[ dejan_su @ 26.02.2005. 18:50 ] @
Da li ste gledali neki dan na BK emisiju Suocavanje u kojoj je gostovao Vlade Divac? Da li mislite da je u pravu ili ne?
Licno mislim da je u pravu i da treba da istera do kraja!
[ Stefano @ 26.02.2005. 18:56 ] @
ja sam sa paznjom odgledao i reprizu.Lik je stvarno neprikosnoven,sem sto je olican kosarkas,on je i odlican biznismen,vidi se da je upravu u ovom sto je pricao
[ dalibord5 @ 26.02.2005. 19:29 ] @
Sa jedne strane imamo Divca koji je nacionalna ikona,covek za koga niko nikada nije rekao nista lose.Uspesan u onome sto radi staje sa renomiranom svetskom firmom u red da svoj novac i ime ostavi u svojoj zemlji.
Sa druge strane nepoznatu firmu osnovanu kapitalom sumnjivog porekla i imeniom jednog od omrazenih politicara bivseg rezima.Ne znam kako se zove ali mi se cini da je pominjano necije ime.
Ne znam da li da podrzavam Divca ali ono i njegova prica sigurno imaju moje simpatije.
[ Goran Mijailovic @ 26.02.2005. 19:33 ] @
Ne slazem se da je bilo po njegovom stampale bi se nove akcije koje bi on otkupio(dokapitalizacija) a mali akcionari (radnici, penzioneri, radnici iz drzavnih organa) bi ostali praznih saka.
[ Corey @ 26.02.2005. 22:03 ] @
Uz njega sam i nadam se da će sve da istera do kraja.
[ H@usto® @ 27.02.2005. 00:15 ] @
Meni se samo ne svidja sto je malo takoreci "nepismen". Ili je lako zbunjiv.
[ Stefano @ 27.02.2005. 00:39 ] @
i meni je ostavio utisak da se lako zbuni,ali razumljivo je ipak je on sportista a ne profesionalni biznismen.
Ne znam da li si primetio ali on se oslanja iskljucivo na svoj tim savetnika.To je i najbolja solucija kada imas mnogo novca,zelis da ga ulozis u biznis,ali nemas znanje iskusnog biznismena.

To je konkretan primer ljudi koji su stekli novac estradom.Znaci vrhunski sportisti,glumci i slicni kada zele da se pocnu baviti biznisom,njima znanje manjka,onda se logicno oslanjaju na tim strucnjaka(pravni,poreski savetnici,advokati,brokeri...sto vise to bolji) koji naplacuju svoje usluge.
Ovo je cist dokaz teorije da je za uspesan biznis neophodno da imas:znanje,iskustvo i novac.U ovom slucaju Divac ima novac,i malo znanja(vidi se da se trudi) ali dodatno znanje i iskustvo "mora da kupi"

Druga je stvar kada je neko taj novac zaradio biznisom,onda on "po defaultu" ima i znanje i iskustvo i novac na raspolaganju za ulaganje u drugi biznis ili investiciju.
[ Fuzz @ 27.02.2005. 02:10 ] @
Ma Divac...faca...sve je to ok...ali nije imao pravo da u toku tendera nudi bonus cash,kad je skontao da mu ponuda nece proci....
[ SBSL @ 27.02.2005. 02:32 ] @
Citat:
Meni se samo ne svidja sto je malo takoreci "nepismen". Ili je lako zbunjiv.


Da tu si u pravu.. Ali ipak kad pogledamo on je covek koji je igrao kosarku, nije se nesto medijski exponirao.. ne mislim na to da se nije pojavljivao na TV-u, naprotiv i bio je punooooo puna.. vec mislim na klasicne intervjue..
[ FormatC @ 27.02.2005. 03:47 ] @
Ma Divac je bre izmanipulisan tu on ništa sam ne radi nego ga neki likovi iz senke poturli kako bi zloupotrebili njegov autoritet.
Moj ćale ima pouzdane informacije.
[ dejan_su @ 27.02.2005. 09:49 ] @
Ok je to sto se malo zbuni, samo da istera sve do kraja. A isterace i dokazace da je u pravu. Par puta je rekao da je 100% siguran da ce sve da dokaze. Kad niko ne sme, on sme.
[ g@rfild @ 27.02.2005. 10:07 ] @
Vlade Divac
[ borstale @ 27.02.2005. 10:33 ] @
Ovo već prilično vuče na politiku, ali dok modovi dozvoljavaju: I ja navijam za Divca, lepo je što hoće da uradi nešto za svoju zemlju i sebe o "istom trošku".
[ Fuzz @ 27.02.2005. 10:57 ] @
@Format C
Jesu likovi iz senke izmanipulisali i Danilovica? Sta cale kaze?
[ BytEfLUSh @ 27.02.2005. 11:04 ] @
Citat:
borstale: Ovo već prilično vuče na politiku, ali dok modovi dozvoljavaju

