[ @ 02.02.2003. 17:43 ] @
a evo i zašto
http://www.expressen.nu/html/bildarkiv/Saburido.htm
pogledajte svi do kraja
[ NLO @ 02.02.2003. 19:07 ] @
ovo je za rotten.com...
svidja mi se :)
[ Dragoslav Krunić @ 02.02.2003. 19:28 ] @
Jebote, ništa groznije nisam video.
[ Trunks @ 02.02.2003. 19:30 ] @
Slatkica.
[ IvanR @ 02.02.2003. 20:06 ] @
Izgleda da groznije od ovoga nema.
[ ventura @ 02.02.2003. 21:09 ] @
Pa dobro.. Nadje se budala koja ce da skoci sa zgrade... Sta mislite kako taj neko izgleda kad se razbljuzga sa 15-tog sprata po asfaltu... Pa opet neces videti upozorenje "Nemojte skakati sa 15-tog sprata, vidite sta se desava..."

Svi ljudi imaju mozak.. Nekima ta masa sluzi za razmisljanje, nekima je tu cisto zbog balansa... Dali mi je zao te devojke? Ne.
Ona nije mentalno poremecena osoba, pa da nije znala u kakav se rizik upusta ako se vozila sa nekim ko je pijan, ili jos gore ako je sama pijana vozila. Prema tome...

Lepo kaze nas narod 'Kako si posejes, tako ces i znjeti.'
[ CONFIQ @ 02.02.2003. 21:14 ] @
Citat:
Svi ljudi imaju mozak.. Nekima ta masa sluzi za razmisljanje, nekima je tu cisto zbog balansa... Dali mi je zao te devojke? Ne.


Pa bar pročitaj stranu do kraja... devojka nije ni popila ni kap alkohola nego je udarena od pijanog 17godišnjaka....
[ Floyd @ 02.02.2003. 21:15 ] @
Ventura, nemoj da sereš puno i da glumiš tu nekog Spartanca.
Svi greše i meni je baš jako žao te devojke.
[ ventura @ 02.02.2003. 21:37 ] @
Automobil u rukama pogresne osobe je smrtonosnij od bilo kog vatrenog oruzja...

Sa nekim stvarima se moze gresiti a sa nekim ne.

Kako bi okarakterisali da ja recimo uzmem kalasnjikov, i sutra istrcim u sred knez mihajlove i krenem da pucam po ljudima. Dali bi to bila 'greska'?
Sa stanovnistva zdravog razuma, uzeti kalasnjikov i istrcati, je jednako kao i sesti pijan i voziti auto... To jednostavno nije greska...
[ Floyd @ 02.02.2003. 21:48 ] @
Ne opravdavam ja voženje u pijanom stanju.
Kažem da ništa ne postižeš time što pričaš kako ti je kao nije žao. Neće manje ljudi voziti u pijanom stanju ako ti pričaš kako ti nije žao devojke (niko nije toliko željan pažnje), kojoj će čitav život biti mučenje, zato što je ona kriva.
Ne znam da li bi imao muda da joj u lice kažeš "Puca mi, ti si kriva" i da li bi to uopšte bila istina.
[ gagi @ 02.02.2003. 22:18 ] @
Ljudi, nije ona kriva! Tip od 17g, pod alkohol, je nju udario! Dakle, ona nije ni kriva ni duzna a nastradala. Get it?!
[ NLO @ 02.02.2003. 22:24 ] @
ma sve je to ok, samo nerazumem zashto se ne rokne kad je takva...
ja nebi ziveo takav, meni se ne zivi i kad sam normalan a kamoli da tako izgledam...
ja bi uzeo tog decka stavio bi ga u kola i zakuco bi se negde al bash onako lepo da ja crknem a da on ostane takav da zivi :)
[ @ 02.02.2003. 22:34 ] @
e danko keve mi si retard, nije ona mogla da bira koji će kreten da se poajvi na ulici dok ona vozi. kao što onih petoro unakaženih u tunelu na terazijama nije krivo što se neki sremac kurčio 911ticom

