[ mulaz @ 29.10.2006. 21:44 ] @
http://sfgate.com/cgi-bin/arti...006/10/10/state/n142844D48.DTL
http://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Reiser


inace koliko sma ja cuo, prica je o coveku koji je smislio i napisao ReiserFS (Linuxasi znate sta je to)

ostaje samo jos pitanje dali je kriv ili ne

//edit: dodat jos jedan link (wikipedia)

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 30.10.2006. u 00:18 GMT+1]
[ [REaS0n] @ 29.10.2006. 22:02 ] @
strashno :(
[ milanche @ 30.10.2006. 05:44 ] @
Bio je u vestima - zapamtio sam ga po izrazito nemackom prezimenu.
Objavili su da je programer, sto je u ovoj regiji sve samo ne retkost pa
nije privuklo neku vecu paznju.

Na bazi onoga sto su objavili u vestima - gomila detalja koja ukazuje na
to da je ubica, mislim da nema sanse da se izvuce, tim pre sto je pre
njega bio jos jedan tezi slucaj (Scott Peterson) gde nisu imali konkretnu
evidenciju, ali izuzetno jak tzv. circumstantial case (kad gomila okolnosti
ukazuje na odredjenu osobu).

U ovom slucaju izgleda da imaju DNA dokaz ili nesto priblizno jako.



[ srki @ 30.10.2006. 06:13 ] @
Strasno, nadam se da ce mu dozvoliti da kodira iz zatvora :-)
[ Mitrović Srđan @ 30.10.2006. 06:50 ] @
A sto strasno? Ako je ubio zenu i treba da leskari u tvorza.
Ako nije jbg jadan on :)
[ broker @ 30.10.2006. 06:54 ] @
Pa vi sad preterujte sa Linuxom...
[ tosa @ 30.10.2006. 07:27 ] @
Eto šta linux uradi od čoveka... c c c
[ ton_majstor @ 30.10.2006. 09:43 ] @
Citat:
Strasno, nadam se da ce mu dozvoliti da kodira iz zatvora


Ili barem da piše "knjige", kao kod nas. Inače, taj bi po meni satrunuo u zatvoru.

Da sam Linux-saš, obrisao bih njegov kod sa računara.

Pozdrav!
[ Mitrović Srđan @ 30.10.2006. 12:16 ] @
Nisam citao o njemu ali sta ako je ufatio zenu u preljubi i isprangijao;)
Otkud znas sta u coveku pukne i zbog cega.
[ Darko Prelic @ 30.10.2006. 14:04 ] @
Citat:
blood: Nisam citao o njemu ali sta ako je ufatio zenu u preljubi i isprangijao;)
Otkud znas sta u coveku pukne i zbog cega.


Pročitao sam negde da je mrzeo da mu se neko obraća dok programira. Ušla žena u sobu samo da ga pita gde je ostavio kokice i loto tiket, nije mučenica videla da radi.. Ostalo znate :(

Baš šteta što će da satrune u zatvoru, da postoji mogućnost preuzeo bi svu odgovornost na sebe, koliko mi je žao čoveka, bolje ja da ležim nego on, ipak on zna da radi u linuxu..
[ mulaz @ 30.10.2006. 15:43 ] @
...jos uvek postoji mogunost da nije bio on...
[ Darko Prelic @ 30.10.2006. 17:49 ] @
Citat:
mulaz: ...jos uvek postoji mogunost da nije bio on...


On October 11, 2006, law-enforcement officials said that splatters of Nina Reiser's blood had been found in Hans Reiser's house and car. Officials allege he removed the passenger seat of his 1989 Honda CRX Si hatchback. They also indicated that they had seized a number of books on homicide investigation purchased by Reiser days after his wife's disappearance.

hahaha čovek koristi knjige i kad ubija ovo je neverovatno lol
[ Ivan Dimkovic @ 30.10.2006. 17:59 ] @
Citat:

blood: Nisam citao o njemu ali sta ako je ufatio zenu u preljubi i isprangijao;)
Otkud znas sta u coveku pukne i zbog cega.


