[ Lunatic @ 26.02.2005. 14:25 ] @
da li ima na netu negde da se skinu audio zapisi(ili ceo snimak) one kasete "bora chorba prica gluposti" snimane 80ih godina?
[ del-boy @ 26.02.2005. 14:41 ] @
Da, i ja bih ovo voleo da nađem. Mada meni ne bi smetalo i u pisanoj formi!

Mada većina tih stihova se može naći u knjigama koje je Bora napisao. Imam 5 knjiga (4 prave knjige i neka mala mini knjižica sa najpoznatijim pesmama). A

Ako neko ima link i ja bih bio zahvalan da ga bacite ovde!
[ srnde @ 26.02.2005. 14:54 ] @
sedi mara na kamicku u reci je prala..........noge
[ Nabukodonosor @ 26.02.2005. 17:07 ] @
Imam ja. U mp3 formatu. Al ne dam. Salim se bre. Velicina je oko 15,2MB, a ja sam na dial-up tako da bi upload potrajao verovatno do sudnjeg dana.
[ del-boy @ 26.02.2005. 21:03 ] @
Pa koliko to traje kada je samo 15 MB? Trebalo bi to da bude malo veće!

Ako možeš bar to nekako proturi na net. Stavi ga da preko noći, pustiš neki filmić i uživaš, a mi kasnije uživamo dok budemo slušali.

btw: I ja sam na ISDNu (nije mnogo brži od običnog modema) pa ni meni neće baš skinuti za tili čas. A inače sam skidao fajlove i preko 50ak MB preko dial-upa. Ne bi trebalo da predstavlja prevelik problem!
[ NikolaVeber @ 26.02.2005. 22:04 ] @
Imam i ja, isto oko 15 mega. Ako nekome odgovara na mail, neka mi se javi priv. porukom. (2 fajla po 7.6 megabajta, oko 45 minuta, 48 kbps).

Ili dajte neki ftp da uploadujem :)
[ bukovski @ 26.02.2005. 23:42 ] @
imam njizice i audio kaseti
mada mi mp3 nebi lose doso pogotovo sto sam ovu moju izlizo skroz od pustanja znam je napamet!:)
a i to je kopija kopijine kopije kopija :)
[ Nabukodonosor @ 27.02.2005. 00:34 ] @
@NikolaVeber
Evo ti ovde
[ NikolaVeber @ 27.02.2005. 00:55 ] @
Nesto nije htelo sa tim sajtom...

Evo ovako:
www.gmail.com

user: bora.gluposti
pass: boracorba

Bice za koji minut i fajlovi tamo.
[ Nabukodonosor @ 27.02.2005. 00:57 ] @
Pa evo ti ovde. Hoce garantovano.
[ NikolaVeber @ 27.02.2005. 01:06 ] @
Ma otvorim sajt, to je ok, ali prilikom slanja fajla dobijam gresku. U svakom slucaju, eto vam na gugletu.

Endzoj it! :)
[ mannex @ 27.02.2005. 01:30 ] @
Evo da damo još dva servera na kojima možete ostavljati fajlove:

http://www.rapidshare.de/ (30 MB)
http://www.webfile.ru/ (20 MB)
[ bukovski @ 27.02.2005. 02:24 ] @
nema nista na gmailu ? a nijedan link ne radi ?
[ NikolaVeber @ 27.02.2005. 10:39 ] @
http://webfile.ru/200838 - prvi deo
http://webfile.ru/200852 - drugi

A posalo sam ponovo na gmail, noguce da je ogrisao jer sam poslao "sam sebi".

Pa gde vam vise odgovara.
[ tarla @ 27.02.2005. 10:54 ] @
zasto ne skinete sa nostalgije...
[ zaraza @ 27.02.2005. 12:15 ] @
aj da ne otvaram novu temu...da li neko ima INdeksovce? ali one star stare koji su se emitovali cini mi se nedeljom oko 1-2?
[ mr_bungle @ 17.12.2005. 12:45 ] @
Ajde da ponovim, zagubila se tema na dnu.

