[ crews_adder @ 12.10.2005. 21:25 ] @
Ko jos ide u Nemacku?
Mislim, osim "plavih"?

[edit: naslov]

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 12.10.2005. u 23:42 GMT+1]
[ Beltrammi @ 12.10.2005. 21:49 ] @
Bravo, plavi samo napred. C-E-S-T-I-T-K-E ....

Ne znam ko ce u jos u Nemacku ali znam da ce u barazu biti vruce:

Turska, Spanija, Svedska, Ceska, ccc...
[ MixMaster @ 12.10.2005. 21:58 ] @
Napred "plavi"!
[ italianmafia @ 12.10.2005. 21:59 ] @
Sramota! Taj rezultat je cista bruka! Da sa jednom Bosnom igraju 89minuta nereseno, pu! Trebali su ih nakantat bar tricom, kako Spanci oderase San Marino 6 : 0! Razocarali su me skroz, cekao sam pola godine na taj mec i pored ovakve atmosfere posle prvog minuta prnuli u cabar! Sta ce da rade u Nemackoj?!
Svaka cast Milosevicu i Koromanu na kartama za Srbe iz Republike Srpske.
[ Predrag Gajic @ 12.10.2005. 22:12 ] @
Iz Evrope
Grupa 1:Holandija
Grupa 2:Ukrajna
Grupa 3:Portugal
Grupa 4:Francuska
Grupa 5:Italija
Grupa 6:Engleska
Grupa 7:SRBIJA
Grupa 8:Hrvatska ili Švedska

[ Dr. Sachma @ 12.10.2005. 22:26 ] @
Pored selekcije SCG direktno na SP plasirale su se i selekcije: Holandije, Ukrajine,Portugalije,Francuske,Italije,Engleske, Poljske, Hrvatske i Švedske.
U dodatno doigravanje idu reprezentacije Češke, Turske,Slovačke,Švajcarske,Norveške i Španije...
[ Sasa A @ 12.10.2005. 22:37 ] @
Citat:
Predrag Gajic: Iz Evrope
Grupa 1:Holandija
Grupa 2:Ukrajna
Grupa 3:Portugal
Grupa 4:Francuska
Grupa 5:Italija
Grupa 6:Engleska
Grupa 7:SRBIJA
Grupa 8:Hrvatska ili Švedska


Grupa 7: Srbija i Crna Gora
[ BillyTheKid_79 @ 12.10.2005. 22:44 ] @
Ko jos ide u Nemacku?
-Uglavnom oni koji i uvek učestvuju+SCG!
Ovaj put ucestvujemo i mi (Srbi i Crnogorci) sto je najbitnije!

Hvala Bogu za Srce:Kežmana,Žigića,Krstajiaća i ostale.....

[ OTOK@ @ 12.10.2005. 23:30 ] @
Citat:
italianmafia: Sramota! Taj rezultat je cista bruka! Da sa jednom Bosnom igraju 89minuta nereseno, pu! Trebali su ih nakantat bar tricom...



Cuj, cuj...iskreno imam osjecaj da je neko natankao previse optimizma!
Rekao bih jos par rijeci o onim tzv. navijacima, ali necu da rizikujem ban accounta pa cu se kulturno suzdrzati...


[Ovu poruku je menjao OTOK@ dana 13.10.2005. u 00:30 GMT+1]
[ BillyTheKid_79 @ 12.10.2005. 23:34 ] @
Stekao sam utisak da,ako nekim slučajem (SCG) osvojimo SP da
se neće raditi mesec dana,koliko će se slaviti!
Ali neka....
Živela nebeska Srbija (s`Crnom Gorom,djuture)!
[ Force @ 13.10.2005. 00:12 ] @
Citat:
Predrag Gajic: Iz Evrope
Grupa 1:Holandija
Grupa 2:Ukrajna
Grupa 3:Portugal
Grupa 4:Francuska
Grupa 5:Italija
Grupa 6:Engleska
Grupa 7:SRBIJA
Grupa 8:Hrvatska ili Švedska


Hrvatska,bolja u medjusobnim susretima


Sve cestitke plavima :)

[Ovu poruku je menjao Force dana 13.10.2005. u 01:27 GMT+1]
[ psaras_pa @ 13.10.2005. 00:48 ] @
Konacno da se i ja radujem ove godine.
Kezman tata.
[ Srdjan_ts @ 13.10.2005. 01:40 ] @
Na trgu je bila totalna ludnica, vredelo je!!! Mislim da bi ako napravimo nesto na SP bilo pametno da se uvede vanredno stanje, za svaki slucaj :)
[ vindic8or @ 13.10.2005. 02:04 ] @
do jaja. nadam se samo da necemo da prodjemo kao na ep 2000, poslednje prvenstvo koje smo igrali. kad smo prosli grupe nekako. a onda nas nategli holandjani u 1/4 finala 6:1. to je bio down.
[ Srdjan_ts @ 13.10.2005. 02:12 ] @
Slazem se, mada je realno za ovu generaciju i plasman uspeh. Doduse, setih se Grka - sve je moguce.
[ bukins @ 13.10.2005. 21:03 ] @

apsolutno nije bitno fa li je utakmica zavrsena 1:0 ili 10:0 kada je ostvaren cilj. I svaka im cast. I takvu reprezentaciju uvek treba da naprave. Bez nekih velikih zvezda koje ce folirati i glumiti a ne igrati fudbal (pogledajte kako smo prosli u basketu). A sto se tice prvenstva u Nemackoj verujem da cemo bolje proci nego na prethodnom ali pod uslovom da se pridrzavaju igre iz ovih kvalifikacija.

A sto se tice poredjenja San Marina i Bosne i nase pobede i pobede Spanaca mislim da komentar nije potreban. I mi smo pobedili SM sa 5:0 na sredini kvalifikacija. Koliko je tesko pobediti isti tim u poslednjem kolu kada je protivnickoj ekipi ta pobeda veoma bitna. Pobedili 6:0 pa ipak idu u baraz.

Zakljucak: Zasto uvek moramo da g"gledamo konju u zube". Nikada nismo zadovoljni ni kada pobedimo, a jos manje kada izgubimo.

Svaka cast momci samo nastavite sa istom igrom i odnosom koji ste do sada imali.
[ ivicat13 @ 13.10.2005. 21:15 ] @
Svaka cast momcima na trudu i zalaganju jer se vidi da su se trudili (za razliku od nasih 'zvezda' kosarkasa). E sada da li je dovoljno to za veci uspeh u Nemackoj videcemo. Mada...
Ono sto je meni smesno je koliko se preuvelicava plasman na SP. OK to je uspeh ali sinoc posle utakmice je takva euforija stvorena (idemo na trg i sl) kao da smo vec prvaci (daj Boze) :). Normalno da mi je drago zbog dosadasnjeg uspeha ali smatram da je ipak ovo previse. Pogledajte novine. Kakvi naslovi. A kada su odbojkasi i vatrepolisti postizali dosta vece uspehe pola ljudi nije ni znalo za takmicenje.
Mada bi bilo lepo da sledece godine stavarno nesto postignemo. Ja cu kampovati na trgu :D.
[ su27killeryu @ 14.10.2005. 17:25 ] @
Grupa 7: Srbija, kad je covjek vec tako napisao ne guraj nos gdje mu nije mjesto
[ fanfon @ 14.10.2005. 20:12 ] @
Nece nam bas biti lako u Nemackoj. Odosmo u cetvrti sesir...
[ BrutalCoin @ 21.11.2022. 13:15 ] @
Nije u Nemačkoj ali jeste u Kataru.
FIFA WC 2022.
Kažu da je Argentina favorita.

Dok Srbija ne krene gledamo amatere.

Trenutno je Engleska - Iran.
Bledoliki krenuli iz sve snage na šta su Iranci rvačkim zahvatima oborili Kejna u šesnaestercu.
Penal?
Ma neeee, kaže sudac.

Ko će obarati kladioničarske tikete? Englezi/Nemci? Sudije?

Lično mislim da će englezi danas teško.


PS. Eto šta je fudbal. Dok sam napisao tekst - sa terena na nosilima iznesoše polomljenog iranskog golamna.


[ BrutalCoin @ 22.11.2022. 23:03 ] @
Ehm, hm, dok Srbi rudare bitcoin na partijskom radnom mestu...

