[ kime1 @ 24.10.2005. 03:29 ] @
Elem, odnedavno ne rade dve,a treća jedva nekako...otvarao sam,ali nešto ne mogu da nađem,znam da je jednom komšija (koji sad nije u blizini) to za čas otpušio... (ako ima neko ko se razume?
[ RexBlanco @ 24.10.2005. 12:51 ] @
Vrlo rado cu ti pomoci,samo reci KOJI JE TO STEDNJAK u pitanju?Proizvodjac,tip,starost.Ne bi bilo lose,da opises i simptome,tj da opises gresku...
[ kime1 @ 24.10.2005. 14:17 ] @
Proizvođač je Gorenje,star je jedno 25 godina :)... izgleda da je prestalo da radi pošto je nekome pokipelo nešto. Otvarao sam,pokušavajući da nađem diznu,ali ne nađoh... simptomi su klasični za zapušenje-jedna ok,druga radi,ali slabo (isto odnedavno),dve nikako (odnedavno)...

[Ovu poruku je menjao kime1 dana 24.10.2005. u 15:18 GMT+1]
[ RexBlanco @ 24.10.2005. 15:31 ] @
Da li si uopste mogao da skines poklopac,tj radnu plocu?To zato pitam,jer se najcesce kod tih modela plamenik se toliko sulfatizicira da se ne moze skinuti sa venturijeve cevi.Ako si pak uspeo demontirati radnu plocu(ili bar podignuti,da mozes raditi ispod nje),potrazi silumin u obliku lule.Na toj luli su inace i rupe za vazduh.Ta lula ti je montirana na samu diznu.U tu lulu ti ulazi i cev za plin od aluminijuma.Bi ce ti malo tesko odvrnuti maticu(sa vilastim kljucem)koja drzi lulu.Isto tako ce biti i sa diznom.Pazi da ne slomis dovodnu(aluminijsku) cev.Ako si uspeo,diznu probaj procackati sa "licnastom/ricnastom"bakarnom zicom.U krajnjem slucaju mozes probati i sa iglom,ali jako pazi da ne prosiris rupu dizne.Dizne su od bakra i na "stotinke" busene!
Ne bi bilo lose da zamenis i regulator za plin9 30 mbar),koji se menja svake druge godine,bez obzira na ispravnost i cev za plin,koji se menja svake cetvrte godine takodje bez obzira na ispravnost.Naravno,ovo se odnosi samo na proban-butan(boca).
[ kime1 @ 24.10.2005. 20:08 ] @
Hvala ti puno,odštampao sam pa ću sutra videti... regulator i cev sam već zamenio... nadam se da ću uspeti, navikao sam na plin...
[ kime1 @ 25.10.2005. 16:00 ] @
odštopao sam dizne,ali sam izgubio jedan šaraf oko dizne,onaj široki,bilo mi je nezgodno da ga zavrnem... da li znaš slučajno gde bih mogao naći novi :)?
[ RexBlanco @ 25.10.2005. 18:53 ] @
Nema na cemu.
Koji si to saraf izgubio?Za vazduh?
[ kime1 @ 26.10.2005. 11:36 ] @
Ma ne za vazduh,nego onaj što pričvršćuje za šporet,kao matica,tako da sad ne radi ta jedna...moram gledati da nađem negde... malo mi frka sad,moram zavrtati bocu :)