[ lancia @ 21.02.2005. 09:05 ] @
Hocu da uzmem neku simulaciju letenja civilnog i vojnog aviona,pa me interesuje koje su po vama najbolje....................i koje bi mi preporucili?

Hvala
[ zaraza @ 21.02.2005. 09:40 ] @
Civilnog definitivno MS Flight Simulator
a vojnog recimo Lock On ili Combat FS ili naravno Il-2...
iance za civilno postoji i xplane, koji se meni jako svideo....
[ StORM48 @ 21.02.2005. 15:36 ] @
Meni se X-plane nešto i ne sviđa. Probao sam ga sa opremom i realnost mu je - bljak. Avion pri zaokretu mrda kao sanke na ledu, što je nerealno. Brzina leta sa avionima tipa Rg-182 je ultra-nerealna. Izgleda kao da šatlom ulazite u atmosferu pri 4-5000 km/h.

Inače mi je krivo što nije bolje odrađen. Nedostaje mu samo malo više potencijala da bi bio dostojan konkurent FS-u.

Pozdrav
[ zaraza @ 21.02.2005. 15:55 ] @
mozda mi se zato i svideo :) mislim posto sam samo ga probao samo na tastaturi...
Inace, primetio sam da to kako ce xplane da se ponasa dosta zavisi i od samog modela...neki avioni su rekao bih sasvim ok, dok su drugi totalni raspad.
Inace, kad smo vec kod toga, skinuo sam neki model F-16 za FS i odleteo u stratosferu :) aj nije to nego je avion u penjanju na 40 000 fita sa 2 maha dostigao brzinu od 4.5 (rucica gasa na nuli) :)) i onda se raspao...
[ JoeKuboj @ 21.02.2005. 17:01 ] @
Naravno MSFS2004 u kombinaciji sa nekim payware add-onom (PDMG 737NG, Flight1 727...) i online letenjem na VATSIM-u koji pruza usluge virtuelne kontrole letenja.
[ Radovan__III @ 21.02.2005. 17:44 ] @
PO meni ako govorimo o ratnim avionima, daleko ispred svih IL2-Sturmovik.
[ Duck_ @ 21.02.2005. 18:33 ] @
Da li znate neku manje realnu ratnu simulaciju. Svejedno mi je za letne karakteristike, samo da nema mnogo tastera. Na primer kao Eagle One ili Ace III sa plejstejšena.
Volim simulacije letenja ali jednostavno nemam nerava da učim gomilu komandi. Znači interesuje me neka najprostija moguća.
[ lancia @ 21.02.2005. 19:48 ] @
Hvala nacicu valjda nesto.......................
[ Radovan__III @ 21.02.2005. 20:54 ] @
Citat:
Duck_: Da li znate neku manje realnu ratnu simulaciju. Svejedno mi je za letne karakteristike, samo da nema mnogo tastera. Na primer kao Eagle One ili Ace III sa plejstejšena.
Volim simulacije letenja ali jednostavno nemam nerava da učim gomilu komandi. Znači interesuje me neka najprostija moguća.


Ono sto ti trazis je arkada a ne simulacija.
[ Duck_ @ 22.02.2005. 23:54 ] @
Citat:
Radovan__III: Ono sto ti trazis je arkada a ne simulacija.

Ja bih to pre nazvao simulacija nerealnog aviona nego arkada. Arkada je malo širok pojam.
Dobro, znaš li neku takvu arkadu?
[ commissar @ 23.02.2005. 01:58 ] @
@ Duck_ : igra koja bi tebi odgovarala je definitivo Novalogic-ov F-16 MRF . Igra je starija , laka je za ucenje , a veoma je igriva . Mozes da igras i na netu (update za online igranje je relativno mali , oko 12 MB) , imaju i eskadrile , ratovi eskadrila i jos krs drugih zanimljivih stvari . Nece ti trebati ni bog zna kakav joystick za igranje .