Saudijski faraon/car/kralj šta već - proglasio sredu državnim praznikom!
Citat:
Sreda državni praznik u Saudijskoj Arabiji zbog pobede

Saudijska Arabija proglasila je sredu državnim praznikom, nakon velike pobede fudbalske reprezentacije te zemlje protiv Argentine na Svetskom prvenstvu u Kataru. Sreda će biti neradan dan za sve zaposlene u javnom i privatnom sektoru, kao i za učenike i studente, navodi se u današnjem saopštenju saudijskog kralja Salmana.

Fudbaleri Saudijske Arabije pobedili su danas posle preokreta Argentinu sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe C, što je jedno od najvećih iznenađenja u istoriji Svetskog prvenstva

Šta sleduje igračima koji su postigli golove?
Pozlaćeni automobil?

[ Bradzorf012 @ 22.11.2022. 23:40 ] @
Za sve je kriv javni sektor. Pričam o tome već godinama, ali nema ko da čuje.
[ Bora Sonar @ 23.11.2022. 12:20 ] @
Ping!
[ Onaj_od_pre @ 23.11.2022. 14:23 ] @
Kad igramo sutra? U koliko sati?
To mora svaka šuša da gleda... da strepimo, grickamo nokte, da psujemo, gađamo televizor flašama piva, da se drogiramo, krstimo... itd... a ondaaaaaaaa cela Srbija na trguuuu, kaka saudijska arabija, ima da uvedemo tri dana crveno slovo, ma božić će dukinemo...
[ chris6212 @ 23.11.2022. 16:48 ] @
Japanci pobedili švabe sa 2:1?

E to bih voleo da pogledam, iako ne pratim ni jedan sport.
[ chris6212 @ 23.11.2022. 16:59 ] @
Citat:
Onaj_od_pre:
Kad igramo sutra? U koliko sati?


Nešto baš i nisam uveren da je dobro da se to gleda, bar ne oni sa slabim srcem i tankim živcima...

https://www.rts.rs/page/tv/ci/...022&type=1&day=24&


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 23.11.2022. u 18:10 GMT+1]
[ BrutalCoin @ 23.11.2022. 21:22 ] @
Brazil-Srbija se igra sutra u 20:00.

Klinci iz škole jure pravo u kladionice i uplaćuju duplu šansu X2 na Srbiju.

Večeras je u pauzi izmedju utakmica oko 19:30 na Areni gostovao "fudbalski stručnjak" koji je veštom analizom objasnio da je Srbija favorit.
Na primer, Mitrović je medju najboljim strelcima u Engleskoj Premijer ligi. I drugi reperzentativci Srbije igraju u prestižnim evropskim ekipama. Jel ima neki Vlahović? E on! Svetska marka.
Itd, itd, odbrana-napad Srbije sve fudbalski divovi.

Sa druge strane Brazilci jedva da ste čuli za njihove fudbalere a još manje za sela iz kojih dolaze.

Tako da se već sve zna.
[ Onaj_od_pre @ 24.11.2022. 12:54 ] @
Ebg, da su švajceri i kamerunci igrali nerešeno, nama bi bila ladovina... ovako švajci se popeli na prvo mesto. Ali opušteno.
[ scoolptor @ 24.11.2022. 13:01 ] @
Nema brige. Mesec dana zamajavanja fudalom.
Da se ne razmislja o tome sto skacu cene, sto su nestasice, sto je drzava u raspadu...
A za mesec dana ce se opet naci nesto drugo....
[ Onaj_od_pre @ 24.11.2022. 13:04 ] @
@scoolptor, ni ja ne pratim sport, jako slabo... ali ovo je ipak više od igre :) Posle nova godina, pa božić pa prase itd... A kad dođe leto će se bijemo sa albanima, ali dobro i to je za ljude.
[ Java Beograd @ 25.11.2022. 07:19 ] @
Brate, razbiše nas Brazilci. Haos. Lom i rastur.

Ja ne znam, kako ih je toliki baksuz potrefio, da ubace samo dve lopte u mrežu?
"Petarda" bi bila mnogo realniji rezultat, a da su imali malo sreće, 7:0 je laganica moglo biti.

Al' dobro sad, valja se okrenuti i pripremiti za mečeve koji slede.
Švajcarci su delovali loše, mislim da možemo da ih dobijemo.
[ chris6212 @ 25.11.2022. 08:46 ] @
Kod nas nije baksuz, nego nesposobnost. Kao po običaju, vukli su se po terenu kao prebijeni, skoro svako dodavanje izgubljena lopta... U prvom poluvremenu i nekako, mada su Brazilci bili daleko bolji i imali inicijativu, a već u drugom ono igranje pred šestaestercem u prvim minutima je već bio znak da su pukli...

Ako su naši pojedinci zvezdice u inostranstvu, ovde su se pokazali kao raštimovane violine...
Da je pravde i malo više sreće za Brazil i bilo bi 7:0. Zaslužili su.

Ne pada mi na pamet da više gledam utakmice kada naši igraju. Zanima me samo kako će Japan da prodje, Švabe su nokautirali...

Sad videh, Nejmar je stavrno nastradao:

https://www.novosti.rs/sport/f...ndijal-povreda-stanje-brazilca

šteta...

[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 25.11.2022. u 10:55 GMT+1]
[ ademare @ 25.11.2022. 09:28 ] @
Nikada Srbija nece uraditi Nista na bilo kom prvenstvu u Fudbalu . I svetskom i Evropskom !

I bolji timovi od ovog sadasnjeg nisu uradili nista pa nece ni ovi slepci !

U J. Africi , pobedismo i mi Nemacku , ali izgubili od Gane i Australije


Rece Muratoglu pre nekoliko dana za Novaka da uopste Nema Srpski Mentalitet !

Covek je Turcin iz Grcke zivi dugo u Francuskoj , ima akademiju tenisku , trenirao Serenu itd. Ocigledno nas dobro poznaje , kao i svoje , Turke , Grke , Francuze , pa i Srbe !!


[ dejanet @ 25.11.2022. 10:19 ] @
Nisam pratio nasu reprezentaciju ranije, ali ono sto sam video nije bilo toliko lose. Da se nismo pogubili na pocetku drugog poluvremena i primili gol, mislim da bi imali solidne sanse da izvucemo nereseno.

Mislim da nam najvise nedostaje kvaliteta na sredini terena, ali je tesko proceniti koliko fali kada se igra protiv Brazila koja je najbolje rangirana reprezentacija i nije izgubila 20 utakmica zaredom.
[ Java Beograd @ 25.11.2022. 10:39 ] @
Realno, sadašnja reprezantacija nam je najbolja u poslednjih nekoliko decenija.
Igra, trčanje, zalaganje na terenu, šanse - odavno nismo imali bolji fudbal.

Brazilci su baš, baš jaki. Videćemo kako će reprezentacija da se pokaže u sledeća dva meča.
[ BrutalCoin @ 25.11.2022. 14:16 ] @
Srbija ima šanse protiv Kameruna ako ne zaigra krezubi Roger Milla.

A protiv Brazila je bilo odlično obzirom da niko nije dobio crveni karton za faulove nad Nejmarom.

[ jovajovic100 @ 26.11.2022. 01:34 ] @
Sutra nam u Katar specijalnim letom stize pojacanje .

[ jovajovic100 @ 26.11.2022. 17:48 ] @
Izgore prvenstvo

[ chris6212 @ 26.11.2022. 18:22 ] @
Francuska - Danska 2:1

Ovako se igra dinamičan fudbal oba tima, a ne kao ono što smo mi pokazali juče.
Embape je brz kao munja, svaka mu čast!
[ Turmen @ 26.11.2022. 20:08 ] @
Ako sam za dve reprezentacije siguran da nikada ništa neće uraditi to su fudbalska reprezentacija Srbije i košarkaška reprezentacija Hrvatske.

Citat:
Java Beograd: Realno, sadašnja reprezantacija nam je najbolja u poslednjih nekoliko decenija.
Igra, trčanje, zalaganje na terenu, šanse - odavno nismo imali bolji fudbal.

Brazilci su baš, baš jaki. Videćemo kako će reprezentacija da se pokaže u sledeća dva meča.


