[ janus @ 05.06.2005. 08:46 ] @
Citajuci brojne postove o plocama ,televizorima,monitorima,klimama i itd.stalno se provlaci "ako je kinesko ,ne valja"
E sada da vas ja pitam ,zar svi nemamo neki kineski uredaj koji radi bez problema vec nekoliko godina,ili neki japanski koji nas je "izdao"?
I u cemu je razlika,zavrsnoj obradi ,kvalitetu?Pa to danas cak ni od cijene ne zavisi (kao nekada)
Mislim da smo previse optereceni brendovima,ako nesto radi i ako pristojno izgleda mozda po meni da bude i iz Tunguzije.
Volio bih cuti i vasa misljenja
[ vranic_a @ 05.06.2005. 12:54 ] @
Pa udji u kinesku i vidi sta ima.
U KV ima milion Kineskih prodavnica i evo malo poredjenja.
Tobica za diskove 40 kom. staje u nju kosta 100 din, a slicnog veoma veoma slicnog kvaliteta u knjizari 324 din.
A kupi u kineskoj baterijsku lampu, i kubi neku nemacku no name pa ces videti veliku razliku.
Nema pravila imas svakakve robe, nego kod nas kriza pa ljudi idu na jeftinocu i odgovara im jeftina kineska roba, a imas i skupu kinesku robu, veoma kvalitetnu
[ bakara @ 05.06.2005. 14:02 ] @
Ja sam definitivno ZA
Ne bi trebali biti tako iskljucivi, sto se tice kvaliteta kineske robe...jer je ima vrlo vrlo kvalitetne, i svaki proizvodjac cije ime znaci nesto u svetu ima i svboju fabriku u kini...
Mozda je bolje pitanje, zasto se kod nas ne uvozi malo vise kvalitetna kineska roba...recimo kineski namestaj, tehnika, automobili...i ostalo
[ Ivan Dimkovic @ 05.06.2005. 14:20 ] @
Ovaj, i vecina "japanske' robe se proizvodi u velikoj Kini... potpuno je nebitno odakle je neka roba, vec da li je postovan kvalitet koji neki narucilac zahteva.
[ Virked @ 05.06.2005. 16:07 ] @
Zavisi sta se kupuje,koliko se moze ustedeti kupovinom kineske robe i naravno da je bitan kvalitet.U principu podrzavam onu narodnu:koliko para toliko muzike.Mada ne mora da znaci.
[ momsab @ 05.06.2005. 19:09 ] @
kinesko, naravno!
najbolji odnos cena/kvalitet(upotrebna vrednost)

ja to na osnovu iskustva
[ zoran @ 05.06.2005. 23:09 ] @
pijačni = šit
atestirani-prodavnice u legalnom uvozu = može doći u obzir
[ fanfon @ 06.06.2005. 08:53 ] @
Dosta robe sto sam imao prilike da pogledam ili kupim im je nekvalitetno mada se moze naci i dobrih a jevtinih stvarcica. I ko sto Zoran rece izbegavajte pijacu, mnogo je lose robe. U prodavnicama je ipak kvalitetnije...
[ markom @ 06.06.2005. 09:07 ] @
Hm, pitanje iz naslova ove teme je isto kao da pitaš Voda - za i protiv. Hteo-ne hteo, kineski proizvodi ti ne ginu.

Attachment, slika ventilatorskog modula sa novog novcatog Cisco switcha koji košta preko $10kilodolara (obratite pažnju na made in...):



Marko.
[ zoran @ 06.06.2005. 23:48 ] @
Pa upravo to što sam i rekao , postoje atestirane stvari i neatestirane koje idu na pijacu i u neke prodavnice , koje u stvari "nisu prodavnice" nego komisioni.