[ neca @ 06.04.2007. 23:33 ] @
I eto.....posle dugog natezanja kupih i ja skuter ...uzeo sam sprint max....neki ce reci, dobar je,..ali ja sam ga uzeo i sta je tu je :) Nema nazad...:) Skuter stize u petak i to je to...E sad...posto sam bas nestrpljiv i ne znam sta cu sa sobom :) pa samo jurim po internetu i gledam tu neke diskusije..neke podatke..i uglavnom mi nista nije jasno :) molim za pomoc ;)
Na sta bi ja trebao da obratim paznju dok je nov,...koje ulje, koji benzin...koliko para je registracija...kakve cu to troskove imati tih prvih dana...obzirom da zivim u zgradi i da maltene nemam gde da ga drzim, kako mogu da ga najbolje osiguram....i sve ostlao sto vam padne na pamet.
Znachi, u najkracim crtama ne znam nista o tome a jako me zanima ;)
fala unapred.
pozdrav ;)


[Bez psovki molim!]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 07.04.2007. u 09:26 GMT+1]
[ HoT_Steppa @ 07.04.2007. 07:47 ] @
Vidim da ce najveci problem biti da ga sacuvas.
[ neca @ 07.04.2007. 16:52 ] @
Pa sto se tiche chuvanja..verujem da cu to moci da resim. Drugar koji zivi preko puta mene mi je ponudio da drzim kod njega u dvoristu, ali to cu opet gledati kao poslednju soluciju jer ne zelim nikome da budem na teretu. Razmisljao sam da ga drzim u zgradi ispod stepenica....to cu da vidim danas/sutra sa predsednikom kucnog saveta..trebalo bi da to ne bude problem, jer bi tu stajao samo nocu. Ne znam da li ima neke svrhe vezivati ga nekim lancem..ili sta vec..
[ HoT_Steppa @ 07.04.2007. 20:49 ] @
Moj komsija je drzao motor u podrumu, znaci nije bio u vidokrugu, ali ga je neko tipovao, video je da ulazi motorom u zgradu. Za par dana je ostao bez motora. Nikad nije nadjen.
[ duki13 @ 12.04.2007. 22:28 ] @
I da li si ga provozao ?
I ja isto razmisljam o Sprintu samo Falkon.
Bilo bi bas dobro da cujem neka iskustva sa Sprintom.
Stvarno su smorili sa onim "cuo sam da kinezi ne valjaju".
[ bukovski @ 12.04.2007. 23:59 ] @
moj drug vec 3 sezonu evo vozi sprint i nije imao ama bas nikakav problem predjeno 10 000 km do proleca. ( onaj srednji model ) jedna od boljih kineskih firmi a jeftina...
[ duki13 @ 13.04.2007. 10:16 ] @
Hvala,
Bukovski to sam hteo da cujem stvarno iskustvo sa tim motorima.
Sad je gotovo idem u NS na sajam da kupim sebi moped pa nek ide zivot :)
[ duki13 @ 13.04.2007. 10:18 ] @
Voleo bih da cujem i Necu ali izgleda da je napolju na skuteru uziva.
[ neca @ 16.04.2007. 20:00 ] @
Pa neces cuti necu jos neki dan :)
Naime..zbog neprofesionalnosti jedne banke...necu da je imenujem, uplata za motor nije legla na vreme i sad moram da cekam do srede-cetvrtka da mi stigne :)
Poludeo sam....mozete zamisliti koliko sam vikao kad sam dobio i kacigu na poklon u znak izvinjenja.
Ja sam gledao isto falcona, ali sam vec zavrsio sve za max....dosta je duzi i veci od maxa. naravno..tezi je za celih 60kg ako se ne varam, a snaga je ostala ista....ne verujem ja da ce on moci da povuce isto :)
Ali..da je veliki..jeste..i stvarno deluje extra :)
[ duki13 @ 17.04.2007. 09:33 ] @
Neco hvala na odgovoru - licno bih zapalio banku za takvu salu :)) (verujem da si slicno uradio - ipak kaciga)
Ako budes sisao sa skutera u narednih desetak dana javi utiske. Posle ce biti kasno jer sam vec odlucio da kupim Falcona.

Pozdrav
[ H@usto® @ 28.04.2007. 01:12 ] @
Zao mi je sto cu ti reci, ali Falcona vise nema. Raspitivao sam se, tako da... Jedini ostali, a da vrede nesto su Max i Filly. Sve ostalo nema u celoj Srbiji, jer je uvoznik uvezao mali broj motora, zbog toga sto je mislio da se i to nece prodati, medjutim... Ja ujutru idem da pogledam jos jednom ova 2 modela, pa cu videti...
[ neca @ 04.05.2007. 14:38 ] @
meni se max svidja...skroz lepo ide ;)
nisam ga nesto preterano vozio..ali je OK zasad....koliko sam primetio filly je isti max :)
ispravite me ako gresim :)
[ dukiduki @ 04.05.2007. 23:20 ] @
Koja je razlika izmedju maxa i fillija,koja je cena filiya a koliko falcona
[ neca @ 05.05.2007. 02:23 ] @
meni je ova zhena objasnila da je filly novi max :)
skuplji je u smederevu za 800 dinara od maxa....ima samo lepse nalepnice ;) u osnovi je delovao isto :)
[ sprint-user @ 06.05.2007. 11:46 ] @
Hi. Preshao sam 600km do sada i jedino shto mi smeta je to shto se npr pri davanju gasa motor prvo zagushi i onda posle 2 sekunde kao da 'prokine' i pochne da vuche kako treba. Neko mi reche da moze da bude do svecice, mada neshto nisam siguran. Neko ima savet ?

p.s. planiram da skinem blokadu kada zgazim odredjenu kilometrazu pa bih bio zahvalan kad bi neko u najkracim ali detaljnim crtama objasnio shta treba uraditi konkretno kod ovog modela, poshto sam gledao po netu razne teme. Neki objashnjavaju kako treba skinuti onaj prsten ispod kaisha, neki govore da treba da se skine 'ono' iz karburatora... Ne bih da eksperimentishem, pa bih da dobijem odgovor od nekoga ko je ovo uspeo da uradi na sprint max modelu !!

thanx ;)
[ neca @ 07.05.2007. 00:32 ] @
Zar nece ovi u servisu da ti skinu blokadu?? Meni su rekli da kad predjem 1000km doteram motor na redovan servis i da ce mi tad, ako zelim, skinuti blokadu. :)
Bilo bi lepo da neko ko ima maxa napise, koliko on realno moze da ide kad mu se skine ta blokada.
[ sprint-user @ 07.05.2007. 11:17 ] @
Meni se deshavalo da po ravnom idem 60km/h, ne znam koliko bih dobio skidanjem blokade. Jedino shto me nervira je to shto mi se gushi motor pri davanju gasa. Shta to moze biti ljudiiii !!!????
[ neca @ 10.05.2007. 17:27 ] @
bla ;) ajmo sad malo o glupostima...jel postoji mogucnost, ko radi...koliko kosta...neko ugradjivanje daljinskog paljenja..alarma ili tako nesto...u maxa :)
[ sprint-user @ 10.05.2007. 21:12 ] @
Hehe i nije glupost to shto me cima gas, al ajd, oteracu ga u servis ujedno da mi to naprave i da skinu blokadu. :P