a zašto se ne rokne... pa primetićeš da nema šaku kojom bi držala pištolj :))))))
[ NLO @ 02.02.2003. 22:48 ] @
i ventura i ja smo mislili da je ona bila u kolima s tim deckom koji je vozio a ne da ju je on udario na ulici...
tek sam sad pogledao i procitao da ju je on udario...
[ ventura @ 02.02.2003. 23:07 ] @
Ako je neko nju udario, onda povlacim sto sam rekao protiv nje.. Ali i dalje ostajem pri svom misljenju o voznji u pijanm stanju...
[ Borko Savic @ 02.02.2003. 23:15 ] @
e pa tako već može. svi se slažemo za vožnju u pijanom stanju. i za rizičnu vožnju u bilo kom obliku, recimo Audi TT preko 160 :))))
[ preki @ 02.02.2003. 23:20 ] @
Neopisivi uzas......
Ja bih sve kao sto je onaj drink'n'drive pokupio i kod nje na po mesec dana da joj pomazu, pa da vidim da li ce vise da se alkoholisu i da voze.
Ovo treba preventivno pokazivati u svim autoskolama.
[ puky @ 02.02.2003. 23:32 ] @
Ma idi bre tako da zivim. Tipa bi sekao i palio da oseti sta je uradio.
A za ribu??? NE znam... ubio bih se nego da tako kao biljka zivim.
[ CONFIQ @ 02.02.2003. 23:53 ] @
A ja ne znam zašto ste svi tako negativni što se tiče te (ex)ribe...

Devojčica nije ni malo kriva što se tiče nesreće jednostavno gorka sudbina joj zakucala na vrata i mora da živi tako kakva je...
To da bi ste se vi ubili to vi pričajte za sebe zato što niste u njenoj koži da joj sudite šta da radi sa svojim životom i ona mora da živi takav kakav je i mora da skupi energiju da bi živela tako (ili bilo koja takva osoba) a ne da žali samu sebe čitavog života....

[ Borko Savic @ 02.02.2003. 23:57 ] @
pa nije niko negativan, sažaljevamo je


a lik... užas
prvo bi ga silovao pneumatskim čekićem a onda bi ga mesec dana kljukao feferonama... želim da ga posedujem jako :))) vezanog za radijator u podrumu :D
[ BORG @ 03.02.2003. 00:35 ] @
Za njega nema dovoljno dobre kazne, jer sta god njemu uradis, jedan zivot je upropasten, doslovno.

[ Ni ten ichi ryu @ 03.02.2003. 02:40 ] @
strašno :(((

a što je najgore, CONFIQ izgleda isto ovako i bez ikakve saobraćajne nesreće :]
[ caiser @ 03.02.2003. 02:55 ] @
Uhhh... sto je ovo bilo nisko....
[ CONFIQ @ 03.02.2003. 03:00 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu:
a što je najgore, CONFIQ izgleda isto ovako i bez ikakve saobraćajne nesreće :]


/me waits 'till Dragan falls asleep.....
[ 01011011 @ 03.02.2003. 05:54 ] @
Bolesno,

ja sam bio na sudu zbog voznje u pijanom stanju ovdje u americi i morao sam ici na predavanja, i svaki dan sam geldao ovako strahotne filmove kako ljudi ginu zbog brze voznje i pica...Strahota...Tacno ti se gadi kad sjednes ponovo u auto
[ Marko Bijelic @ 03.02.2003. 13:06 ] @
Sto jes jes, al' ovo je strahota :((

slicno, na istu temu, don't drink & drive - http://www.jovan.ru/works/mary.jpg
[ McKracken @ 03.02.2003. 14:04 ] @

Ja bih one koji voze u pijanom stanju lepo poslao 3 meseca na robiju... Ko ne moze sebe da spreci da vozi pijan, ne treba ni da pije....

Uz to ne treba poistovecivati brzu voznju i voznju u pijanom stanju (ili jos gore mamurnom)...
[ srki @ 03.02.2003. 16:31 ] @
Meni se cesto desava da odem kolima kod druga i popijem i i dalje budem u stanju da vozim osim sto mi je sigurno opala paznja i refleksi pa onda obavezno odem autobusom ili taksijem kuci pa se sutradan autobusom vratim po kola. To moze svako da uradi. Ako je kasno pa nema autobusa a nema ni pare za taksi moze da pozajmi od druga ili nekoga pare za taksi ili neka saceka jutarnji autobus ili nek zove nekoga. Ja recimo ni posle jednog piva ne vozim iako ne vidim da to utice na mene ali sigurno utice malo na reflekse i paznju a ja to ne primecujem.
[ Mishimishimabowei-teri @ 03.02.2003. 20:46 ] @
Citat:
McKracken:

Ja bih one koji voze u pijanom stanju lepo poslao 3 meseca na robiju... Ko ne moze sebe da spreci da vozi pijan, ne treba ni da pije....


