[ Aleksandar Marković @ 01.02.2005. 12:24 ] @
Posle pauze od 10 godina, 'Kockica' se ponovo vraća na male ekrane. Poslednja 250. emisija snimljena je 1995. godine, a prvu u nizu od 16 novih epizoda, koliko se planira tokom godine, završeno je pre tri dana u vrtiću Skadarlija. Planirano je da idu subotom pre podne na Prvom kanalu, a reprize dan kasnije na istom kanalu.

Jedna od novina u emisiji bice i to što svaki put, kad dete nešto dobro uradi, smesta dobije čokoladicu, a na kraju snimanja svako od njih dobije po jednu veliku čokoladu. Pored toga, u svakoj epizodi Branko kockica ce imati drugačiji kostim aka više se neće pojavljivati u kariranoj košulji... :-)
[ Walker @ 01.02.2005. 12:26 ] @
JEEEEEEE!!! :))))) Tatatatira!
[ noviKorisnik @ 01.02.2005. 12:33 ] @
To ne ide nikako - Kockica bez karirane košulje? :-(
[ Nabukodonosor @ 01.02.2005. 12:35 ] @
Jedva cekam! ALi ne svidja mi se ovo bez karirane kosulje. Nece to da izadje na dobro.
[ Walker @ 01.02.2005. 12:35 ] @
E jeste tako je .To ne ide.
[ strba @ 01.02.2005. 12:51 ] @
Super, podetinjicu. Ponovo sastavljam modele koje sam pravio pre 12 god, serija mog detinjstva se vraca na tv....:)
[ pctel @ 01.02.2005. 13:21 ] @
Slazem se, bez karirane kosulje to jednostavno vise nije to :-(
[ Mitrović Srđan @ 01.02.2005. 13:27 ] @
eh hebote sta ti je zivot ;) koliko sam samo voleo da gledam Branka Kockicu auu :) moram sad poceti opet da gledam :)
[ Boyce @ 01.02.2005. 13:43 ] @
Voleo bih ponovo da ga gledam.

Verujem da je Branko mnogu decu "izveo na put" dok su nam roditelji bili na poslu. Inace, secate li se Zimskog skolskog programa i filma u 10.00, i koncerta u podne odmah posle njega Secam se i crtanog filma pre tog koncerta.

pozdrav
[ zaraza @ 01.02.2005. 13:47 ] @
jao boycee kako si ubo :))
ziveo sam za ZOP :)
[ Fuzz @ 01.02.2005. 14:39 ] @
Ajmo sad-anketa za vraćanje košulje!
Vra-ćaj-te ko-šu-lju! Vra-ćaj-te ko-šu-lju!
[ BytEfLUSh @ 01.02.2005. 14:42 ] @
Wooo-Hooo!!!
Little cube is back!! :)

Jedva čekam!
[ cicika @ 01.02.2005. 15:10 ] @
Mi smo imali ekstra dobar TV program iako je bilo dva tj. kasnije tri kanala. Ova današnja deca gledaju neke gluposti na raznim televizijama. Ništa poučno kao što je nekad bilo.

Kockica bez karirane košulje? Ma daaaaj....
[ markom @ 01.02.2005. 15:26 ] @
Uzgred... Ja nisam ni primetio da je Branko nosio kariranu košulju dok vi to niste spomenuli ovde... Mora da smo obraćali pažnju na različite stvari ;-)

Marko.

P.S. Re: ZOP: A Opstanak koji čita Dejan Đurović? Pa Dejvid Belami? :-)
[ miokus @ 01.02.2005. 15:34 ] @
Branko - ne odustaj od karirane kosulje ! Znam da citas.
[ Boyce @ 01.02.2005. 15:39 ] @
Stvarno se tada lepse zivelo, mislim detinjstvo je bilo mnogo lepse. Znam da sam zimi ujutru gledao film u 10, Branka Kockicu, a zatim otisao napolje da se igram i sankam sve dok se skroz ne iskvasim :(

pozdrav!
[ SmilieBG @ 01.02.2005. 15:44 ] @
Jaooo... e, a sta cemo mi na zapadu!? Moze neko da snima to...?! I ne nemam satelit, niti znam da li ide to preko satelita :(

Kockica je stvarno legenda! Koliko u stvari samo jedan covek moze da utice na svet oko sebe... Da je svaki treci takav kao on, ova zemlja bi bila raj!

