[ zorpetus @ 20.09.2005. 13:39 ] @

Zna li neko gde se, osim u Metro-u, moze kupiti anatomski jastuk punjen "psoebno obradjenim alpskim zitom" proizvodjaca EKO DREAM?

Bilo kakav URL, telefon, adresa... proizvodjaca vise nego dobrodosao.
[ Deep|Blue @ 20.09.2005. 14:16 ] @
alpsko zito ?!??!
i jos pritom posebno obradjeno ?
svasta
[ zorpetus @ 21.09.2005. 13:44 ] @

Ne znam sta to znaci "posebno obradjeno", ali se nije "spljeskalo" ni nakon pola godine upotrebe... a jastuk je prilicno prijatan, zapravno nesto najbolje sto sam probao u zivotu (a zbog problema s kicmom i vratom sam se namenjao onih "anatomskih" nezna im se broj). Znam da zvuci glupo (izem im marketing) ali jastuk stvarno radi posao.
[ KnightOfDoom @ 21.09.2005. 16:34 ] @
Jel se to alpsko zito zove i heljda?
Ja imam neki jastuk sa heljdom, jebem li ga....
[ miamilanche @ 24.06.2006. 00:37 ] @
mozda malo zadire u off-topic ali koliko je vas spavalo na slamarici? po meni jedno nezaboravno iskustvo spavao sam kao na oblaku, samo jos kad ne bi onoliko suskalo
[ set @ 17.08.2006. 21:22 ] @
zivo ste me zainteresovali za taj jastuk jel moze da mi kaze neko koja je cena
[ markofpi @ 14.02.2007. 14:42 ] @
Jel su ovi jastuci jos uvek aktuelni....jel ih uposte ima u prodaji??
[ banzaiii @ 17.02.2007. 14:15 ] @
Ako je alpsko žito = heljda (eng. buckwheat), onda su aktuelni.
[ momsab @ 01.03.2007. 21:41 ] @
u ovoj temi ubuduce mozete samo da diskutujete o ovakvim jastucima

hvala na razumevanju
[ mojito @ 21.09.2007. 09:09 ] @
Zdravo svima,
u zadnje vreme sam pretrazivao net i trazio informacie o ovim jastucima i ovo je otprilike nesto sto sam nasao:
(uz izvinjenje moderatoru ako ovo lici na reklamu)
Medicinski jastuk od heljdinih ljuspica

-koristi se na dalekom istoku preko šest vekova
-danas se na preporuku fizioterapeuta širom sveta, koristi za miran san i udobno spavanje.

Zašto?

Jer ublažava i potpuno otklanja:

-Glavobolje -Astmu I alergije na kućnu prašinu i grinje
-Nesanice -Bolesna stanja vrata
-Migrene -Bolesti mišica ramena
-Hrkanje i znojenje tokom spavanja -Stanja nakon ozleda vrata i ramena

Vrlo visok sadržaj silicijumske kiseline u ljuspicama heljde smanjuje mogućnost stvaranja bakterija (samodezinfekcija).

Uz normalno korišćenje, može da traje godinama.

Ima vise proizvodjaca ovih jastuka u Srbiji.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 21.09.2007. u 10:56 GMT+1]
[ deak303 @ 01.10.2007. 00:49 ] @
u ja mislim da sam spavao na takvom jastuku i bilo jedno od boljih sna u zivotu sto sam imao....

definitivno nabavljam te jastuke samo da znam gde
[ mojito @ 01.10.2007. 11:26 ] @
Ako neko nabavi jastuk, neka stavi neki post iz prve ruke,da znamo da li vredi kupovati...utisci i tako to...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.10.2007. u 12:43 GMT+1]
[ sasabraj @ 01.11.2007. 13:12 ] @
Treba mi savjet u vezi izbora anatomskog jastuka
Please,pomozite mi,ako imate pozitivnog iskustva sa nekim modelom
Hvala!
[ CharlieUE @ 16.11.2007. 19:29 ] @
Evo ako mogu da pomognem ja imam jastuk od heljde (heljdinih ljuspica), i mogu vam reci da sam zadovoljan, potrebno je privikavanje 3-5 dana jer je jastuk tvrd i "suska" kad pomeram glavu. Ja ga koristim vec 3-4 godine i isti je kao i prvog dana, mislim nije se deformisao. Ima da se nadje i zove se "Predah".

Pozz
[ m4rk0 @ 01.06.2009. 21:38 ] @
Svako jutro se budim sa ukocenim vratom. Nikako da pronadjem adekvatan jastuk. Ako neko ima neku preporuku iz prve ruke bio bih zahvalan.
[ milivoje t @ 14.11.2009. 00:08 ] @
Ja sam isto odlucio da izdvojim neke pare i promenim krevet, a mozda i jastuk. Davno sam video te jastuke sa zitaricama, ali svi su bili malih dimenzija nekoliko puta manji nego normalan jastuk, a cena je bila astronomska. Kako danas stoje stvari, kako se krecu cene i dimenzije ?
[ d.ivan @ 01.06.2010. 22:46 ] @
Citat:
Ja sam isto odlucio da izdvojim neke pare i promenim krevet, a mozda i jastuk. Davno sam video te jastuke sa zitaricama, ali svi su bili malih dimenzija nekoliko puta manji nego normalan jastuk, a cena je bila astronomska. Kako danas stoje stvari, kako se krecu cene i dimenzije ?


pozdrav,
i ja sam slicno razmisljao ali nikako da skupim pare za krevet, a jastuk sam dobio na poklon za rodjendan pre 2 godine. Onaj domaci, sa ljuspicama heljde, mislim da ga pravi Deltateks, ima prodavnica preko puta Djerma, kosta oko 1400din.

Jastuk jeste malih dimenzija, otprilike 40x40cm. E sad, ja se ne prevrcem mnogo dok spavam, tako da mi to ne prestavlja problem.
Veliki jastuk nisam ni video u prodaji, mogu misliti koliko bi tek taj bio tezak, jer i ovaj mali ima 2-3 kile. Potrebno je navikavanje prvih par dana, pre svega na suskanje :)

Problem visine spavanja sam resio tako sto ispod njega podmetnem jastuk regularnih dimenzija, samo "tanak".
Znam da zvucim k'o u reklami, ali za ove 2 godine mi se svega par puta desilo da me boli vrat i ramena ujutru.

I jos jedna stvar, koje se malo ko setio: leti se ne budim mokar od znoja!

poz