Ja bih ih poslao na 3 godine... Mislim koj kur*c, cemu sve to? Na kraju ipak neko ispasta.
[ BobMarley @ 03.02.2003. 21:25 ] @
ma treba ih sve na bicikle ... ionako auti samo zagađuju :))
[ preki @ 03.02.2003. 22:19 ] @
Citat:
Mishimishimabowei-teri:
Ja bih ih poslao na 3 godine... Mislim koj kur*c, cemu sve to? Na kraju ipak neko ispasta.


To i ja kazem. Nije me briga za te sto voze pijani. Ajde sto sebe upropaste, ali ubice nekoga nevinog ili jos gore ostace ziv , ali sa trajnim posledicama. Zbog par casica alkohola da ceo zivot razmisljam o tome. Neka hvala idem taxijem
[ puky @ 03.02.2003. 22:40 ] @
Ponistavanje dozvole + gomila sati drustvnokorisnog rada.
[ igorsa @ 03.02.2003. 23:24 ] @
Dečko je sigurno odgovarao...nije prošao tek tako ne kažnjeno!
[ Borko Savic @ 03.02.2003. 23:41 ] @
Citat:
[shacky]:
Dečko je sigurno odgovarao...nije prošao tek tako ne kažnjeno!


al sigurno se njegova kazna ne može porediti sa onime što je uradio
[ igorsa @ 03.02.2003. 23:57 ] @
Pa znači treba i on da dobije smrtnu kaznu!??
Koji to zakon nalaže majke ti!?
[ Borko Savic @ 04.02.2003. 13:27 ] @
hamurabijev :))))
oko za oko, pasta za zube :D


zajebavam se, al po mom zakonu, njega ne bi trebalo ubiti nego ga mučiti dok sam ne crkne. čoveče, oduzme ti ceo život iz zajebancije. i to ne ni oduzme, nego napravi patnju onakvu. ne samo tebi nego celoj tvojoj porodici i prijateljima.
[ salec @ 04.02.2003. 13:52 ] @
Svojevremeno je bilo nekih ideja da se napravi blokada paljenja koja se isključuje tek kad vozač uspešno prođe alko test na aparatu ugrađenom u instrument tablu.
[ Gojko Vujovic @ 04.02.2003. 14:59 ] @
To oko za oko.. gledajte film K-PAX, reci ce vam nesto zanimljivo o ljudskoj rasi..
[ Mihailo @ 04.02.2003. 15:25 ] @
Kako god da ga kazniš nije dovoljno, a toj devojci neće ništa bolje biti od toga. Cilj je da se tako nešto spreči u buduće, a to nećeš postići ako ga propržiš na stolici. Meni se mnogo više sviđaju tehno-ideje sa senzorima u kolima i trajno oduzimanje dozvole za drink n drive. Naravno, ne može da se poredi iskusan vozač koji popije 1-2 piva i balavac koji se odvali od alkohola i sedne u besna kola koja nije sam kupio. A uo stalom, u kom zakonu piše da svi moraju da voze? Ne mislim samo na opijanje, ima gomila treznih budala koje voze kola/buseve/etc.

Takođe preporučujem K-PAX, vrlo interesantan film i relaxing za gledanje :)
[ McKracken @ 04.02.2003. 18:26 ] @
Citat:
Mihailo:
Kako god da ga kazniš nije dovoljno, a toj devojci neće ništa bolje biti od toga. Cilj je da se tako nešto spreči u buduće, a to nećeš postići ako ga propržiš na stolici. Meni se mnogo više sviđaju tehno-ideje sa senzorima u kolima i trajno oduzimanje dozvole za drink n drive. Naravno, ne može da se poredi iskusan vozač koji popije 1-2 piva i balavac koji se odvali od alkohola i sedne u besna kola koja nije sam kupio. A uo stalom, u kom zakonu piše da svi moraju da voze? Ne mislim samo na opijanje, ima gomila treznih budala koje voze kola/buseve/etc.