Nisam baš siguran, Antićeva reprezentacija je bila dobra i na papiru i ovako. Ova je tanka u odbrani, fali jedan Vidić ili Bane Ivanović.. Ali dobro, Piksi je realno uspeo da utegne onoliko koliko je moguće.. Brazil je jedan od favorita za osvajanje, Kamerun možda i možemo da dobijemo i da sa Švajcarskom se borimo za prolaz (biće teško)
[ BrutalCoin @ 27.11.2022. 13:11 ] @
FIFA pokrenula postupak protiv Srbije!
Navodno u svlačionici je postavljena karta Kosova i Metohije sa sloganom "Nema predaje".

How nice.

U tom smislu očekujem da se pokrene disciplinski postupak protiv Nemaćke i Hari Kejna.

Nemački igrači su pre utakmicu s Japanom pokrili usta u znak podrške Ukrajini.

Hari Kejn je nosio RAINBOW Rolex vredan 520 hiljada funti!
Rolex je imao istaknute dugine boje čime je Kejn zloupotrebio sportski dogadjaj za promociju sopstvene politike.

[ Java Beograd @ 28.11.2022. 08:18 ] @
Biće zanimljivo pratiti poslednje, treće kolo grupne faze.

U grupama A, B, C, E - ništa nije rešeno posle dva kola, tj. ne zna ko će biti prvi, a ko drugi na tabeli.
Samo je u grupi D, Franuska obezbedila prelazak u drugu fazu takmičenja.
[ BrutalCoin @ 28.11.2022. 09:42 ] @
Kapacitet 44325 gledalaca, temperatura na terenu 21 stepen.
Dakle Kamerun-Srbija
biće X2.
[ BrutalCoin @ 28.11.2022. 10:22 ] @
Ovi nesrećni Kamerunci baš pojma nemaju.
Sudaraju se, napucavaju sami sebe...
Mora da je i Švajcarska očajna kad im je učačkala samo jedan gol.

[ chris6212 @ 28.11.2022. 12:08 ] @
Eh, sramota - 3:3. Znao sam da neće da urade ništa, pa nisam ni gledao, samo džabe da se nerviram. Sa vodjstvom od 3:1 Kamernci su im zavukli dva gola samo tako...
[ Onaj_od_pre @ 28.11.2022. 12:35 ] @
Idemoooo daljeeeeee... prva utakmica 0 druga 1 bod, a treća sreća 3 boda i idemo dalje...

Inače, ovo je bilo za šlogiranje..
[ chris6212 @ 28.11.2022. 14:55 ] @
Nema dalje, ovo je kraj... Jedino da gledamo u pasulj i molimo boga da se provučemo u naredno kolo, ali realno nema nikakve šanse.

Nismo ni zaslužili da budemo na svetskom prvenstvu sa ovakvom igrom. Ma sramota, samo se brukamo....
[ Onaj_od_pre @ 28.11.2022. 15:32 ] @
Kakvo brukanje??? Svi koji su došli na ovo prvenstvo, došli su jer su najbolji od najboljih. Da ne pobedimo nikog opet treba da budemo ponosni i dostojanstveni. Jel igraju možda bugari? Mađari? Rumuni, Albanci, Bosanci??? Grci??? To je sve naše okruženje... nas ima 5 miliona i ljutimo se što ne pobedismo Brazil koji toliko ima stanovnika u jednom kvartu.
[ scoolptor @ 28.11.2022. 16:04 ] @
Sto pre se zavrsi to bolje. Bice manje bolno. Mozda veceras sve bude gotovo.
[ chris6212 @ 28.11.2022. 16:41 ] @
Jeste brukanje i to debelo, a napisao sam i zašto - u svojim inostranim klubovima su možda zvezdice, ali ovde su raštimovane violine.

Tim može da bude i prosečan sa solidnom odbranom i par brzonogih fudbalera i da zavije protivnički tim u crno, kao što je ovaj Embape iz tima Francuske ili Asano iz tima Japana. Asano je mislim igrao kod nas jedno vreme, nisam siguran, ne pratim fudbal. A naši se realno vuku po terenu, a kad im protivnik zabije dva gola uzastopce, odmah padnu u depresiju... Tako se to ne radi, nego se bori dok sudija ne odsvira kraj.

Prvi gol su dobili jer je odbrana nesposobna, nisu postavili nikoga ni na prvu ni na drugu stativu kod izvodjenja kornera. A ostale golove su dobili zbog grešaka, odbrana šuplja kao švajcarski sir, a mrzelo ih je da trče nazad.. Mislili vode 3:1 pa se uspavali... Ma...




[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 28.11.2022. u 18:06 GMT+1]
[ Onaj_od_pre @ 28.11.2022. 18:38 ] @
Sreća nam se osmehnula... i dalje imamo šanse!!!

I svi znamo... kad ekipa pobedi, zaslužni su igrači, kad izgubi, kriv je trener... tako je uvek bilo i biće... i piksi to zna... ali šta je tu je nema plakanja...
[ BrutalCoin @ 28.11.2022. 18:51 ] @
Nacija je pod stresom što je odlična prilika da se progura novogodišnji poklon:

Gas skuplji 8%
Struja skuplja 11%.

Zato i mislim da je Stojković u dogovorom s "onima odozgo" odigrao nerešeno.
Prvo - sakrio je stvarnu snagu ekipe - mudar potez.
Drugo - da su pobedili Kamerun opet bi morali da pobede Švajcarce jer Srbija ima slabiju gol razliku.

Samo da Kamerun ne pobedi Brazil.
Valjda neće.

[ Java Beograd @ 29.11.2022. 10:41 ] @
Treći put i Bog pomaže.
[ Onaj_od_pre @ 29.11.2022. 19:12 ] @
Što kaže Pikac, 'nemoj da kolješ bugarina, da probam ja čistaka, pa ako i to ne šljaka, onda ga kolji ili kako već to ide'

E to je sad naša situacija... imamo čistaka ILI-ILI. E kad prođe to, onda znamo na čemu smo.
[ chris6212 @ 29.11.2022. 19:51 ] @
Teško ćemo mi da izađemo sa Švajcarcima na kraj...




[ Onaj_od_pre @ 29.11.2022. 20:11 ] @
Pa teško jeste, ali: 'ne dobija se megdan sve lulu pušeći i na divanu sedeti'
[ dejanet @ 29.11.2022. 20:12 ] @
Mislim da ce biti 2:1 za nas, tako nesto...
[ chris6212 @ 29.11.2022. 21:03 ] @
Citat:
Onaj_od_pre:
Pa teško jeste, ali: 'ne dobija se megdan sve lulu pušeći i na divanu sedeti'


Tačno, a do sada su to samo i radili, ne vidim da će se nešto tu promeniti.
Teško je kestenje vaditi golim rukama iz vatre...



Po meni, bar 2:0 za Švajcarce, pa da vidimo...
[ chris6212 @ 29.11.2022. 21:28 ] @
Gledam sada najzanimljivije momente sa utakmice, pošto nisam gledao prenos. Reakcije komentatora podsetile su me na nešto što se desilo davno i pamti i dan danas:




[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 30.11.2022. u 03:39 GMT+1]
[ Bora Sonar @ 30.11.2022. 15:41 ] @
A šunen Romalen! Paćiv matardimata dumutno bilidžavno đinavno! Srbija khosipe phiravno štarore manušehko džuvdipe.
Swicharlenda luluđa đese thaj raćasa inja.

PING!
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 16:18 ] @
@chris6212, nisi gledao utakmicu!!! I onda dođeš ovde da soliš pamet i prognoziraš. Izvini, ali to nije nivo koji se očekuje od navijača.
[ chris6212 @ 30.11.2022. 17:28 ] @
Citat:
Onaj_od_pre:
@chris6212, nisi gledao utakmicu!!! I onda dođeš ovde da soliš pamet i prognoziraš. Izvini, ali to nije nivo koji se očekuje od navijača.


A kog djavola da gledam i da se nerviram? Rekao sam da više neću da gledam kada oni igraju i da se nerviram bez razloga...

Gledao sam prvu utakmicu protiv Brazila, slušao i komentare selektora posle debakla sa Kamerunom, gledao Švajcarce kako su igrali protiv Brazila i šta tu ima dalje da se nadamo - Švajcarci mogu samo da se pojave, sede na travi 90 minuta i iščupaće bod, a ako budu igrali kao na utakmici protiv Brazila, bez 2 gola u mreži sigurno nećemo proći...

