[ define @ 03.10.2005. 00:19 ] @
Imam sony 2 i desava mi se da kada je u lezecem polozaju nece da ucita bas kako treba diskove, vec neke uopste ne ucitava. Kada ga uspravim tada ucitava kako treba, moze li mi neko reci do cega je problem?
Da li je do lasera ili cega vec, hitno mi je potreban odgovor?
[ Miroslav Jeftić @ 03.10.2005. 12:16 ] @
To ti je standardna fora još od vremena prvog Sony Playstation-a. Mislim da je objašnjenje da posle nekog vremena rada, taj deo konstrukcije (šasije ili kako već) na kojem se nalazi laser vrlo malo "potone" i samim tim promeni ugao čitanja, pa se neki diskovi teže čitaju ili uopšte ne učitavaju. Imao sam prilike dosta puta da vidim da su se neki diskovi na nekim uređajima učitavali samo kad se uređaj okrene naopačke :) Ili recimo da se mora kriviti na sve strane dok se ne "ubode" prava pozicija. Uglavnom se dešava kod uređaja koji su dosta korišćeni, mislim da se u servisu može namestiti to ponovo da bude kako treba, ali ne znam koliko je to dugog veka pre nego što ponovo počne da pravi problem.
[ zoran @ 03.10.2005. 22:15 ] @
zamena lasera pomaže.
[ Miroslav Jeftić @ 04.10.2005. 07:13 ] @
Hm... ja bih pre prodao stari i dodao nešto para i kupio novi PS2, nego što bih menjao laser na starom.
[ define @ 04.10.2005. 10:05 ] @
Evo ocistio sam laser i juce je extra ucitavao diskove.
Navece kasno je samo u toku igre prestao da radi.
Od tada nije ucitao ni jedan disk u bilo kom polozaju. sta se desava?
Kada sam ocistio laser nije radio 5 sati i posle tog odmora radio do kasno navece.
[ TeCHNiCS_ @ 05.10.2005. 19:55 ] @
odnesiti to u servis
[ Miroslav Jeftić @ 06.10.2005. 07:20 ] @
Kako si čistio laser (s čime)?. Pokušaj ponovo da učitaš nešto kad se malo ohladi. Možeš ga odneti u servis, ali nisam siguran koliko će to pomoći... moj drug je svoj PS2 dva puta nosio u različite servise i svaki put je radio manje-više isto kao i pre servisa (tj. neke diskove je učitavao odmah, neke teško, neke nikako). Takođe, kakvi su ti diskovi, da li su možda oštećeni, da li su svi iste marke (naravno, osim ako nisu originali)?