[ berserk @ 02.09.2005. 00:27 ] @
Majmuni iz kablovske su mi postavlili 1001 antenu iznad sobe u kojoj spavam(zivim na poslednjem spratu u zgradi,a antene mi vise iznad lobanje)!
Da li neko zna -da li/koliko- su opasne po zdravlje?

Molim vas pomagajte ili se penjem gore i ukidam naselju kablovsku!

pozz

[Ovu poruku je menjao berserk dana 02.09.2005. u 13:25 GMT+1]
[ dr.NPN @ 02.09.2005. 01:46 ] @
Pa naravno da ti je ugrozeno!!!

Neces moci tek tako da pobacas antene, kad bi to moglo tako zatvorili bi Livnicu u Kikindi, rafineriju u Pancevu i tako dalje da ne nabrajam...
[ Silenoz @ 02.09.2005. 02:08 ] @
Cemu takvi primitivni izrazi.

Nemas cega da se bojis. Svaka antena, bilo prijemna, bilo predajna, je apsolutno neškodljiva (pravopis?) po svako zivo bice.
[ berserk @ 02.09.2005. 02:22 ] @
@dr.NPN
LOL!!!
good one indeed!

@Silenoz
Hvala na odgovoru!
Zestoko sam se uplashio chitajuci neki chlanak na net-u(s' obzirom da ih je desetak montirano tik iznad moje glave )!

pozz
[ Milan Andjelkovic @ 02.09.2005. 08:47 ] @
Nisam baš tako siguran da nije škodljivo. Zavisi svakako i koje su antene u pitanju. Prelistaj malo ovaj forum.
[ Silenoz @ 02.09.2005. 11:32 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Nisam baš tako siguran da nije škodljivo.


Veruj mi da je potpuno bezopasno
[ BillyTheKid_79 @ 02.09.2005. 12:03 ] @
Evo ja sam postavio slicno pitanje pre(samo za kablove)......
osim glupih komentara,bilo je i par konkretnih odgovora....
http://www.elitesecurity.org/tema/126107

Ja licno sam citao,da mala deca(citaj bebe) ne smeju da spavaju
u sobi gde ima bilo sta vise od sijalice jer im skodi.....

moje neko misljenje,mozda i nisam u pravu:
-Puno ljudi se bavi tehnikom itd.....sigurno im nece reci da steti......
-pa onda oni sole pamet....kazem,mozda i nisam u pravu!

U tvom slucaju ti to debelo proveri,ipak je zdravlje u pitanju!
[ berserk @ 02.09.2005. 12:23 ] @
@Silenoz

Znam da su u pitanju precizno usmereni talasi,neshkodljivih frekvencija(za choveka),ali dugotrajno izlaganje moze biti veoma opasno(i to josh kad ih ima preko deset) !Mozes li mi objasniti precizno(pls),zashto mislish da je ovo sve neshkodljivo?


p.s. Izvini shto ovako smaram!

@BillyTheKid_79

Provericu obavezno!


pozz

[Ovu poruku je menjao berserk dana 02.09.2005. u 13:24 GMT+1]
[ Silenoz @ 02.09.2005. 14:12 ] @
Pazi ovako,

antene samo skupljaju elektro - magnetne talase iz okoline (u ovom slucaju TV talase), i
stetne su koliko i bilo koji bakar, aluminijum, covek (da, i covek je jedna mala antena), ili bilo sta drugo.

Citat:
ali dugotrajno izlaganje moze biti veoma opasno(i to josh kad ih ima preko deset) !


Ti si (kao i svi mi) u svakom trenutku izlozen milionima signala iz okoline (tv, radio ...), i iz sveta (radio-amaterski (najjaci))

Verovatno ti nista nije jasno, ali bar sam pokusao da ti objasnim

P.S. Ovo me neodoljivo podseca na onu "Od antene jos niko nije umro, ali zasto rizikovati"

Pozz
[ berserk @ 02.09.2005. 17:37 ] @
Ne, sve mi je skroz jasno,medjutim mnogo ljudi sa kojima sam prichao,tvrde da je zrachenje ovih satelitskih antena opasno!