I kome ja to solim pamet? Moje je pravo da napišem šta mislim. A sve su pokazali šta znaju i mogu, svako je mogao to da vidi i čuje i od samog selektora. Nismo mi zaslužili ni da budemo ovde sa ovakvom igrom, a još manje da se provučemo u sledeće kolo.

Igra naše reprezentacije je u najmanju ruku amaterska, pa i sam selektor je to rekao. Činjenice su činjenice.

[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 30.11.2022. u 18:54 GMT+1]
[ Bora Sonar @ 30.11.2022. 17:42 ] @
Dženo mišto!
[ BrutalCoin @ 30.11.2022. 18:25 ] @
Citat:
chris6212

Švajcarci mogu samo da se pojave, sede na travi 90 minuta i iščupaće bod, a ako budu igrali kao na utakmici protiv Brazila, bez 2 gola u mreži sigurno nećemo proći...

Tehnička analiza od juče pre podne je pokazala: Švajcarska 2. poluvreme najviše 1 gol.

Tokom dana ta indicija je nestala u šum.
Ne znam samo da li je beli šum ili crni oblaci?

[ scoolptor @ 01.12.2022. 07:44 ] @
Gas, najavljeno poskupljenje 11% a realno 24%, jer dizu i kaloricnu vrenost istog, na papiru.

A Homo Srbikus razmislja o mecu sa Svajcarskom...
[ BrutalCoin @ 01.12.2022. 16:19 ] @
Gledam utakmicu Croatia-Belgia.
Pa ovi Belgijanci ne mogu ni loptu da iznesu iz 16-sterca.
Ko njih posla na svetsko prvenstvo?

---

Iako je u grupi prvi Maroko sa 7 bodova Jugoslaveni ipak imaju bar jednog predstavnika u nokaut fazi svetskog prvanstva.

Belgijancima je najvažniji momenat na utakmici bio kad su dočekali da ponude Hrvatima par majica na razmenu.

Kurtoa, Lukaku, de Brujne, Azar...
Djuture reprezentacija od milijardu dolara.
Nemoj kupuješ... fuš.








[Ovu poruku je menjao BrutalCoin dana 01.12.2022. u 18:17 GMT+1]
[ Bora Sonar @ 01.12.2022. 17:45 ] @
Romi imaju najmanje 16 predstavnika u nokdaun fazi.

PING!
[ Onaj_od_pre @ 01.12.2022. 17:51 ] @
Ček, ček, zar ne zavisi kroacija od večerašnje utakmice?

Aaaa, prođoše, zamisli...
[ BrutalCoin @ 01.12.2022. 20:15 ] @
Na pomolu novo iznenadjenje...

Japan navukao Španiju na vrtešku.
Gubili su 0:1 sada vode 2:1.

I dok napisao ovo Kostarikanci izjednačiše protiv fašista 1:1.
Hitler-jugendi u šoku!

Idemo 3+ !!!

- - -

Iako su pobedili sa 4:2 Hitler-jugend idu kući.

U nokaut fazi
Japanci protiv Hrvatske
a Španci protiv Maroka.







[Ovu poruku je menjao BrutalCoin dana 01.12.2022. u 22:19 GMT+1]
[ chris6212 @ 02.12.2022. 11:11 ] @
Večeras je (za mazohiste) negde oko 20:00 "biti ili ne biti", ja ću bogami u to vreme da legnem da spavam, ionako sam svakodnevno više nego umoran, samo fali još i da se nepotrebno nerviram...

Selektor Brazila je odlučio da u poslednjoj utakmici na teren izvede B tim, pa postoji šansa i da izgube i u tom slučaju naša reprezentacija može samo kolektivno da se slika za uspomenu... :)
[ MajorFatal @ 02.12.2022. 21:13 ] @
Slepci :)

Neću više da plaćam ovakvu reprezentaciju, i za ovo do sad da vrate pare ..

Kad bi bar imali nacionalni stadion, bilo bi bolje ..
[ BrutalCoin @ 02.12.2022. 21:22 ] @
Evo konačne tabele G grupe da posluži kao reper za sledeći nastup 2026-te.
Srbija je bolja od Brazila: Dala je čak 2 gola Švajcarcima - Brazilci samo 1, i Srbija nije izgubila od Kameruna a Brazil izgubi.
Plus Srbija je dala najviše golova u grupi.
Brazil koji je prvi dao je najmanje golova.

Glupavo je to rangiranje sa bodovima.
Da je pravedno po broju datih golova Srbija bi bila prva!


[ MajorFatal @ 02.12.2022. 21:45 ] @
Ma ne samo to, nego što se tiče poskupljenja od 11%, dok sam gledao utakmicu, šibicari izvršili još jednu rotaciju, vulin otišao u bia, a gašić u policija .. :)
[ chris6212 @ 03.12.2022. 07:49 ] @
Citat:
BrutalCoin:
Srbija je bolja od Brazila: Dala je čak 2 gola Švajcarcima - Brazilci samo 1, i Srbija nije izgubila od Kameruna a Brazil izgubi.


To misliš na B tim Brazila. Selektor Brazila je mogao i klince iz juniorskog tima da postavi, pa da se kaže jednog dana da su igrali na svetskom prvenstvu. Ništa to ne bi promenilo. :)

Omanuh sa rezultatom, tipovao sam 2:0 za Švajcarce. Ali se zato, bogme, naspavah. ;) Igrali su naši mnogo bolje u odnosu na ranije utakmice, bar koliko sam pregledao snimak na brzinu, ali im je odbrana i dalje bila šuplja kao švajcarski sir... ;)

[ BrutalCoin @ 03.12.2022. 17:03 ] @
Ne znam šta se čeka?

Gde su ostavke?

U stara dobra vermena "diktature" proleterijata sportski novinari i komentatori bi podelili slabe ocene uz poneku šesticu.

Sada svi gledaju da se nekom uvuku u šupak.
Pa kao nisu bili loši, trudili su se, nije se moglo bolje...

Dosta komemoracija i samosažaljevanja!

Nego ostavke i da se pravi glanc nova reprezentacija jer ovi što ne mogu da sastave dve utakmice bez žene za 4 godine neće biti bolji nego još lošiji (a bez viagre i žene će se na njih žaliti).


[ MajorFatal @ 03.12.2022. 17:33 ] @
Ostavke nego šta, ali nazovi selektor je novinarsko pitanje o ostavkama samo preskočio, mslm zanemario, prenebegao, i ispričao kako će on sad selekciju da odvede na evropsko prvenstvo. Alo, idi kući pa se igraj sa svojim igračkama, a ne sa reprezentacijom, treba mu samo još 100 godina da napravi reprezentaciju, evo sad će on, dajte mu još malo vremena .. :)
[ chris6212 @ 03.12.2022. 17:42 ] @
Da, selektori Belgije i Meksika su podneli ostavke, ali Piksi reče da će ostati selektor...

Moral, šta to beše? Posle ovakvog debakla, to je jedino što preostaje. Ko je kriv što je orkestar svirao falš i rasterao publiku, ako ne dirigent koji ih je birao? Ali mala je to uteha za sve koji su pratili reprezentaciju, a naročito ne one koji su potrošili i veći deo ušteđevine da odu u Katar...

https://www.politika.rs/scc/cl...ltatom-ostajem-selektor-Srbije




[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 03.12.2022. u 19:25 GMT+1]
[ dejanet @ 03.12.2022. 17:51 ] @
Pa ko ce da dodje ? Krstajic, Belivuk umesto Pikseta...?

Nasa reprezentacija je trenutno mali startup, sa skromnom ekipom iz super male drzave, sa malo para i potpuno razbijenom fudbalskom organizacijom.

Piksi je svakako strucnjak skromnih mogucnosti, ali zadovoljava osnovno pravilo da igraju trenutno najbolji. To pravilo kod nas nije vazilo skoro 100 godina.

Samo da znate nasta lice pionirske i omladinske ekipe po nasim klubovima, slika i prilika njihovih tata i mama, ono nula talenta, nula obrazovanja, nula htenja i beskonacni bezobrazluk.

Oni malo talentovaniji, obicno deca bivsih sportista, cije tate i mame imaju nesto uticaja i preneli nesto dobrih gena, ako imaju srece pokupice ih kao klince Svabe, Spanci, Italijani...

I to je to rodjaci.
[ chris6212 @ 03.12.2022. 18:03 ] @
Jedan mali detalj koji mi je upao u oči...