Bilo bi ful kad bi imao kodirani kljuch, da ne moze da se upali bez njega. Moze li da se upali na kurblu ako ne dash kontakt (to me interesuje a nikako da se setim da probam, nego ovako kad dodjem sa voznje ja se onda setim)? To za alarm je super i sigurno da moze da se ugradi, samim tim i daljinsko paljenje.
[ neca @ 12.05.2007. 00:49 ] @
@sprint-user
koliko ti trosi max? meni je ovaj moj sumjniv..ne znam sta da mislim :) za nesto manje od prvih 100km mi je potrosio oko 3l (mozda malo manje)...ne znam da li je to do benzina na jugopetrolu ili zato sto je nov pa mu mozda treba vremena da se dotera u red...ili ce ga mozda oni srediti na prvom servisu na koji cu ici u ponedeljak...sad sam ga dopunio na OMVu i deluje mi kao da je zvuk puniji ako mogu tako da se izrazim :)

i da ...za sve ostale ;) koilka je kazna ako me milicija savata da vozim bez tablica...u ovom mom smrdarevu nema tablica za motore i fazon je "cekaj 10 dana za tablice". imao sam debelu raspravu u saobracajnoj i kad nisam mogao da se dogovorim jer nije hteo da mi da nikakvu potvrdu da sam predao za registraciju, a koliko primecujem, sluzbenik, izlazak u saobracaj poredi sa lansiranjem rakete u svemir, ja sam onog na salteru iznapusavao i resio da vozim bez tablica pa sta bude :)


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 12.05.2007. u 08:18 GMT+1]
[ lancia88 @ 12.05.2007. 07:20 ] @
Pozdrav,

tokom razrade motor uvek trosi vise od uobicajenih normativa za slicne rezime voznje. Naravno, posle razrade sve bi trebalo da legne na svoje mesto i kad se tome pridoda full sintetika posle tog perioda, potrosnja bi trebalo da padne na ocekivanu koja definitivno treba biti manja od pomentih 3 litra.
[ sprint-user @ 12.05.2007. 19:01 ] @
Primetio sam da troshi vishe nego ochekivano, mada devojka i ja se vozimo non stop zajedno, pa je mozda veca potroshnja jer smo teshki oko 120 kila bla bla. Preshao sam oko 870 kilometara, a kupio sam ga pre manje od mesec dana i radi fino sve. Koliko li koshta da se skine ta blokada da dobijem josh koji kilometar na chas?

Ne znam koliko je za voznju bez tablica, znacu u ponedeljak :) Za voznju bez kacige je valjda 3000, a preticanje preko pune je isto 3000 (juche me zaustavi policeman a ja sredinom furam pored 10 automobila).
[ neca @ 12.05.2007. 20:30 ] @
meni su rekli da ce mi skinuti blokadu na servisu na koji idem kad predjem 1000km i to kosta 2000 dinara, znachi servis i skidanje blokade....ti bas ne silazis sa njega :) ja nemam ni 100tku predjenu...danas sam se vozio sa ortakom i isao je 50lagano...lepo vuche ja sam skroz zadovoljan :)
[ sprint-user @ 14.05.2007. 06:14 ] @
Vama tamo lepo u Smederevu, ravnica, moze da pichi. Ja gde god da krenem iz centra Uzica to je uzbrdo, samim tim i skuter ide sporije. Mada, po ravnom sam uspevao da ga vozim 60, neka normalna brzina koju postize je 50 km/h. Bash cu da vidim koliko ce da izadje servis sa skidanjem blokade pa cu javiti. To i nije komplikovan proces, mada kad bih sam to probao i neshto zeznuo, osecam da bih platio duplo vishe :)
[ bbanda @ 14.05.2007. 17:13 ] @
Pozdrav svima. Ja imam Sprint max vec nekih 800 km. Pre njega sam imao obican sprint koji sam kupio kao polovan (neko mu je pre mene poskidao blokade i hvala mu na tome!) a max sam uzeo nov zato sto je veci i sigurniji za voznju zbog 12" guma u odnosu na sprintovih 10".
Medjutim RAZOCARAN sam kad napravim poredjenje izmedju obicnog sprinta i max-a. Ovaj mali je isao kao metak za razliku od max-a koji 50kmx prelazi samo ako je na nizbrdici... Sprint me je terao do nekih 75kmh po ravnom i bio je neuporedivo startniji. Najvece razocarenje je sto max nema snage da povuce izmedju 20 do 40 kmh. Tu mu treba vecnost. Ovo govorim sto je to jako bitno u gradskoj voznji kod preticanja sporih vozila...
Skinuli su mi blokadu sa karburatora jos na prvom servisu, medjutim ja iskreno nisam primetio ama bas nikakvu razliku.
Da li postoji neko ko STVARNO zna da li uopste i gde ovaj motor ima blokade? Ovde se svi "nadaju" i zive na obecanju da ce "im skinuti blokadu" a mene interesuje ima li neko da su mu VEC skinuli blokadu i da iz svog motora izvlaci maksimum?
Hvala svima!!!
[ exmetakom @ 14.05.2007. 22:49 ] @
Kod prodavca u Cacku sam saznao da ima tri blokade, dobro je zasticen, i definitivno nije preporuceno da ih sam skidas.
[ sprint-user @ 14.05.2007. 22:59 ] @
Ja sam prelistao onaj forum shto je na norveshkom (ili nekom slichnom) bash u vezi skutera. Ima nekih vishe blokada, od kojih su mi za oko zapele dve. Prva, ona gde se skida pnaj prsten preko koga ide kaish (nisam struchan pa onako ovlash pricham), i druga, kod koje ima neka fora na karburatoru. Izgleda da ovi nashi serviseri nisu bash upuceni u sve tajne ovih skutera. Ma ne znam, ja cu ga oterati da mi to odrade pa shta bude.
[ bbanda @ 15.05.2007. 06:52 ] @
Prsten moze svako da skine a takodje i blokadu sa karburatora. Za prsten vec imate objasnjenje i mislim da je na 90% skutera koji dolaze kod nas to vec skinuto (kod mene ga nije ni bilo). A sto se tice te blokade na karburatoru to je vrlo jednostavan zahvat koji svako sam moze da napravi. Skine se poklopac karburatora (kad skinete zastitnu masku ispod sedista dolazite do karburatora i odmah prvo sto vidite to je karburator a sa njegove gornje strane je taj poklopac) koji je pricvrscen sa dva zavrtnja. Poklopac moze biti ili plasticni ili metalni. U svakom slucaju kad ga skinete primeticete (ukoliko imate tu blokadu) da nesto "viri" ispod poklopca. To je blokada koja sprecava da membrana ima maksimalan hod. Na plasticnom poklopcu je to jedna plasticna cevcica koju treba odseci do samog poklopca a na metalnom poklopcu je zavrtanj koga treba jednostavno skinuti. Kad to uradite, vratite sve na svoje mesto i skinuli ste tu famoznu blokadu sa karburatora koja vam nece doneti u vecini slucajeva bog zna sta - bar meni nije...
Ono sto mene zanima je da li je neko bio kod majstora i gledao gde jos imaju blokade? Na auspuhu nema, jer sam skidao ceo auspuh i rastavljao ga, vozio bez auspuha (nije preporucljivo za komsiluk :) i nista. Tu se blokada ztavnja kod dvotaktnih morota.
Najverovatnije je da ima neku blokadu na struji, onda sam cuo (sto ne mora da bude tacno) da moze da ima blokadu i na samoj radilici sto zahteva rasklapanje motora... I definitivno nisam vise pametan...
Danas cu probati da mu izvadim tri od sest rolnica (pretpostavljam da ce mu to samo povecati startnost ali ne i brzinu) pa cu vam napisati sta je bilo.
Umedjuvremenu ako iko provali nesto konkretno nek pise.
Pozdrav svima !!!
[ neca @ 15.05.2007. 11:24 ] @
Ima li smisla skidati blokadu pre predjenih famoznih 1000 kilometara???
novi rekord...uspeo sam da teram sprinta na ravnom 60km/h bio sam sam na motoru...btw...ja i dalje vozim bez tablica :)
[ sprint-user @ 15.05.2007. 13:44 ] @
Citat:
bbanda:
Danas cu probati da mu izvadim tri od sest rolnica (pretpostavljam da ce mu to samo povecati startnost ali ne i brzinu) pa cu vam napisati sta je bilo.
Umedjuvremenu ako iko provali nesto konkretno nek pise.
Pozdrav svima !!!