Takođe preporučujem K-PAX, vrlo interesantan film i relaxing za gledanje :)


Nema razlike izmedju jednog i deset piva... Ako alko test pokaze akohol, ne sme da se vozi...

Preventiva je jedino resenje, a to su drasticne kazne za pijane vozace kao sto je corka ili rad sa onima koji su imali posledice drunk-drivinga....
[ Ivan Dimkovic @ 04.02.2003. 19:26 ] @
I sta ako neko nije alkoholisan nego odvaljen od spida, npr? Senzor nece pokazivati nista.
[ Borko Savic @ 04.02.2003. 19:37 ] @
hehehe dobar je K pax... :)

<nevezuša>
još da možemo da putujemo onako... :D
</nevezuša>

[ McKracken @ 04.02.2003. 19:43 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
I sta ako neko nije alkoholisan nego odvaljen od spida, npr? Senzor nece pokazivati nista.


To je poseban problem, ali ne treba odustajati od resavanja onoga sto se moze resiti jer je resenje nepotpuno ... (kakva ruzna recenica)
[ pokrovitelj @ 04.02.2003. 23:46 ] @
Mozda bi i u Jugoslaviji trebalo na predavanjima za vozacki prikazivati takve snimke, verovatno bi ljudi onda malo vise mislili na posledice koje mogu proizici iz voznje u pijanom stanju ili prebrze voznje...
Inace mislim da sta god uradili tom decku koji joj je upropastio zivot, njoj nece biti od nikakve pomoci, stoga pneumatski cekici, radijatori itd... ne bi nista olaksali u zivotu ove jadne devojke.
[ Borko Savic @ 05.02.2003. 08:13 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
I sta ako neko nije alkoholisan nego odvaljen od spida, npr? Senzor nece pokazivati nista.


znaš i sam da je glupavu mašinu moguće prevariti na milion načina, evo meni trenutno padoše dva na pamet - pomoć (treznog) prijatelja i nekakva pumpica.

isto tako je bilo kad je volvo pre 15-20 god u svoje automobile uveo senzor vezanosti pojasa [glupo zvuči]. ako vozač krene bez da veže pojas, blinkaju dve lampe kod unutrašnjeg retrovizora i javlja se izuzetno iritirajući zvučni signal (kao kad je migavac uključen, samo mnogo intenzivniji). naravno odmah su se pojavile na tržištu solo zakačaljke za pojas koje mogu sve vreme da budu na svom mestu, i senzor misli da je pojas vezan....
[ Ivan Dimkovic @ 05.02.2003. 08:25 ] @
Ma da - kao i uvek.. nema nista od toga.

Mozda kao u 5-tom elementu uvedu komp koji prati kako covek vozi, i smanjuje mu kredite na kartici za svaku gresku, prebrzu voznju, itd... Mada i tad.. neki srba ce da napravi programator..
[ Borko Savic @ 05.02.2003. 08:34 ] @
to je teoretski moguće samo uz GPS, jer se jedino tako može pratiti realna situacija - koliko brzo se vozilo zaista pomera, i kuda. jer zakon nikome ne brani da vozi 300kmh po zatvorenoj stazi [il dvorištu, ako ima veliko dvorište... :)]. al opet tu dolaze još gomila drugih problema, tipa privatnost i sl. nešto slično već pokušavaju da uvedu u švajcarskoj i ja mislim danskoj, projekat je valjda vision 1. al nadam se da neće ispasti ništa od toga :)
[ salec @ 05.02.2003. 09:18 ] @
(Neke) kazne iz srednjeg veka uopste nisu bezveze (osim sto nema mesta za ispravljanje pravosudne greske), sudska sakacenja su sluzila za to da nateraju one koje nije bilo briga za druge da zavise od toga koliko drugi brinu o njima. Mislite o tome.

Ali, sistem kazni je uvek neefikasan, jer pri pomucenoj svesti i strah od kazne ne funkcionise kako bi trebalo, mada bi trebalo da spreci ljude da pocnu da piju, ali jednom kad su pijani, mogu zaboraviti na to da su nameravali da se vrate taksijem, na primer.

Koriscenje senzora je cisto kiberneticko razmisljanje: slaba karika u petlji upravljanja je ljudski operater (vozac) i treba napraviti dijagnosticki sistem koji proverava njegovu ispravnost i ne dozvoljava rad sistema ako komponenta ne prodje test.