Jel ima neko emisije starih indexovaca koje su isle 80ih godina na 202 ?

ja sam ko klinac imao te kasete ali sve se pogubilo :(

genijalno je ono sa parodijom na emisiju 'vreme,sporta i razonode'. kad su pola srbije zeznuli sa laznim prenosima utakmica ("Ljubicasta Zvezda - Partizan" :))

[Ovu poruku je menjao mr_bungle dana 17.12.2005. u 13:46 GMT+1]
[ maric1 @ 17.12.2005. 14:21 ] @
prvo da kazem da je to iz knjige HEJ SLOVENI

tako da tamo ima najveci deo toga

a ko voli kao ja na primer :) to nevredi komentarisati bora je bora naj


a za ovu temu indexovi aj da vratimo ovu temu na vrh nemojmo ovde pisati zbog preglednosti bar ja tako mislim aj ako neko ima nesto neka javne



veliki pozdrav

hej sloveni i ostali debelo smo zaostali kaze bora
[ bojan_bozovic @ 17.12.2005. 15:17 ] @
Ovo je warez, jer je Borin copyright!!!
[ dr.NPN @ 17.12.2005. 19:39 ] @
Warez? Si ti lud? Ima negde mozda da se kupi original, evo ja odmah idem da ga kupim!
[ bojan_bozovic @ 17.12.2005. 22:03 ] @
Copyright ti traje 50-70 godina nakon smrti autora, zavisno od jurisdikcije, bez obzira dal' ima ili nema da se kupi... A, da vidim da tebe hostuje cuveni Kostolomac, tako da tebe i ne zanima dal' je legalno ili nije. Kazem zato sto mozete preko PP a ne ovako na forumu (sta radite preko PP je licna stvar svakog od vas), ali [es] moze da trpi zbog ovakvih linkova...
[ dr.NPN @ 18.12.2005. 09:40 ] @
Hahahahahahahahahahaha... Bas si me nasmejao. Ako neko hostuje mojih par desetina kb-a, ne mora da znaci da sam ja ovakav ili onakav. Sta si time mislio da postignes i kazes, molim te? Nemoj biti smesan.
Uostalom ste tebe briga ko hostuje moj sajtic? Sta imas ti od toga? Hoces mozda ti da ga hostujes? Mani se glupe price, nije o tome tema.
A da, kad smo kod rezwa, jel su ti svi programi na masini placeni? Cuti tamo i pokrij se usima!


Tema je u stvari da lik trazi audio zapis koji je sniman pre 25 godina, i koji nema sanse da se nadje u prodaji.
E sad, ako trazi da mu neko posalje, onda je to warez??? Mozda stoji to za copyright, ali nema nikakvog smisla.
Kako onda jedna individua da dodje do svog primerka, ako ne moze da se nadje u prodaji? Znaci neko puno voli Corbu i bas hoce da ima taj zapis, a nema da se kupi, onda nece ni imati jer bi nacin na koji bi dosao do nje bio ilegalan?

Ajde molim te.
[ bojan_bozovic @ 18.12.2005. 10:03 ] @
Citat:
A da, kad smo kod rezwa, jel su ti svi programi na masini placeni? Cuti tamo i pokrij se usima!


sta ti znas, mozda bas i jesu! Dalje, ja govorim o ovom forumu, jer odgovornost u ovom slucaju pada i na Gojka (zbog necinjenja), ukoliko Bora Djoprdjevic poseti [es] MadZone, i ti to znas... Ovaj sajt nema 10 uniqa mesecno na nekom free hostingu, vec je jedan od najposecenijih sajtova na SCG webu...
[ dr.NPN @ 18.12.2005. 12:01 ] @
Citat:
bojan_bozovic: sta ti znas, mozda bas i jesu!

Mozda jesu a 100% i nisu!