Ja chitah negde da ima vishe vrsta tih rolnica, kao neke su teze a neke lakshe. I onda od tih 6, 3 se izbace a umesto njih se stave 3 lakshe.

Shto se tiche karburatora, kod mene je plastichni poklopac i kad sam ga odshafio i skinuo, video sam po sredini karburatora ima neka opruga, a po sredini poklopca ima jedan ispupchen plastichni deo na koga naleze opruga. Jel treba neshto tu da se radi ili da se josh neshto rasklapa???
[ gorang @ 15.05.2007. 22:45 ] @
koliko taj Sprint max moze da predje kilometara odjednom?

i zasto kazu da prvih 300km treba voziti 30-35km/h i onda doci na prvi servis? Gore je spomenuto da je prvi servis na 1000km, a i da se voza 60km/h, bez tablica
[ neca @ 15.05.2007. 23:49 ] @
^^ mah...ja taj prvi servis nisam ni racunao...rekli su mi da svratim kad budem presao izmedju 100 i 150km...ali mi on nekako dodje kao nebitan :) a sto se tice toga..prvih 300km 30-35...od toga nema leba ;) to niko ne postuje...pa ja kad sam ga uzeo iz radnje i krenuo na tehnicki, iza prve krivine sam hteo da vidim koliko on moze....;)
a tablice...pusti ti to ;) cega nema bez toga se mora ;) evo..namontirao sam veceras :) napokon sam i ja legalno na ulici :)
[ bbanda @ 16.05.2007. 08:51 ] @
CITIRAM: koliko taj Sprint max moze da predje kilometara odjednom?

Pa pretpostavljam onoliko koliko imas goriva u rezervoaru... ;)

BTW, skinuo sam tri rolnice i dobio sam malo na startnosti ali zato izgubio na brzini tako da sam ih vratio nazad...
[ sprint-user @ 16.05.2007. 09:54 ] @
Citat:
bbanda: CITIRAM: koliko taj Sprint max moze da predje kilometara odjednom?

Pa pretpostavljam onoliko koliko imas goriva u rezervoaru... ;)

BTW, skinuo sam tri rolnice i dobio sam malo na startnosti ali zato izgubio na brzini tako da sam ih vratio nazad...


Ja mislim da moze sigurno da ide u cugu preko 100km, kazu da to lakshe podnose ovi chetvorotaktni motori.

Pa koliko je mogao da ide bez rolnica, oko 30 km/h??? A moze li mi neko objasniti ovo za karburator, konkretno ovaj moj sa plastichnim poklopcem ? Gore sam napisao kako to izgleda iznutra, shta onda raditi ? :)

Shto se tiche prvog servisa, doshao sam sa predjenih 100km na servis, tip je samo promenio ulje i to je to. Za 1l ulja sam dao 1000 dinara i za servis 800. Bezveze.
[ neca @ 16.05.2007. 10:28 ] @
ja i ne znam sta su mi radili...ostavio sam motor i dosao popodne...nisam mogao da cekam. Platio sam 1000 dinara i to je to...mozda pise u servisnoj knjizici..ko zna ;)
btw...ja sam ga u nedelju vozio 50-60km maltene u cugu...sa malim pauzama i radi i dalje...
[ sprint-user @ 16.05.2007. 13:47 ] @
Verovatno ti je naplatio samo ulje koje inache koshta 1000 dinara a servis je mozda bio besplatan.

Kad pomenuh ulje, posle promene ulja preshao sam 900 kilometara i nije potroshio nimalo, bash malo troshi. Zato troshi dosta benzina...
[ bbanda @ 16.05.2007. 15:05 ] @
Odseci plasticni deo sa poklopca karburatora - onaj deo koji viri...

Ja sam pre neki dan isao na plac sa njim 120km i nista, samo sto je meni utrnula bulja, jer je sediste tvrdo do bola. Seo sam posle na gileru od koleginice, mislio sam da sam se uvalio u fotelju. Na srecu imam ortaka koji je tapetar. Nosim sediste kod njega da mi ga pretapacira, pa da i moja guza malo odahne :) .