Ubistvo je ubistvo, bez obzira koliko ti je puklo ;-))

Hehe - Linux, powered by murderers :-)
[ Mefisto_soad @ 30.10.2006. 18:04 ] @
Vao koknuo je nekog..pa sta.
Desava se.
Poz.
[ Not now, John! @ 30.10.2006. 19:13 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe - Linux, powered by murderers :-)

Zato treba koristiti ext3, kao što ja radim. :)
Čista savjest.
[ mrkidivx @ 30.10.2006. 19:21 ] @
Citat:
bolje ja da ležim nego on, ipak on zna da radi u linuxu


Pa uvek možeš da se žrtvuješ za njega, priznaj krivicu...
[ Fuzz @ 30.10.2006. 20:23 ] @
Citat:
ton_majstor: Ili barem da piše "knjige", kao kod nas. ;)

Jedna od najprodavanijih knjiga na sajmu je ono sto se popularno zove Mein Kampf 2...I u tome niko ne vidi problem...
A Legijina knjiga je kao nevidjeni skandal.

Citat:
Darko Prelic: Baš šteta što će da satrune u zatvoru, da postoji mogućnost preuzeo bi svu odgovornost na sebe, koliko mi je žao čoveka, bolje ja da ležim nego on, ipak on zna da radi u linuxu..

Ajd nek neko zna :)
Svasta na ovom Elitu :)

Citat:
blood: Nisam citao o njemu ali sta ako je ufatio zenu u preljubi i isprangijao;)
Otkud znas sta u coveku pukne i zbog cega.

Dobro je prosla, nije joj izgrizao lice.
[ boki @ 30.10.2006. 20:42 ] @
he he ...
Ja sam isto na ext3, ne pogadja me :)


I posle neko kaze da su ti linuxashi normalni...
[ Silencer @ 31.10.2006. 11:26 ] @
Meni je particija MP3 Muzike na Reiseru :(
Ako mi pukne filesystem ubicu nekog !
[ Zoran Rodic @ 29.11.2006. 13:03 ] @
Hans demantuje da je formatirao zenu

Mislim, kad smo vec krenuli sa temom, ajde da je pratimo
[ Ivan Dimkovic @ 29.11.2006. 13:19 ] @
Citat:

Today, attorney Daniel Horowitz withdrew from the case, saying Reiser couldn't afford his services.

"This is an incredibly complex case," Horowitz said in an interview. "It requires hundreds of hours of intense work and a major amount of staff involvement. He actually can't afford me. There's no money."


Eto sta se desava kad se pise GPL softver ;-)
[ optix @ 29.11.2006. 13:37 ] @
Kakve to veze ima, drzava ce mu obezbediti dobrog (open source) parnjaka i sve je ok ;-)
[ ton_majstor @ 29.11.2006. 13:39 ] @
Free software, free (of) charge!!!

O.J.Simpson ili Michael Jackson su onda srećno prošli - bili mudri, jer su uredno i na vreme naplaćivali tantijeme od svojih dela-radova, tj. autorska prava!

Pozdrav!

mod: izbacen deo koji je no-no za ES
[ anon28907 @ 29.11.2006. 15:55 ] @
Au ...
Nemam ni je nijednu reiser particiju :) takodje ext3 ;)

Al pazi foru ako mu je neko namestio i sad nema kinte za advokata :(
zato ja kazem - nema open source uspona bez kolektivizma :D
[ Silencer @ 29.11.2006. 21:01 ] @
Ja se samo nadam da covek nije kriv :(
[ ventura @ 29.11.2006. 21:04 ] @
I ja se nadam da ću dobiti sedmicu na lotou :)
[ fearless @ 01.12.2006. 05:28 ] @
http://geekz.co.uk/lovesraymon...-i-married-a-kernel-programmer

buahahha
[ boki @ 05.05.2007. 17:41 ] @
Citat:
A former lover of the missing wife of Linux programmer and accused spouse killer Hans Reiser has confessed to killing eight people unrelated to the case, prosecutors informed the defense last week.
[ Marko Medojević @ 05.05.2007. 20:33 ] @
Citat:
...Hans Reiser has confessed to killing eight people unrelated to the case...
U sunce ti!
[ Ivan Dimkovic @ 05.05.2007. 20:58 ] @
Hehe

Programer ili masovni ubica? :)
[ bojan_bozovic @ 05.05.2007. 21:09 ] @
Previse je smajlija u postovima na ovoj temi.

Poz.
[ boki @ 05.05.2007. 21:10 ] @
Pola tih pingvina izgleda tako malo... manijacki :)
Nadam se da je jedini :)
[ Ivan Dimkovic @ 05.05.2007. 21:10 ] @
Bog te... sad mu ni svi Electronic Frontier Foundation advokati nece pomoci.