Nego, reci ti meni kako ja da dodjem na legalan nacin do svog primerka audio zapisa?
[ Deep|Blue @ 19.12.2005. 16:38 ] @
Citat:
dr.NPN
...
Kako onda jedna individua da dodje do svog primerka, ako ne moze da se nadje u prodaji? Znaci neko puno voli Corbu i bas hoce da ima taj zapis, a nema da se kupi, onda nece ni imati jer bi nacin na koji bi dosao do nje bio ilegalan?
Ajde molim te.


pa prelaskom u racunarske iskusenike, odbacit ces sav ovozemaljski mp3 sa racunara i ponizno moliti visnjeg autora da ti u milosti svojoj podari svoju rec i prosvetli te svojom beskrajnom mudroscu ...

al' ja ponekad malo lupam
[ Vole Domu @ 20.12.2005. 13:44 ] @
Da warez nego sta....!!! a da ne pricamo o tome sto moze da vas tuzi za klevetu. Optuzujete coveka da prica gluposti
Mislim... jedno je da sajt ne zeli linkove ka mp3-ojkama i da je protiv piraterije a totalno drugo ova prica sa materijalom kog nigde nema legalno.... i te price Bora bauk ce da dodje da vas tuzi mislim pored sveg naseg truda ovo je i dalje samo srbija a verujem da ni u nemackoj ovako nesto ne bi bio problem....
[ adenis @ 21.12.2005. 11:36 ] @
ima li se gdje skinut corba? ovi linkovi vise ne rade :-(
[ Vole Domu @ 21.12.2005. 14:22 ] @
Da li neko ima pesmu Jos jedan sugav dan prvu verziju gde kaze Jos jedan USRAN dan...
To je valjda bilo prvo izdanje albuma Kost U Grlu koje je povuceno zbog cenzure a samo par srecnika je dobilo oridjinal verziju....

•Sto se tice gmaila radi savrseno evo upravo skidam drugi deo....
[ adenis @ 22.12.2005. 14:44 ] @
u pravu si za gmail, nisam gledao, sorry.
[ R A V E N @ 17.09.2017. 12:04 ] @
Pa je li to on izdao materijal "Bora Čorba priča gluposti" jer nema ništa na Discogs-u? Izgleda da je neko sakrio magnetofon u gajbu piva, pa bootleg-ovao jadnog Čorbu?

Doveo Senad Hadžifejzović Danisa Tanovića u emisiju i sugerira Danisu nešto u smislu, dakle ne doslovno ovim riječima: "Kad si bio u Cannes-u, prilazi ti Sharon Stone, a ti nju pograbi odmah i dok ti za suknju, prilazi ti George Clooney, ti njemu 'Mrš, p*ško'". Stvarno ljigavo. Ali tako ti je kad od njega (Senada) mediji prave playboy-a možda od 1990.-e.

Onda Muhamed Filipović. Omiljena tema mu je Istočni Front u 2.-om Svjetskom Ratu. Dovedu ga u emisiju da kaže koju pametnu, on objašnjava da velike sile komanduju malim državama. Ja sam uzeo njegovu valjda zadnju knjigu i tu počesto ide jedna rečenica preko više od cijele stranice gustog teksta, a počne u jednom i završi u drugom licu. Onda je bio i kod Duške (Jurišić) u emisiji. Duška-Puška ga mora prekidati kad se zapriča i skrene s teme onako kako se prekida stari dedo. Bio je i kod Duške i Zdravko Grebo vidno pijan. Pa onda je tu posebna priča Besim Spahić. Bujica riječi. Ima na YouTubeu. Priča se da i tu etanol igra presudnu ulogu. Odlično je primjetio jedan: usavršavao se u Francuskoj, pa umislio da je bosanski Montesquieu. To koliko je pio Nijaz Duraković whiskey je dobro poznato.

Ja od osnovne škole slušam anegdote o pijanim profesorima i pijanim doktorima koji dolaze da saniraju pacijentima iščašenja. To je izgleda dobrim dijelom istina i postaće društveni arhetip.
[ Backy @ 17.09.2017. 20:28 ] @
mislim da imam negde "originalnu" kasetu, proveriću ko je izdavač... dugo je nisam video, al mi je kao klincu omot delovao profi :D
[ vujo032 @ 20.09.2017. 22:06 ] @
Pa zar ne može ovo sa you tube da se skine?

https://www.youtube.com/result...uery=bora+corba+prica+gluposti
[ član @ 21.09.2017. 06:42 ] @
Citat:
R A V E N:Pa je li to on izdao materijal "Bora Čorba priča gluposti" jer nema ništa na Discogs-u? Izgleda da je neko sakrio magnetofon u gajbu piva, pa bootleg-ovao jadnog Čorbu? :D