Pitanje. Da li je neko provalio na sprint max-u gde se nalazi ta zica koja prati broj obrtaja zadnjeg tocka i blokira motor? Ja ne mogu da je nadjem nikako...
[ sprint-user @ 16.05.2007. 15:33 ] @
Pa ne znam, neshto nisam siguran da imaju tu zicu, npr ako bi to bio sluchaj onda ne bi onako zverski ubrzavao nizbrdo. Kad pustim gas, motor usporava, chim dam gas on zabija skalu dokle moze.
[ exmetakom @ 17.05.2007. 15:36 ] @
e dobro , sve sam lepo procitao, dobih kredit, PA DOBRO JEL VALJA TAJ MAX ILI NE?
ili FILLY? ili da idem na drugu stranu?
I NEED HELP!!!
[ sprint-user @ 17.05.2007. 17:21 ] @
Ja sam zadovoljan sa max-om. Zgazio sam 1000 kilometara opushteno za mesechak dana i celokupan utisak je dobar. Sad uz malo chachkanja, mislim da ce da bude josh bolji :)
[ bbanda @ 17.05.2007. 20:21 ] @
Moj utisak vezan za MAX:
U voznji je dobar. Lepo lezi u krivini, prednji amortizeri su mogli da budu malo bolje odradjeni - mozda za nijansu meksi - ili makar da je prednji branik kvalitetniji - na vecim rupama i preko ivicnjaka se cuje...
Zadnji amortizer dobar. Izgled je stvar ukusa ali meni su mnogo lepsi ovakvi skuteri od onih "vespa look". Motor sve u svemu nije los. Nije brz ali je po iskustvima sa stranih foruma izdrzljiv i relativno dugovecan.
Elektronika moze da zeza - iskustvo sa prethodnog kineza a i sa stranih foruma.
Obzirom da je toliko skutera uvezeno, za ocekivati je da ce biti i delova za njega i sigurno ce biti jeftiniji od japanaca, italijana i francuza...
Sve u svemu - koliko para - toliko i muzike.
Definitivno jedna gilera i sprint (bengzenghjung, baotijan, shing jang...majhong, tajpei) ne mogu da se porede skoro pa ni pocemu, ali gilera kosta kao dva ova skutera pa i vise, tako da definitivno za te pare mozete da kupite kineza za vas i mladjeg brata - devojku - baku...
Ja ga imam i sta da kazem - vozim se.
[ gorang @ 17.05.2007. 21:10 ] @
kako se zove sprint max na stranim sajtovima?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 18.05.2007. 17:45 ] @
Evo i ja da podelim svoja iskustva..
Ja vozim Orion Craus 4T koji je u stvari dentican motor kai i msprint max jedino se razlikuje malo prednja maska.. okaciciu i slike da vidite.. Ovaj moj ima alrm i daljinsko paljenje, cista sminka ako mene pitate (bilo mi zanimljivo prva dva dana a onda ga vise nisam ukljucivao)..
Do sad sam presao oko 900 km i prezadvoljan sam, lepo ide, udoban je i lepo izgleda.. potrosnja ispod 3l.. U njega sipam Motul Scooter Power 4T 820 din kosta litar i preporucio bih svima to ulje jer mislim da je idealno za ovaj motor i jako je kvalitetno.. U servis ne idem, nisu mi bas nesto strucni sve se plasim da nesto ne zajebu a hvala bogu postoje forumi i sajtovi pa 90% stvari mogu da odradim sam.. pogotovu necu da dajem nekom pare za zamenu ulja koje moze i dete do 5 god da zameni..
Elem vidim pricate o blokadama i rolnicama.. Osnovna i glavna blokada je na variomatu tj skida se skidanjem prstena tako da kais moze da se penje ka vecem precniku variomata.. naravno uz ovo ide obavezno stavljanje laksih rolnica da bi se nadomestio tromiji start.. znaci ne vaditi 3 rolnice ili menjati 3 sa 3 lakse vec mora da se zameni ceo set sa laksim rolnicama.. motor bi trebalo da ide oko 70-75 na nizbrdici i oko 65 po ravnom..
znaci pustite te price da sad scoot ide 60 na ravnom nema sanse... moze ali na blagoj nizbrdici, na ravnom 55 jer mu je tu i blokada i kraj.. ja cu verovatno sacekati istek garancije sledece sezone i onda skinuti blokadu.. ipak je ovo kinez i ne treba se zezati.. jos nesto, vidim da je neko rekao da mu se gusi scoot pri startu pa posle kao da probije i ide bolje.. to je zato sto je smesa siromasna i treba da se pojaca benzin.. to se radi odvijanjem srafa koji regulise smesu na carbu (ne mozete da promasite jer postoji samo jedan takav)... eto nadam se da su neke stvari malo jasnije.. pozz
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 18.05.2007. 17:56 ] @
Evo par slika...
[ exmetakom @ 21.05.2007. 13:58 ] @
E tema je u kick-down rezimu. Vozikate se a ja jos uvek cekam svog max-a. Pa dobro, al ovde pada kisa kao da ce potop.
Nista od voznje pa sve i da stigne danas. Nego koliko je registracija i tehnicki jel moze bilo gde ili samo gde imaju one male valjke za motore?
[ sprint-user @ 21.05.2007. 14:59 ] @
Citat:
exmetakom: Nego koliko je registracija i tehnicki jel moze bilo gde ili samo gde imaju one male valjke za motore?


Ja sam tehnichki uradio u auto moto drushtvu i koshtalo me je 3800 dinara, zajedno sa tablicama koje sam uzeo u policiji. Likovi su probali kochnice, svetla, zhmigavce i nishta vishe, znachi shto bi rekli, pretandrljali. Tako da opushteno ;)
[ gerix @ 21.05.2007. 15:30 ] @
Ovo je ludo :D 10 foruma,10 misljenja o kinezima.Znaci obisao sam minimalno 80% srpskih moto sajtova i foruma, i nigde da se sloze.
A ovi vlasnici kineza nekako zavlace sa odovorima kako se pokazao.Najbolje bi bilo kad bi davali ocene od 1-10, jer strah me da se zeznem, a 1000e nije mala para.
[ neca @ 21.05.2007. 20:48 ] @
A vlasnici kineza te nece zavlachiti odgovorom ako kazu da su ocenili svoj motor ocenom 7.5 recimo :)))
gluposti....;) meni max radi skroz OK i skroz sam zadovoljan, samo, mene nemoj da gledas kao neko preveliko merilo jer nisam preturio brdo dvotockasa preko du****, a i nisam nesto zahtevan korisnik ;) meni sluzi da mogu da odem od tacke A do tacke B u ovim toplim danima, da ne moram da se vozim taksijem ili da se guzvam po prepuim ulicama...prodjem sa njim svuda cas posla...
kad smo kod novca...1000 eura nije mala para, ali ako budes ocekivao da ce ti kinez od 1000 eura ici kao Peugeot Speedfight koji kosta vise nego duplo...ili neka gillera yamaha ili sta vec...grdno si se zajebo...bolje idi u kladionicu i odigraj singl na kvotu 2.5 ;)
Nisu dzabe pametni ljudi rekli...koliko para toliko i muzike...sto pre to shvatis, bice ti lakse..
[ sprint-user @ 21.05.2007. 21:36 ] @
Preshao sam 1070 km sa prvim servisom koji sam uradio na 240 km. Elem, sprint max koji sam ja uzeo je sasvim solidan. Nisam imao ama bash jednog problema sa njim do sada. Za onoliko para koliko je dato za njega, ispunio je sva ochekivanja.

E sad shta mi smeta (pokushacu svega da se setim):

1) Malo je spor. Zgaziti 60km/h je moguce ali veoma retko, obichno se max speed nalazi oko 50-55 km/h.

2) Shkripa prednja kochnica kada kochim, shto me recimo najvishe nervira.

3) Gushenje pri davanju gasa (me je nerviralo jer sam danas shtelovanjem karburatora postigao da se to vishe ne deshava).

4) Neudobno sedishte. Ovo kazem kad se dvoje voze na motoru, a ja sam vozach. Guzica prosto trni nakon sat vremena voznje.


Nadam se da cu skidanjem blokade na variomatu postici tu malo vecu brzinu koja mi nedostaje samo imam problem zbog rolnica jer u UE nema nigde sigurno da se nadje. Ima par scooter shopova pa cu njih pitati.

Sve u svemu, skuter je ok, i najvishe mrzim likove koji kukaju na njih, jer kako kazu "uzmite apriliju, uzmite speed fight, uzmite ovo, ono". Ljudi ja nemam para za bash zezanje tog tipa, malo mi je skromniji budzet pa sam se odluchio na ovu varijantu. Da imam vishe para, sigurno ne bih furao skuter vec bi shibao neki motor od 600+ ccm3.

