[ FIREBIRD @ 12.10.2006. 18:05 ] @
Najgori krsh koji imam VOX 12 TOSHIBA compresor je poceo da divlja ! Gasi se sam od sebe na svakih 2-3 sata. Iskljucuje se kompletno uz bip kao da je rucno iskljucen na daljincu.
Pre nego da se ugasi cuije se jako sustanje freona SVUSHH i onda se ugasi.
Gasi se sve cesce i cesce bez obzira da li je u rezimu grejanja ili hladjenja !

Garancija je tesko ostvariva.

Neki predlog ?
Hvala unapred.
[ cozmo_im @ 13.10.2006. 09:09 ] @
Mozda gubi negde napajanje, proveri uticnice kablove i sl. Mozda je negde lose spojeno pa ako se pregreje zica, moze da gubi negde kontakt na napajanju nakon odredjenog vremena. To svuuuush samo znaci da se naglo iskljucuje pa se cuje promena pritiska u cevima...

Drugo sta mi pada na pamet je da ti se nesto poremitilo sa pritiskom u sistemu pa klima aktivira sistem samozastite.

U svakom slucaju, servis ti ne gine...
[ FIREBIRD @ 13.10.2006. 17:29 ] @
Pretpostavljam da je do napajanja. Skidao sam danas plocu sa elektronikom cini mi se da je su svi spojevi uredu ( gledao sam lupom ) nista ne mrda. Ima jedan elektrolim 25v 2200mf sutra cu dodati jos 2 istog kapaciteta da bi malo bolje peglala napon. Displey i diode konstantno blago trepere kao da je napajanje slabo.

Sutra mi stizu REFCO manometri pa cu naknadno proveriti pritisak. Klima odlicno hladi i greje.

Ima jos anomalija :
- Ponekad sama od sebe spusti flapsove u najnizi polozaj i duva u pod,
- kad aktiviram tajmersko ukljucivanje bez obzira da li na daljinskom podesio hladjenje ili grejanje klima sama prebaci na hladjenje i ventilator na najvisu brzinu ! Na dipleyu stoj O ???
[ FIREBIRD @ 20.10.2006. 18:24 ] @
Problem resen !

Serviser je doso i zamenio elektroniku, klima sada radi bez problema.

Troskove dolaska servisera snosi uvoznik VOX-a iz Novog Pazara.

Zaista pohvalno !!!
[ zorg @ 28.10.2006. 10:17 ] @
Mozda komsija ima istu klimu pa te zezao svojim daljincem :)))
[ FIREBIRD @ 28.10.2006. 18:35 ] @
Klima je u kancelariji, prisustvo ludog komsije je iskljuceno.
Nako zamene elektronike radi savrseno.

Jos jednom pohvala uvozniku VOX-a iz Novog Pazara !