Sad samo cekamo da se Richard Stallman vozdigne negde u vazduh - ispred neke sw. kompanije.
[ Mitrović Srđan @ 05.05.2007. 21:44 ] @
Srbija ;-)
[ bojan_bozovic @ 05.05.2007. 21:45 ] @
Citat:
A former lover of the missing wife of Linux programmer and accused spouse killer Hans Reiser has confessed to killing eight people unrelated to the case, prosecutors informed the defense last week.


A Hans Reiser nije ljubavnik svoje zene!

http://www.wired.com/politics/law/news/2007/05/reiser


Citat:

A former lover of the missing wife of Linux programmer and accused spouse killer Hans Reiser has confessed to killing eight people unrelated to the case, prosecutors informed the defense last week.

Sean Sturgeon, a one-time friend of Reiser's, had already been a focus of the defense team's efforts to shift suspicion off Reiser in the disappearance of his estranged wife, Nina Reiser. Sturgeon's alleged confession to a series of unrelated murders will likely complicate the trial, which is set to begin Monday.


Da li je ubio Ninu ili ne, medjutim, otvoreno je pitanje.
[ Srđan Pavlović @ 05.05.2007. 21:46 ] @
ma iz zatvora ce on da napise jos bolji file-sistem,
mada ako su stvarno tacne te optuzbe....
...mogao bi se zvati Reiser(Throat)-FS :))) (jel se tako bese speluje?)

A bloody-good partition system! :)

unless ga metnu na stolicu ili iglu :(
[ Ivan Dimkovic @ 05.05.2007. 22:30 ] @
Citat:

Da li je ubio Ninu ili ne, medjutim, otvoreno je pitanje.


Sad, to je sve manje bitno posto je roknuo 8 ili 9 ljudi :)))

Garant ga je zezao gcc kompajler, pa mu pukao film i odlucio da izroka sve zivo...

[ boki @ 05.05.2007. 22:37 ] @
killer File System :)
[ ventura @ 05.05.2007. 22:40 ] @
SKFS - Serial Killer File System :)
[ Not now, John! @ 05.05.2007. 22:59 ] @
Neko je pogrešno prenio vijest. Nije Hans priznao da je ubio tolike ljude nego:
Citat:
Sean Sturgeon, a long-time friend of Reiser, and alleged ex-lover of Nina, confessed to killing eight other people and leaving a ninth for dead. However, he claims he did not kill Nina.


http://www.wired.com/politics/law/news/2007/05/reiser

Ipak ništa od ResierFS 4...
[ bojan_bozovic @ 05.05.2007. 23:02 ] @
Nije Hans priznao da je ubio osam ljudi vec taj Sean Sturgeon, Ivane! Procitaj taj clanak sa wireda.
[ Ivan Dimkovic @ 05.05.2007. 23:04 ] @
A vidi stvarno - ja sam se rukovodio postom na ES-u...

E nista onda - mozda ipak dobijete stable reiserfs :)
[ bojan_bozovic @ 05.05.2007. 23:21 ] @
Jos je osumnjicen za ubistvo svoje zene.
[ milke @ 06.05.2007. 02:24 ] @
He-he,

Da li je moguće da su dežurni pljuvači Linuxa toliko opterećeni, da vest nisu pročitali/razumeli do kraja, nego odmah potrčali i ispalili, kao mladi ...
[ Zoran Rodic @ 06.05.2007. 06:53 ] @
Citat:
milke: He-he,

Da li je moguće da su dežurni pljuvači Linuxa toliko opterećeni, da vest nisu pročitali/razumeli do kraja, nego odmah potrčali i ispalili, kao mladi ...



Pa i da nisu procitali do kraja , sta onda?
Kad na samom pocetku sve lepo pise

A former lover of the missing wife of Linux programmer

edit
Sad mi je jasno sto ne vole kupus
A jos mi je jasnije sto posle citanja kupusa kompajliraju kernel da bi pustili DVD film

Dzizs, ovo treba u [es] bisere :)

[Ovu poruku je menjao alkion dana 06.05.2007. u 08:20 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 06.05.2007. 10:38 ] @
DotA:

...
log: Raiser has a MASTER KILL!

log: Raiser IS IN THE KILLING SPREE!!!
log: Raiser is WICKED SICK!

....

log: Goverment has spawned Raiser's head for 450 gold!


