[ indicator1 @ 22.05.2006. 22:18 ] @
Ljudi, bas sam na mukama. Treba mi neki predlog gde na more, trazim mesto zgodno za odmor a ne provod(imam malo dete). Ako neko ima predlog za neki hotel, a da je na lepoj pescanoj plazi i da nije neka ludacka guzva, neka napise. Favoriti su mi Olu Deniz(Turska) i ostrva (Grcka) ali mi treba preporuka za hotel ili apartman.Najvise me brinu price tipe"hotel na plazi...", a ono kad dodjes ispadne hotel negde u P.M. a bus do plaze ide samo jedanput dnevno.

[Ovu poruku je menjao indicator1 dana 22.05.2006. u 23:20 GMT+1]
[ cozmo_im @ 23.05.2006. 07:23 ] @
Za roditelje i decu - Tasos i nista drugo:) Savrsena klima i ambijent... i lepo more:) Turska ima previse guzve za decu.

Cene zakupa apartmana su od 380 do 520-530 eura za tri osobe (znaci po osobi izadje dosta jeftino). U Turskoj bi dao minimum 400 eura po osobi ako hoces dobar hotel sa polupansionom (po osobi), neki koji odgovara deci (vecina hotela je, onako, za decu, mislim oni jeftiniji). Tako da te Grcka izadje jeftinije sa klopom (iako moras sam da organizujes klopu). Plus, u Tursku moras avionom ako ides s decom (putovanje minimum 30 sati busom). Tasos je 13-14 sati busom. Kolima i krace (preporucujem kola).

Velike, pescane plaze nemas bas na grckim ostrvima, a u Turskoj je svugde guzvara. Velike plaze su ti na Halkidikiju (preporucujem Pefkohori, u okolini imas plaza kolko hoces). Ako hoces neko ostrvo, Zakintos ima hotele na samoj plazi, ali je skuplji dosta. Na Tasosu su apartmani 150-200m od plaze recimo.
[ Landlady @ 23.05.2006. 07:36 ] @
Leptokarija, pod obavezno.
Moja kcerka je bila u aprilu na 10 dana u tom malom mestu i odusevljena je.
Za svakog ima zabava, plaza lepa, ljudi ljubazni sto ti je jako bitno i cene nisu "atinske".
Voz dirktan do Atine 20 eura karta - povratna.
Pozdrav-Novosadjanka.
[ smsnet @ 23.05.2006. 08:51 ] @

Moja preporuka je Holiday Resort, DIDIM, Turska. Nije narocito popularno mesto kod nasih agencija, ali je mesto krcato Englezima, Holandjanima... ne znam da li smem da napishem, ali u ponudi je ima samo agencija Odeon.

Kako mesto jos uvek nije popularno kao Kusedasi, cene su znatno nize u Junu mesecu.

Za dve osobe, AL, Avion, taxe, vize... cca 900eur. Hotel ima 4* udaljen je od gradica Altinkuma nekih 10min dolmusom.

[ nnn @ 23.05.2006. 09:04 ] @
Ja bi preporucio od sveg srca hotel imbat u kusadasiju. Hotelski kompleks je zatvoren sa svojom privatnom pescanom plazom, po ceo dan imaju razne igre i animacije za decu...
[ fanfon @ 23.05.2006. 10:06 ] @
Kod mene u gradu ima ponuda za Paraliju. Placeno 10 dana, polupansion, povratna karta, svi troskovi oko vize=250€. Jeste da je Paralija izraubovana, tj. nema ko nije bio tamo, ali smestaj je odlican i ponuda je stvarno finansijski pristupacna. Za te pare ne bi dobio ni upola tako nesto u C.Gori...
[ Boki4u @ 23.05.2006. 12:33 ] @
Ako hoces u Grcku jer je blize i brze se stize, pravo mesto za porodicu ti je Hanjoti. Nalazi se nekih 99km od Soluna.
Ne znam koliko su cene smestaja i tako toga, ali sam cuo da je dobro. Nema mnogo mesta za izlazak tipa klubova, skoro sve su kafici i kazu da su im plaze super (a voda jos lepsa) :D
[ stargatenow @ 23.05.2006. 13:53 ] @
Olu Deniz je fenomenalan za odmor, uopste nema guzve a more i plaza su izvanredni. Ima jako malo nasih ljudi (bitan faktor) i nema pijanih Engleza koji se deru po celu noc (takodje bitno). Na plazi se placaju suncobrani i lezaljke (mislim da su oko 2,5 EUR) i medjusobno su dosta udaljene.

Svi hoteli koji su bas u mestu Olu Deniz su najvise 10 min lagane setnje do mora. Mislim da je Sun City najbolji hotel (imas par lux hotela u okolini ali su u svojim uvalama) u mestu (5 min od plaze). Perdikia (5 min) i Mavi Akdeniz (10 min) su dosta povoljni, sobe su udobne i ciste, jedino hrana nece zadovoljiti one bas izbirljive. Sve te hotele je ranije imao Odeon u ponudi.

Uglavnom, sve je jako cisto, svi hoteli u mestu izgledaju pristojno (bar spolja). Postoji i jedan hotel (Montana) koji je u sumi iznad mesta i koji jako lepo izgleda, jedino sto se do plaze ide minibusom (hotel ima svoj, a (medju)gradski idu na svakih par minuta).

[ Jbyn4e @ 23.05.2006. 14:21 ] @
Ja ne znam kad si o bio pa su bile 2.5 evra, prosle godine su bile 4 evra lezaljka, 4 evra suncobran, pa koliko ti zelja da uzmes lezaljki i suncobrana. Plus ako hoces na "prst" da odes (koji je "nacionlani park" onda lepo moras da platis i ulaz jos 2.5 evra... A da ne pricam da su cene negde u funtama, negde u lirama, pa se ti snadji da preracujas sta koliko kosta.
Sto se tice minibusa, mi smo bili u mestu hisaronu (ovacik) u hotelu Green Anatolia, koji je ok, ali je vrlo daleko za hodenje peske (recimo to ovako: 500m do vise strmo uzbrdo od dolmusa), a autobus je isao: ka plazi od 9 do 10 ujutro (ako se dobro secam, a mozda je i od 10 do11), a nazad od 15 do 16, pa ako hoces da ostanes duze,moraces i dolmus da placas i da ides peske uzbrdo...

Pravo resenje za to je brod koji ide do ostrva (sto sa fetijske strane, sto sa oludeniz strane) koji kosta oko 10-ak evra, ali dobijes i rucak i ides na najlepsa mesta da se kupas, a imas i hlad (ponegde) na brodu, a imas i tobogan na brodu ;) (eh da smo ga ranije otkrili, ne bi ni bili na oludenizu...). Oludeniz ti ima 3 dela - jedan je uvala, gde je voda za klince savrsena, jer je kao bara (mirna i zelena). Ko ne voli bare, taj deo nije za njega. Drugio deo je gradska plaza, tu je ok, ali talasi umeju popodne da budu prilicno jaki i nanesu puno prljvstine i one cudne morske pene i algi, pa ko ne voli bas jake talase, ni tu nije za njega. Treci deo je "prst" koji je nacionalni park, i zaklonjen je ostrvcetom, i tu je najbolja i najcistija obala i more za kupanje je super. Medjutim, mnogo je lepse na mestima gde se odlazi brodicem :) Preporucujem 12 ostrva iz Fetija (dodju po vas u hotel za te pare i odvezu vas) i brod FULYA (veliki brod sa toboganom), ili bilo koji veliki brod sa toboganom (cisto radi dozivljaja)...

Ah da, posto je oludeniz pravljen za englese, ima jako lepih i skupih vila, a i cene su vece nego u drugiim delovima turske. I sve je prilagodjeno englezima, koji ne mogu ni na letovanje bez svojih prenosa fudbalskih utkmica...
[ atanasns @ 25.05.2007. 21:09 ] @
Ne znam koliko ste upoznati, ali Grcka je poprilicno rasprodana... Ostala su pretezno mesta u apartmanima koja nisu ni blizu plaze ni u lepsim letovalistima. Ako hocete bolja mesta kao sto su Makriamos, Zakintos, Skiatos... to treba platiti prilicno vise nego sto je vecina nasih ljudi spremno da plate... Pogotovo u poredjenu sa mestima koje jos nisu rasprodati (citaj Turska, Egipat i sl...). Pored toga ne treba zaboraviti ni vanpansionsku potrosnju, koja je u Grckoj naravno - najskuplja. Jedine prednosti Grcke su blizina (ako se ide autobusom) i to sto je pravoslavna i bezbedna zemlja (u poredjenju sa nekima), al kome to nije presudno preporucujem neke druge zemlje, Tursku i Egipat prvenstveno.

Kusadasi je vec dosta spominjana i prepricavana destinacija, jedino PRAVO tursko letovaliste do kog se moze doci autobusom. Sve oblika Ajvalik, Sarimsakli i sl. zaboravite, hladno je i duva vetar...

Malo ljudi je videlo i izanaliziralo celu ponudu hotela i sve plaze u Kusadasiju. Ja licno preporucujem Long beach, izuzetno mirnu plazu, Kustur beach, a ni Pamucak nije los za decu, pogotovo zbog Hotela i aqua parka koji se nalazi na njoj. Nije los ni skup npr. hotel Arora, imaju ga neke nase agencije, sami pronadjite koje... ;(

Za decu Egipat nije toliko zgodan u onome sto nasi ljudi smatraju sezonom - znate, tamo je sezona malo pomerena u odnosu na nasu... Mada neko naviknut na malo toplije vreme nece imati primedbe... Stalno duva vetric, tako da nije neprijatno vruce... Za odrasle Egipat stavljam na br. 1., em usluga na nivou, vanpansionska ponuda jeftinaaa, a ima sta da se i vidi!