Poz,
Sale
[ cicika @ 01.02.2005. 15:46 ] @
Citat:
A Opstanak koji čita Dejan Đurović? Pa Dejvid Belami? :-)


Jaooo... Markome, suze si mi u oči naterao! Kako su to bile dobre emisije. Posle se ljudi pitaju kako znamo gomilu stvari van onoga čime se inače bavimo. A današnju decu zatupljuju kojekavim serijama... Da ne pominjem navalu španskih serija u prepodnevnim časovima.
[ Mihailo @ 01.02.2005. 16:00 ] @
offtopic :o)

Citat:
cicika Da ne pominjem navalu španskih serija u prepodnevnim časovima.


To je deo vladine strategije „Srbija u Latinskoj Americi do 2012“..
Koka, koka, kokica..
[ noviKorisnik @ 01.02.2005. 16:21 ] @
Imam kući kablovsku i mogućnost izbora. Deca mi prate BBC, Animal Planet, Discovery (naravno i Cartoon Network, šta da se radi...

Na TVNS u 19:05 ide Bajkokviz - to je zaista redovno!
[ Mitrović Srđan @ 01.02.2005. 16:33 ] @
sta bre ja ne propustam spanse serije evo sad gledam PRISIONERA
[ superbaka @ 01.02.2005. 17:45 ] @
zamislite sad neke klince ovde koji citaju ovo i pitaju se :"O cemu oni to, kakav Branko, kakva kockica, jel to isto sto i City kids"?
[ Marko_L @ 01.02.2005. 18:39 ] @
A kad smo već kod ovog nostalgičnog prisećanja obrazovno-naučnih emisija, jel pratio neko emisiju "After 2000" (ako se dobro sećam naziva, znam da su ga naši zvali "Posle dvehiljadite", tj., ako sam i naš naziv potrefio :D), čini mi se da je išla neposredno pre, ili beše posle, crtanog filma "Transformersi" :) ?
[ cicika @ 01.02.2005. 18:44 ] @
"Beyond 2000"

Kako je bilo dobro dok je državna televizija imala para da otkupljuje naučne emisije!
[ BytEfLUSh @ 01.02.2005. 18:46 ] @
Zvala se Beyond 2000 (edit: cicika me pretekla), ja mislim... Da, pratio sam to... hehe...

Mada, ono što su pogodili je mogućnost proizvodnje piši-briši CD-ova u budućnosti... :)
(govorili su o nekim metalima koji se na određenoj temperaturi vraćaju u prvobitni oblik)
[ IdeaR @ 01.02.2005. 19:43 ] @
Citat:

A Opstanak koji čita Dejan Đurović? Pa Dejvid Belami?



U narodu i šire poznat kao Survival (čita se kao što i piše)


[ Marko_L @ 01.02.2005. 20:06 ] @
Citat:
"Beyond 2000"

Kako je bilo dobro dok je državna televizija imala para da otkupljuje naučne emisije!

E da, jeste, sad kad pomenu tačan naziv, sve mi se vratilo :)
Inače, stvarno je to bilo dobro kada smo mogli da pratimo sve te emisije, a naši roditelji da nas ostave da gledamo TV i ne razmišljaju da li ćemo videti nešto neprikladno.A danas ? Ostavi dete samo da gleda TV i čim se vratiš kući, imaćeš mini-kopiju Boška ili Karleuše, eh...
Citat:
Mada, ono što su pogodili je mogućnost proizvodnje piši-briši CD-ova u budućnosti... :)