Jeste da sam staromodan, priznajem, ali šta će reprezentativcima one silne tetovaže na celom telu? Da se pokažu da nisu strine? Na terenu se pokazuje ko si i šta si, a ne na telu. I oni repići i bradetine, kome to treba? Ajde razumem da neko ima infekciju pa ne može da se brije, ali ono liči kao iz džungle da je iskočio.

I to nije slučaj samo u našoj reprezentaciji. Da li je to neka preventivna strategija da se suparnik tako unapred zastraši ili šta je, zaista ne znam. Ali svejedno, u našem slučaju ni to nije pomoglo... :)
[ chris6212 @ 03.12.2022. 18:51 ] @
I još nešto, Piksi se stalno žali na to da su igrači bili u lošem zdravstvanom stanju!
Nije mi baš jasno da li su bili ranije u takvom stanju ili su se naprosto svi porazboljevali i povredili kada su došli u Katar?

Meni svakako to povlačenje kao argument ne zvuči nimalo logično. Naravno da se biraju igrači koji su maksimalno spremni, a ne povredjeni ili bolesni, pa da se vuku po terenu. Bolje i slabija, ali solidna i uigrana ekipa, nego "belosvetkske zvezde i zvezdice" koje nisu maksimalno spremne i uigrane, naročito ne za ovakav turnir koji se igra tek svake četvrte godine.

Ja baš i ne pratim fudbal da bih bio upoznat sa detaljima, ali nešto tu svakako nije u redu i definitivno vidim krivicu u selektoru koji nije sastavio i uigrao tim koji bi za ovakav spektakl opravdao svačija očekivanja, a to je vrhunska igra bez dečijih boljki koje su naši reprezentativci pokazali.




[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 03.12.2022. u 21:37 GMT+1]
[ baresi @ 04.12.2022. 13:50 ] @
Gledao sam sve utakmice do sada, što se tiče vaše reprezentacije, mislim kao prvo da vam fali jedan stub odbrane, kao što je bio nekada Franco Baresi u Italiji, koji bi napravio red u odbrani, pa tek onda gradiš ekipu dalje. Ne možeš svaki put da izgubiš utakmica a daš dva ili tri gola. Nije nogomet vaterpolo da pobeđuješ sa 7:6 i slično. To je moje mišljenje.
[ Bora Sonar @ 04.12.2022. 13:54 ] @
Reprezentaciji je potreban igrač kao što je bio Refik Šabanadžović.

PING!
[ Turmen @ 08.12.2022. 08:45 ] @
Citat:
Bora Sonar: Reprezentaciji je potreban igrač kao što je bio Refik Šabanadžović.

PING!


Bio je potreban Nemanja Vidić iz najboljih mančesterskih dana. Mada odbrana ko odbrana i Pavlović i Milenković su realno još deca, ako se njihova karijera bude razvijala kako treba, stasaće za sledeći SP. Ono što nama fali su bekovi. Dok su igrali Ivanović i Kolarov, odbrana je i ličila na nešto. A falio je i Nemanja Matić, kao "osigurač" iz sredine terena, koji će da pomaže odbrani, izlazi u blok i u napadu iznosi loptu. Izglupirao se što se oprostio od reprezentacije, ima 34 godine i jedan je od vodećih igrača Rome i Murinjov ljubimac. Mogao je posle ovog SPa

Ta taktika sa 3 igrača pozadi, pije vodu samo ako su ta tri igrača Maldini, Nesta i Canavaro. Sve ostalo je smešno. Može to da izgleda lepo protiv Kazahstana, Luksemburga, Azerbejdžana, ali ozbiljna reprezentacija će takvu formaciju razbucati za pola sata.

Ali ono što više fali našim fudbalerima je mozak, glava i pobednički mentalitet. Da se malo manje lože, malo manje jurcaju za Qr@wama a malo više igraju fudbal i daju sve od sebe. Kada se to desi i poklope zvezde, mogu da operu Portugal u gostima. A kada igraju "prosečno" i Estonija je "neugodan" protivnik.
[ ademare @ 08.12.2022. 09:12 ] @
Ma kakav Crni Nemanja !!

Jel se jos neko seca osim mene onog Nesrecnog SP u Juznoj Africi 2010 !!

Tada je selektor bio Antara , a vodja ekipe iz najboljih dana i igara u Mancesteru Vidic !!


I sta bi ?

Na utakmici Vidic koji je imao 1.000 teskih meceva u karijeri se ponasa kao da je Prvi put u Zivotu Video Loptu !! Hvata rukom neku Bezveznu loptu koja je daleko od gola 10 metara i ide u Gol-Aut !!!

Penal ! Itd. to je samo jedan primer kako Najbolji igraci nasi , na Velikim takmicenjima igraju kao Idioti !!

Imao je on jos takvih poteza koji su nas zavili u crno !!

Onaj penal sto je Namerno promasio ? Posle toga ga vise nisu ni zvali da igra jer covek ima Psihicke probleme !!


Ovde su jos jednom Pobedili , izvesni Dzaka i Saciri !!

Psihologija je pobedila !!
[ chris6212 @ 08.12.2022. 11:48 ] @
Piksi: "Jesmo izgubili, ali nismo poraženi! Ovo nije katastrofa..." ;)

Eto i ja da naučim nešto pod stare dane, a bio sam ubedjen da su ovo sinonomi... ;)

Konferencija počinje od 15-og minuta u videu, izdržao sam da ga gledam i slušam samo 15 minuta, dalje nisam imao živaca. Ukratko, priznao je da je nespremne i povredjene igrače smestio u tim od početka, a to je ono što mi jedino nije bilo kristalno jasno. I moje interesovanje za fudbal ovde prestaje za sva vremena. Džabe spiskane pare poreskih obveznika umesto da ih daju onima kojima su preko potrebne... :


[ baresi @ 08.12.2022. 18:33 ] @
Možda grešim ali napisatću svoje mišljenje. Nema dobre reprezentacije bez dobrog klupskog nogometa. Mislim da je tu najveći krivac nogometni savez, koji zapostavlja domaće igrače i gura u prvi plan "gastarbajtere". Nemam ništa protiv gastarbajtera, ali većina njih ne doživljava reprezentaciju kao igrači kojima nije prva stvar najnoviji BMW ili Lamborghini. Pola ekipe bi trebala biti iz redova Partizana i Zvezde. Piksiju svaka čast, ali meni su bolji treneri koji potiču iz odbrane, pa kad vodiš 2:0 i kad ti trener kaže idemo dalje kao da je 0:0, sigurno ćeš prije pobediti nego kad ti kaže lako ćemo. Imam osećaj da ste u zadnje vreme, bolji u individualnim sportvima nego u ekipnim, kao što je bilo do nedavno. Živi primjer je Nole, svaka mu čast. Mnogi se neće složiti sa mnom, ali to je moje mišljenje, gledajući na situaciju malo sa strane.
[ Turmen @ 09.12.2022. 08:36 ] @
@Ademare - Tvoj post je tipičan post prosečnog srpskog selektora. Sudiš o igraču kroz jednu - dve utakmice.

Svakom se desi loš dan. Promašio Vidić penal, promašio Mijatović penal.. I Kuzmanović je na tom prvenstvu napravio sličan penal, u to vreme je bio jedan od bitniih igrača Intera koliko mi se čini.

Za prvenstvo 2006 smo primili jedan gol u kvalifikacijama, pa kad se Vidić povredio, raspala se igra na SPu u paramparčad, prva ozbiljnija reprezentacija koja je naletela nam je uvaljala 6 komada.

Ali se svakako slažem sa tobom. 90% poraza naše reprezentacije što u košarci, što u fudbalu su psihološke prirode. I uvek neko na nekoj bitnoj utakmici napravi neki kiks na nivou amatera. 1998e smo imali igrače Juventusa, Reala, Barselone, Intera, Lacija, imali jednog od najtalentovanijih fudabelra Evrope (D.Stankovića), imali Piksija kapitena.. I odrala nas Holandija. Jedini razlog je što je većina njih prošla svoj vrhunac karijere i imala preko 30god. Da smo igrali 1994 možda bi postigli neki bolji rezultat, a možda i ne.

Sada smo individualno bolji i od Kameruna i od Švajcarske. Kamerunu smo mogli da uvaljamo 5,6 komada bez problema. Ali to ti je mentalitet, dali dva gola brzinski, dali treći gol lepom akcijom i pomislili "sad će Kamerunci da skinu gaće, gotovo". Onog trenutka kada Šaćiri i Džaka odu u penziju, gde god sretnemo Švajcarce, dobijaćemo ih.

