[ Stefano @ 23.07.2006. 04:32 ] @
Ne bih voleo da mi se pojave neprijatni mirisi iz klime a koliko shvatam ti mirisi se javljaju kad postoji prisustvo mikroorganizama.
Gde kupiti sredstva za dezinfekciju i kako ih koristiti? Kakav je ovaj X bac sterilizator sto ga reklamiraju na teleshopu.
[ Stefano @ 04.08.2006. 02:50 ] @
zar niko nema odgovor?
[ cozmo_im @ 04.08.2006. 06:41 ] @
Uzmi obican domestos ili nesto slicno. Razblazi ga recimo 1:10. Skini prednju masku i filtere. Poprskaj detaljno isparivac sa svih strana (koliko god mozes), sacekaj da se to malo osusi (par minuta). Vrati filtere (operi ih prethodno), masku, kupi osvezivac za klimu (ima u Maxi diskontima, traje mesec i vise dana), stavi i njega. Pusti da klima hladi na malo jace, kondenz ce odvuci svu prljavstinu koju si sprao domestosom (mozes i neko slicno mirisljavo sredstvo).
Redovno cisti filtere i stavi taj osvezivac (mirisljavi, anti tabacco) i neces imati vise neprijatnih mirisa. Jednom godisnje ocisti ovako kako sam rekao i to je to.

Inace to sredstvo za klimu je isto sto i domestos, bref i sl.
[ Balša @ 04.08.2006. 13:51 ] @
Domestos je odličan za dezinfekciju, ali predstavlja izuzetno agresivno sredstvo, mislim da se po sastavu ne razlikuje mnogo od izbeljivača (varikine). Da li si siguran da neće oštetiti nešto?
[ cozmo_im @ 04.08.2006. 15:45 ] @
Razblazen 1:10... nema sanse. Moze i Bref.

Ako hocete, zovite servisera, oni uzmi Ajax onaj za ciscenje WC-a i naprskaju unutra bez razblazivanja...
[ pisac @ 04.08.2006. 22:49 ] @
Citat:
cozmo_im: Redovno cisti filtere i stavi taj osvezivac (mirisljavi, anti tabacco) i neces imati vise neprijatnih mirisa.


Kad udjem u zatvoreno-klimatizovanu radnju u kojoj se oseća miris nekog "osveživača" za klimu, odvratno se osećam. Dotični "osveživač" se meša sa raznim smradovima iz vazduha, dimom od cigareta (koji se oseća iako je osveživač prisutan), i ko zna čime sve, a vazduh je ujedno i dosta ustajao jer su valjda ovi što rade u radnji pod utiskom da je vazduh "svež" pa se i ne trude da povremeno provetre radnju. U stvari, sve se svodi na to da se na sve prisutne smradove doda neki jači miris koji će da zaseni čulo mirisa, a ne da zaista ukloni smrad.
[ cozmo_im @ 05.08.2006. 07:45 ] @
Radnja nije isto sto i stan. Kod mene u stanu se ne pusi a i ako dodje neko ko pusi, meni osvezivac odlicno deluje i prijatnog je mirisa. A drugo je radnja gde se filteri i klime ciste jednom u 100 godina.
[ _djevojka_ @ 05.08.2006. 11:06 ] @
Citat:
pisac: U stvari, sve se svodi na to da se na sve prisutne smradove doda neki jači miris koji će da zaseni čulo mirisa, a ne da zaista ukloni smrad.


Mora da im je Luj XIV dao ideju. :) Neopran, smradunjav, potapao je (prljavu) odjecu u raznorazne parfeme, a sebe mackao i trackao istim. Pa koji miris nadjaca. :)
[ mariobg @ 27.09.2006. 21:25 ] @
Ja licno preporucujem MR. PROPER koji je u zutom pakovanju. Mislim da je za kuhinju... Nisam siguran, letos sam 3 kom ocistio tako. Ljut je i mirise kao dusa...
znaci ne onaj proper koji kad se naprska bude kao pena nego onaj sto je kao vodica.
Pozz
[ smiki @ 12.10.2006. 10:04 ] @
Ja licno preporucujem asepsol. Kupis ga u apoteci odlicno je dezinfekciono sredstvo.