Ovo mi je privuklo pažnju.
O čemu se tačno ovde radi?
[ H@usto® @ 27.02.2005. 11:14 ] @
Citat:
SBSL: Da tu si u pravu.. Ali ipak kad pogledamo on je covek koji je igrao kosarku, nije se nesto medijski exponirao.. ne mislim na to da se nije pojavljivao na TV-u, naprotiv i bio je punooooo puna.. vec mislim na klasicne intervjue.. ;)


Nema veze to sa tim! Da li je "popunjavao" TV ekrane ili ne. A na kraju krajeva i jeste. Kud ces vecu tremu nego kad igras pred punom dvoranom? Davao je i intervjuje, nije da je nepoznata faca. Problem je u tome, sto nije nacitan. Nismo ni mi svi savrseni. Snadje se u datom trenutku, ali... Ali kazem opet, nema to veze. Nije stvar u tome, samo sam napomenuo usput.
A za bonus se pominje, da nije on ponudio, vec njegova zena ili ko vec bez njegovog znanja. E sad koliko je to tacno, nemam pojma. Videcemo, sve ce se otkriti valjda.
[ Mihailo @ 27.02.2005. 11:16 ] @
Mda, jadan, izmanipulisan Divac Nacionale. Nije učestvovao na novom tenderu ... iz moralnih razloga? Cut the crap.
[ borstale @ 27.02.2005. 11:35 ] @
Pa dobro, još uvek ništa konkretno, samo se nekako "oseća u vazduhu".
Povlačim ono što sam rekao, da ne menjam sad post...
[ Fuzz @ 27.02.2005. 11:39 ] @
Citat:
H@usto®:
A za bonus se pominje, da nije on ponudio, vec njegova zena ili ko vec bez njegovog znanja. E sad koliko je to tacno, nemam pojma. Videcemo, sve ce se otkriti valjda.


Pa onda mu je zena kriva,a ne drzava. Nek tuzi zenu. Mislim,da se razumemo. Ja sam vise navijao za njega nego za Balkan limited. Ali ne mozes sa tako debilnim pristupom uci u privatizaciju. Drugo je pitanje sto su mnoge firme privatizovane uz mnogo vece pravne nepravilnosti,da ne kazem cist kriminal.
[ H@usto® @ 27.02.2005. 14:28 ] @
Ja licno ne verujem da su uradili to, jer zasto? Iz koje namere, kada su znali za rizik? Zenu mu i ne znam, tako da ne mogu da sudim. To su verovatno glasine, sta znam!!! Tu se ne zna, ko koga je..!
[ markolazarevic @ 27.02.2005. 14:38 ] @
To je danilovic ponudio a ne njegova zena. Divac nije imao veze sa tim. To sto je "zbunjiv" mislim da nije 100% tacno, pre ce biti da je nesiguran.
[ H@usto® @ 27.02.2005. 14:43 ] @
Tu se ne slazemo. Ne moze biti nesiguran na svako pitanje u svakom trenutku.
[ markolazarevic @ 27.02.2005. 15:28 ] @
Pa kad se ja u ne sto ne razumem ja sam nesiguran ali nije bitno dali ja to iskazujem ili ne.
[ Fuzz @ 27.02.2005. 17:47 ] @
Citat:
markolazarevic: To je danilovic ponudio a ne njegova zena. Divac nije imao veze sa tim. To sto je "zbunjiv" mislim da nije 100% tacno, pre ce biti da je nesiguran.


