[ BillyTheKid_79 @ 28.02.2005. 00:52 ] @
Ko ga je gledao neka baci neki kom.
A ko nije,neka ga obavezno pogleda,odavno nisam gledao bolji film!
[ BillyTheKid_79 @ 28.02.2005. 11:48 ] @
Zasluzio je te oskare!!!
21 gram+Mystic River=Million Dollar Baby
toliko je jaka gluma,film!
OBAVEZNO POGLEDATI!!
[ Zikka @ 28.02.2005. 12:17 ] @
Gledao sam pre mesec dana tri puta i gledacu ga opet jer vredi.
[ artichoka @ 28.02.2005. 12:44 ] @
sinoc sam videla trailer i bas sam smislila kako moram da ga pogledam pa ako neko ima na divx ili moze da skine neka javi.
[ Mitrović Srđan @ 28.02.2005. 13:37 ] @
a fak zaspo sam na pola dodele oskara,dok sam gledo sve oskare je dobiao avijaticar sta bi za glumicu glumca reziju itd??
[ IsNoGood @ 28.02.2005. 13:49 ] @
Najbolji film: Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby)
Nominovani: Avijatičar (The Aviator), U potrazi za Nedođijom (Finding Neverland), Rej (Ray), Stranputice (Sideways)

Režija: Klint Istvud (Devojka od milion dolara)
Nominovani: Martin Skorseze (Avijatičar), Tejlor Hakford (Rej), Aleksandar Pejn (Stranputice), Majk Li (Vera Drejk)

Glavna muška uloga: Džejmi Foks (Rej)
Nominovani: Don Čedl (Hotel Ruanda), Džoni Dep (U potrazi za Nedođijom), Leonardo DiKaprio (Avijatičar), Klint Istvud (Devojka od milion dolara)

Glavna ženska uloga: Hilari Svonk (Devojka od million dolara)
Nominovani: Anet Bening (Kao Julija), Katalina Sandino Moreno (Marija puna milosti), Imelda Stonton (Vera Drejk), Kejt Vinslet (Vecni sjaj besprekornog uma)

Epizodna muška uloga: Morgan Frimen (Devojka od milion dolara)
Nominovani: Alan Alda (Avijatičar), Džejmi Foks (Kolateral), Tomas Hejden Čerc (Stranputice), Klajv Oven (Bliskost)

Epizodna ženska uloga: Kejt Blancet (Avijatičar)
Nominovani: Lora Lini (Kinsi), Virdžinija Madsen (Stranputice), Sofi Okonendo (Hotel Ruanda), Natali Portman (Bliskost)

Strani film: More u nama (The Sea Inside), Španija
Nominovani: Kao sto je na nebu (Svedska), Hor (Francuska), Hitler - Poslednji dani (Nemacka), Juce (Juzna Amerika)

Animirani dugometražni film: The Incredibles
Nominovani: Veliki lovac na ajkule (Shark Tale), Šrek 2 (Shrek 2)

Dokumentarni film: Rođeni u bordelima (Born Into Brothels)
Nominovani: Priča o žalosnoj kamili (The Story of the Weeping Camel), Povećaj me (Super Size Me), Tupak: Uskrsnuće (Tupac: Resurrection), Preokret sudbine (Twist of Faith)
[ Tyler Durden @ 28.02.2005. 14:35 ] @
qq, kakav je million dollar baby klise pa to je prestrasno...
ali matorci iz akademije upravo pate na ovakve filmove..
[ Mitrović Srđan @ 28.02.2005. 15:40 ] @
ne znam nisam gledao film,ali mislim da je ono ova dodela oskara mnogo losija od prethodne i da su vecina nominacija ne samo za film vec i glumca i glumice mnogo losije nego lane ;)
[ BillyTheKid_79 @ 28.02.2005. 22:42 ] @
Citat:
Tyler Durden: qq, kakav je million dollar baby klise pa to je prestrasno...


prosvetli me,reci mi neki slican film



Citat:
Tyler Durden: ali matorci iz akademije upravo pate na ovakve filmove..

mene su bas pozitivno iznenadili,jer su svi ocekivali da ce dobiti Avijaticar a oni su izabrali ovaj...


[ bojan_p @ 01.03.2005. 10:48 ] @
odlican film
[ Java Beograd @ 01.03.2005. 13:25 ] @
Film "ostavlja utisak" odmah nakon gledanja. Ali, dan kasnije, sve miriše na najobičniji kliše. Duboko sam uveren da je g-din Istvud dobio oskara zarad stare slave. Film je zanatski napravljen veoma dobro (režija, muzika, kamera, kasting, gluma ...) ali je scenario zapravo maksimalno izlizan.

Siromašna devojka (radi kao konobarica ! wow, do sad neviđeno !) i njen put od trnja do zvezda. ( Ima bar 100.000 filmova na ovu temu. ) Hoće baš Klinta za trenera (zašto ?) i čekaće ga godinama ako treba ! Do jaja. Vredna je i poštena ali porodica joj je pokvarena i niko je ne razume ! Samo trener ! Ali coach ima svoje dileme, strahove i komplekse. On u njoj vidi sopstvenu ćerku koja ga je odavno napustila. Mislim ... A kad dođe do vrha, njen život strmoglavo pada u ambis. Ko bi se tome nadao, kad je do vrha stigla posle 2/3 filma ?! Ne bih se ni malo začudio da je g-din Istvud snimo još jednu verziju završetka filma. Na primer, jedan happy end, gde ona, kao, na kraju prohoda, i srećno živi sve do samog do kraja svog života. Ali, skontavši da je u poslednje vreme (jedno 50-tak godina) bilo puno srećnih završetaka, g-din Instvud, kao producent, donosi odluku da priča ima tužan kraj. Uz večitu dilemu: eutanazija da ili ne.

Unforgiven je mnogo, mnogo bolji film starog lisca.
[ BillyTheKid_79 @ 05.03.2005. 03:51 ] @
21gram i Mystic River ne mogu da mu prismrde!(najbolji filmovi zadnju godinu)

Stvarno odlican film,retko koji gledam dva puta ali ovo je vredelo jer film prosto nema RUPA a gluma je na fantaasticnom nivou.

Unforgiven i jos mnogi drugi filmovi padaju u vodu jer ovo je Remek delo prema kome ne mozemo biti ravnodusni.
Pozdrav svim pravim poznavaocima filma i jos jednom preporucujem da odgledaju ovaj film.
[ mrkidivx @ 05.03.2005. 05:30 ] @
Film nisam pogledao ali ću najverovatnije pogledati.
Što se filmova 21 gram i mystic river tiče za mene su to krajnje dosadni filmovi.