Koliko se sećam predvideli su oni dosta toga :) U stvari, većina onog što su prikazali bile su gotove mašine\uređaji\izumi, tačnije prototipovi, jedino što nisu svi ušli u svakodnevnu upotrebu :)
[ Blue^demoN @ 01.02.2005. 21:24 ] @
Opet branko kockica? Shta, skinuo se sa gudre pa sad ne zna shta da radi
Branko ti si nash idol
[ zi:: @ 01.02.2005. 21:41 ] @
Branko Kockica je bio sredom u 10, a iza njega odmah Opstanak, pardon, Survival. Ili obratno. Ili popodne, ako ste bili prepodnevna smena u skoli.

Bas je interesantno da su urednici nagurali najbolji program jedno iza drugoga. Mislim da to nije bilo slucajno.

A, naravno, za zimski raspust, svaki dan Branko Kockica. Plus Zimski bioskop.

Verujem da ce Branko ostati isti, kao sto treba da bude.

Da ne upropasti ocekivanja, kao sto su uradili Smogovci sa najnovijom serijom. Nadam se da ih niste gledali.

Neke stvari treba da ostanu gde jesu: u nasem odrastanju.
[ dalibord5 @ 01.02.2005. 21:57 ] @
Koliko emocija je Branko Kockica vratio.Imali smo lepo o pametno detinjstvo.
zamislite kako je deci koja su odrasla uz Mandu i druge idiotske prograne za decu,tipa-ajde da se glupiramo sa decom u studiju.A tek TELETABISI!!!Uf....
Seca li se neko i Ace Postara(Aca je uvek Aca-odnapred i odnatraske)
Pa malo kasnije METLA BEZ DRSKE....
[ drbogi @ 02.02.2005. 00:27 ] @
Pika ču-- Pika Pika.
[ van t hoff @ 02.02.2005. 02:11 ] @
Sinisa exploiting mutombov komp:

 do, ica :)

Eh, kockica, sada me potseca na 2000. neko prolece, Sloba jos na vlasti, beogradski gimnazijalci i srednjoskolci se okupljaju ispred ministarstva danima dok broj nije presao hiljade. Generacija bez drzave, bez zastave, himne, malo sta bilo koga povezuje i malo sta je zajednicko sem silnih s*anja prthodnih godina prezivljenih. I onda negde u setnji kroz Svetosavsku krece jedina stvar koju svi znamo i jedina stvar koja u svima izaziva iste emocije, i nesto oko cega se svi precutno slozimo, krece:

U svetu postoji jedno carstvo
U njemu caruje drugarstvo
U njemu je sve lepo, u njemu je sve nezno
U njemu se sve raduje

Tamo su kuce od cokolade
Prozori su od marmelade
Tamo svako radi ono sta hoce
Tamo raste svako voce

...hiljadu grla ... secam se najezio sam se...

Odjedanput se osetis kao da ti je opet 6, totalni paradoks s obzirom zasto smo se okupili, ono drvo ispred "Politike" ti se cini zgodnim za penjanje, devojke sto su isle ispred tebe sa turobnim licima odjednom izgledaju kao devocice koje skakucu na sve strane.
Jednostavno prekidac u glavi koji izazove dobro osecanje.

p.s. zvuci malo pateticno zar ne, al sta da radim povuklo me...
p.s.s. sada kad se setim bilo je i epizoda u kojima me je Branko uplasio... Opstanak :), a tek one emisije o fabrikama nauci tehnologiji.. secam se da sam sa 7 godina znao da se silicijum dopuje za poluprovodnike.
[ Dragi Tata @ 02.02.2005. 02:58 ] @
Može biti da sam ja neki izrod, ali nisam voleo Kockicu ni kao klinac a ni danas. Branko se previše benavi za moj ukus. Sad moja žena pušta deci neke "Kockice" iz kasnih 70-ih i ranih 80-ih dok sam ja na poslu, inače meni to nikad ne bi palo na pamet.

