11:40 ] @
Nisam odgledao film "Pljačka Trećeg Rajha", ali sam video jednu epizodu serije koja je išla na RTSu oko NG. Ljudi, ono je tužno. Od svih glumaca, najuverljiviji je bio Beograd u ulozi Berlina
[ deki77 @ 25.01.2005. 12:26 ] @
@deki77:

Pravi posao!!!
Snimiš Film za 10000-50000€ reklamiraš svaki dan,proda se jedno 300000 ulaznica, kada prođe godina-dve zakačiš za dnevne novine i opet uzmeš pare MILINA

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.01.2005. u 14:51 GMT+1]
[ Burgos @ 25.01.2005. 13:45 ] @
Gori (B)Vatra
[ Mitrović Srđan @ 25.01.2005. 14:19 ] @
sekula je legenda bre :)
ali dorcol menhetn i goriv atra su stvarno filmovi jadni da ne moze biti jadnije ;0
[ DzoA @ 25.01.2005. 17:02 ] @
Ne znam zasto ste uzeli Zonu na zub ali sve filmove koje ste nabrojali su za klasu bolji od bilo kog Kusturicinog filma!
PS (ne znam ko je rezirao pad u raj ali Kusturica je van konkurencije!)
[ banom @ 25.01.2005. 17:42 ] @
Citat:
DzoA: ...ali sve filmove koje ste nabrojali su za klasu bolji od bilo kog Kusturicinog filma!


Ipak o ukusima ne treba raspravljati. Pogotovo posle ove konstatacije.
[ S_Kid @ 25.01.2005. 17:57 ] @
Citat:
DzoA: Ne znam zasto ste uzeli Zonu na zub ali sve filmove koje ste nabrojali su za klasu bolji od bilo kog Kusturicinog filma!


I rest my case...
[ djordje @ 25.01.2005. 18:22 ] @
Strasni efekti u filmu nema sta. Posebno mi se svidja onaj neprobojni kombi
[ djordje @ 26.01.2005. 13:10 ] @
Zasto je Zona Zamfirova najgori film? Argument:
Zona Zamfirova je bila najgledaniji film prosle godine!
A posto smo mi Srbi mnogo glup narod, u proseku, cast izuzecima, normalno je da cemo prilikom izbora filma za gledanje izbrati najgori!
A ako uporedimo jezik na kome je snimljen film sa Srpskim i Makedonskim ili Bugarskim, verujem da ce najmanje slicnosti da ima sa Srpskim!
[ DzoA @ 26.01.2005. 13:34 ] @
Ljudi to je takvo govorno podrucje bilo za to vreme sta vam je?
Nekad se negde pricalo drugacije sto ne mora da znaci da to nije bila Srbija i srpski jezik.
Lepo je neko pre rekao idite u Leskovac pa kad im cujete njihove reci i naglaske recite im da ne govore nasim jezikom.
Srbija nije samo Beograd i okolina!
Mislim da ovde treba da se otvori jos jedna tema a ne da se rusi ova.
A sto smo mi narod koji jedva ceka da pljuje po sebi kao na primer glup narod i te fore...
[ Lazar-I @ 26.01.2005. 14:03 ] @
Samokritičnost je u redu ako ima za cilj da ukaže na nešto i to ispravi. Bezrazložno pljuvanje nije u redu, baš sam zbog toga pomenuo film Pad u Raj koji osim loše priče pljuje po nama bez razloga.
Branka Katić za ovaj film kaže :
Citat:
Posebno me je ovaj scenario inspirisao, jer nije zahtevao nikakvo domaštavanje, niti izmišljanje. Sve je bilo tako originalno.

uzeto sa http://www.balkanmedia.com/m2/doc/3349-1.shtml
Mora da postoji bar milion istih američkih filmova, samo sa drugim glumcima.
[ banom @ 26.01.2005. 14:04 ] @
Govor i jezik u Zoni uopste nije sporan, u krajnjem slucaju za one koji ne razumeju postoji i titl, ali je film kao film bar meni jako glupav. To sto je gledan toliko nije nikakvo merilo, pa pogledajte koliko se samo kod nas gledaju spanske serije. Da li to znaci da su i one dobre i kvalitetene?

Stvarno je glupo komentarisati jezik koji se koristi u filmu, kao sto rece DzoA: "Nekad se negde pricalo drugacije sto ne mora da znaci da to nije bila Srbija i srpski jezik.Srbija nije samo Beograd i okolina!"

Sad se setih jos jednog loseg filma: "Jagoda u supermarketu"
[ Lunatic @ 26.01.2005. 16:47 ] @
Stjuardese u akciji
[ Lunatic @ 26.01.2005. 17:04 ] @
Citat:
banom: ... To sto je gledan toliko nije nikakvo merilo, pa pogledajte koliko se samo kod nas gledaju spanske serije. Da li to znaci da su i one dobre i kvalitetene?...