Koga zanima vise informacija slobodno neka pita. Rado cu mu pomoci.

[ leki2580 @ 12.02.2009. 10:42 ] @
Ajdete ljudi da osvezimo ovu temu pred nama je leto 2009,uplatila sam aranzman za Grcku u Nei Pori neka mi neko kaze kako je tamo jer nikad nisam bila,nadam se da se necu pokajati...Najgore je sto sam i kuma uvalila u ovo...
[ neca @ 12.02.2009. 15:26 ] @
Ja sam dve godine letovao u nei poriju...
sve zavisi sta hoces od letovanja, ako si krenula da bi ludovala, promasila si mesto :)
Nei Pori je ekstra mirno mesto sa prelepom plazom :)
Ako ides da se odmoris, bolju destinaciju nisi mogla da izaberes. Ako te nesto konkretno interesuje pitaj...

Kad smo vec kod grcke..ja sam odlucio ove godine da idem na Zakintos (u Laganos konkretno). Isao neko? utisci?
[ busank @ 12.02.2009. 16:03 ] @
Baš tako, idealno mirno mesto, peščane plaže ili peščana plaža, samo jedna - duuuga, blizu je Platamon, imaju veliku diskoteku, može i peške. Odmah kupi nešto protiv komaraca, ima ih puno, blizu je reka .
[ leki2580 @ 12.02.2009. 18:50 ] @
Da idemo porodicno,posto su svi aranzmani vec rasprodati ostala je jedino varianta Nei Pori vila Janis,zanima me da li je ta vila blizu mora.Na nekim forumima ljudi su slali slike vile Janis ali izgleda da to nije ipak ta vila koju sam ja videla u agenciji,ili to agencija stavi sliku koja njoj odgovara da bi privukla turiste.Interesuju me cene suncobrana,da li se lezaljke naplacuju kao u Crnoj Gori,kakve su cene hrane,pica ,restorani...bukvalno sve. Sto se tice Zakintosa to nam je bila prva varijanta,ali brate predaleko je,(idemo sopstvenim vozilom),i cula sam da je prevoz trajaktom za odrasle 20 eura ,za decu 10 za automobile...ma na kraj izadje bas dosta i to sve jedan pravac





[ leki2580 @ 12.02.2009. 18:57 ] @
A da,agencija Maestral ima lepe hotele i vile na Zakintosu pa mozes da pogledas na samoj obali mora,sa bazenima ma lepota...
[ neca @ 12.02.2009. 20:45 ] @
tamo je vecina vila jako blizu plaze, jer se mesto prostire uz plazu...koja je duga par kilometara. neces biti daleko od plaze sigurno. Sto se suncobrana tice, ako se dobro secam, nisu se iznajmljivali, dodjes u kafic, porucis pice sednes i to je to. Kao sto busank rece, platamon je jako blizu, mozes i pesice, tamo je dosta zivlje, ali je plaza uzas u odnosu na onu u nei poriju. Takodje, vozom si za sat vremena do soluna i za oko pola sata do katerine (paralia, olympic beach). tacnih cena hrane i pica po kaficima se ne secam, ako si na to mislila...sto se tice hrane, ako ste planirali nesto da nosite, ja se ne bi opterecivao toliko time, jer, ako se dobro secam, razlike u ceni maltene nije ni bilo, jedino su im skuplji mlecni proizvodi.
Koliko sam primetio, zakintos jeste skup...ali mislim da ono vredi sve pare ;) videcu kad se budem vratio...ima jos vremena do tad :)

Hvala za predlog agencije, pogledacu sta imaju. :)
[ maja33 @ 09.08.2009. 15:24 ] @
Ako ste bili u Platamonu na letovanju recite mi nesto o tom mestu...
[ suuzy88 @ 20.07.2011. 08:31 ] @
Obozavam Grcku. Bila sam tamo 6 puta i ni jednom se nisam pokajala zbog izbora! Preporucujem od srca, cene su extra, ljudi su extra... ma savrseno!
[ gavrantije @ 20.07.2011. 22:55 ] @
Ako već možeš da biraš, svakako Olu Deniz. Već sam jednom pisao...

ovde

[ konislav @ 21.07.2011. 01:49 ] @
Zakintos nije skup, nije losa opcija, malo je dugacak put do tamo. Po meni je Krf mnogo bolja opcija. Ko ide sa malom decom moze da ide u Sidari ( to je na severu ostrva), za mladje bih preporucio Kavos ( tu su vecina mladji Englezi) plaza je lepa i provod je dobar. Mozes da ides i u Ipsos, to bi po meni bila dobra solucija, blizu je grada (glavnog, Kerkire) plaza je bila pristojna ( imala je plavu zastavu) snabdevanje je dobro.
Letovao sam na oba ostrova i kad bi se vracao izabrao bih Krf (inace letujem samo jednom u jednom mestu, svake godine idem na drugo mesto). Ta sela tipa, Paralia, Leptokaria cela kolekcija Nea ovo-nea ono su obicna sela tipa Sutomore, Petrovac, i slicno. To je kao da si otiso u Sabac na vasar.
Zakacicu slike plazaiz gore navedenih gradica na Krfu

Ovo je plaza u Ipsosu





Ovo je plaza u Sidariju

[Ovu poruku je menjao konislav dana 21.07.2011. u 13:57 GMT+1]







Ovo je Kavos - plaza i deo grada

[Ovu poruku je menjao konislav dana 21.07.2011. u 14:03 GMT+1]











[Ovu poruku je menjao konislav dana 21.07.2011. u 14:16 GMT+1]
[ Jagnjeca brigada @ 23.11.2011. 20:18 ] @
Najbolje da pogledas

http://www.putovanja.info/forum/forum/23-destinacije/

i procitas iskustva drugih, tako sam ja uradio. Recimo hoces u Grcku onda pogledas

http://www.putovanja.info/forum/forum/10-grcka/

tu ljudi ostavljaju dosta slika, bitan je i period kada ides. npr. procitaces da Leptokariji ima meduza pod obavezno, videces ljudi izvukli meduzu na plazu... ko god je bio na Tasosu imao je problem sa pcelama... Zakintos je bas daleko i mnogo je skup (prodvnice, restorani...) i tamo su uglavnom englezi...

ako hoces u Tursku, citaj

http://www.putovanja.info/forum/forum/11-turska/

[ Komadant Mark @ 05.12.2011. 17:26 ] @
Odakle ti to za pcele na Tasosu? Ja sam planirao da idem sledece godine jer su mi komsije bile, ali nisam cuo da su imali takav problem, sad si me bas zabrinuo jer mi je supruga alergicna na ubode.
[ anon115774 @ 05.12.2011. 19:23 ] @
Ako je alergicna onda idi posle 15.08. Nikako ranije jer tada ima plcela na sve strane i bukvalno ne moze normalno da se funkcionise od njih. U drugoj polovini avgusta i septembru ih nema.
[ busank @ 06.06.2012. 18:16 ] @
Ja sam išao krajem juna u Potos, nisam video nikakve rojeve, pa baš i nema pčela, tamo je pre ...godina gorela borova šuma tako da nema ni pčela.
Ima fenomenalnih malih plaža, za dve-tri porodice, prvi zaliv posle Potosa ka Astrisu, raj živi. Inače je nezaobilazan Theologos, u brdu iznad Potosa, malo selo, večera na mesečini - fenomenalna jagnjetina.
[ MyWay @ 06.06.2012. 21:24 ] @
Pre svega bi trebalo da čovek kaže koliko je para spreman da potroši za npr 10 dana, jer ovako se može lutati u nedogled.
Što se tiče Tasosa, samo dve stvari odskaču u odnosu na ostale, jedna je Makriamos a druga je Mermerna plaža (https://sites.google.com/site/bokinss/bokins/tasos/mermerna-plaza ). Sve ostalo manje-više ima svugde, pogotovo na Halkidikiju koji je ipak bliži od Tasosa.
Što se tiče Turske, i lepote regije, potpuno se slažem sa pokretačem teme - Oludeniz i Fetije kao regija su najbolji izbor.
[ Marko83 @ 06.06.2012. 22:07 ] @
Za Makriamos se slazem ali me mermerna uopste nije odusevila...
Paradise je mnooogo bolja
[ popusicko @ 09.06.2012. 07:21 ] @
Extra je plaza.

[ fanfon @ 10.06.2012. 17:45 ] @
Zna li neko kakve su cene u Potosu van sezone? Druga polovina septembra.
[ vidan kv @ 10.06.2012. 20:15 ] @
...........Apartmani?.....zavisi gde i kako....od 50-150€ apartnam za 10 dana.....veruj da možeš da nađeš extra aparman i za 10€ dnevno!
[ fanfon @ 10.06.2012. 20:51 ] @
A cene u restoranima? Po marketima? Slicno kao kod nas ili?
[ anon115774 @ 11.06.2012. 08:38 ] @
Ja sam tek sada procitao dobro sta sam napisao gore nekoliko postova iznad u vezi pcela. Izvinjavam se svima, trebalo je obrnuto. Pcele se pojavljuju posle 10-15.08 a ne pre.
[ Marko83 @ 11.06.2012. 10:11 ] @
Citat:
fanfon: A cene u restoranima? Po marketima? Slicno kao kod nas ili?