Citat:
baresi: Možda grešim ali napisatću svoje mišljenje. Nema dobre reprezentacije bez dobrog klupskog nogometa.


U globalu si u pravu, mada ne mora da znači. Primer Hrvatska.. I Dinamo u LŠ služi za popravljanje gol razlike, možda je za nijansu bolji od Zvezde i Partizana. Onda tu je Češka (ona generacija koja je igrala u finalu EPa). Nemačka i Italija imaju jaču ligu od Portugala pa su skroz propali kao reprezentacija.

Ali da fale jake utakmice fale. Fali pobednički mentalitet. Mi od gorepomenutih Vidića i Stankovića nemamo igrača koji je osvojio LŠ (mislim da je posle njih samo Ivanović dizao ušatog). Ne računam Luku Jovića koji je mahao peškirom na klupi Reala. Imamo igrače Ajaxa, Lacia, Fiorentine, Fulama, Ajntrahta, Hetafea, Šalkea, Verone, Sevilje, Torina, Sasuola i tako nekih divljih timova. Niti su to loši timovi niti loši igrači, ali je činjenica da oni imaju u nogama malo utakmica za trofeje, malo velikih utakmica. Hrvati su pre 4godine imali igrače i u Realu i u Barsi i Bajernu i Čelziju i Cityu, Interu.. I to ne mahače peškirom i vodonoše, nego ključne igrače
[ dejanet @ 09.12.2022. 09:35 ] @
Citat:
Turmen: Sada smo individualno bolji i od Kameruna i od Švajcarske.

Mi imamo max 3-4 igraca plus golman koji su oko ili malo vise od proseka ovog Svetskog prvenstva, ostali su daleko daleko ispod. Ono Tadic iznad, Mitrovic - prosek na svojoj poziciji, Vlahovic - iznad, Sergej - prosek, Pavlovic - ispod ali blizu, ostali po mom skromnom misljenju ne bi mogli da igraju ni za jednu reprezentaciju.

Ranije si mogao da igras dobar fudbal i da pusis 3 pakle pljuga na dan, danas moras da si rodjen kao atleticar plus da si talentovan sa loptom, plus da treniras i da si pod rezimom kao gimnasticarke i balerine od seste-sedme godine zivota.

Nista od ovoga nije moguce u danasnjoj Srbiji.

Sto se mentaliteta tice, on se bilduje radom, selekcijom, radom, selekcijom i talentom. Mislim na pozitivnu selekciju.
[ ademare @ 09.12.2022. 09:58 ] @
@ Turmen

Kod tebe vidimo Piksijevsko-Vucicevsko piskaranje !

Te relavitizacije ne znace nista !

Sta ako covek ima 1 los dan ?

Nista ako taj los dan ima Uvek , na svakom vaznom mecu !!


Ti si bio Klinac 2010 ! Ili imas Amneziju !!

Ne secas se da su ih novinari snimili , fudbalere kako Puse i Piju !! Pred utakmicu !

I onda nemaju snage da istrce ?!


Vidic je Namerno promasio penal !! Druga stvar je slucajno ! Druga stvar je Namerno !! Bila neka velika svadja sa selektorom i resio da se osveti !!

Lose procenjujes igrace i licnosti fudbalera !

Reprezentacija Srbije ej jedina Evropska ekipa koja NIJE imala Psihologa u timu !! Nudjeno im i Besplatno odbili kome treba psiholog ?

Mada su oni vise za Psihijatra , ali ajde daj sta das !


Kada neko ima Kompleks tamo nekog Levog , Dzake i Sacirija , treba mu i vise od Psihijatra !!

Videli smo te " Svajcarce" kao izduvani balon protiv Portugalije !!

Saciri jedino Strah unosi Srbiji ?!
[ jovajovic100 @ 09.12.2022. 13:48 ] @
Koji ce rezultat izvuci danas Hrvaćani ?
[ Ulfsaar @ 09.12.2022. 14:02 ] @
Sačuvaj bože da su jos i Portugaliju pobedili, pa džigericu bi nam pojeli!

Delovalo je da je konačno došao na scenu tim koji će da raskrsti sa našom poslovičnom bezidejnošću i lošom psihologijom.
Ali avaj. Kada su u jednom trenutku posle 2:1 protiv Švajcaraca počeli da muljaju loptom, da je u našem starom stilu vraćaju nazad ka golmanu, videlo se da će nas to na kraju odvesti u poraz. I tako je i bilo.

A trebalo je baš mi da dobijemo taj internacionalno-šiptarski tim (koji sa Švajcarskom ima veze u tragovima) istim onim rezultatom kojim su ih dobili Portugalci. Ili da ih odvučemo na dno sa sobom, a da Kamerun ide dalje. To bi još više bilo u srpskom duhu

Postoji mogućnosti i da je ono što je nama laicima utisak o problematičnoj psihologiji ustvari posledica lošeg vođenja. Bio je u onoj emisiji na RTS-u koja je išla u pauzama jedan momak koji je analizirao mečeve. Gosti u emisijama su ga hvalili, što znači da je verovatno imao dobre poente. On je rekao da su Švajcarci dobro proučili našu igru jer su efikasno eksploatisali naše mane, a da mi njihove baš i nismo. Da li to znači da one nisu ni bile uočene od strane vođstva, ili jesu, ali plan nije ispoštovan od strane igrača a zbog pomenute psihologije, ne znamo, ali, ako je ovo prvo u pitanju, onda je takvom čoveku (a što da ne baš i njemu) apsolutno mesto u timu.
[ MajorFatal @ 09.12.2022. 18:18 ] @
Osvetiše nas Hrvati :)

Samo da ne slave uz tompsona što mu u poeziji pesmama leševi plove niz Savu ..

Ćao Brazil
[ Onaj_od_pre @ 09.12.2022. 18:31 ] @
Ja se sećam kad smo postali svetski prvaci u košarci. Hrvatski novinar kaže pred početak njihovog dnevnika: ..živimo pored svetskog prvaka, neka nam je srećno... tako nešto..

Ja uvek navijam za slabije kad je ovakva situacija... i ebaga pobediše slabiji.
[ jovajovic100 @ 14.12.2022. 05:56 ] @
.
[ Java Beograd @ 14.12.2022. 08:06 ] @
Sad kad su Hrvati ispali, sad nam je lakše i lepše da gledamo preostale utakmice.

Naša krava crkla, ali, eto, bognaspogledao, pa i komšiji crkla krava!

[ BrutalCoin @ 14.12.2022. 09:26 ] @
Nisu Kurvati još ispali. Ostala je utakmica za 3-će mesto.

Kurvati igraju sve onako zbog čega se fudbal ne gleda.
Na prethodnom svetskom prevnstvu 2018. su dva kruga prošli na penale isto kao i ove godine.
Ove godine imaju samo jednu pobedu protiv Kanade i stigli su u polufinale!!!

Na utakmici protiv Maroka Luka Modrić je pravio faul za faulom i trebao je da fasuje crveni karton.
Nije dobio ni žuti.

Juče protiv Argentine Kvazimondo Joško Gvardiol samo u Mesijevom slalomu za 3-ći gol je u kontinuitetu faulirao Mesija da je morao odmah da ispuši crveni karton.
Ni on nije dobio ni žuti.


Negativna igra celu utakmicu da bi stigao do penala - ehbeš fuzbal.

[ dejanet @ 14.12.2022. 10:14 ] @
^ Tako je.

Jedine dve tekme Hrvata koje sam gledao poslednjih godina su bile finale 2018-te sa FR i ova sada.
U obe sam imao utisak da su Hrvati zalutali i da nisu ni blizu protivniku. U obe tekme su mogli da prime 5-6 golova.
[ Onaj_od_pre @ 14.12.2022. 10:38 ] @
Da se vratimo na temu. Jel se seća neko kad su igrači do 21' godinu mislim, igrači Srbije, postali prvaci sveta. U finalu smo pobedili Brazil... to je bilo pre par godina... ne moguće da sam to sanjao...