:))))

ebiga, za mi coveka sta god da je reason.
[ MarcoMachievelli @ 06.05.2007. 10:45 ] @
Offtopic

Jel on u nekom srodstvu sa Paul Reiser-om
[ jonniebravo @ 06.05.2007. 16:51 ] @


Du Bois added that there's no evidence that her death was "caused by a criminal agency." His client had a number of theories of where his wife could be, including "all around the world", Du Bois said.

a mozda je poslao na put oko sveta, na razlicite strane istovremeno......
[ BuzzLightyear @ 09.08.2020. 23:38 ] @
Odbijena mu je uslovna ove godine. Sledeće saslušanje je 2023.
[ pisac @ 10.08.2020. 01:18 ] @
Jbg, sjebala ga ruskinja za ceo život. Pa ti biraj ako smeš ženske preko oglasa koje se rado ekspresno udaju u inostranstvu i počnu da arče pare od tvoje firme, a onda ti prete oduzimanjem dece.

Trebao je samo malo mudrije da odradi posao , ali jbg, malo se zaleteo, zbrzao, i sam sebe sjebao.
[ Branimir Maksimovic @ 10.08.2020. 01:37 ] @
Malo se zaleteo? Mislim, sjebao se on sto je ubio, mogao je da nadje bolja resenja...
[ pisac @ 10.08.2020. 01:43 ] @
Ne znam tačno kakva je psihologija njegove žene, ali udaja preko oglasa i arčenje para mi nagoveštava da je upravo onako kako sam opisao. Ako je psihopata, protiv takvih teško da imaš drugi način borbe jer mogu da prevare apsolutno svakog i da deluju kao najveće jagnje svima, a samo njhovi protivnici znaju šta se krije iza savršene fasade.
[ Branimir Maksimovic @ 10.08.2020. 01:47 ] @
Pa dobro, mogao je da ostane bez para i to je to. Razvod, i iz pocetka...
[ pisac @ 10.08.2020. 02:03 ] @
Haha, pazi, pare i žena su tu najmanji problem. Deca, za njih se ubija. Tu nema šale.

A što se tiče Nine Šaranove, sada čitam po n-ti put šta je napisano, i zaključujem da je ona bila prevodilac na sastanku sa devojkom preko oglasa, a ne devojka preko oglasa. Tako da možda njen lik i delo nije baš takav kakvog sam ga zamišljao. A možda i jeste. Možda je i Hans neki psycho, ali arčenje para od strane NIne Šaranove (Reiser) meni ipak ide u prilog da je on žrtva a ona krvnik. U svakom slučaju ja ne osuđujem ubicu automatski jer je tu mnogo nama nepoznatih faktora koji mogu doprineti takvom ishodu.
[ Branimir Maksimovic @ 10.08.2020. 02:06 ] @
Citat:
U svakom slučaju ja ne osuđujem ubicu automatski


Znas kako, ubica se automatski osudjuje, zato i lezi... uvek postoje olaksavajuce
okolnosti, ako je bio neuracunljiv u samoodbrani i slicno, ovo je izgleda sa predumisljajem...
[ pisac @ 10.08.2020. 02:14 ] @
Hm, mog poznanika su dohvatle Vučićeve brigade na trotoaru dok se vraćao sa demonstracija, ispendečili ga i ekspresno ga transportovali kod sudije (bez advokata) koji ga je ekspresno poslao u zatvor na 2 meseca. Iako ništa nije skrivio. E tako je otprilike i sa ubistvima, ako imaš dobrog advokata onda ćeš imati i dobre olakšavajuće okolnosti, a ako nemaš onda ti i olakšavajuće okolnosti nisu baš dostupne.

Dobar advokat sa dobrom detektivskom agencijom bi za dobre pare iskopao iz Nininog života neku dobru olakšavajuću okolnost (pod pretpostavkom da je Nina zaista krvnik a Hans zaista žrtva)
[ pisac @ 10.08.2020. 02:36 ] @
Evo nađoh stari neki video. Ovde mi Hans više deluje kao psycho, ali to može biti i posledica stresa. A i površinski utisak nije pouzdan, psycho imaju savršen površinski utisak a unutra čisto zlo, a ako Hans već deluje kao psycho onda možda i nije, haha .

Ispostavlja se na kraju (ovog prvog dela) da su deca bila tačka konflikta (kao što sam i rekao, za decu se ubija, ostalo je većini normalnih ljudi nebitno). No nisam gledao dalje nastavke, mrzi me, koga zanima neka pogleda i okači ovde.