Doveo Senad Hadžifejzović Danisa Tanovića u emisiju i sugerira Danisu nešto u smislu, dakle ne doslovno ovim riječima: "Kad si bio u Cannes-u, prilazi ti Sharon Stone, a ti nju pograbi odmah i dok ti za suknju, prilazi ti George Clooney, ti njemu 'Mrš, p*ško'". Stvarno ljigavo. Ali tako ti je kad od njega (Senada) mediji prave playboy-a možda od 1990.-e. :D

Onda Muhamed Filipović. Omiljena tema mu je Istočni Front u 2.-om Svjetskom Ratu. Dovedu ga u emisiju da kaže koju pametnu, on objašnjava da velike sile komanduju malim državama. :D Ja sam uzeo njegovu valjda zadnju knjigu i tu počesto ide jedna rečenica preko više od cijele stranice gustog teksta, a počne u jednom i završi u drugom licu. Onda je bio i kod Duške (Jurišić) u emisiji. Duška-Puška ga mora prekidati kad se zapriča i skrene s teme onako kako se prekida stari dedo. :D Bio je i kod Duške i Zdravko Grebo vidno pijan. Pa onda je tu posebna priča Besim Spahić. Bujica riječi. Ima na YouTubeu. :D Priča se da i tu etanol :D igra presudnu ulogu. Odlično je primjetio jedan: usavršavao se u Francuskoj, pa umislio da je bosanski Montesquieu. To koliko je pio Nijaz Duraković whiskey je dobro poznato.

Ja od osnovne škole slušam anegdote o pijanim profesorima i pijanim doktorima koji dolaze da saniraju pacijentima iščašenja. To je izgleda dobrim dijelom istina i postaće društveni arhetip. :D

jel sam ja jedini koji ne kapira sta je pesnik hteo da kaze i kakve sve to ima veze sa Borom Djordjevicem?
[ Java Beograd @ 21.09.2017. 07:33 ] @
Ma jok. Raven je često umeo da piše postove (ako se može nazvatio pisanjem) pod dejstvom velike količine alkohola i / ili teških opijata. Ili se naduva lepka pa dohvati tastaturu.
[ član @ 21.09.2017. 09:56 ] @
mozda Ravena zovu prijatelji Bora, pa se zato pronasao u ovoj temi?! :)

ne bih da politizujem, ali kad se tema vec posle toliko god povampirila, da napisem jedan stih sa tog izdanja. kaze:

"Sto se vojska okuplja u blizini Prokuplja?
Kad zagusti, da se nize spusti!"

eto, cak je i glupavi Bora-Corba jos '87 god. znao sta ce da se desi sa Kosovom, a nekima i dan-danas nije jasno!

[ jovajovic100 @ 21.09.2017. 10:38 ] @
Auh jezivo ! Opet počinje !
[ HoT_Steppa @ 02.10.2017. 20:04 ] @
Malo bolji snimak:

https://ufile.io/n4jgg
[ Shon3i @ 04.10.2017. 13:13 ] @
@R A V E N, ima na discogs-u :) https://www.discogs.com/Bora-%...%C4%8Da-Gluposti/master/648914

[ R A V E N @ 04.10.2017. 20:05 ] @
Možeš naučiti napamet pasus iz knjige Edmund-a Husserl-a Europske znanosti u krizi i transcendentalna fenomenologija i odeš kod psihijatra koji ima kilometarski dug navod "akademskih postignuća" ispred imena. Kažeš mu to i skoro sigurno će ti dijagnosticirati šizofreniju, jedno od par najtežih psihičkih oboljenja.

Da se razumijemo, Edmund Husserl je ugledan filozof na svjetskom nivou i takvim se smatra i nakon 90-ak godina. Možda nije u nivou jednog Russell-a. A gore opisani je na svjetskom nivou i unutar psihijatrije niko-i-ništa, dok je na lokalnom nivou, dakle na nivou svoje države i društva, intelektualni polubog.