Fenomenalna igra naših juniora ili šta li su već bili... I šta sad treba da se uradi... pa što ne skupe tu ekipu ponovo, SVE TE igrače... sigurno su nešto naučili i postali još bolji. I eto s njima bi možda dalje otišli na ovom prvenstvu... Nek neko potraži podatke o tim klincima... kad je bilo to prvenstvo?
[ Java Beograd @ 14.12.2022. 10:51 ] @
2015, Novi Zeland

https://fss.rs/dan-kada-je-srb...-prvak-sveta-video/?script=lat
[ Onaj_od_pre @ 14.12.2022. 12:09 ] @
Eto. Gde su ti ljudi? Sigurno je da su uigrani. Da uvedeš samo jednog novog igrača, odmah se ruši cela koncepcija. Nego... politika je to i mafija.
[ BrutalCoin @ 14.12.2022. 12:18 ] @
Bila je još jedna situacija kad su Kurvati napravili potencijalni penal kod vodjstva 2:0 za Argentinu.

Jedan odbrambeni igrač "modrih" je na visini svog peterca držao ruke iza ledja.
A onda je na šut Argentinaca spustio desnu ruku i podlakticom u stranu odbio loptu koja je išla prema golu.
Argentinci su protestvovali ali sudija je izgleda bio zadovoljan vodjstvom Argentinaca.


U svakom slučaju fudbal se gleda zbog Mesijevih bravura i sličnih poteza.

Slalom koji je napravio Julian Alvarez u 39 minutu je najbolji potez na prvenstvu do sada.
Izlomio je nekoliko Kurvata a onda sam pomislio "U al je sebičan!" jer je imao saigrača sa leve strane na nekih 11 metara od gola i nije hteo da mu doda loptu.

Ali Alvarez je noseći nekoliko Kurvata na grbači odneo i loptu u gol.


Mislim da se fudbal gleda radi takvih momenata, Mesija, Neimara...
I zato će uvek širom sveta da se navija za Brazil a nikad za kurvanjsku igru.
Čak i kad Brazilci izgube pamtiće se Doktor Sokrates i majstori.

I oni (Sokrates, Mesi, Alvarez,...) će dovlačiti publiku na stadione a ne tamo neki lešinari kojima je životni san da pokose ili bar sa ledja povuku Mesija za dres.

[ Turmen @ 17.12.2022. 20:47 ] @
Kroasani uzeše treće mesto.
[ Turmen @ 17.12.2022. 20:54 ] @
Citat:
Onaj_od_pre:
Da se vratimo na temu. Jel se seća neko kad su igrači do 21' godinu mislim, igrači Srbije, postali prvaci sveta. U finalu smo pobedili Brazil... to je bilo pre par godina... ne moguće da sam to sanjao...

Fenomenalna igra naših juniora ili šta li su već bili... I šta sad treba da se uradi... pa što ne skupe tu ekipu ponovo, SVE TE igrače... sigurno su nešto naučili i postali još bolji. I eto s njima bi možda dalje otišli na ovom prvenstvu... Nek neko potraži podatke o tim klincima... kad je bilo to prvenstvo?


Pa oni najbolji iz te generacije su i sada u reprezentaciji (Braća Milinković - Savić, Rajković, Živković, Maksimović, Veljković, Grujić) potpomognuti Mitrovićem, Vlahovićem i Jovićem (tada su bili povređeni,a i igrali su za U18) i Pavlovićem koji je mlađi..I naravno uz Tadića koji je malo stariji.. Ovi ostali koji su igrali tada - pa recimo da im se nije karijera baš razvila u pravom smeru. Jedino ko je možda mogao da bude deo reprezentacije je Milan Gajić (odigrao sezonu karijere u CSKA, plus je desni bek) i to je to. Gaćinović je imao odličnih par sezona u Eintrahtu, a onda je nestao sa fudbalske mape.

Kada se pominje ta generacija, mislim da bi Veljko Paunović u nekom trenutku morao da bude selektor. Osvojio je dva zlata sa tom generacijom, zaslužio je da ih vodi i na seniorskom nivou.

Citat:
I oni (Sokrates, Mesi, Alvarez,...) će dovlačiti publiku na stadione a ne tamo neki lešinari kojima je životni san da pokose ili bar sa ledja povuku Mesija za dres.


Apsolutno se slažem.. Navijao sam protiv Hrvata jer sam navijao za fudbal, a ne za antifudbal. Hrvati već drugo prvenstvo zaredom stižu do polufinala antifudbalom, postali su "novi Italijani".
[ BrutalCoin @ 17.12.2022. 21:51 ] @
Fudbal šta to beše?

Nisam ni znao da se danas igra utakmica.
Tako da nemam pojma kako su igrali.

Ali za Kurvate bih rekao prljavo ko "Španska čizma". Bar ono što sam odgledao.

Večeras sam vrtio neki roštilj i naravno nisam razmišljao o Kataru.
Mahinalno uključim TV i vidim da na RTS ide ona emisija sa komentarima svetskog prvenstva. Tu sam čuo misli mudrijeh: "Dembele igra sa obe noge". Nije moguće, zar i takvih ima u fuzbalu? To obavezno moram da pogledam, podsetiteme pred utakmicu da ne zaboravim!


[ Java Beograd @ 18.12.2022. 12:25 ] @
Sve čestitke komšijama Hrvatima. Svaka čast! Drugo, pa treće mesto! Ej !!! Na svetskom prvenstvu!
[ Java Beograd @ 18.12.2022. 18:17 ] @
Bravo ARGENTINA !
Neverovatno uzbudljiv meč!
[ Onaj_od_pre @ 18.12.2022. 18:33 ] @
Da. Za srčku. Kad mene majka zove da pita gledam li fudbal ludilooo
[ BrutalCoin @ 19.12.2022. 14:16 ] @
Citat:
Java Beograd

Sve čestitke komšijama Hrvatima. Svaka čast!


Citat:
Lovren i Brozović urlaju Za dom spremni

Tamo je nastala velika fešta, a u jednom trenutku neki su skinuli i majice. Poseban delirij u Brozovićem kafiću nastao je kada je bend zapjevao Čavoglave i Kninsku kraljicu od Marka Perkovića Thompsona. Video je uživo emitiran na Facebooku kafića Epic Brozo. U jednom trenutku Lovren i Brozović viču "Za dom spremni".

Zadnja nadopuna: 13:58, 19. prosinca 2022.


[ Bora Sonar @ 19.12.2022. 15:17 ] @
bijo sam u nemacku nema tamo nikako prvenstvo nemo da ve lazu

PING!
[ Turmen @ 20.12.2022. 09:49 ] @
Citat:
Java Beograd: Sve čestitke komšijama Hrvatima. Svaka čast! Drugo, pa treće mesto! Ej !!! Na svetskom prvenstvu!


Sve čestitke - treba umeti sa dve pobede stići do polufinala. Ali avaj, ni nama niko nije branio da igramo nerešeno sa Brazilom, a da pobedimo Kamerun i Švajcarsku.

Citat:


Da su na njihovim mestima, naši bi urlali Baju Malog Knindžu ili "Boj se bije bije, zastava se vije" ili "veseli se srpski rode" ili "sve su straže đenerala Draže".. Ne bi sigurno recitovali Bodlera ili pevali "We are the Champions".. Svi su oni suprotne strane istog novčića.

Čestitike Argentini, zaslužena pobeda i odavno nije bilo uzbudljivije finale.
[ Java Beograd @ 20.12.2022. 10:23 ] @
Citat:
Turmen:Sve čestitke - treba umeti sa dve pobede stići do polufinala. Ali avaj, ni nama niko nije branio da igramo nerešeno sa Brazilom, a da pobedimo Kamerun i Švajcarsku.

Pravila su takva, kakva su, ista za sve. Nisu Hrvati ništa nepošteno uradili.
Neko bi rekao "sa dve pobede" a neko bi rekao "bez izgubljenog meča". Od 7 mečeva, izgubili samo jedan, od Argentine, svetskog prvaka.

Citat:
Turmen: Čestitike Argentini, zaslužena pobeda i odavno nije bilo uzbudljivije finale.

Jeste, finale je bilo vrh! Lep fudbal, uzbudljiv, brz, atraktivan, puno golova!

Navijao sam za Francusku, ali mislim da su Argentici dominirali u igri, i zasluženo, uz malo sportske sreće, na kraju uzeli pehar!
[ MajorFatal @ 20.12.2022. 10:55 ] @
Citat:
Turmen:
Da su na njihovim mestima, naši bi urlali Baju Malog Knindžu ili "Boj se bije bije, zastava se vije" ili "veseli se srpski rode" ili "sve su straže đenerala Draže".. Ne bi sigurno recitovali Bodlera ili pevali "We are the Champions".. Svi su oni suprotne strane istog novčića.