Slicno kao kod nas
Vecera u restoranu ~20€ za dvoje(2 porcije, pice a dezert je obicno free...), girosi su od 2-4€, musaka 6-7€, market: limenka kole 0.5-0.6€, voda 6x1,5l je od 1€-1.5€, sezonsko voce 2-4€/kg(lubenice po kom). Cene su sredinom avgusta 2011

Eh da, peciva su od 0.5-2€
[ tdusko @ 11.06.2012. 12:15 ] @
Za drugu polovinu septembra se mozes nadati eventualno 10-20% nizim cenama od ovoga sto je Marko83 napisao, ali manje vise to ti je to.
[ Java Beograd @ 11.06.2012. 18:09 ] @
Peciva su uvek bila preskupa, bar za naša merila.
[ vidan kv @ 11.06.2012. 22:13 ] @
.....mene samo zanima gde si u Grčkoj uspeo da nađeš giros za 4€?....
[ ubimestruja @ 11.06.2012. 23:31 ] @
Samo vas gledam, i pitam se dokle mislite da reklamirate Tasos....a posle ima svi da kukamo joj što je skupo kad svi navale na ostrvo!!!

Šalim se naravno,veliki sam zaljubljenik u Tasos,to je svakako prelep ambijent koji treba istražiti-meni je uvek kratak kad odem...mislim odmor :)
Ko ide srećan put,a ko ne ode kajaće se. Pozdrav svima.
[ fanfon @ 12.06.2012. 06:28 ] @
Hvala za odgovore. Definitivno idem na Potos polovinom septembra. Nasao sam aranzman za 105€ u dvokrevetnom apartmanu sa placenim prevozom.
[ anon115774 @ 12.06.2012. 08:53 ] @
Lep provod i kupi Autan (onaj protiv pcela i osa).
[ fanfon @ 12.06.2012. 11:00 ] @
Pcele i ose idu na slatko i napadaju samo kad su ugrozene(ako im se vrzmas blizu gnezda). Nikad jos nisam cuo da neko koristi autan zbog njih
[ 3MAJ86 @ 15.06.2012. 13:47 ] @
Definitivno se slažem sa preporukama za Tasos, i to baš za mesto Potos. Devojka i ja bili tamo prošle godine, a oboje smo bili u fazonu odmora a ne ludog provoda, i bilo je prelepo! Mermerna plaža je jedna od najlepših stvari što sam video u životu! To je zaista must see! Kajaćeš se ako propustiš, jedino što je cimanje doći do tamo.

Na Tasos samo kolima, ili rent-a-car. Obiđi celo ostrvo obavezno, i poseti barem one poznatije plaže, ako već ne možeš sve. Preporučujem Mermernu, Makriamos i Aliki. Paradise i Zlatna plaža se meni nešto nisu svidele, ali su ok. Nekako su mi bile "obične" :). Gradska plaža u Potosu je ok, ali nije ništa spec. Svakog dana možeš da ideš na drugu plažu, ali za to je neophodan auto zaista.
[ anon115774 @ 15.06.2012. 13:55 ] @
Citat:
fanfon: Pcele i ose idu na slatko i napadaju samo kad su ugrozene(ako im se vrzmas blizu gnezda). Nikad jos nisam cuo da neko koristi autan zbog njih


Sto volim ove koji furaju teoriju a ne praksu.

A kako onda objasnjavas da je mene za deset dana tamo ubolo bar deset komada? Svaki dan po jedna. Nisam ni jednu napao niti je mene bilo koja napala bez razloga. Jednostavno ustanem sa lezaljke i krenem u vodu i u pesku je nagazim. Onda se vratim iz vode i krenem da legnem da lezaljku i ledjima je prignjecim.

Onda sedim na plazi i pet komada osa mi istovremeno leti ispred ociju. Refleksno pokusam da ih oteram (ali polako) i slucajno udarim jednu i ubode me. Ima ih koliko hoces i ne samo na plazi nego i na ulici, u hotelu... ma svuda. Kada sam poceo da se spricam autanom onda su one bezale daleko od mene pa nije postojala varijanta da neku nagazim ili da legnem na nju.

Ja pricam iz iskustva kakva je situacija a vi teoreticari idite slobodno u sred sezone osa i bez ikakve zastite.
[ 3way @ 15.06.2012. 14:09 ] @
Sto, mislis da je ne ugrozavas kada je nagazis?
[ anon115774 @ 15.06.2012. 16:43 ] @
A ti mislis da sam ja namerno bosonog nagazio osu?
[ Java Beograd @ 15.06.2012. 19:54 ] @
A otkud osa zna da li je namerno ili je slučajno
[ anon115774 @ 15.06.2012. 21:13 ] @
Brate, svaka cast svima vama ali smorili ste. Idite na neko drugo mesto da lecite svoju sujetu. Verovali vi ili ne ali ima nas koji zelimo da podelimo svoje iskustvo kako bi smo jednostavno pomogli drugima i ne bavimo se izmisljanjem radi zabave.
[ bakara @ 15.06.2012. 21:31 ] @
Meni se tassos nije u opste dopao, i to sam isao bas u potos...

Mesto je malo ima svega 2-3 ulice tako da uvece nema gde da se prosetate, nema ni jedna apoteka, giros na svega 2 mesta i samo jedna (kao) poslasticarnica.
Takva su manje vise i ostala mesta na tassosu.

Sto se plaza tice sve plaze su jako male, i svaka je potpuno razlicita, zajednicko im je sto su sve plaze potpuno divlje, i do nekih je ne moguce doci sa decom (kolicima nezamislivo), parking za auto takodje ne postoji.

Sladoled ili sok na plazi retko gde mozete da kupite.
Trajekt za 4 osobe i auto izlazi oko 30e, i zna prilicno da se oduzi, na trajektu izuzetno jako duva vetar ma kako da je suncan dan, i voznja nije narocito prijatna.

Na tassosu je najlepsa priroda i perfektna je voda, ali nije za ljubitelje urbane sredine, takodje nije za porodice sa malom decom, deca u opste nece biti strpljiva dok vi ne nadjete novu plazu... samo ostrvo je prilicno divlje a za lekara morate ici na kopno.
[ kana @ 15.06.2012. 21:43 ] @
Gde sa decom i bez sopstvenog prevoza?
[ ubimestruja @ 15.06.2012. 21:55 ] @
Tačno je da je Tasos za ljubitelje prirode. Ne slažem se za male plaže,Golden Beach je duga 2,5 kilometra. Ima mnoštvo divljih ali se do njih neko sa baš malom decom ni ne upućuje. Dom zdravlja ti je u Prinosu. Imam više nego pozitivno iskustvo u tom domu zdravlja,na nesreću imali smo potrebu. Pregled,analiza krvi,mokraće,opet kod doktora da to pogleda-vremenski sve ukupno sat i po- cena 0 (i ako smo imali osiguranje-nisu hteli ni da čuju za plaćanje). Ali ukusi su kao guzice-svako ima svoju. Mi na Tasosu svaki dan idemo na drugu plažu,a poslednja tri dana na pobednike za tu sezonu :)) Planinarenje,maunti bajk,šetnje,Giola sa sve skakanjem :)) Meni kad kažu a jel ima diskoteka ili klub ja se smejem...meni je ovo odmor a ne zujanje skutera do pola tri ujutro. Jednostavno- zdravo i raznovrsno.... Ipak je ovo samo moj stav,pozdrav svima.

PS: A Potos je stvarno malo skučen i zbijen, ali to je ipak malo turisičko mestašce na ostrvu koje ima 100 km u krug.
[ popusicko @ 15.06.2012. 22:01 ] @
Opet koliko ljudi toliko cudi.Neko je naleteo na pcele a mi smo poneli tablete za komarce autane i one zapaljive trakice za letece i gmizuce stvorove
a nismo naleteli ni na kakav problem sto se tice pcela i osa a bogami i komaraca.Najveci problem je bio komsijski atar.Vila u kojoj smo bili je zaista nova i sredjena.Prvi komsija je imao kompletno seosko gazdinstvo sa curkama,patkama,kokoskama a posebno sa jednim petlom koji nam se nacestitao mile nove godine.Tri noci nisam uspeo da zaspim dok se nisam navikao na njegovo kukurikanje.
Koa da sam otisao u Curug na more a ne 900 km od kuce.
Zaista je Tasos divalj ali predivan.Sa borovima do mora,sa fenomenalnom prirodom i sa divnim turistickim priredbama u Teologosu u sred ostrva gde je jagnjetina predivna a vino k`o u Sremu.
Posebno bih zeleo da skrenem paznju na plazu Aliki.Postoje 2 Aliki plaze.Velika koja se vidi sa puta i mali aliki do koje moze kolima da se bezobrazno spusti skroz do improvizovanog restorana a za koji vecina
turista ne zna a koja je fenomenalna.
Limenarija je losa za turiste ako ne idete kolima.Plaza je prljava i nesrecni potok se uliva u more kad pada kisa i prlja komplet plazu.
Marble beach je super ali poprilicno nepristupacna.Ko ide kolima neka cuva karter.
[ bakara @ 15.06.2012. 23:00 ] @
Citat:
popusicko: Ko ide kolima neka cuva karter.

Ovo sam u postu gore zaboravio a htedoh da napisem...

Ako idete svojim vozilom, a nije terensko vozilo, nemojte biti previse hrabri i spustati se preblizu plazama...ostacete ili bez branika ili bez sus pleha, a maslinove grane se tako zilavo upletu da bez posete majstoru necete moci da ih izvadite... a majstora podrazumevano nema na ostrvu
[ Count Zero @ 15.06.2012. 23:12 ] @
Citat:
Gde sa decom i bez sopstvenog prevoza?