E D I T : Nashao sam taj shraf za smeshu. Kad pogledate sa leve strane u karburator, iza crevceta vidi se shaf. Meni je on bio premazan zelenom bojom, mozda radi bolje uochljivosti ? Nashtelovao sam ga i sad se ne gushi :)
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 21.05.2007. 21:45 ] @
Citat:
gerix: Ovo je ludo :D 10 foruma,10 misljenja o kinezima.Znaci obisao sam minimalno 80% srpskih moto sajtova i foruma, i nigde da se sloze.
A ovi vlasnici kineza nekako zavlace sa odovorima kako se pokazao.Najbolje bi bilo kad bi davali ocene od 1-10, jer strah me da se zeznem, a 1000e nije mala para.


Pa brate neca ti je jako lepo odgovorio.. Ako ti 1000e nije mala para onda ti je 2500 koliko kostaju scooteri poznatijih firmi jako velika para.. a za 200e nema da se kupi nista.. ja mogu samo da ti kazem da sigurno neces pogresiti i da ces biti zadovoljan.. inace za svaki polovan scoot imas jos min 200 e ulaganja dok ga ne sredis kako treba pa ti vidi.. posecujem raznorazne scoot i bike forume i nemoj da mislis da oni sa speed fight (namerno sam njega izdvojio) i ostalim poznatijim scooterima nemaju kvarove... imaju bato i to cesce nego sto se misli.. pozz
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 21.05.2007. 21:49 ] @
@Sprint-user

Rekoh ti da ces se lako snaci... sad ide kao zmaj :)) jos da poskidamo blokade i da poletimo.. zivo me interesuje kako ce ici ali cu da izdrzim ovo leto i da sacekam da istekne garancija...

Inace dosta te je izasla registracija.. Mene je sve full kostalo 2200 dinara sa tablicama :))
@svi

ja da imam 2500 i kusur eura nikad scoot ne bih uzeo vec nesto ozbiljnije..
moj sledeci motor je bmw f650 ili aprillia 650(zaboravih joj ime) dizajn im je skoro identican..
jos malo da navezbam voznju i skupim kesa :)
[ exmetakom @ 21.05.2007. 22:08 ] @
O.K. Hvala na odgovoru ali odkud tolika razlika u registraciji? Meni ce verovatno da bude te 3800.00
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 21.05.2007. 22:15 ] @
Citat:
exmetakom: O.K. Hvala na odgovoru ali odkud tolika razlika u registraciji? Meni ce verovatno da bude te 3800.00


Pa verovatno zato sto su u Kg-u malo cudne takozvane 'zelene takse" jer se i dalje podstice kupovina automobila manje kubikaze pa tu spadose i scooteri.. Inace ja registraciju za moj auto od 1.8 kubika placam 17700 din, provereno najskuplje u Srbiji..
[ gerix @ 21.05.2007. 22:38 ] @
Znaci da uzimam Sprint!Samo koji?Ima ih nekoliko do 1000e.Koji ima one velike tockove od 12, ne od 10?I ako moze slika od vasih motora please :D
[ sprint-user @ 21.05.2007. 22:59 ] @




Danas sam skidao instrument tablu razgledao shta tu moze da se promeni, lampice i ostalo. Zvao sam ortaka shto farba profi kola, da ga angazujem da mi ofarba scoot u drechavo zelenu, ima da izgleda jezivo ;)
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 21.05.2007. 23:24 ] @
Evo i moje masine.. Samo je razlika u boji i prednjoj masci, sve ostalo je isto.. Sklapa se u Kg-u i dobro su snabdeveni rez delovima..




[ gerix @ 21.05.2007. 23:27 ] @
Izgleda mocno!Vec osecam vetar u kosi :D
Gde mogu da se vide karakteristike Sprint Max-a?Na sajtu ovlascenog prodavca samo za Sprint obicni a nema za ostale.
[ sprint-user @ 22.05.2007. 05:48 ] @
Evo upravo kachim service manuale za ovaj motor na rapidshare.

Code:
http://rapidshare.com/files/32672814/Scooter_service_manual.rar.html


[Ovu poruku je menjao sprint-user dana 22.05.2007. u 07:15 GMT+1]
[ gerix @ 22.05.2007. 11:19 ] @
Sta je bre ovo? Gume 10"? Jesu vece nego kod Sprinta obicnog?
Ako su 10", onda stvarno....
[ neca @ 22.05.2007. 12:44 ] @
a da... @exmetakom...
400 dinara tehnicki 1650 takse za registraciju u smederevu.
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 22.05.2007. 14:00 ] @
Citat:
gerix: Sta je bre ovo? Gume 10"? Jesu vece nego kod Sprinta obicnog?
Ako su 10", onda stvarno....


Pa i sa slike se vidi da su 12-ice...
[ gerix @ 22.05.2007. 16:08 ] @
Meni sprint-user ostavi manual od tog motora gde pise da su gume 10".
P.S. Koja je najveca brzina koju ste postigli sa Max-om?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 22.05.2007. 17:46 ] @
Citat:
gerix: Meni sprint-user ostavi manual od tog motora gde pise da su gume 10".
P.S. Koja je najveca brzina koju ste postigli sa Max-om?


To nije servisno uputstvo od maksa vec od slicnih 4T scootera..
Svi skuteri sa blokadom idu isto a to je oko 55km/h.. Kad se skine blokada sve zavisi od motora do motora u principu trebalo bi da ide oko 65 do plafon 70km/h na ravnom..
[ sprint-user @ 22.05.2007. 18:17 ] @
Pa dobro :) Nisam blize uputstvo mogao naci, al ovo je medju najblizim :)
[ sprint-user @ 23.05.2007. 20:46 ] @
Hahah, show.

Vozim ja malopre i vidim da se munji kisha, i reko ajd da natochim benzina, bacim devojku kutji i da bezim i ja... I 150 metara od pumpe ugushi se scoot i stade. Nesta mi goriva a kisha samo shto nije. Trknem do pumpe, natochim u flashu litar benzole, naspem i upalim. Ajoj ljudi kakav pljusak me je stigao, sav sam mokar bio.

Ne mogu da verujem da sam ga potpisao u krivini. Pun gas, a guzica ode napred :) Sprint potpisuje.. hahaha !


[ bbanda @ 23.05.2007. 22:09 ] @
Uf...
to se i meni desilo pre neki dan po kisi. Najzajebanije je - (I TO DOBRO VODITE RACUNA !!!) kad se ulazi u krivinu po kisi i to na raskrsnici pa kad se prelazi preko pesackog ili bilo kog dela koji je farban!!! Kao po ledu, tu se pada u sekundi. Nije mi zao vas, al cuvajte motorice, gde cete da nadjete novu masku...?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 23.05.2007. 22:43 ] @
Citat:
sprint-user: Hahah, show.

Vozim ja malopre i vidim da se munji kisha, i reko ajd da natochim benzina, bacim devojku kutji i da bezim i ja... I 150 metara od pumpe ugushi se scoot i stade. Nesta mi goriva a kisha samo shto nije. Trknem do pumpe, natochim u flashu litar benzole, naspem i upalim. Ajoj ljudi kakav pljusak me je stigao, sav sam mokar bio.