Danilovic je ponudio javno preko medija. Zena je navodno ponudila na pregovorima sa malim akcionarima. A kad kazes da ti nije jasna njihova namera `iliti` zasto bi tako nesto radili,odgovor je vrlo jednostavan. Nakon otvaranja zapecacenih ponuda shvatili su da nisu konkurentni. Drugi je razlog sto su bonus nudili samo malim akcionarima,kojima bi ta nova cena odgovarala,ali tako bi drzava bila ostecena zbog razlike u ceni.
[ TheMomchilo @ 27.02.2005. 18:19 ] @
Radi se o sledecem, kompanija Apurna (Divac + Danone) je dala jedinu ponudu koja je odgovarala uslovima tendera, i time su ispostovali drzavu, ali drzava nije imala vecinski paket akcija, vec je morala da objedini akcije sa malim akcionarima, kako bi mogli da iznesu na trziste vecinski paket. Kada su mali akcionari videli da mogu da dobiju i vise para za svoje akcije, onda su zajebali dogovor sa drzavom i poceli da deponiju akcije kod Balkan Limited-a. Time bi Apurna ostala bez vecinskog paketa.
Onda na snagu stupa Danilovic i satro nudi pare, i drzava se ne buni za to. Kasnija odluka komisije za hartije od vrednosti je zavisila samo od tumacenja zakona, kao sto su protumacili da je ponuda dopunjena, isto su mogli i da protumace da nije bila dopunjena.
Divac je malo licimerno nastupio, prvo je hteo da po Srpski zavrsi posao, ali kada je neko (Milan Beko) "ispao veci Srbin" od Divca, onda ovaj postaje borac protiv korupcije i slicno.
Ovo samo predstavlja ulazak Divca u politiku, jer je lepo imati kao pocetak politicke karijere borbu protiv korupcije! Samim tim sto Divac ulazi u politiku, ulazimo i mi!
Inace svaka cast Divcu, i ako istraje u borbi protiv korupcije, ja ga maksimalno podrzavam!
[ Beltrammi @ 27.02.2005. 18:40 ] @
u stanju visokog viska uvoza robe treba pozdraviti svaku novcanu investiciju u Srbiju. Takodje, ne moze me niko ubediti da Divca nece rukovoditi i finansijska dobit !
[ FormatC @ 27.02.2005. 20:45 ] @
Neko kontroliše Divca. Nije on tako dobar biznismen i političar.
[ dalibord5 @ 27.02.2005. 23:32 ] @
Ajmo malo o teoriji zavere i kontroli iz senke...

Samo stavi na jednu stranu Beka i Kajmanska ostrva, a na drugu Divca i Dannone
Nikakva kontrola iz pozadine vise nije bitna kada je ono iz prve linije poznate.
Divac je "pukao"samo zato sto je "sirotinja raja" krenula za onim lkoki je dao vise kesa.Ostalo je stvar tumacenja prava i korumpcije...
[ Fuzz @ 28.02.2005. 00:40 ] @
Citat:
TheMomchilo:
Ovo samo predstavlja ulazak Divca u politiku, jer je lepo imati kao pocetak politicke karijere borbu protiv korupcije! Samim tim sto Divac ulazi u politiku, ulazimo i mi!
Inace svaka cast Divcu, i ako istraje u borbi protiv korupcije, ja ga maksimalno podrzavam!

Divac je usao u u politiku u predizbornoj kampanji Borisa Tadica, a ne u sadasnjoj `borbi protiv korupcije`.
[ TheMomchilo @ 28.02.2005. 10:12 ] @
Citat:
Fuzz: Divac je usao u u politiku u predizbornoj kampanji Borisa Tadica, a ne u sadasnjoj `borbi protiv korupcije`.

ako cemo tako, onda mozemo da kazemo da je usao u politiku kada je podrzao borbu protiv Milosevica.
Sada je prvi put krenuo u promociju samog sebe, u politicke svrhe!
Samo ne daj boze da ode kod Karica u stranku.
[ Fuzz @ 28.02.2005. 12:46 ] @
Ja ipak mislim da je jedna stvar navodno se u jednom trenutku vremena deklarisati protiv Slobe,a druga ucestvovati na predizbornim skupovima.