Mi bili lane u Nea Vrasni. Put prošao super, klinari knjavali u busu. Malo mesto, blizu je veća Asprovalta, može da se prošeta fino, a nije veliki krkljanac.
Za klince ima sadržaja, ima i tura za obilaske.
Ima i doktor u Asprovalti, zatrebao nam, doduše - srećom nije bilo ništa strašno.
[ anon115774 @ 16.06.2012. 00:49 ] @
Citat:
bakara: Ovo sam u postu gore zaboravio a htedoh da napisem...

Ako idete svojim vozilom, a nije terensko vozilo, nemojte biti previse hrabri i spustati se preblizu plazama...ostacete ili bez branika ili bez sus pleha, a maslinove grane se tako zilavo upletu da bez posete majstoru necete moci da ih izvadite... a majstora podrazumevano nema na ostrvu :)


I sad kad ja napisem da sam svojim ocima video da su se koze popele na jedan auto koji je bio parkiran ispod drveta jer im je bilo zgodno da dohvate lisce... odmah ce ovi sto lece svoju sujetu da se jave sa nekim teorijama :)
[ Jbyn4e @ 16.06.2012. 07:20 ] @
Ukoliko nekog zanima Sitonija (drugi prst Halkidikija, provoda nema, za nas penzionere :)), moje raspitivanje kao i položaji apartmana mogu se skinuti na stranici
http://www.putovanja.info/foru...age__view__findpost__p__417807
[ BluesRocker @ 16.06.2012. 12:44 ] @
Citat:
bakara
Mesto je malo ima svega 2-3 ulice tako da uvece nema gde da se prosetate, nema ni jedna apoteka, giros na svega 2 mesta i samo jedna (kao) poslasticarnica.
Takva su manje vise i ostala mesta na tassosu.

Očigledno nisi bio u Limenasu. Meni je tamo bio problem što noću nisam mogao da spavam od buke kafića, motora i automobila. Potos mi je baš zato bolji što je mali i miran. Za šetnju možeš da ideš do kraja Pefkarija koji je spojen sa Potosom, a ja sam išao i do Limenarije peške (oko 4km) iako nema lepa staza već sam išao malo putem, malo zemljanom stazom.
[ bakara @ 16.06.2012. 13:45 ] @
Citat:
Informer: I sad kad ja napisem da sam svojim ocima video da su se koze popele na jedan auto koji je bio parkiran ispod drveta jer im je bilo zgodno da dohvate lisce... odmah ce ovi sto lece svoju sujetu da se jave sa nekim teorijama :)

Potvrdjujem, i ja sam ovo video.

Citat:
BluesRocker: Očigledno nisi bio u Limenasu. Meni je tamo bio problem što noću nisam mogao da spavam od buke kafića, motora i automobila. Potos mi je baš zato bolji što je mali i miran. Za šetnju možeš da ideš do kraja Pefkarija koji je spojen sa Potosom, a ja sam išao i do Limenarije peške (oko 4km) iako nema lepa staza već sam išao malo putem, malo zemljanom stazom.


kako mislis nisam, pa to je luka u kojoj pristaje trajekt, ko je isao na tassos morao je proci i limenas.
[ BluesRocker @ 16.06.2012. 19:08 ] @
Citat:
bakara: kako mislis nisam, pa to je luka u kojoj pristaje trajekt, ko je isao na tassos morao je proci i limenas.

Pa reče ti da su sva mesta mala, a Limenas baš i nije, a ni Limenaria. Limenas, osim što ima luku, ima i sasvim pristojnu plažu, doduše malo izvan grada. U svakom slučaju, isplati se trajekt do ostrva, mnogo je bolje nego bilo gde u Olimpskoj regiji.
[ fanfon @ 18.06.2012. 06:57 ] @
Ima li tamo u nekom mestu usluga rent-a-bike? Video sam rent-a-car, ali za bicikl nisam.
[ anon115774 @ 18.06.2012. 08:31 ] @
Citat:
bakara: kako mislis nisam, pa to je luka u kojoj pristaje trajekt, ko je isao na tassos morao je proci i limenas.


Nije. Neki hvataju trajekt u Kavali a on vozi do Prinosa.
[ BluesRocker @ 18.06.2012. 17:14 ] @
Citat:
fanfon: Ima li tamo u nekom mestu usluga rent-a-bike? Video sam rent-a-car, ali za bicikl nisam.

U Potosu je mogao da se iznajmi i bicikl i kakav hoćeš skuter (i manji automobili) pre par godina. Verovatno i sad ima. Mislim da je bicikl bio 3€ na dan. Ti što rentiraju sami spuštaju cene kad se raspituješ, tako da može da se cenka.
[ anon70939 @ 27.06.2012. 15:19 ] @
Krenuo bih sa suprugom kolima za Tasos recimo...
Pa bih tamo na licu mesta tražio smeštaj. Da li bih prošao jeftinije?

Koliko košta trajekt?
Kad je najjeftinije otići i koliko bi mogao koštati smeštaj za 7-10 dana? (ne interesuje me baš februar :)) Ne mora da bude odmah uz plažu.
Koji troškovi postoje kada se putuje sopstvenim vozilom osim goriva i trajekta? Naplatne rampe recimo? Neke takse?


[ tdusko @ 27.06.2012. 15:30 ] @
Najbolje da odgledas neku od epizoda Mirka Alvirka kad ide na Tasos, dobices vecinu odgovora na pitanja.

Cena smestaja zavisi od mnogo faktora, ali ako pretpostavimo da ti i zena hocete da prodjete najjeftinije moguce za minimum pristojnosti onda recimo da u sezoni jul/avgust moras da racunas na oko 35-50 Eur dan za dvoje u studiju. Van sezone, jun/septembar to ide 30-50% nize.

Od troskova imas zelenu kartu(potrebna u Makedoniji jos uvek?), medjunarodnu vozacku dozvolu i putarine. Prve dve stavke su oko 30-40 Eur, a putarine oko 30 Eur ukupno u oba smera.

Sto se tice trazenja smestaja na licu mesta, ja nisam pristalica toga kad je Grcka u sezoni u pitanju mada mnogi to rade. Par puta smo tako strasno nagrabusili da to ne bi radio vise nikad u zivotu. Posebno sto sad vecina ima sajtove i komuniciraju imejlom.

Za trajekt ne znam tacno.
[ BluesRocker @ 27.06.2012. 18:13 ] @
^^ Ako je samo vas dvoje, trajekt od Keramotija je 44 ili 52€ povratna. Za auto je cena 16 ili 20€ (zavisi da li je duži od 4,25m) u jednom smeru a za putnike još po 3€ u jednom smeru. http://thassosinfo.gr/en/post/87
Za putarine daćeš oko 9€ iz Beograda kroz Srbiju, 2-3€ u Makedoniji (spremi sitne evre za Makedoniju jer će ti u suprotnom vratiti kusur u denarima), i oko 2€ u Grčkoj. Nisam siguran da li se nešto plaća posle toga pošto nisam išao kolima baš do Tasosa. Ako imaš neki običan auto, trebaće ti oko 55 litara benzina u jednom smeru.

Što se smeštaja tiče, imaš sajt http://www.gothassos.ws/thassosen/thassos-hotels.htm a ima još sličnih sajtova, pa rezerviši smeštaj koji ti odgovara pre nego što kreneš.

Ako nećeš da plaćaš zeleni karton (koji ti Makedonci traže na granici) možeš da probaš putem kroz Bugarsku, mada kažu da je nešto sporiji put. Nije loše ni da uplatiš putno zdravstveno osiguranje koje košta oko 1€ po osobi dnevno. Na gorivu ćeš ušteti ako u Makedoniji naspeš do vrha i kad ideš tamo i kad se vraćaš.

I da, kad uđeš u Grčku kod Evzonija prvih 30-ak km je put sa 2 smera gde se pretiče sredinom. Drži se što više desne strane jer ima budala.
[ anon115774 @ 27.06.2012. 21:38 ] @
Do Keramotija ima ukupno jedna naplata putarine od EUR 2.

Jedna stvar koju svake godine upraznjavam a koju Alvirko nikako da provali je prelaz Star Dojran umesto Gevgelije. Guzve nema ni malo a direktno se sa tog puta ukljucujes na autoput na samom izlazu iz Soluna ka Kavali sto znaci da izbegavas ceo onaj krkljanac obilaznice oko Soluna i slicno.
[ bakara @ 28.06.2012. 11:47 ] @
Citat:
CoyoteKG: Krenuo bih sa suprugom kolima za Tasos recimo...
Pa bih tamo na licu mesta tražio smeštaj. Da li bih prošao jeftinije?

Koliko košta trajekt?
Kad je najjeftinije otići i koliko bi mogao koštati smeštaj za 7-10 dana? (ne interesuje me baš februar ) Ne mora da bude odmah uz plažu.
Koji troškovi postoje kada se putuje sopstvenim vozilom osim goriva i trajekta? Naplatne rampe recimo? Neke takse?

Ja sam nocas dosao

Najjeftinije ti je u junu, vec kraj juna postaje skuplji smestaj.

Nije problem da bookiras preko neta, ali kako je ove godine nesto prazno, moj savet je da trazis sobu sam jer tako ces u stvari naci najbolju sobu za pare koje si spreman dati.

Putarinu imas u srbiji 730+250din, i kroz makedoniju sitno nesto 2-3e, kroz grcku do tasosa nema putarine.
Samo pazi od soluna do tasosa prakticno nema ni jedne pumpe nekih 170km a cak nema nikakvog ni izlaska sa autoputa.

Trakekt hvatas u kavali ili keramotiju, keramoti je blizi i jeftinije izadje trajekt (za kola je oko 16e).