Citat:
Ivan Dimkovic:
I sta ako neko nije alkoholisan nego odvaljen od spida, npr? Senzor nece pokazivati nista.


Imam ideju za to! Merenje brzine refleksa (mozda merenje brzine refleksa duzice u oku na paljenje i gasenje LED lampice). Ako je odziv prespor ili prebrz(speed, coke, sta vec), blokira paljenje. Ako vozac ustane iz sedista ("pomoc prijatelja") komp gasi motor i potrebno je ponoviti proceduru. Naravno, uvek postoji mogucnost da se ovi sistemi razbudze (na primer, senzor da je vozac jos u sedistu), ali bi to ipak znacilo manji broj uhapsenih (koga uhvate da su mu kola budzena, ili da obavlja "praksu") i osudjenih na duzu robiju (izazivanje opste opasnosti i mozda cak pokusaj ubistva sa umisljajem).

[ Borko Savic @ 05.02.2003. 10:33 ] @
znaš kako, auto je napravljen da što brže stigneš iz tačke a u tačku b. ne verujem da će neko ko daje par desetina hiljada € za nov auto prihvatiti polaganje vozačkog svaki put pre početka vožnje.
[ salec @ 05.02.2003. 11:12 ] @
Citat:
Borko Savic:
znaš kako, auto je napravljen da što brže stigneš iz tačke a u tačku b. ne verujem da će neko ko daje par desetina hiljada € za nov auto prihvatiti polaganje vozačkog svaki put pre početka vožnje.


Ma ne, to bi dugo trajalo, a i nije fazon u znanju, koje moze biti i OK, nego u sposobnosti za voznju. Mislio sam samo na kratko testiranje ispravnosti nervnog sistema, radi provere ne-intoksikacije. Mada, sigurno bi bilo psihopata koje sednu za volan, upale kola trezni a onda dohvate flasu i olese se...iz inata ili zato sto hoce da se ubiju, al' da ne osete. To je vec svesni pokusaj ubistva ili samoubistva. Ali zato bar "dobrocudni" pijanci ne bi pravili s...nja.
[ igorsa @ 05.02.2003. 17:27 ] @
Ovaj problem se nikako ne moze u potpunosti resiti. Jednostavno, ako ti samom ne dodje iz du**** u glavu, ne moze te niko spreciti da pijes i sednes za volan.(u vecini slucajeva)
[ McKracken @ 05.02.2003. 18:10 ] @
Citat:
[shacky]:
Ovaj problem se nikako ne moze u potpunosti resiti. Jednostavno, ako ti samom ne dodje iz du**** u glavu, ne moze te niko spreciti da pijes i sednes za volan.(u vecini slucajeva)


Naravno da se ne moze 100% resiti. Ali 85% ljudi ce da razmisli da li da sedne pijan za volan ako zna da ce zaglaviti 3meseca na robiji ako ga uhvate. Preventiva je jako korisna stvar :)

Znaci: Sednes pijan, pandur te zaustavi i letis u chorku bez obzira sto nisi napravio nikakvu havariju...
[ UroS @ 06.02.2003. 17:41 ] @
nevezano...

kolko ste sigurno da ovaj sajt nije hmm namesten

posto mi je malo glupo da neko uzme i tako objavi na netu na nekom underground sajtu...

[ Borko Savic @ 06.02.2003. 17:59 ] @
poslao sam link ortaku iz USA, i reče mi da je bila i emisija o toj ribi tamo

a čak i da jeste, ništa nije loše predstavljeno - ono zaista može da se desi svakom ko ima posla sa alkosom za volanom
[ Trunks @ 06.02.2003. 19:48 ] @
„I never drink and drive, 'cause I might spill my drink.“
[ nnd @ 10.09.2004. 09:37 ] @
cuo sam da su izasle neke pilule pa da si ne znam koliko pijan dreger pokaze uvijek 0,0. ili je to jos samo jedna od izmisljotina, jel zna neko sta o tome.
[ darkofdoom83 @ 10.09.2004. 16:08 ] @
nisu pilule vec neko pice,ima to u madjarskoj da se kupi,tako sam cuo.
Kao neutralise ti alkohol u krvi,i to u kratkom vremenskom periodu.
[ nnd @ 11.09.2004. 10:43 ] @
ma navodno radi na princip da šalje lažnu sliku dregeru, znači ti pijan a on pokaže 0.