A što se tiče "Opstanka", "Ne pitajte mene" i "Posle 2000-te", to je već nešto sasvim drugo.
[ bluesman @ 02.02.2005. 03:24 ] @
Ja nisam pristalica cenzure, ali Cartoon Network sam moraod da cenzurisem detetu. Obrisao sam mu kanal na kojem je CN. Jedini je problem sto je uzeo daljinski i sam pronasao :-)

Veci je problem Hot line koji pustaju u 10 sati pre podne... valjda je to moderni surogat za Dejvida Belamija.

Sto se Branka tice, ne znam odakle takvi "zli" komentari. Branko vec godinama radi u Pozoristancu Puz i od kada imam dete ne propustamo bar novogodisnje predstave i paketice. Deca (normalnih roditelja) dobro znaju ko je Branko i svaki put je haos i vristanje u sali cim se on pojavi.

Nego kada smo kod zimskog bioskopa, hajde priznajte koliko puta ste gledali Sneznu Kraljicu? :-)

Bolje da budem Branko i vičem tatatatira nego da svako vece glumim Čarizarda i topim ledene kugle koje izbacuje moj sin magnamajt (sve sam morao da naučim) :-)
[ S_Kid @ 02.02.2005. 05:36 ] @
Citat:
bluesman

Bolje da budem Branko i vičem tatatatira nego da svako vece glumim Čarizarda i topim ledene kugle koje izbacuje moj sin magnamajt (sve sam morao da naučim) :-)


LOOOOL :)))

Inace, i ja se secam da je samo u uvodnoj spici Branko uvek bio u kariranoj kosulji a tokom emisije je menjao u zavisnosti od godisnjeg doba, u to sam skroz siguran.

A kako se zvala ona emisija koja je pocinjala sa:
"I ja sam vam deco
nekad bio dete
jedno malo dete
od glave do pete...
Rastao sam tako... (ne secam se dalje)..."

To je ista ona emisija gde je voditelj imao nekog psa koji je uvek bio deo emisije. Islo je ponedeljkom ili utorkom.

Pa onda Acim i deca... "spavaj Acime lepo sanjaj, nek lopta spava i Ostojina glava..." :))
[ Goran Aničić @ 02.02.2005. 06:44 ] @
Citat:
bluesman: Ja nisam pristalica cenzure, ali Cartoon Network sam moraod da cenzurisem detetu. Obrisao sam mu kanal na kojem je CN. Jedini je problem sto je uzeo daljinski i sam pronasao :-)


Sa ovim se slažem u potpunosti, ono više nisu crtaći kakvih mi poznajemo, ono je rezultat neke Pikasove halucinacije koje je izrežira Karpenter lično.
[ aleksandaraleksandar @ 02.02.2005. 16:32 ] @
u vezi cartoon-a.... imao sam drugare kojima su roditelji branili da
gledaju supermena i ostale crtace, da deca nebi poletela sa terase.
inace primetio sam veliku razliku (skola, karijera, zivot...) izmedju
dece koja nisu gledala crtace uopste (bilo je i takvih) i onih koji su
gledali.
nisam hteo da vam kaze sta da radite, ipak ste im vi roditelji, nego
sam se setio onako usput. inace jeste li pitali decu (ako nisu bas
mala) sta misle o tome sto gledaju? na sta ih sve to asocira? inace
voleo bih da cujem misljenje nekog psihologa (koji se posebno bavi tv
programom i spoznajom dece) sta misli o cartoon, fox kids...
[ bukovski @ 02.02.2005. 17:34 ] @
tatatatiraaaaa
opec cu ga gledati . aj da pisemo peticiju za kariranu kosulju. a opstanak je uvek bio zakon pa i posle 2000 te mada su preterivali sasvim !
[ strba @ 02.02.2005. 17:57 ] @
Citat:
bluesman: Ja nisam pristalica cenzure, ali Cartoon Network sam moraod da cenzurisem detetu. Obrisao sam mu kanal na kojem je CN. Jedini je problem sto je uzeo daljinski i sam pronasao :-)



Sa ovim se slažem u potpunosti, ono više nisu crtaći kakvih mi poznajemo, ono je rezultat neke Pikasove halucinacije koje je izrežira Karpenter lično.