Trajekt je smor zivi i ne guraj se da udjes prvi.

Napuni rezervoar koliko da iams do makedonije, tamo sipaj pun pre izlaska iz makedonije i isto tako uradi kada se vracas, da bi izbegao sipanje u grckoj (tamo je gorivo 1.75)

Po meni je najbolje krenuti oko 23h uvece i tamo stizes do 12, ima negde oko 900km iz Beograda.
[ fanfon @ 28.06.2012. 12:39 ] @
Ja cu polovinom septembra na Tasos(Potos) busom. Nasao sam aranzman za 105€ sa prevozom i smestajem. Dvokrevetne sobe.
[ anon115774 @ 28.06.2012. 13:00 ] @
Citat:
bakara: Ja sam nocas dosao :)
...
kroz grcku do tasosa nema putarine.


Zivota ti, kuda si to isao kad nije bilo putarine? Na pola puta od Soluna do Stavrosa postoji naplatna rampa gde se placa putarina EUR 2. Govorim o autoputu.

Citat:
Samo pazi od soluna do tasosa prakticno nema ni jedne pumpe nekih 170km a cak nema nikakvog ni izlaska sa autoputa.


??? Jesi ti siguran da si bio na Tasosu?

Na tom potezu postoji nekoliko odmorista (jedno je bas kod naplatne rampe) a sto se iskljucenja tice ima ih koliko hoces. Ako zatreba benzinska pumpa ima ih na iskljucenju kod Stavrosa i na sledecem iskljucenju koje je posle nekoliko kilometara kod Asprovalte. Posle toga ima nekoliko iskljucenja pre Kavale. I od Kavale do iskljucenja za Keramoti ih ima nekoliko... da nisi ti to nesto prespavao? :)

Citat:
Trakekt hvatas u kavali ili keramotiju, keramoti je blizi i jeftinije izadje trajekt (za kola je oko 16e).


Iz Keramotija vozi 30min do Limenasa a iz Kavale 90min do Prinosa.
[ bakara @ 28.06.2012. 15:46 ] @
Citat:
Informer:Zivota ti, kuda si to isao kad nije bilo putarine? Na pola puta od Soluna do Stavrosa postoji naplatna rampa gde se placa putarina EUR 2. Govorim o autoputu.

Isao sam naravno autoputem, (pre 2 godine) i bilo je neobicno da nema putarine za toliki autoput.
Moguce da se to promenilo.

Evo jos jedno uputstvo sa sajta http://www.grckainfo.com koje isto kaze da nema putarine:

Citat:
Od Beograda do granice s Makedonijom ćete u dva maha platiti putarinu - do Niša je 730,00 din. za putnička vozila, a kod Doljevca se plaća još 190,00 din. za deonicu od Niša do Leskovca, znači ukupno 920,00 dinara od Beograda do granice s Makedonijom. Može se platiti karticama Visa, MasterCard, AmEx. Najavljeno je poskupljenje putarine ovih dana za 11%.

Kroz Makedoniju do granice s Grčkom ima 3 naplatne rampe, 50 + 60 + 50 denara. Do sada nisu primali kartice ali su primali evre, metalne, papirne… ako platite u evrima, tako ćete i kusur dobiti osim razlike od 10 denara jer kurs računaju 1€ = 60 denara. Dakle, na prvoj naplatnoj rampi kod Kumanova, daćete 1€ i dobićete račun… ali kusur od 10 denara ćete dobiti ako nastavite da držite ispruženu ruku u narednih 10-15 sekundi ili ako zatražite kusur . Isto je i kod treće naplatne rampe, inkasanti će vam vratiti kusur ali bez žurbe, samo sačekajte...

Ako ne želite da vam se "zaokružuju" iznosi možete čim uđete u Makedoniju, na samom graničnom prelazu u menjačnici razmeniti manju količinu € u denare po kursu 1€= oko 61,4 denara i onda ostavite za putarinu a ostatak para potrošite na gorivo.

U Grčkoj, do Tasosa, za sada nema putarina.
[ etjen @ 28.06.2012. 16:10 ] @
ima putarina, uveli je valjda ove godine ili krajem prošle i iznosi 2 Eura (možda ima još koja do Kavale, ja sam sada išao do Stavrosa).

Mada, toplo preporučujem stari put uz more do Kavale, FENOMENALAN JE.

Gorivo je uglavnom od 1.64 do 1.7 Eura za benzin 95 oktana. Pumpi, naravno, ima gde hoćeš i naravno može se sipati bilo gde.

U Makedoniji je putarina 3x1 Euro u jednom smeru (mada to nekad i bude jeftinije, ne znam kako)


Putarina od Beograda do Makednoje je nešto ispod 1000 dinara.

Sendvič sa kajmakom i šunkom u Predejanima je 260 dinara i OK je. Imate u Predejanima pumpu sa OK gorivom i u Preševu MOL pumpu na kojoj nije moglo da se plaća karticom...
[ bakara @ 28.06.2012. 17:11 ] @
Citat:
etjen: ima putarina, uveli je valjda ove godine ili krajem prošle i iznosi 2 Eura (možda ima još koja do Kavale, ja sam sada išao do Stavrosa).

Proverio na viamichelin, ima putarina i iznosi 2e.
[ etjen @ 28.06.2012. 19:29 ] @
ne bih pričao napamet, vratio sam se pre nedelju dana. I mogu ti reći da sam se prilično iznenadio kad sam video znake za naplatnu rampu, nisam verovao sve dok nisam video samu rampu :)

Godinama tu autoput a naplatna odjednom. Pričao sam i sa nekim Grcima, nije im do 2 Evra ali bojkotuju autoput i navodno mahom idu starim putem, koji btw nije uopšte loš i svakako je zanimljiviji.
[ anon115774 @ 29.06.2012. 08:34 ] @
http://www.egnatia.eu/page/default.asp?la=2&id=3429

Kod mesta Analipsi odnosno tacnije: N40,706864 E23,191430

Do iskljucenja za Keramoti to je jedina.
[ shadow-bg @ 01.07.2012. 12:02 ] @
Narode, treba mi Vasa pomoc. Zelja mi je da ove godine letujem sa devojkom u Grckoj. Nas dvoje smo skupili 800e (400 ja, 400 ona) za letovanje. Njoj je zelja pescana plaza. Ne volim da putujem autobusom, vise volim svojim kolima, ali ne znam da li je to finansijski izvodljivo, meni deluje da nije :(

Dakle, da li je moguce letovati u grckoj, u prvoj polovini avgusta (jedino tad mozemo), sa ukupnim budzetom od 800e? Eventualno 900? Nas dvoje nismo probirljivi, nije nam problem da pesacimo i po 15-20 minuta do plaze, ne treba nam ne znam ni ja kakav smestaj, mada bi klima u smestaju bila stvarno super. Gde bi vi preporucili da trazim smestaj? Paralija? Ili mozda moze po "prstima" ?

Jel mozete da mi preporucite neki dobar sajt sa smestajima po Grckoj? Kopao sam po netu, sve su cene oko 35e dnevno. Da li da odem na "bum" pa da na licu mesta potrazim smestaj kao sto radim u CG?
[ anon70939 @ 01.07.2012. 12:55 ] @
hehe, meni je jos manji budzet...

Pa pazi, ja sam racunao da mi do Tasosa i po Tasosu treba kolima 250E
Smestaj nadam se da bih uspeo da nadjem negde na planini :) za jos toliko. BluesRocker hvala ti za ovaj link http://www.gothassos.ws/thassosen/thassos-hotels.htm
Gledaj recimo ovo
http://www.hotel-chrissafis.com/

Nije uz plazu, ali verujem da je bolji smestaj od bilo kog dole uz more... A kad sam kolima, mislim da mi ne bi bio problem da se spustim dole... Cak i onako sam planirao svaki dan da menjam drugu plazu da pokusam da obidjem dobar deo ostrva...

I onda pored svega toga ostalo bi 300E za trosak.
Nije mnogo, ali ako ste skromni i vise je nego dovoljno :)

Jos sam nacuo da ovamo gore u "planini" u apartmanima, vlasnici su domacini, jagnjetina i vino su bolje nego bilo gde kod nas :)
[ etjen @ 01.07.2012. 13:44 ] @
bez problema na Halkidikiju možeš sa tim parama da letuješ i da ideš kolima.
Toliko je agencija, pa izaberi... A možeš i direktno preko neta da nađeš smeštaj.
[ BluesRocker @ 01.07.2012. 14:14 ] @
Citat:
CoyoteKG:  Gledaj recimo ovo
http://www.hotel-chrissafis.com/

Nije uz plazu, ali verujem da je bolji smestaj od bilo kog dole uz more... A kad sam kolima, mislim da mi ne bi bio problem da se spustim dole... Cak i onako sam planirao svaki dan da menjam drugu plazu da pokusam da obidjem dobar deo ostrva...