Straže su tu da neprijatelj ne upane, Veseli se srpski rode je vesela pesma, Zastava se vije za slobodu Srbije, a i Baja Mali Knindže peva o najradosnijem prazniku Božiću, da bi napravio ekvivalent slavlja uz Za dom spremni, naši bi morali da slave uz .. nož, žica, Srebrnica?
[ Turmen @ 20.12.2022. 20:24 ] @
@Java - Kao Što rekoh - niko nije nama branio da bunarimo i igramo na 0-0 ili 1-1 i onda sve izbacimo na penale. Umesto da igramo "napadački i ofanzivno", sa 3gola u mreži po utakmici. Italijani se naosvajaše trofeja takvim fudbalom, sve je to legitimno. Samo ja ne volim ni Hrvate ni Italijane (mada je bio jedan period kada su odstupali od tog pravila) jer mi je dosadno brate mili da gledam njihove utakmice. Ali šta je tu je lepo je rekao Nele - ko igra za raju i zanemaruje taktiku, završiće karijeru u nižerazrednom vratniku.

Citat:
MajorFatal: Straže su tu da neprijatelj ne upane, Veseli se srpski rode je vesela pesma, Zastava se vije za slobodu Srbije, a i Baja Mali Knindže peva o najradosnijem prazniku Božiću, da bi napravio ekvivalent slavlja uz Za dom spremni, naši bi morali da slave uz .. nož, žica, Srebrnica?


Na brdovitom Balkanu ne može nijedna pesma da se zapeva, a da se osetljive pahuljice sa one strane ne uvrede. Ako gledamo sa te strane, i Hrvati pevaju da su spremni za svoj dom, Tompson peva o veseim datumima, a verujem, mada nisam upoznat sa tim opusom, da postoji brdo pesama o "slobodi Hrvatske".. Samo je kroz istoriju sloboda jednog, obično značila tragediju drugog iliti "dok jednom ne smrkne, drugom ne svane"..

Ali nećemo o tome, tema je o fudbalu, ima ovde dosta tema o Četnicima i Partizanima, da me interesuje, komentarisao bih tamo :) Poenta mog posta je bila da jedni pevaju jedno, drugi nešto drugo, treći puštaju neke dronove sa zastavama, četvrti mašu ručicama. Samo sporta i fer pleja najmanje.
[ ademare @ 20.12.2022. 21:27 ] @
Ne bi trebalo da temu o Fudbalskom Prvenstvu Okreces na Ustasluk !!!


Propustio sam Namerno dva puta da reagujem , ali ti ne Odustajes !!!


To " za dom spremni " Poklic ili Urlik pod kojim su ZAKLANI MILION SRBA , samo Bolestan Mozak, Moze da pravda i da nalazi lazne izmisljene Analoge sa Srpske Strane !!!
[ MajorFatal @ 20.12.2022. 22:01 ] @
Citat:
Turmen:
Ali šta je tu je lepo je rekao Nele - ko igra za raju i zanemaruje taktiku, završiće karijeru u nižerazrednom vratniku.


Vratniku, sa velikim početnim V, bio tad klub iz druge lige, sad igra u prvoj ligi kantona Sarajevo, imaju memorijal Asin Ferhatović - Hase, jer je igrao za njih.. legenda o njemu je i nastala kad je ne znam iz kog razloga prešao iz prve lige u drugu da igra i bio za klasu bolji od većine igrača, toliko da je "Dao gol petom sa centra" :)

Citat:
Ako gledamo sa te strane, i Hrvati pevaju da su spremni za svoj dom, Tompson peva o veseim datumima


Za dom spremni je bio ustaški, nacistički poklič, kao kad bi neko danas pevao zig hajl, tompson peva o leševima što plove niz Savu, i da će nekog stići njegova ruka i u Srbiji, tako nekako, ali moguće da su to nekom veseli datumi, opet nije mi baš uporedivo sa Božić je, stara sprema česnicu itd od Baje malog knindže, mada priznajem da ne poznajem kompletne opuse dotičnih ..
[ Java Beograd @ 21.12.2022. 07:15 ] @
Citat:
Turmen:... jer mi je dosadno brate mili da gledam njihove utakmice.
Slažem se. Ja nijednu njihovu nisam gledao.
[ BrutalCoin @ 21.12.2022. 08:27 ] @
Nakon što je napunio novčanik u Kataru FIFA prezident traži da se svetsko prvenstvo od 2030 održava svake 3 godine.
A da se izmedju održava evropsko prvenstvo i svetsko klupsko prvenstvo (tj. i to svake 3 godine).
FIFA prezident smatra da je uprizorenje svetskog kupa u evropski zimski period promenilo igru.

To verrovatno znači da će se igrati sve lošiji fudbal jer igrači su i ovako u klubovima preopterećeni sa po 2 utakmice medeljno.

[ Turmen @ 21.12.2022. 09:50 ] @
Citat:
Java Beograd: Slažem se. Ja nijednu njihovu nisam gledao.


Ništa nisi propustio - ja gledao protiv Brazila i Argentine.. Protiv Brazila su se baš ono provukli (dali gol iz jedinog šuta u okvir gola na celoj utakmici), a protiv Argentine ne bi bilo nezasluženo da je bilo 5:0 ili 6:0. Ali što kažeš ti - ništa tu nije loše, iskoristili šansu protiv Brazila - prošli na penale, sve regularno. To je sve deo igre. Niko nije branio nama da iščupamo bar bod protiv Brazila, a mi visili u vazduhu da nas ne deklasiraju.
[ jovajovic100 @ 10.01.2023. 22:19 ] @
.

https://www.axios.com/2022/11/29/qatar-migrant-worker-deaths

Ljudi za jednokratnu upotrebu
[ ademare @ 11.01.2023. 09:40 ] @
U periodu od 12 godina i nije bas neka cifra ! Tamo se radi i na 50 stepeni u hladu , pa ko izdrzi ! Koliko je na suncu to niko ne zna .

Evo na primer u Julu je 21 dan bilo 40 + stepeni , najvisa 46 i to onako isto kao i celom svetu , mereno u beloj drvenoj kucici , na 2 metra visine u hladovini ! Na suncu dodaj 10 stepeni minimum !

Avgust je bio malo hladniji nije presla 45 u kucici inace 23 dana +40

Koliko je samo novinara preminulo za vreme trajanja utakmica ? A nisu bili cak ni izlozeni ovim paklenim vrucinama !


Kako rece onaj strucnjak :


[ BrutalCoin @ 13.01.2023. 13:07 ] @
Da polako završavamo sa fudbalom jer uskoro kreće tenis.
Jedna fudbalsko-kockarska vest koja je potresla kladinioce celog sveta.
Sumnja se u nameštaljke a potencijalna dobit je 1600 funti.
Neko je uplatio 200 funti da će Brown dobiti žuti karton na kvoti 9!
Auf, pokrenuta istraga, podigla se mornarica, nuklearne podmornice nišane...
Kao da je Putin uplatio tiket.

Citat:
FA open spot-fixing probe into suspicious betting patterns

Sportsmail has learned that the FA have a dossier of evidence regarding supposed corruption, including alleged phone messages before kick-off at the Kassam Stadium which claim that Brown would be booked in a betting scam that allegedly cost one bookmaker more than £1,600.

The 24-year-old Northern Ireland defender was booked in the 59th minute for fouling Bukayo Saka with the score at 0-0, four minutes before Mohamed Elneny gave Arsenal the lead.

Britanska UDBA je u pripravnosti i ništa im ne promiče
Citat:
Eyewitnesses at the game told Sportsmail they saw several Arsenal fans celebrating after Brown was booked, with several of them bragging about winning hundreds of pounds.

Eto kao-bojagi "svedok" a realno agent britanske UDBE je primetio da navijači pobedničke ekipe slave žuti karton pritivničkog igrača. Strašno i nevidjeno!


Meanwhile, u Srbiji se opušteno isplaćuju tiketi na kvoti 26 i niko ne pravi pitanje.
To samo pokazuje koliko je Srbija naprednija u slobodama i odgovosnosti kladionica u odnosu na Britaniju.

Šta kažete?