Ne mogu da verujem da sam ga potpisao u krivini. Pun gas, a guzica ode napred :) Sprint potpisuje.. hahaha !


Imao si srece sto nisi pao.. onda bi bilo kuku lele i izgreban scoot, zajebi pun gas kad je kisa..

@bbanda
U KG-u ima sve od delova..
[ exmetakom @ 24.05.2007. 08:05 ] @
E ljudi necete verovati, sta mi se desilo! Prevezem motor kuci, krenem da ga registrujem, cak sam zavrsio i tehnicki, pukne mi tocak na bajsu, i sad sam u gipsu! Desna ruka do 11.06.07. Pa ne mogu da verujem. Sad sedim i gledam masinu, i nerviram se. nista od voznje jos 21 dan. Sve vas pozdravljam.
TUZICU SOBIM!!! Bandas je pukao uzduz. Ovo niste videli!
[ exmetakom @ 24.05.2007. 08:12 ] @
I jos nesto kad vozite, vozite sredinom vase trake, ne odmicite se desno pogotovu po gradu. Ako vas neko pipne retrovizorom, cao djaci! Pazite na ofarbane povrsine i bez kise! Mislim na pesacke prelaze i srednju liniju.
[ neca @ 24.05.2007. 11:08 ] @
ma bre opusteno :) i ovako ima da pada kisa jos 15 dana...ja scoot ne palim vec danima...a i prosla me je euforija ;)
zelim ti brz oporavak :P
[ sprint-user @ 24.05.2007. 13:46 ] @
Boga mi, ima da se voshti za vikend lepo :)


Ima li ko kakvih ideja o vizuelnom poboljshanju sprintova ?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 24.05.2007. 14:18 ] @
Citat:
sprint-user: Boga mi, ima da se voshti za vikend lepo :)


Ima li ko kakvih ideja o vizuelnom poboljshanju sprintova ?


Ti bas ne mozes miran :).. Ja tu nista ne bih dirao mozda eventualno undertail ili po neka nalepnica ali to je sve..
[ sprint-user @ 24.05.2007. 20:46 ] @
Ne mogu. Zgazio sam 1200-ti kilometar, vozio sam off road po nekim kamenjarima, prljav je do zla boga. Sutra ide na jezivo pranje.

Ne mogu miran. Jer znam da moze da bude bolji i lepshi i brzi. Bio sam danas kod ortaka, naruchio je dva seta rolnica, probacemo one od 6 grama i skinucemo prsten, pa cemo da vidimo shta i kako. Intenzivno radimo na tome kako da zeznemo elektroniku :)

Shto se tiche stajlinga, nikakve nalepnice ne dolaze u obzir :)
[ sprint-user @ 27.05.2007. 16:53 ] @


Ortakov Falcon levo i moj Max desno danas na jezeru Perucac. Preshli smo put dug 136 kilometara bez problema, pregazivshi i chuvenu Kadinjachu. Meni moj sprint valja ;)

p.s. Moj max je prevozio 2 osobe, tj 120 KG tereta :)
[ bbanda @ 28.05.2007. 08:19 ] @
Evo ovako je izgledao moj sprint koji je peglao 80km/h !!!
Postavicu i sliku max-a.
Poz!!!
[ sprint-user @ 28.05.2007. 08:34 ] @
Boga mi... Ko bi rekao da je jedan prosechan kineski skuter. Izgleda mnogo lepo. Chime si ga budzio pa je gazio 80km/h ?
[ Tiron @ 28.05.2007. 08:35 ] @
Vidim ima puno zadovoljnih vlasnika Max-a, ali da li neko moze da kaze nesto o onom jos jeftinijem. Mislim da se zove Sprint Basic i Sprint Sport (deluju isto, samo razlika u farbi).
[ sprint-user @ 28.05.2007. 09:30 ] @
Citat:
Tiron: Vidim ima puno zadovoljnih vlasnika Max-a, ali da li neko moze da kaze nesto o onom jos jeftinijem. Mislim da se zove Sprint Basic i Sprint Sport (deluju isto, samo razlika u farbi).


Ne znam, ali znam da Filly ima dosta problema. Da chuknem u drvo Max radi kao sat :)
[ lakigoe @ 28.05.2007. 11:48 ] @
E ljudi necete verovati, sta mi se desilo! Prevezem motor kuci, krenem da ga registrujem, cak sam zavrsio i tehnicki, pukne mi tocak na bajsu, i sad sam u gipsu! Desna ruka do 11.06.07. Pa ne mogu da verujem. Sad sedim i gledam masinu, i nerviram se. nista od voznje jos 21 dan. Sve vas pozdravljam.
TUZICU SOBIM!!! Bandas je pukao uzduz. Ovo niste videli!


Neka ,neka... Samo da si ti nama ziv i zdrav
[ srki021 @ 28.05.2007. 15:38 ] @
Citat:

sprint-user:
Ortakov Falcon levo i moj Max desno danas na jezeru Perucac. Preshli smo put dug 136 kilometara bez problema, pregazivshi i chuvenu Kadinjachu. Meni moj sprint valja ;)

p.s. Moj max je prevozio 2 osobe, tj 120 KG tereta :)



Kako je drugar zadovoljan sa sprint falcon-om? Posto ga ja cekam da stigne pa cu verovatno da ga pazarim.
[ sprint-user @ 28.05.2007. 15:48 ] @
Gledaj, shto se tiche Falcona, stvar je malo drugachija nego kod Max-a. Loshe mu je ubrzavanje, a o uzbrdici da ne pricham (kod tebe u NS-u nece biti problem) ali kod nas je to baash veliki problem. Ortak je nabacio lakshe rolnice od fabrichkih i kao shto rekoh u drugoj temi, scooter mnogo bolje ubrzava i ide uzbrdo. Znatno je veci od Max-a, zato je i tezi nekih 20-25 KG. Znachi, trom jeste ali malim ulaganjem u njega (rolnice) ce poboljshati celokupan utisak o njemu.
[ savva @ 29.05.2007. 00:02 ] @
Pozdrav, planiram da kupim skuter,video sam sprint sport za 890 evra,kakvi su oni, izgled im nije los,ali nije sve u izgledu!
[ sprint-user @ 29.05.2007. 21:45 ] @
Shkripa mi prednja disk kochnica dok kochim. Ima li pomoci tome ???
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 29.05.2007. 21:48 ] @
Citat:
sprint-user: Shkripa mi prednja disk kochnica dok kochim. Ima li pomoci tome ???


Naravno da ima.. Kupi kvalitetnije plocice..
[ neca @ 29.05.2007. 23:27 ] @
i meni je pocela da skripi ;)
jel je to neki problem? ne skripi stalno...samo kad polako stisnem kocnicu i kocim lagano...tad smara...inache, kad je stisnem zabada iz mesta ;)
[ KoRi @ 30.05.2007. 19:16 ] @
Pozdrav svima,
Mislim da sam resio da kupim ovaj skuter posle DUGOG razmisljanja
ali po recima ljudi koji ga poseduju niko nije imao problema.A vidim
i ovde niko nije imao nikakve vece probleme.
Ali me interesuje samo jedno a to je DELOVI !!!