[Ovu poruku je menjao berserk dana 02.09.2005. u 18:40 GMT+1]
[ Milan Andjelkovic @ 02.09.2005. 18:10 ] @
Citat:
Silenoz: Veruj mi da je potpuno bezopasno

Da li si ikad stao izmedju gomile velikih antena i primetio da odjednom nisi bas raspolozen i kao da te malo boli glava...? Nisi? Ni nemoj, nije prijatno :)
[ berserk @ 02.09.2005. 18:28 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Da li si ikad stao izmedju gomile velikih antena i primetio da odjednom nisi bas raspolozen i kao da te malo boli glava...?



Verovao ili ne -upravo se tako osecam!Vec duze vreme imam pomenute simptome(blago "zujanje" u glavi,dekoncentrisan sam,itd.)!Shta da radim?
[ BillyTheKid_79 @ 02.09.2005. 19:05 ] @
Citat:
berserk: Verovao ili ne -upravo se tako osecam!Vec duze vreme imam pomenute simptome(blago "zujanje" u glavi,dekoncentrisan sam,itd.)!Shta da radim?


Trazi uverenje od lekara(da je stetno i da vec osecas posledice),podigni tuzbu,trazi pare i njihovo preseljenje!

ovo je provereno(skoro sam pricao sa lekarom):unosi u sebe (pij) sveze obrano mleko(po mogucstvu kozije),znam da ima jos fora,raspitaj se!!

p.s:nemoj nikako da se pomiris sa situacijom,moras da "delas" jer kao sto rekoh tvoje zdravlje je u pitanju!




[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 02.09.2005. u 20:05 GMT+1]
[ berserk @ 03.09.2005. 01:55 ] @
Hvala na savetima Billy!

pozz
[ McKracken @ 03.09.2005. 02:04 ] @
Uf.. Pokusavam da formulisem poruku tako da en zvuci kao flame ili vredjanje tako da nisam siguran u ishod:

Ne mlatite. Prosetaj se jedan sat po suncanom danu i primio si vise "zracenja" (svih vrsta) nego sto sve antene od Svarcvalda do Tibeta mogu da "proizvedu".


Hipohondrija je nagora bolest ;(
[ Walker @ 03.09.2005. 08:30 ] @
Citat:
pij) sveze obrano mleko(po mogucstvu kozije


Eeee,misi'm,i kako ce to da ga zastiti od talasa,more bolje nek napravi slem od alu-folije.

[Ovu poruku je menjao Walker dana 03.09.2005. u 09:32 GMT+1]
[ BillyTheKid_79 @ 03.09.2005. 12:20 ] @
Citat:
Walker: Eeee,misi'm,i kako ce to da ga zastiti od talasa,more bolje nek napravi slem od alu-folije.

Mleko?
Tako mi je rekao neki doktor bas mi je i objasnjavao,da je to dobro za organe(obnavlja ili tako vec nesto) ili sta ti ja znam.......uglavnom pomaze!
[ superbaka @ 03.09.2005. 18:57 ] @
nije stetno...
barem dok ne dokazu suprotno :)
[ vesnaparigroz @ 13.09.2006. 18:42 ] @
Nista nije opasno dok ne pocne da ti svetli glava!
[ Fuzz @ 14.09.2006. 09:14 ] @
Evo nekoliko jasnih dokaza o nepostojanju stetnosti...
[ broker @ 14.09.2006. 09:36 ] @
Radio zracenja su steta ako predju odredjeni nivo. Kada su u pitanju prijemne antene, pogotovo za satelitski prijem, nema tu mnogo stetnog zracenja a i ako ga ima to je svegapar centimetara oko antene i kablova.

Medjutim, ako se radi o predajnim antenama, tu ima prilicno prostora za stetna zracenja, ali svet o zavisi od upotrebljenih antena, opreme, instalacija, snage predajnika, kvaliteta izrade opreme i mntaze, pa i same frekvencije na kojoj se emituje. Uglavnom, ta zracenja su opet u krugu od nekoliko desetina centimetara ali i koi metar, osim na onu stranu na koju je antena usmerena.

Stetna zracenja mogu itekako da se osete kroz glavobolju i mucninu.