Svaka ti čast na izboru. Ja sam baš u tom hotelu rezervisao prošle godine, ali sam morao da otkažem iz nekog razloga, što ne znači da neću otići možda sledeće godine. Blizu je Golden beach, relativno blizu Limenas, a mir i tišina (nadam se) i verovatno svežije nego pored mora. Ako odeš tamo napiši svoje utiske. :)
[ anon70939 @ 01.07.2012. 16:44 ] @
Kad si rezervisao, koliku su ti cenu rekli?
Ja sam na onom sajtu kliknuo prvih 10 hotela i taj mi se svideo. Nisam stigao da odgledam i ostalo :).
Ali me bas interesuje kolika bi im bila cena kad bih banuo tamo i kad ne bi mogli da se cenkaju preko interneta sa mnom, nego se nadam da bi bilo "ajd moze, daj sta das" :)

edit
evo sad citam

Special Offer: Double studios for just 25€ per night
Offer valid: September

Mozda bi moglo to da se spusti jos :). A siguran sam da bi mi bilo pravo uzivanje ujutru u 8 da ustanem, sednem na terasicu popijem kafu, i iskuliram sam maksimalno :). A posle sedaj u kola i vozikaj po ostrvu...
[ tdusko @ 01.07.2012. 19:36 ] @
@Shadow-bg

Prva polovina avgusta je u Grckoj spic spica. Budi oprezan ako mislis na licu mesta da trazis smestaj. Imas milion sajtova privatnih kuca pa trazi i kontaktiraj gazdu. Ako ides svojim kolima budzet od 800 Eur znaci da za deset dana ne mozes platiti smestaj za vas dvoje vise od 35-40 Eur po danu. Moje iskustvo je takvo da u tom terminu jako tesko naci smestaj za te pare, ali nije nemoguce pa se stoga baci odmah ozbiljno u potragu.
[ hobbista @ 01.07.2012. 20:39 ] @
@Shadow-bg:
Pocetkom juna bio sam na drugom prstu (Vourvorou). Cena je bila oko 26€ dnevno, odnosno nesto preko 312€ za 12 nocenja - uzeto preko agencije. Cena je za vrlo lep studio za 3 osobe, blizu obale, i mislio sam da je to povoljno.
Po mom povratku, prijatelj je porodicno otisao za Grcku, sa namerom da trazi smestaj na licu mesta. Zapucao je u Uranopolis, i nasao smestaj po ceni od 350€ za 15 nocenja - cetvorokrevetni apartman (dve spavace sobe). Jedina mana je sto nema wireless. Udaljen je oko 300m od obale. Danas smo se culi, i kaze da guzve nema, odnosno da se na gradskoj plazi moze videti tek 20-tak porodica. Vraca se za par dana, pa cu imati vise informacija.
Najveci problem mu je bio sto je po dolasku u Uranopolis, onako premoren od voznje, potrosio oko 2h da nadje odgovarajuci smestaj. Za apartmane blizu obale svi redom su trazili 50€ dnevno, sto su vrlo brzo cenkanjem spustali na 40€.

Sto se tice sezone, primetno je da je sve vise turista u junu i septembru. Nekada su se pocetkom septembra cene vracale na nivo od kraja maja/pocetka juna, a sada se to desava tek oko 18. septembra.

Te cene koje grci daju na sajtovima su samo njihove lepe zelje :)
[ anon70939 @ 01.07.2012. 20:55 ] @
Pa onda izgleda i nisi prosao povoljno :)

Pretprosle godine sam bio sa suprugom u Pefkohoriju od 1.-10. juna.
Sve ukupno nas je kostalo po 95E u sta je bilo ukljuceno i prevoz od 50E i smestaj od 45E.
To je bila predsezona. Preko firme Oktopod smo isli.
Smestaj je bio na 20m od plaze. Vila Vlahus ili kako vec... Nalazi se odmah uz ulicu koja je uz plazu.
Nismo imali dorucak, ali za taj novac bi bilo i previse.
Bili smo smešteni u Apartmanu sa 4 kreveta. 2 kreveta u jednoj sobi i 2 u dnevnoj sa kuhinjicom. I ogromna terasa!!! Valjda nisu imali ništa manje od toga da nam daju pa smo bili tu smešteni. Apartman je imao i klimu i neki drljavi TV. Bilo je čisto.
Jedini problem je što je to predsezona i što su samo naši ljudi i to penzioneri na sve strane pa smo se malo smorili. Ali uživali smo u šetnji. U principu vise nikad necu na Halkidiki, jer mi je priroda odvratna. I ne svidja mi se sto se ne vidi horizont nego Sitonija
[ BluesRocker @ 01.07.2012. 23:37 ] @
Citat:
CoyoteKG: Kad si rezervisao, koliku su ti cenu rekli?

To je bilo nešto oko 10-20 juna prošle godine i bila je ta cena koju pominješ - 25€ za dvokrevetni studio sa klimom. Odustao sam jer nisam nikada pre toga vozio na dužim relacijama, a Tasos mi se činio predaleko. A autobusom više nikad do tamo, ume da traje 15-16 sati, pogotovo izgubim živce na granicama.
[ tdusko @ 02.07.2012. 08:33 ] @
Super vi prolazite, nego mene interesuje jel ima nekog ko je letovao od 1. do 15 avgusta za manje od 20 Eur po osobi dnevno, a da je smestaj poceo da trazi u julu? :)
[ anon70939 @ 02.07.2012. 09:05 ] @
sad si cinican :)
Ja pricam o predsezoni... Pocetak juna...
I odlicno sam prosao.
Jos ako kazem da smo potrosili sve ukupno 200E za tih 10 dana... A bili smo skoro svako vece na vecerama, jednom na krstarenju, kupili i neke lekove... I sve to za 200E :P. Tek onda neces poverovati...
Al kao sto rekoh, mi smo skromni :)

A ako budem izmislio neki novac uskoro, otici cu u drugoj polovini avgusta dole, i pokusacu da prodjem sto jeftinije sa smestajem, i ako uspem okacicu ovde :)
[ tdusko @ 02.07.2012. 09:29 ] @
Ne ne, uopste ne dovodim u pitanje da li ste stvarno tako jeftino prosli, upoznat sam sa tim da se van sezone moze naci pristojan smestaj za smesne pare i inace vrlo cenim kad ljudi racionalno raspolazu svojim parama posebno kad je letovanje u pitanju. Samo hocu da skrenem paznju da ste vas nekoliko uleteli sa svojim iskustvima u trenutku kad je covek konkretno pitao za pocetak avgusta sto je ogromna razlika pa se plasim da ne stekne pogresan utisak da ce ladno za te neke pare koje vi spominjete naci smestaj posebno posto tek sad krece da ga trazi. U Grcku sam isao preko 20 puta na letovanje i nazalost uvek u prvoj polovini avgusta jer je to jedini moguci termin bio. Grcka u tom periodu, bar severni deo koji nasi ljudi najvise posecuju je kao kosnica i mogucnosti za cenkanje su cesto vrlo ogranicene.
[ deerbeer @ 02.07.2012. 09:39 ] @
Rezervisao sam Grcku - Sitonija u aprilu kao early book . Poslao sam sigurno 50 mejlova preko sajtova (nista domace agencije) i u spicu sezone nema sanse
da se nadje ispod 50e apartman/studio dan (za 2 dvoje odraslih 1 dete) . Ako preferirate blizu plaze (do 100m) cena ide i do 70-80e .
Cenjkanje se podrazumeva ali samo ako idete preko 10 dana/nocenja .
[ bakara @ 02.07.2012. 09:44 ] @
Citat:
tdusko: Super vi prolazite, nego mene interesuje jel ima nekog ko je letovao od 1. do 15 avgusta za manje od 20 Eur po osobi dnevno, a da je smestaj poceo da trazi u julu? :)

Zavisi i koje mesto trazis...

recimo u paraliji ces naci smestaj za 20 eura po osobi, ali na bilo kom drugom mestu u tom periodu tesko.

Isto tako ove godine u paraliji mozes kupiti giros i za 1.5e (najskuplji je 2e) na halkidikiju ide oko 2.8 do 3e


update:

evo upravo sam pogledao i na prvu nasao smestaj u paraliji od 1-9 avgusta za 280 i za 360e za dve osobe
[ popusicko @ 02.07.2012. 09:54 ] @
Stim da je ogromna razlika izmedju studio dupenceta i apartmana.
[ Nocni @ 02.07.2012. 12:22 ] @
Citat:
CoyoteKG: sad si cinican
Ja pricam o predsezoni... Pocetak juna...
I odlicno sam prosao.
Jos ako kazem da smo potrosili sve ukupno 200E za tih 10 dana... A bili smo skoro svako vece na vecerama, jednom na krstarenju, kupili i neke lekove... I sve to za 200E :P. Tek onda neces poverovati...
Al kao sto rekoh, mi smo skromni

A ako budem izmislio neki novac uskoro, otici cu u drugoj polovini avgusta dole, i pokusacu da prodjem sto jeftinije sa smestajem, i ako uspem okacicu ovde


Ja bi toliko potrošio da sam bio 10 dana u zatvoru a ne na moru

Mislim, nemoj da me shvatiš pogrešno ali ovo "bili smo na večerama i na krstarenju" mi zvuči kao da si zaboravio barem jednu nulu...

Šalu na stranu, što se tiče Crne Gore, ima isto jeftinog smještaja... mislim da se može naći normalan apartman za 30 ili 40 eura dnevno na 5 metara od mora... u Dobroti npr.
A nevjerovatno je kako je vrela voda u zalivu... prekjuče sam se kupao u Perastu i bukvalno 5 sati nisam izlazio iz vode...
Meni je nepojmljivo da se može ljetovati desetak dana sa dvoje djece ispod nekih 1.500 € i to bez ikakvih pretjerivanja i bilo kakvih kupovina... samo smjestaj, hrana, naravno sladoledi, akva i luna parkovi i tako to sto treba za djecu... osim ako necete da se hranite džank fudom ili sami da kuvate...
[ 3way @ 02.07.2012. 12:25 ] @
Ma 15 000e.
[ anon70939 @ 02.07.2012. 12:30 ] @
Ipak si ti Vlasnik, i to auto centra, i to crnogorac... tako da ne zelim da se takmicim sa tobom :)

Jedna vecera, najskuplja bila nam je 30E za dve osobe. Neki mix raznih riba, pice i dezert.
Posle toga Pica vrhunska i u Haniotiju i ovamo za dve osobe je bila 7E. Spageti takodje tako nesto...
Krstarenje po osobi 20E.
Nismo kupovali garderobu, priveske, duseke, i ostale mamce za turiste pa tu nismo trosili novac.
Od kuce smo poneli 3 kulena, neku domacu pecenicu i gomilu gotovih jela, pa smo vrlo malo dokupljivali. Tj samo hleb, paradajz, pivo...