Nista ne traje vecno pa ni ovo, zato kasnije ako zatreba.............

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 31.05.2007. u 00:06 GMT+1]
[ hakinen @ 30.05.2007. 19:22 ] @
Ma ima delova!!
Sprint max je u stvari Orion Apolon, i potpuno su isti skuteri, a Orion Craus ima samo drugaciju prednju masku, inace mehanika je ista kao na sprintu!! Kod njih ima delova, tako da za delove ne treba brinuti! :D

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 31.05.2007. u 00:07 GMT+1]
[ Tiron @ 30.05.2007. 19:52 ] @
Ljudi, evo sad se vraćam iz prodavnice auto delova gde inače prodaju i Sprint motoriće. Sprint Max se sada prodaje za 890E a Sprint Sport za samo 650E (meni najlepši, deluje više sportski i manje "debelo" nego Max). Pa za te pare nema ništa. Nagovaram ženu da kupimo ali ona ni da čuje. Ako, poklekunuće vremenom. Hahaha
[ bbanda @ 30.05.2007. 22:14 ] @
Evo, ovako stoje stvari:
Bio sam danas kod majstora, koji mi je i drug. Zajedno smo probali da nesto postignemo menjanjem rolnica. Evo rezultata:
1. Na njemu su rolnice od 8 grama i sa njima ide 55
2. Sa rolnicama od 9 grama je trom do zla boga i treba mu svetlosna godina da dostigne max brzinu od samo 5km/h vise - 60km/h
3. Sa rolnicama od 7 grama neprimetno je startniji ali brzina opada za 15km/h - 40km/h.
4. Probao sam kao sto je neko naveo na sajtu da izvadim tri rolnice - katastrofa! Max brzina 30km/h a motor se dernja kao da ide 120km/h, jer kais proklizava...
Sumo summarum:
Gotovo NISTA se ne dobija menjanjem rolnica na sprint Max-u.
PS: Prsten moze da se nalazi i iza varijatora (neko je vec pomenuo da ima dva prstena i sad sam se i ja uverio) koji sprecava da se varijator skroz otvori pod centrifugalnom silom rolnica i namsesi kais u najveci polozaj. Drugi moze da bude kao na onim slikama na samoj osovini i pravi veci "fi" same osovine...

Znaci jedino sta mozda moze da ubrza ovaj motor je razbusivanje dizni sto ja necu raditi, jer se time dobija +5km/h i mnogo veca potrosnja, ILI - kit za 70ccm cime de dobija radni vek skutera od 4.000km pa u radnju po nov agregat!!!
Imao sam priliku da vidim kod ovog drugara kineza kome je bio razbusen cilindar da bi uleteo veci klip, promenjena druga radilica i cak i klipnjaca, - jednostavno KARTER NIJE IZDRZAO! Skuter je gruvao 100km/h ali samo 3.000 kilometara kada je decku otisao ceo motor u vrazju mater...
POUKA: NE CACKATI VISE NISTA NA MAX-u osim eventualno struje i to kod nekoga ko to zna da radi!
Pozdrav!
[ sprint-user @ 31.05.2007. 00:46 ] @
Onda necu nishta ni da diram ako je tako, jer meni scoot lepo ubrzava i moze da ide 55-60km/h po ravnom.

Question #2 : Da li je moguce napakovati umesto ovog agregata neki pezoov ili aprilijin agregat? Da li mogu da se nadju ti agregati i kolika im je cena ??? :)
[ bbanda @ 31.05.2007. 14:08 ] @
Teoretski je moguce ubaciti drugi agregat, prakticno je to finansijski neisplativo, jer zahteva puno prepravki i modifikacija.
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 31.05.2007. 20:52 ] @
@sprint-user

Ne idu tu drugi agregati vec ide neki kit od 70ccm ali to vec povlaci dosta drugih modifikacija i treba puno kesa za sve to.. uvek je bolje prodati scoot pa kupiti nesto vec jace ali serijski.. pozz
[ neca @ 01.06.2007. 00:04 ] @
ZNACHI!!!! Slepci u plavom su mi ladno pisali kaznu!!! Vozio sam ortaka i napisali su mi kaznu 2000 dinara jer mi je skuter registrovan za jednog!!! Popizdeo sam!!! kako su registrovani vasi skuteri? Jel ste imali problema sa indijancima?
pozdrav.
[ sprint-user @ 01.06.2007. 14:26 ] @
Pa uglavnom policija cima one koji nemaju kacigu ;)
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 01.06.2007. 16:21 ] @
Citat:
sprint-user: Pa uglavnom policija cima one koji nemaju kacigu ;)


Tacno tako, kod nas ne diraju osim ako nemas kacigu mada i tad retko zaustavljaju..
[ Serggio @ 03.06.2007. 11:19 ] @
Gledam sve ove vase komentare za max -a , i cini se da ste svi vi generalno zadovoljni, i da su ti motorcici vredni svojih para,
mozda je ovo off topic, ali da pitam za mishljenje, ko ima kakvih iskustava sa Keeway-om, modelom, MATRIX, posto mi se ukazala prilika da kupim taj mortor,
meni je posebno lep, i svidja mi se ta oshtrija sportska linija,

[att_img]



evo i slicice, nadam se da sam uspeo da je uploadujem...

P.S.
motor je 2006god
preshao je 3000km (da li je to puno?)
i cena je 1000eur

unapred hvala za komentare


[Ovu poruku je menjao Serggio dana 03.06.2007. u 12:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Serggio dana 03.06.2007. u 12:30 GMT+1]
[ vladd @ 03.06.2007. 14:15 ] @
'El to iz Backe Palanke?.. Izgleda odlicno, mada ne znam koja je cena novog, na sajtu ne prikazuju cene.

Ako nije velika razlika (sto je cest slucaj kod nas, u "trgovini") pitanje je da li je bolje da iskesiras 1k€ ili uzmes kredicu, sa 20-30€mesecno..

Poz.

P.S. Meni je simpa i Hurricane, isto iz oglasa, za 800€
[ Serggio @ 03.06.2007. 14:48 ] @
pa, nov, je oko 1400eur, kojeg bi josh morao da regustrujem, tehnicki..i na 1000predjenih da skinem blokade a to je ovde sve odradjeno, pa kontam da mi odgovara


P.S. kao i svaki student kuburim s lovom, pa tako nemam josh ni tih 1k eur, tek cu sad da skupim(citaj pozajmim) deo para, tako da bi me ta razlika ubila


poz
[ vladd @ 03.06.2007. 15:03 ] @
Pa ako si student, ima "zabave" i od 400€, da ne zajmis pare. Lepo je zeleti nesto "vise, vece i bolje", ali guber je toliki koliki je. I ja zelim Harlija, ali me lancia88 "ubedacio" sa sportsterom, Softail kosta ko pola stana, a milicija je poseban bedak sa komplikovanim polaganjem za A, pa sad virkam nesto od 50ccm, bar dok ne udjemo u EU, a onda 125

Poz.

