[ BeastMaster @ 18.07.2005. 20:51 ] @
Obzirom da mi je sad aktuelno krečenje i prefarbavanje kuće interesuje me koja je, po vama, najprikladnija boja za spavaću sobu? Znači ono koja boja najviše prija za spavaću sobu itd itd? :)

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 18.07.2005. u 21:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao momsab dana 19.10.2005. u 21:27 GMT+1]
[ SmilieBG @ 18.07.2005. 20:54 ] @
samo da nije fluroscentna, inace neces nikada zaspati, cak ni kad ugasis svetlo :)

Salu na stranu, zavisi od osobe do osobe... generalno zelena je smirujuca... Nikako neke jake boje (sem ako to opet tebi ne prija)...

Koju boju bi ti zeleo?

Poz,
Sale
[ hakinen @ 18.07.2005. 21:00 ] @
I svetlo plava boja je dosta umirujuca, a sad kako smilebg rece sve zavisi od osobe do osobe!!!
[ Marko_L @ 18.07.2005. 21:58 ] @
Bilo koju svetliju boju (svetlo plava, svetlo zelena...) koja te opušta, nikako nešto drečavo.Preporučio bih svetlo plavu, jer meni lično nekako najviše odgovara, mada kontam da to više zavisi od osobe do osobe, tako da bi možda najbolje bilo da pogledaš neke uzorke i vidiš koja boja te najviše opušta, jer to je za spavaću sobu i najbitnije.
[ BeastMaster @ 18.07.2005. 23:05 ] @
Upravo sam svetlo plavu (onako nebo plava) baš i planirao, al reko da se posavetujem sa ostalima

Hvala
[ Ave @ 05.06.2006. 18:34 ] @
To kao decja soba, kod mene su 2 zida ofarbana intezivno oranz a druga dva bordo, i mogu vam reci da je super
[ pctel @ 06.06.2006. 01:29 ] @
Plava je dobra jer tera coveka da spava... nije bitno da li je svetla ili tamna, bitno je da je onako bledunjava, znaci to ti je ono kad u photoshop-u otvoris neku boju treba izmedju bele i crne da bude blize beloj. Ne snalazim se bas sa tim foto zargonom, ali boja treba da bude ne svetla vec nezasicena, znaci neka bledo-tamno-plavoljubicasta je idealna, ako me neko uopste razume sta hocu da kazem. Bolje da prikacim sliku - prva boja je svetla ali nije bleda, druga je dosta tamnija ali bleda nijansa, treca je takodje tamna, ali je veoma jaka boja. Od ove tri, srednja nijansa bi bila naj adekvatnija za spavacu sobu. Zar ne tera na spavanje kad je pogledate
[ miamilanche @ 23.06.2006. 23:24 ] @
pravo da ti kazem sasvim je sve jedno jer ako ti je spavaca soba samo za spavanje onda to otprilike izgleda ovako udjes u sobu presvuces se u pizamu legnes i ugasis svetlo a onda sigurno ne vidis koje su ti boje zidovi
a salu na stenu obzirom da sam dugo u poslu bas sto se tice krecenja jedina boja koja iritira je puni crveni ton osim ako nisu njome radjene npr neke aplikacije pa je okruzena sunce zutom bojom
a konkretno
za radni prostor bela ili svetlo svetlo plava
za dnevni boravak zelena u svim kombinacijama i boja kajsije
za spavacu sobu braon (ali ne i tamno braon ) i oker
za deciju sobu sve boje dolaze u obzir ALI nikako puni tonovi crne, trula visnje, teget, havana braon, i englesko zelene!!!!!!
ove boje su "dozvoljene" samo u ukupnom procentu do 20% od ukupne povrsine vidljivog dela zida a pozeljno je sto vise sunce i limun zute zatim narandzaste i zelene(kao mlada trava) i crvene(kao na kineskoj zastavi)


Citat:
Ave: To kao decja soba, kod mene su 2 zida ofarbana intezivno oranz a druga dva bordo, i mogu vam reci da je super :)

ovde bih dao savet da se ovi bordo zidovi ublaze crtanjem aplikacija u zutoj, zuto-zelenoj, beloj i svetlo petrolej boji u obliku balona, ribica, mehurica, smajlija isl..
[ mulaz @ 24.06.2006. 01:04 ] @
amm plave boje naprave sobu 'hladnijom' a zuckaste (zuta, narandzasta..) napave toplijom
za spavacu sobu vise se isplati plavo (kako je bilo receno nekoliko puta do sad u ovoj temi), jer se laske spava u hladu nego na vrcini

mislim.. psiholoski je napravi hladinju.. temperatura ce biti ista unutra bez obzira na unutrasnju boju
[ momsab @ 05.08.2006. 15:16 ] @
linkovi sa opisom boja, izbora boja za prostoriju

Kako izabrati pravu boju za svaku sobu

Boje - čarobni štapić dizajn

Koja boja vas karakteriše?