[ genije77 @ 03.03.2005. 11:47 ] @
za zastitu kuca ali kad je kuca vec zavrsena.Kuda se provlace kablovi da se to ne vidi, znam da postoji sistem bezicnog povezivanja senzora i centrale ali kako se to radi kad se povezuje kablom.Da li koristite vodjice za skrivanje kablova ili stemate zidove!
Pozdrav!!!!
[ cicika @ 03.03.2005. 12:54 ] @
Ne znam mnogo o potavljanju alarminih sistema niti o njima samima ali mislim da je elegantnije rešenje postavljanje vodjica za kablove, poput onih koje postavljaju serviseri kablovske televizije. Sam posao je mnogo manji i čistiji a mogu vrlo lepo da se smeste u uglove i da budu gotovo neprimetne. Medjutim, sa aspekta sigurnosti i upotrebne vrednosti tog alarma - ako je neko već ušao u kuću, presecanjem kablova kompletan alarmni sistem pada, zar ne?

Ako ima neko pametniji od mene po ovom pitanju, nek podeli sa nama svoje znanje.
[ genije77 @ 03.03.2005. 13:52 ] @
Ne pada sistem jer su alarmi dovedeni u takav nivo da presjecanjem bilo koje zice dolazi do aktiviranja alarma s tim da posjedujes antisabotaznu sirenu sa samonapajanjem akumulatorom, tako da tvrdnje o presjecanju kablova padaju u vodu
[ cicika @ 03.03.2005. 14:43 ] @
OK. Rekoh da ne znam mnogo o samim alarmima. Onda svakako nema potrebe za štemovanjem zidova, osim ako neplaniraš neku veću intervenciju u kući (premeštanje vodovodnih cevi :)) pa dai to uradiš usput.
[ Toskovicd @ 04.03.2005. 13:16 ] @
Ono sa seckanjem kablova i "padu" alarmnog sistema je bilo dobro !!!
( Moderatoru bez ljutnje molim !! )

Pogledajte malo sledeće sajtove:
paradox.ca
sectron.com
dsc.com

Uopšte Vam ne zameram što niste upućeni u ugradnje alarmnih sistema, ili video nadzora, ali sama činjenica da je objekat sredjen i namešten je ponekad posao čini mnogo težim i komplikovanijim, i sporijim nego uobičajeno.
Usisivač je ponekad u ovom poslu osnovno sredstvo za rad.