Slazem Se potpuna katastrofa. Inace nemam kablovsku i ne zanima me televizija nesto puno, ali kod druga sam malo gledao cartoon i zapanjio se kolicinom debilizma, fantomskim kreaturama i drugim glupostima (ni jedan normalni ctrani ne vidoh). Kada mi se gledaju crtaci televizija most pusta mix (mislim nedeljom) "onih" crtanih iz mog detinjstva (patak daca, dusko dugousko )i to sa starim sinhronizacijama tako da je dozivljaj potpun.


Pozdrav



[Ovu poruku je menjao strba dana 02.02.2005. u 19:57 GMT+1]
[ superbaka @ 02.02.2005. 18:30 ] @
a Galaktika? Apolo, Starbak, Cejlonci...?
[ smars @ 03.02.2005. 15:11 ] @

Drago mi je zbog povratka BK.. Samo da ne ubace ova SMS i 041 cuda u emisiju i bice ok...:)

Pozdrav
[ Dragi Tata @ 04.02.2005. 18:22 ] @
Citat:
superbaka: a Galaktika? Apolo, Starbak, Cejlonci...?


Znate li da su snimili novu verziju (ne nastavak) Galaktike? Starbak je verovali ili ne, žensko, a isto tako i Bumer.
[ S_Kid @ 04.02.2005. 20:01 ] @
Offtopic ali kao replika na poruku Dragog Tate - zavrseno je snimanje Autostoperskog vodica i Ford Prefekta glumi CRNAC (Mos Def)!!! AAAAAAAAAAAA!!!
[ u_m @ 04.02.2005. 21:12 ] @
cube is back

omiljena serija, nonstop slusam pjesme, cak mi je i zvono na mobilnom, evo ga i vama
kockica.wav ovo pjeva na mom sie m55 (8KHz/4bita)

edit: e ovaj url kod ne radi, mora da je problem u ()
[ Bananaman @ 05.02.2005. 01:17 ] @
Ja sam obozavao Kockicu... Moja mama je imala prilike da pre 20-tak godina radi s njim oko pripreme dece pred snimanje i znam da ga od tada nije volela jer je decu bukvalno terorisao i bio ekstra grub sa njima kada se nisu pred kamerama ponasala kao sto je on bio zamislio... Mnoga su snimanje dozivela kao traumaticno iskustvo... Naravno, mi spolja nismo mogli to znati, ali je pitanje koliko je u sustini on dobar pedagog... Secate li se one spice koja nikada nije menjana?? Boze, koliko ona decica sada imaju godina? 40?
[ S_Kid @ 05.02.2005. 10:38 ] @
Citat:
Bananaman: Boze, koliko ona decica sada imaju godina? 40?


23 :)

Ne znam za traumaticna iskustva, ona epizoda sa starom odecom je snimana u mom obdanistu, tj deca su iz njega... Ja nisam upao :) ali znam da mi je bilo krivo sto se ostali zezaju sa Brankom :) ne secam se da je bilo ko od "drugara" zazalio sto je ucestvovao...
[ Palma @ 05.02.2005. 11:35 ] @
E ljudi, Branko je legenda. Kad sam pre neki dan u Novostima čitao da se ponovo snima, prisetio sam se detinjstva samo tako. Jel' se seća neko one epizode kada nađu mapu s blagom i idu kroz šumu u potragu za istim? Pa 9.5 litira zelenog gruzijskog čaja, pa kad naručuju pljeskavice u onom kafančetu...
A što se ovih današnjih crtaća tiče - katastrofa, idiotluk, debilizam. Seća li se neko Mike Mačora (Top Cat), Snorkijevaca, zatim Hi-men, Štrumpfovi... Eeeee, to su bila vremena, velika SFRJ, svake godine letovanja u Dubrovniku... Rasplakali ste me...