Nismo izlazili po diskotekama jer je bilo puno penzionera, vrlo malo mladih pa nismo imali taj dozivljaj da pucamo po 100E za vece...

A i otisli smo da se kupamo, setamo po prirodi, izlezavamo, uzivamo, a ne da budemo fensi turisti :)

Da me ne shvatis pogresno, znali bismo i mi da potrosimo 2000E na moru, ali smo jedva i ovo skrpili, pa je bilo pitanje, ili otici skromno ili ne otici.
[ Nocni @ 02.07.2012. 12:35 ] @
Kada se oformio podforum auto elektronika prije 7-8 godina tada smo se bili dogovorili da se napise tacno ko gdje radi i čime se bavi... jeste ružno ovo "vlasnik" kao da se hvalim... sad ću da maknem iz profila...

Što se tiče ljetovanja ja to stvarno mislim da je normalna potrosnja... nema veze ko se sa čim bavi... Da ti ne pričam svoje stravične troškove i problemčiće... npr. gliser koji troši 25 litara na sat itd...
[ anon70939 @ 02.07.2012. 12:37 ] @
eto tu je razlika izmedju tebe i vecine ostalih.
Mi nemamo glisere :), A i ne idemo hilihopterom na more.
[ 3way @ 02.07.2012. 12:39 ] @
Ja idem dirizablom, pa tu ustedim malo na gorivu, ali na racun dana odmora. Spori su ti dirizabli, majku im...
[ Nocni @ 02.07.2012. 12:47 ] @
Nisi bas shvatio sta sam ja htio da kažem... Ja nisam rekao da ja trosim 1.500 € za 10 dana nego da smatram da je to normalna potrosnja... Ja trošim mnogo više... i još imam smještaj... treba mi par stotina samo za benzin dnevno...
Ako platiš apartman za 10 dana 400€, ostaje 1.100... treba li svaki dan četvoro da doručkuje, ruča i večera? Oće li se izaći uveče malo u grad u šetnju... koliko je to? Trebaš li da stigneš na neku destinaciju iz Srbije 1.000 km... neće auto da radi na vodu... ne znam taj dirižabl nije možda loše rješenje...

P.S. Meni cifra od 200 eura za 10 dana izgleda skroz nemoguća... U stilu neću na autu da zamjenim ulje i filtere umjesto toga idem na more
[ 3way @ 02.07.2012. 12:50 ] @
Ako je cetvoro, to je onda malo drugacije. Mislio sam da se govori o dvoje :)
A da je 200 malo, malo je.
[ deerbeer @ 02.07.2012. 12:59 ] @
Citat:

Jedna vecera, najskuplja bila nam je 30E za dve osobe. Neki mix raznih riba, pice i dezert.
Posle toga Pica vrhunska i u Haniotiju i ovamo za dve osobe je bila 7E. Spageti takodje tako nesto...
Krstarenje po osobi 20E.

Pa ispade da si za 1 najskuplju veceru, 2 pice i karte za krstarenje platio skoro pola potrosene cifre (200e) .
Ti si onda madjionicar
[ anon70939 @ 02.07.2012. 13:37 ] @
Ja i kazem da sam malo potrosio :), i da sam mogao mnogo vise.
Zamenio sam filter za ulje na autu i ostalo mi taman 200E da odem na more :). I sam se cudim kako sam sa toliko novca prosao zato sam i napisao ovde...
Da sam imao vise novca ne bih isao u predsezoni i ne bih isao u Pefkohori. Ne bih isao autobusom, i bilo bi verovatno jos omladine pa bih imao sa kim da trosim novac
[ bakara @ 02.07.2012. 14:13 ] @
Citat:
Nocni: Nisi bas shvatio sta sam ja htio da kažem... Ja nisam rekao da ja trosim 1.500 € za 10 dana nego da smatram da je to normalna potrosnja...

Istina je u stvari da je i jedno i drugo normalna potrosnja, ali da su razliciiti prioriteti nekogo ko ima 19god. i putuje sa devojkom/drustvom i nekoga sa 40 god ko putuje sa dvoje male dece.

Ne znam zasto je tesko razumeti da i jedni i drugi zele negde da otputuju pa prema mogucnostima se i prave kalkulacije...grci svakako znaju i jednima i drugima da uzmu pare.
[ Nocni @ 02.07.2012. 14:17 ] @
^Koliko sam ja shvatio on je porodican covjek i ima 30 godina a ne 19...
Nikako nije normalna potrosnja 200 € za 10 dana... dobro je napisao @deerbeer, ta vecera, 2 pice i karte za brod su pola te cifre a to se sve zavrsi za jedno popodne.
Po meni, bolje se provoditi na nekoj obliznjoj rijeci ili jezeru, rostiljati sa drustvom nekoliko dana ako se vec nema novca, nego ici na silu na more...
[ bakara @ 02.07.2012. 14:27 ] @
Nisam ja govorio konkretno ni o njemu ni o tebi, vec da je moguce organizovati to i sa 200 i sa 1500e.

To sta je kome bolje, odlucuje svako za sebe, zar ne?

[ DaliborP @ 02.07.2012. 14:34 ] @
Citat:
bakara: To sta je kome bolje, odlucuje svako za sebe, zar ne?

Ili odlucuje budzet :-)
[ popusicko @ 02.07.2012. 15:14 ] @
Mirko Alvirko i put do Tasosa via Bugarska!

http://www.rts.rs/page/tv/sr/s...2/RTS+Satelit/1128062/SAT.html
[ anon70939 @ 02.07.2012. 15:20 ] @
Za mene je odlucio budzet. :)
Imam 30 godina, ozenjen jesam, ali nemam jos dvoje dece...

I to sto nisam mogao gliser da priustim ne znaci da se nisam lepo proveo.
Sigurno da bi nam bilo lepse sa gliserom, ali ja sam nasao neku lepotu i u ovome kako sam bio...
U svakom slucaju, lepse mi je bilo nego da sam isao u Crnu Goru u koju ne bih isao ni za 50E. :)

Citat:
Nocni:
Nikako nije normalna potrosnja 200 € za 10 dana...

Nigde ni jednom nisam napisao da je to normalna potrosnja, nego da eto moze se i sa toliko novca

Citat:
Nocni:Po meni, bolje se provoditi na nekoj obliznjoj rijeci ili jezeru, rostiljati sa drustvom nekoliko dana ako se vec nema novca, nego ici na silu na more...

Ko kaze da nisam rostiljao sa drustvom i provodio se na nekoj obliznjoj reci ili jezeru?
I nisam isao na more na silu. Jednostavno nisam dugo bio, odrastao sam u Zadru do rata i nedostajalo mi je da odem na mora pa makar i za 200E, i ne vidim sta je tebi tu toliko nenormalno??? Meni nije more samo fensi setnja po buticima, to mogu i u Kragujevcu i Beogradu. Meni je more bas more... Plaza, setnja, odmaranje...


edit (sad se setih):
Sta ces mi reci ako ti kazem da sam jednom bio u Budvi, pre 6 godina, gde me smestaj, prevoz i klopa kostalo 40E :)
Sa kolegama sa faksa sam se ustekao i otisao na neku Domijadu. Spavali smo vrlo malo gde smo stigli. Stekali smo se za klopu u nekom restoranu, delili po pola... za tih 40E sam kupio paket **** i za ostatak gomile piva... Doduše ni skoro da ni M od mora nisam video, sve vreme smo bili u nekim bungalovima pijančili, ebavali se sa koleginicama... I proveo sam se fenomenalno...
Nekim ljudima koji su nezadovoljni ko zna čim u životu, ne bi bila dovoljna ni milijarda eura na moru da nadoknadi to...
Meni i sitnice znaju da znače, ako se lepo organizujem



[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 02.07.2012. u 18:34 GMT+1]
[ DaliborP @ 02.07.2012. 16:25 ] @
Citat:
CoyoteKG: Sta ces mi reci ako ti kazem da sam jednom bio u Budvi, pre 6 godina, gde me smestaj, prevoz i klopa kostalo 40E :)Sa kolegama sa faksa sam se ustekao i otisao na neku Domijadu. Spavali smo vrlo malo gde smo stigli. Stekali smo se za klopu u nekom restoranu, delili po pola... za tih 40E sam kupio paket **** i za ostatak gomile piva... Doduše ni skoro da ni M od mora nisam video, sve vreme smo bili u nekim bungalovima pijančili, ebavali se sa koleginicama... I proveo sam se fenomenalno...