To je jos jedan primer za moju tvrdnju, mnogo glup narod, gleda mnogo glupe filmove, a naravno i mnogo glupe serije!
Ne znam da li se tvoj post odnosio na mene, ali ako jeste evo odgovora!
[ Bojan Basic @ 26.01.2005. 19:23 ] @
Citat:
banom:
To sto je gledan toliko nije nikakvo merilo, pa pogledajte koliko se samo kod nas gledaju spanske serije. Da li to znaci da su i one dobre i kvalitetene?

Reci mi bar jednu špansku seriju koja je kod nas gledana.
[ dalibord5 @ 26.01.2005. 21:35 ] @
malo sam razocaran nekim misljenjima vezanim za Zonu...
Komentari tipa:glup je,nerazumljiv...
Film je,kao sto znamo,radjen po knjizi koja je skolska lektira.
Ni ja nisam citao tu knjigu jer je teska i dosadna,ali ne mogu reci da je glupa.
A tek reci za stotine hiljada ljudi koji su je gledali da su glupi...malo je preterano.
Da li ima ikoga ko bi u isti kos stavio Dorcol Manhatenn i Zonu Zamfirovu?
Ako ima onda imamo veeeliki problem u rezonovanju.
[ Mitrović Srđan @ 26.01.2005. 21:36 ] @
puf pa ja gledam vecinu spanskih serija i sta mi fali :) savrseno sam normalan :)
mislim daj bre ...kao bash smo ljakse sto gledamo spanske serije u jbtttt
[ Bojan Basic @ 26.01.2005. 21:44 ] @
Ljudi, o kakvim španskim serijama pričate, ja ne znam da je ijedna bila na našim televizijama, eventualno na nekim lokalnim.
[ Safet Beriša @ 26.01.2005. 22:27 ] @
Ide već duže vreme jedna španska serija na B92, zove se Korak do <nečega> (sna valjda, zaboravih), a išla je negde (i to na par stanica kako sam kasnije primetio) i još jedna španska serija u kojoj se radnja isto dešavala u nekoj školi.
[ banom @ 27.01.2005. 00:40 ] @
@Gost: nije se odnosilo na tebe, bilo je uopsteno

Ipak sam misljenja da se ne moze generalizovati i reci da su glupi oni koji (po mom misljenju) gledaju glupe filmove.

Citat:
Bojan Basic: Reci mi bar jednu špansku seriju koja je kod nas gledana.


Ne znam bas nazive, ali vidim da masa ljudi gleda te gluposti. Kad sam rekao spanska naravno podrazumevalo se i na meksicke, brazilske, argentinske.... sapunice.
[ Bojan Basic @ 27.01.2005. 01:10 ] @
Citat:
banom:
Kad sam rekao spanska naravno podrazumevalo se i na meksicke, brazilske, argentinske.... sapunice.

Na to sam i ciljao. Među španskim serijama uglavnom nema sapunica, ove što se vrte kod nas su najčešće meksičke, provuče se još koja zemlja ali Španija ne.
[ fumaremigel @ 27.01.2005. 06:12 ] @
Citat:
To sto je gledan toliko nije nikakvo merilo, pa pogledajte koliko se samo kod nas gledaju spanske serije. Da li to znaci da su i one dobre i kvalitetene?


Pa Šotra (valjda se tako preziva reditelj zone) je i sam rekao da je pravio film po receptu španskih serija, zato što je znao da to ovde prolazi.
[ stex @ 27.01.2005. 07:16 ] @
Naravno da je Zona najgledaniji film kad su terali djake da idu u bioskop.

Ubedljivo najjadniji film je Pljacka treceg Rajha. Tako glupu radnju filma jos nisam video.
[ stex @ 27.01.2005. 11:53 ] @
Citat:
banom: @Gost: nije se odnosilo na tebe, bilo je uopsteno

Ipak sam misljenja da se ne moze generalizovati i reci da su glupi oni koji (po mom misljenju) gledaju glupe filmove.


Naravno, slazem se sa tobom!
Ali su glupi oni koji gledaju glupe filmove, i za takve filmove govore da su dobri!
Kao ovo sa Zonom!

@dalibord5
Niko nije ni rekao da je knjiga glupa! Glup je film! A znamo da film skoro nikada nije ni do clanaka knjizi po kojoj se radi! Jer se uvek iskomercijalizuje i unisti!
A jos kada to radi Sotra i njigova ekipa, onda "ubij konja pa idi pesaka".
[ Goran Mijailovic @ 27.01.2005. 12:02 ] @
Zona je dobar film po mom misljenju a glup si ti ako tvrdis da sam ja glup zato sto tako mislim.


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 28.01.2005. u 11:09 GMT+1]
[ Goran Mijailovic @ 27.01.2005. 14:44 ] @
Citat:
Goran Mijailovic:...GLUP SI TI ...

...mmm...da!