[ Mihael Kirić @ 20.06.2006. 17:49 ] @
Ljudi, tek sam sada skužio da nešto ne štima, a inaće ako to ima kakvo veze klima mi jako slabo radi ili gotovo ne radi.
Auto imam četiri godine, ali ga večinom vozi stari tako da nisam skužio da je prijašnji vlasnik zatvori ovo(a niti ne znam ćemu služi).
Dali da to odmah skinem ili...
Pogledajte sliku.
[ bakara @ 20.06.2006. 21:12 ] @
Pitanje ti nije bas najpismenije, i jedva sam ga shvatio...
To sto si zaokruzio je usisnik za vazduh, i ne razumem zasto bih ga neko zatvarao... Mozda da ne prlja filter?
Uglavnom to nema veze sa klimom, vazduh za klimu se usisava ispod s.sajbne, videces resetku sa rupicama, kad je skines ispod je filter. Vidi da i to nije zatvoreno.
Otvori to obavezno!
[ tox master @ 20.06.2006. 22:49 ] @
koliko ja vidim ovo sto je oznaceno je sa gornje strane (sta god to bilo) a usisavanje vazduha za pothladjivanje i freona i vode za hladjenje motora se uglavnom nalazi ispred .znaci da ima protok vazduha kad se auto krece prema napred (logicno :) ).
moze li to malo detaljnije,jel to neki mali deo ili se to skida citav onaj stitnika od plastike?
Citat:
Uglavnom to nema veze sa klimom, vazduh za klimu se usisava ispod s.sajbne, videces resetku sa rupicama

na tom mestu usisava vazduh koji ide preko isparivaca i hladi se i onda ulazi u unutrasnji prostor.
a napred (uglavnom zajedno sa hladnjakom vode) se nalazi hladnjak to jest vazdusni kondenzator u kome se freon hladi.
ako je nekim slucajem zatvoren protok vazduha za hladjenje freona to ti je razlog zasto ti klima slabo (ili nikako) radi.
i jos da kazem da tako moze da ti rikne kompresor

pozdrav
[ bakara @ 21.06.2006. 08:19 ] @
Ja i ne govorim o usisniku za hladnjak, to gore je usisnik, koji preko filtera ide pravo u motor. Motor ne uzima (topao) vazduh iza hladnjaka, vec hladan, kao i klima sto sam vec objasnio.
Mada ni slika nije dobra.
[ Mihael Kirić @ 21.06.2006. 12:54 ] @
Ne to je samo mali dio plastike koji je netko zaklamao gore.
Da otuda vazduh direktno ide preko filtera u motor,samo me zanimalo ima li i direktene veze sa klimom.
OK!skinut ću odmah.
[ bakara @ 21.06.2006. 12:59 ] @
Sa klimom nema, ali moguce je da je jos neki otvor zatvoren.
[ tox master @ 21.06.2006. 19:43 ] @
ovako sa slike nemogu nikako da skontam o cemu se radi stvarno a sto sam pre rekao bila su nagadjanja.
da nie mozda funkcija "toga" da se zimi moze prebaciti da uvlaci topao vazduh u karburator (ako ima karburator).
i ovo sad lupam,ustvari trudim se da shvatim sta je funkcija toga.
a inace koliko ja znam topao vazduh (zimi) se uglavnom uzima pomocu creva koje ide preko izduvne grane.

ako ukapirate o cemu se radi javite ovde...
bas me zanima

pozdrav
[ Mihael Kirić @ 22.06.2006. 14:22 ] @
Nema karburator.
Danas sam sve detaljno pregledao i funkcija toga je da hladan vazduh izvana direktno ide preko filtera na usisnu granu (motor ima nabijanje oscilacijskom usisnom granom).Drugog načina za usisavanje zraka nema!
Neznam kojoj je budali sjelo na pamet da ide to zatvarat.