Jedva čekam da počne emitovanje, nadam se da neće da upropaste stvar. I da, oćemo kariranu košulju!
[ Burgos @ 05.02.2005. 12:43 ] @
Eh...
[ srki @ 05.02.2005. 18:27 ] @
Citat:
Bananaman: Ja sam obozavao Kockicu... Moja mama je imala prilike da pre 20-tak godina radi s njim oko pripreme dece pred snimanje i znam da ga od tada nije volela jer je decu bukvalno terorisao i bio ekstra grub sa njima kada se nisu pred kamerama ponasala kao sto je on bio zamislio...

Mozda mu je bio samo los dan. Ja sam imao potpuno razlicita iskustva a bio sam kao klinac u jednoj epizodi sa drugarima iz mog obdanista. Najvise smo se zabavljali bas kada nismo nista snimali.

Citat:
Mnoga su snimanje dozivela kao traumaticno iskustvo...

Kod nas su svi zeleli da on ponovo dodje.

Citat:
Naravno, mi spolja nismo mogli to znati, ali je pitanje koliko je u sustini on dobar pedagog...

Ne znam, mozda se promenio pa bio gad ali ja sam bio tamo pre 21. godinu i bila je sasvim druga prica.
[ DrJekyll @ 05.02.2005. 22:21 ] @
bas mi je drago za Branka, a sto se tice cartoon networka jedini crtani koji je OK je Dexter!
[ bluesman @ 05.02.2005. 22:46 ] @
Samo da repliciram na Cartoon Network i odgovorim na pitanja kao roditelj.

Prvo, obradovao sam se kada sam provalio da su ukljucili Cartoon na kablovskoj medjutim vec posle nekoliko dana sam se zgrozio. Da li neko gleda recimo Stupid Dog? To je jos najbezazleniji crtani na CN (ako ne racunamo Tom & Jerry, mada, kada se bolje pogleda i tamo lete glave i ispadaju creva) a prepun je debilizna.

Bottomline: sin, 5 godina, polako pocinje da se dernja, to mu je kao igra i misli da ne moze da se izrazi drugacije.... postaje grub prema mladjoj sestri, prema kojoj je bio nezniji od mene, a jednom sam onako bez veze, pitao nesto u vezi crtaca, rekao je da mu se svidja kako ljudi lete. Iako sam mu objasnio da je to samo nacrtano i da ljudi ne mogu da lete, pazljivo pratim kad god se priblizi terasi ili prozoru. Jednostavno je istripovao da moze da se leti.

Posto je ipak mali, nekolko puta se rasplakao i nije hteo da nam kaze zasto... kada sam provalio da je zbog crtaca ukinuo sam mu cartoon. Onda sam provalio, posle nekoliko dana da je uzeo daljinski i sam pronasao cartoon... Pustio sam ga par dana (ipak me je zezn'o :-)) ali onda sam pokusao da mu objasnim na milion nacina zasto je to grozno i da postoje bolji crtaci.

Onda, jednog dana, dolazi mi komsija na vrata i nosi igracke. Ja provalim da su mi poznate... Sin je 'ladno bacao igracke kroz prozor, jednu po jednu, a medju tim igrackama je bilo i jako teskih komada (neka metalna lokomotiva i sl.), ostetio je par automobila ispred zgrade i od tada sam mu banovao CN.

Poceo sam da mu kupujem sve sto je imao na VHS-u, ponovo ali u DVD formatu i sada ponovo gleda Diznijeve crtace + neke tipa "zoro", "Odisej"... Koliko ce tako ne znam... Ali znam da cu da snimam svaku kockicu i da pokusam da ga navucem na to.
[ DrJekyll @ 05.02.2005. 23:26 ] @
Ma pusti ga samo da gleda Dextera!