[ Branimir Maksimovic @ 10.08.2020. 02:41 ] @
"za decu se ubija"

Ne slazem se. Sud je resenje za to kao i za sve ostalo ako ne moze da se nadje kompromis....
[ pisac @ 10.08.2020. 03:07 ] @
Naravno da se ne slažeš jer ne znaš mnogo ni o ljudima ni o sudovima ni o socijalnoj službi ni o birokratiji itd... Gledaš svet kroz ružičaste naočare.

Evo, ja rekoh u drugoj temi kako neki debili doktori prete da će oduzimati nevakcinisanu decu. Misliš da tu postoji neko rešenje preko suda?
Decu već oduzimaju vrlo siromašnim (a belim) porodicama i daju ih hraniteljskim porodicama koje dobijaju nekoliko desetina hiljada dinara radi odgajanja te oduzete dece (umesto da te pare daju siromašnoj porodici). To je neka vrsta biznisa. Misliš da tu postoji rešenje preko suda?

Ja hteo da kuću poklonim maloletnoj deci, a onda advokat rekao da se u tom slučaju u naš život meša socijalna služba radi "zaštite interesa deteta". Šta bre? Misliš da birokrata iz socijalne službe nešto zna o mojoj deci? Misliš da taj isti birokrata nešto zna o Nini Šaranovoj i Hansu Reiseru? A taj birokrata iz te službe se na sudu pita kada su razvodi u pitanju. Sud je čista birokratija i veoma daleko od pravde, cilj mu je samo da formalno presudi po pravu (a čak ni to ne mora biti uvek slučaj) a ne po pravdi. Pravo i pravda su veoma daleko jedno od drugog.
[ pisac @ 10.08.2020. 03:34 ] @
Evo odgledah do kraja sva tri dela, i to je to kao što sam i rekao. Izgubio je starateljstvo nad decom, pretposatvljam zbog sojcalnih birokrata i njihove preference da deca pripadaju majci u slučaju razvoda (što nije pravda nego pravo). Ako mu je Nina pretila odvođenjem dece to je dovoljan razlog (njemu) da je ubije jer tu nema dalje pomoći suda niti kompromisa. Imaš ljude koji se i deset godina sude oko starateljstva koje je dodeljeno ženama koje čak i nisu podobne za odgajanje dece (što ne mora biti Ninin slučaj), pa ništa. Za 10 godina dete odraste.

Pretpostavimo da je u ovom slučaju on hteo da od dece napravi male programere, a da je Nina htela nešto sasvim drugo, i da je tu nastao konflikt. Onda je sud presudio (na osnovu mišljenja socijalne službe) da starateljstvo pripada Nini, i on je praktično izgubio svrhu života u tom trenutku. Sud mu tu ne može pomoći a kompromisa nema.

Pravda bi tu bila da imaju zajedničko starateljstvo, da deca budu nedelju dana sa jednim roditeljem a nedelju dana sa drugim. Međutim pravda nije isto što i pravo, a pravo je da sud uvaži mišljenje socijalne službe u kojoj birokrata određuje kome pripada deca na osnovu forrmulara i čekliste koja im je u pravilu službe.

Naravno ja ne tvrdim da je on nedužan i sateran u ćošak, ne znam ništa o slučaju sem pretposatvki (koje su možda tačne a možda i nisu), ali to je jedna od mogućnosti koja je česta u ovakvim slučajevima jer sudovi ne presuđuju po pravdi nego po birokratskom formularu. I tu izlaza nema sem pokušaja takve vrste.




[ koronavirus @ 10.08.2020. 07:19 ] @
Ako sam dobro razumeo slučaj
ona je sklopila pakt sa djavolom ne da bi zasnovala porodicu nego iz pohlepe za bogatstvom.
Kod djavola se taksa podrazumeva iako se pri ugovaranju ne pominje.
Kad je raskošno ispunio svoje obaveze djava je došao i naplatio taksu.
[ BuzzLightyear @ 10.08.2020. 07:47 ] @
Rodila je dvoje dece i živela je s njim najmanje 8 godina. To što je Hans bio bogat sigurno je uticalo na njenu odluku da se uda. Možeš da prebrojiš na prste jedne ruke slepog stolara sve žene koje su se udale a da nisu uzele u obzir i materijalno stanje budućeg muža. Ako misliš da se ona puno razlikuje po tom pitanju od gospođe Korone, varaš se.