Ali niste imali gliser :)
[ deedee6 @ 02.07.2012. 17:30 ] @
Ima letovanje i za 200.000 $ :)

[ anon70939 @ 02.07.2012. 17:39 ] @
hehehe, gde se toga seti :)
[ shadow-bg @ 02.07.2012. 19:04 ] @
Citat:
Super vi prolazite, nego mene interesuje jel ima nekog ko je letovao od 1. do 15 avgusta za manje od 20 Eur po osobi dnevno, a da je smestaj poceo da trazi u julu? :)


Citat:
Ne ne, uopste ne dovodim u pitanje da li ste stvarno tako jeftino prosli, upoznat sam sa tim da se van sezone moze naci pristojan smestaj za smesne pare i inace vrlo cenim kad ljudi racionalno raspolazu svojim parama posebno kad je letovanje u pitanju. Samo hocu da skrenem paznju da ste vas nekoliko uleteli sa svojim iskustvima u trenutku kad je covek konkretno pitao za pocetak avgusta sto je ogromna razlika pa se plasim da ne stekne pogresan utisak da ce ladno za te neke pare koje vi spominjete naci smestaj posebno posto tek sad krece da ga trazi. U Grcku sam isao preko 20 puta na letovanje i nazalost uvek u prvoj polovini avgusta jer je to jedini moguci termin bio. Grcka u tom periodu, bar severni deo koji nasi ljudi najvise posecuju je kao kosnica i mogucnosti za cenkanje su cesto vrlo ogranicene.


Ja sam do sad poslao 60 mailova, najjeftinije sto sam nasao je 38e, u neos marmaras, kod neke katarine. Na sajtovima agencija ima za malo manje, tipa 35e.
Kod nasih agencija, najjeftinije ponudili su mi Tasos, 338e + 6000din, sopstveni prevoz, ali 11. avgust.
[ hobbista @ 02.07.2012. 19:49 ] @
Jasno je da se pitanje odnosilo na period od 01. avgusta ove godine - komentari su dati kao osvrt na ovu sezonu. Koliko vidim ovde nalazili su ljudi smestaj i u datom terminu.
U svakom slucaju, sleduje ti zeleni karton i medjunarodna vozacka (po 2.000din), putarina (nesto manje od 12€ u jednom pravcu), pozeljno je i zdravstveno osiguranje (nesto manje od 1€ dnevno po osobi) i gorivo za put. Da kazemo da ti ovo oduzima oko 200€ iz sume za letovanje.
[ tdusko @ 02.07.2012. 21:13 ] @
Citat:
shadow-bg: Ja sam do sad poslao 60 mailova, najjeftinije sto sam nasao je 38e, u neos marmaras, kod neke katarine. Na sajtovima agencija ima za malo manje, tipa 35e.
Kod nasih agencija, najjeftinije ponudili su mi Tasos, 338e + 6000din, sopstveni prevoz, ali 11. avgust.


Pa da, na Sitoniji je najveci Neos Marmaras pa i ima najvise izbora, ali ima svacega. Moze da bude u brdu pa da ti dusa ispada svaki dan posle plaze :). Ja idem dva puta dnevno i treci put uvece i prvo sta se uverim 100% pre bukiranja je dal' nije slucajno u brdu jer ako jeste ne idem ni da je dzabe :).

Ja poslednji put bio pre 2 godine u Vurvuruu od 7. avgusta. Krenuo sa idejom da budem 10 dana plus mozda jos neki dan, a vratio se posle 6 dana. Tamo su plaze savrsene, ali male i provaljene su tako da mora pre 10 ujutru da se dodje na njih i posle nema mrdanja. Hebo ti taj odmor. Kolone za svaku od tih plaza se vuku po magistralnom putu, znaci parkiranje na magistrali i pesacenje dok ludaci prolecu pored i povremeno rade polukruzni iza krivine. Ajd kad sam bio klinac pa nas vodili matori pa nisam uvidjao koje je to njesra, ali sad vise ne idem dole u tom terminu ni za dzabe. Moze jun, moze jul do pola i moze septembar ako ne uprska vreme.
[ deerbeer @ 04.07.2012. 10:11 ] @
@tdusko
Grci masovno idu na more od 1.avgusta tako da svuda mozes ocekivati velike guzve.

[ test1234 @ 26.07.2012. 13:25 ] @
Evo iz prve ruke, ostrvo Skopelos, trajekt za Punta i dve osobe 103 €, od volosa do skopelosa, benzin od 1,8 do 2 €, gas u proseku 0,8 €, diesel u proseku 1,7 €, litar kratkotrajnog Mleka oko 1,7 € , dvokrevetna soba u privatnom smestaju 25 €, paradajz 1,5 €, litar jestivog ulja 2,2€, dva kapucina i sladoled topgan iz friza 9€, grcka salata 6,5€, giros oko 5€, plazi I lezaljke se nigde me naplacuju, plaze milia I Kastani su verovatno najlepse I najcistije plaze na planeti.

Imam osecaj da je sve poluprazno, gde god se raspitujem ima slobodnog mesta I moze da se obara cena.
[ deerbeer @ 04.08.2012. 19:15 ] @
Grci su bas odvalili cene ove godine.
U proseku je sve duplo skuplje nego u bg sto se tice supermarketa
i osnovnih namirnica.
Restoranske cene ostale su otprilike isto

coca cola 1.5l - 1.8€
sladoled kornet - 1.6€
pivo 0.5 flasa - 1.2€
supa iz.kesice - 2€
krmenadle 1kg - 8.5€

jela u restoranu sa dnevnog menija su otprilike 6-7€
Grcka salata - 5-6€
[ test1234 @ 05.08.2012. 10:53 ] @
Pazi sad', kad se vracas sa Skopelosa za Volos, karta za trajekt, kola ii dve osobe, vise nije 103 vec 132€.
[ zveljko @ 05.08.2012. 14:04 ] @
Citat:
deerbeer: Grci su bas odvalili cene ove godine.
U proseku je sve duplo skuplje nego u bg sto se tice supermarketa
i osnovnih namirnica.
Restoranske cene ostale su otprilike isto

coca cola 1.5l - 1.8€
sladoled kornet - 1.6€
pivo 0.5 flasa - 1.2€
supa iz.kesice - 2€
krmenadle 1kg - 8.5€

jela u restoranu sa dnevnog menija su otprilike 6-7€
Grcka salata - 5-6€


Ovo uopste nije tacno. Ja sam se pre par dana vratio sa Lefkade(koja je jedna od skupljih destinacija), tamo smo kupovali u Lidl-u i Spar-u. Lidl, cene kao ovde, nesto jeftinije, nesto skuplje. U proseku isto. Spar je 10% skuplji od Lidl-a. Bili smo 2x u privatnim supermarketima, i jedino sto je tamo dosta skuplje nego ovde je alkohol.

Giros 2-3eur
Pivo 1.3-2.0eur (u prodavnicama), 2.0-3.0eur (kaficima i restoranima)
Hleb 1.0eur
Voda paket - 1.2-1.5eur za 6 flasa od 1.5 litara.
Porcije u restoranima od 6-12eur (riba preko 12eur)
Sladoled od 1.0-2.0eur
Renta skutera 12eur dnevno, 7 dana kosta 55eur - novi skuteri.

Po meni, sve je vise nego priistupacno, nista nije preterano, za onakav raj kakav je na Lefkadi, mislim da su i ovo niske cene.

Pozdrav,

Veljko
[ tdusko @ 05.08.2012. 17:19 ] @
Pa obojica ste u pravu. Koliko sam shvatio test1234 je izneo cene iz manjih marketa koji nisu Lidl i Spar i te cene su potpuno realne i oduvek su u sezoni(a sad je pik sezone) 2-3 puta vise nego u Lidlu.
[ test1234 @ 09.08.2012. 21:00 ] @
Ko nece da se zeza sa wifi-Jem po kaficima, grcki Vodafon prodaje 3G karticu sa 2G podataka za 20€, vaznost samo 20 dana, treba pasos, testirali smo je lepo radi. Ionako retko ko ostaje duze.

Ima neki granicni prelaz izmedju grcke I makedonije kod bitolja, bukvalno nema nikoga na njemu, prazno. Ko recimo iz soluna hoce da svrati u Ohrid, treba da ide tuda, nema nikoga na putu a nema ni putarine. Put kroz grcku odlican, kroz makedoniju do ohrida, skoro .

U makedoniji ista ovakva 3G krtica kosta 300 mak. Denara. Oko 5€. Isto pasos.....

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 09.08.2012. u 22:16 GMT+1]
[ k.i.z.a @ 05.06.2019. 12:26 ] @
Gde u Grcku na more sa decom od 3 god, prvi put i nama i njima?
Sta mislite o ovoj regiji ispod Soluna?
Ono da imaplicak za decu i to.

[ test1234 @ 06.06.2019. 10:05 ] @
Probaj ovde, nikada gužve, voda nestvarno čista, svake godine svratim bar dan dva.




[ Java Beograd @ 06.06.2019. 10:16 ] @
Ja letovao u Nea Kalikratia pre više godina. Jedno od lepših letovanja !
[ popusicko @ 06.06.2019. 10:59 ] @
Nei Pori je vrlo popularan za porodice sa malom decom.
Dugacka i siroka plaza.Cene kao i svuda.
[ popusicko @ 30.06.2021. 10:04 ] @
https://www.srbijadanas.com/ve...turisti-grcka-kazne-2021-06-28


Kakva je ovo svinjarija sada?
Ima li ko nekih informacije za sopstveni prevoz a 2+2 iz razlicitih prezimenaskih porodica?
[ test1234 @ 16.08.2021. 13:54 ] @
Jutros popunjavam PLF, kad cvrc, 50$ ili 45€ Mora da se uplati, jel zna neko zašto sad to?
[ test1234 @ 16.08.2021. 20:05 ] @
Evo dogovora:


https://www.blic.rs/vesti/drus...k-u-grcku-naplacuju-35/hkfyrjw
[ bakara @ 16.08.2021. 21:25 ] @
Ko zna gde si ti popunjavao, treba ovde:
https://travel.gov.gr/#/user/login