Stvorice mu radne navike, svako jutro kad ustane iz kreveta kaze: Ahh! What a great day for a science! (valjda sam pogodio slova polozio sam eng na faksu pre dve god :) )

Salu na stranu i ja se slazem da, kad smo mi bili klinci, jeste da je bio jedan kanal, negde poslepodne su ukljucivali drugi, ali stvarno je bilo sta da se gleda! Kao sto neko rece, opstanak, posle 2000, a bilo je i drugih emisija o svemiru, prirodi itd...
Jedinu seriju koju sad vidjam na TV a da imalo lici na ove edukativne ide na B92, zove se nesto tipa "extremni svet".
[ HerQl @ 06.02.2005. 02:32 ] @
Citat:
DrJekyllJedinu seriju koju sad vidjam na TV a da imalo lici na ove edukativne ide na B92, zove se nesto tipa "extremni svet".

-a Nacionalna geografija i serija o ljudima ili zivotinjama sto vodi onaj lik iz monti pajtonovaca!
[ DrJekyll @ 06.02.2005. 07:49 ] @

@HerQl

E da, i to! Nego slabo gledam TV nesto u zadnje vreme, pa zaboravih na to.
[ S_Kid @ 06.02.2005. 12:07 ] @
Ja mislim da RTS i dalje ima naucno/obrazovni program u prepodnevnim satima.
[ stex @ 07.02.2005. 07:14 ] @
Trenutno najbolji crtani za decu na nasim TV kanalima je definitivno sundjer Bob Kockalone.
A jel se secate super deke? Ili epizode Ace postara zajedno sa Brankom K.? A da ne pricamo o prasetu Gile iz poslednje oaze. Ima li nekog da nije plakao na kraju?
Kad smo vec zasli u temu o danasnjoj decurliji, jel ste primetili kako se deca vise ne igraju zmurke, janjine, lozinke, klikera, lastisa ... prokleti kompjuteri i TV kanali.
[ HerQl @ 07.02.2005. 08:16 ] @
Citat:
stex: lozinke

-aaaaa,kad se samo setim kako smo jedni drugi mucili pre 10ak godina kao klinci...
he he he
[ cicika @ 07.02.2005. 12:16 ] @
Citat:
jel ste primetili kako se deca vise ne igraju zmurke, janjine, lozinke, klikera, lastisa


A-ha. Jure se, tuku i psuju k'o kočijaši. A devojčice sve ranije i ranije počinju sa nekakvim sredjivanjem, šminkanjem i ostalim nebulozama. A i one psuju. Grozno.
[ m4rk0 @ 07.02.2005. 12:23 ] @
Da deca se edukuju pokemonima mislim strasno...agugu buja, adukulumi pika pika ..
Milim strasno...Gde su zvezdani serifi, gde su voltroni i transformersi, gde su nestasne godine i zvono kao spas ??...Dobro je sto se kockica vraca na male ekrane....al bilo bi jos bolje da ljudi iz RTS-a ne stanu na tome...
[ bluesman @ 07.02.2005. 13:28 ] @
Nemojte da gresite, deca se ne edukuju sama - neko ih edukuje...

Deca ne izmisljaju psovke, obicno cuju od roditelja... Cak je to kult u srpskom narodu da tetke nauce dete prvo da psuje i onda ponosno prepricavaju sta su naucile dete.

Ja sam tu na pola puta... ne mozes da ga drzis pod staklenim zvonom, a volim da opsujem (***i ga, vozim), a opet, sta vredi da ga ne ucis psovkama kada ce da krene u skolu ili cak vrtic - tamo ce sve da nauci za par dana. Bolje je da ode "pripremljen" :)

m4rk0, nisu ni ti zvezdani serifi, voltroni i transformesi ono na sta mi mislim.... ja sam vise mislio na Acima i "na slovo na slovo" :)
[ superbaka @ 07.02.2005. 17:08 ] @
Citat:
cicika
A devojčice sve ranije i ranije počinju sa


...
[ HerQl @ 07.02.2005. 19:55 ] @
...mlecne zlezde...mlecni zubi....