P.S.
Npr oglas:
PIAGGIO NRG 50ccm (2000), 2 nove gume, 2 kacige, vodeno hlađenje, kofer, maksimalno 120km/h, trajno registrovan, 800 EUR.
[ SprinT_max @ 03.06.2007. 15:06 ] @
ja sam se bio dvoumio oko sprint max-a i matrix-a...na kraju sam uzeo sprinta
svidja mi se kod matrix-a sto je graviran 80km/h i verujem kad bi mu se skinule sve blokade da moze tolko da ide...
dok je kod max-a graviran 60km/h,a uspeo sam nekako pre par dana da ga navuchem 70km/h...shto me je jaaako oraspolozhilo ;)

preshao sam sa njim 4000 km...i nisam imao problema osim shto sam promenio kajish,a sad me j*be opruga...stalno shkripi kad krece :(((
i takooo...voleo bi da mu poboljsham ubrzanje :)
[ Serggio @ 03.06.2007. 15:07 ] @
TY Vladd, malo cu josh da procachkam net, i da pogledam oglase, samo mi nekako ovaj matrix zapao za oko zbog svoje linije,
i kako sam se raspitivao ima
zvanicnih servisa za keeway, necu morati da se cheshem kada neshto rikne.
pa mi mozda i to presudjuje u kupovini

jedino ovih predjenih 3k km ne znam da li je puno za jedan motorcic ovog tipa...

Hvala, na komentarima :)
[ vladd @ 04.06.2007. 11:48 ] @
Uopsteno, 3kkm nije puno, taman se sprava razradila, to je, u sezoni, 50-ak km dnevno, sto je skoro nista.

A verovatno ga nije vozio neki manijak, da ga turira u mestu, sa podignutim zadnjim tockom, da ga muci i pregreva...ili da se dva stokilasa vozikaju po brdima...

Poz.
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 04.06.2007. 14:53 ] @
@Serggio

Dobar je to scoot a 3k km je nikakva kilometraza.. uz korektno odrzavanje scooteri idu i do 20-30k bez vecih proiblema.. i cena je korektna.. jedino ne znam koji je razlog prodaje pogotovu sto je scoot nov pa proveri dal je sa njim sve ok.. kao sto si i sam provalio keeway je ok marka i imaju rasirenu servisnu mrezu i uvek dostupne rezervne delove a glavni magacin im se nalazi u Batajnici.. znaci moja preporuka a znam i neke ljude sa drugih foruma koji su zadovoljni tim scootom..
[ Serggio @ 04.06.2007. 22:52 ] @
lakshe mi je kad cujem i druge ljude, da iskomentarishu post tako znam da radim pravu stvar,
ipak 1k eur, nije mala kolicina love, pogotovo za studenta...
da, razlog prodaje je kupovina automobila, i naravno provericu papire i sve to....i napisati kupoprodajni ugovor, jer ne mislim da ga prepisujem na svoje
ime (mislim da je to dodatni troshak, i squter je registrovan za 2 osobe, tako da mislim da bi imao opet komplikaciju pri registraciji za 2 osobe, posto znam da ove od 50cc malo teze registrovati tako )
trebao bi za par dana da idem po njega, pa cu pisati iskustva kakav je i koliko ide , bar ono sto bude pokazano na satu
navodno su skinute blokade s auspuha i skinut je neki prsten sa komutatora...)

pozz
[ neca @ 05.06.2007. 18:51 ] @
i tako ;)
verovatno se prvenac i dogodio :) nije tema ali da javim...u nedelju mi je izleteo lik automobilom koji je zaboo kocnicu, nisam stigao da ukocim, i udario sam u auto...;) max je pukao :)
bilans...izleteo far (nije slomljen), pukle su zabice koje ga drze, slomljen prednji blatobran i deo maskice, pukao deo kod brzinomera i pokazivaca goriva.
obzirom da je samo plastika u pitanju, nadam se da nece biti skupa popravka...moram da proverim da li je i osiguran i kako je osiguran...javljam kad zavrsim sve sta sam uradio.
[ Serggio @ 05.06.2007. 21:18 ] @
e, jbg ...
moze se svakom dogoditi tako nesto..to se meni desilo sa biciklom, ali sam ja tako lepo sleteo na krov od pomenutog automobila , da kad je covek izashao iz auta gledao je na mene, klinca koji mu sedeo na krovu i verovatno mu nije bilo jasno kako odakle :P

pozz

[ bbanda @ 07.06.2007. 13:38 ] @
Evo kako izgleda chika Banetov skuter...
[ Serggio @ 08.06.2007. 12:07 ] @
lepo, lepo, koliko te izashao?
[ neca @ 08.06.2007. 12:09 ] @
neko je pominjao neki servis sa rezervnim delovima u kragujecvu? jel moze broj iil neki kontakt na pvt?:)
[ Serggio @ 11.06.2007. 11:49 ] @
Eto i ja kupih keeway, matrix, doterao sam ga iz Backe Palanke (do Subotice ), to je nekih 110km, razdaljinu sam presao bez ikakvih problema , bez stajanja da se motor hladi ili sl. vozio sam ga 2/3 gasa i pun gas zavisi od puta :)
Ovaj sqter se dokazao da moze neprekidno da "vuche" 2-2,5 h bez ikakvih preblema, potroshio mi je 2,5l :) sto je i ok, tako da neko ako ima nesto ga kaze protiv kineskih skutera,...nek procita post , xexe
za te pare stvarno se dobije pouzdana i dobra mashinica, naravno uz normalno i redovno odrzavanje

Pozz
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 11.06.2007. 13:17 ] @
Citat:
Serggio: Eto i ja kupih keeway, matrix, doterao sam ga iz Backe Palanke (do Subotice ), to je nekih 110km, razdaljinu sam presao bez ikakvih problema , bez stajanja da se motor hladi ili sl. vozio sam ga 2/3 gasa i pun gas zavisi od puta :)
Ovaj sqter se dokazao da moze neprekidno da "vuche" 2-2,5 h bez ikakvih preblema, potroshio mi je 2,5l :) sto je i ok, tako da neko ako ima nesto ga kaze protiv kineskih skutera,...nek procita post , xexe
za te pare stvarno se dobije pouzdana i dobra mashinica, naravno uz normalno i redovno odrzavanje

Pozz


Vodi racuna pogotovu u letnjim mesecima na otvorenom putu.. nisu te masine predvidjene za tu kilomtrazu pogotovu u cugu.. sledeci put na toj razdaljini minimum jednu do dve pauze da se motor odmori jer su vazdusare sklone pregrevanju a ti pretpostavljam da nemas merac temperature.. tako da vodi racuna da bi i dalje bila pouzdana..
[ demos034 @ 11.06.2007. 19:14 ] @
Da li neko zna koliku snagu ima tačno ovaj skuter?Pitam jer kod distibutera piše 2.8kw,u prospektu 2.2,u upustvu 3kw a na sajtu http://www.qingqiusa.com 1.8kw?
Na ovom sajtu imate šemu za paljenje.
[ sprint-user @ 14.06.2007. 19:37 ] @
Neca, bash bedak za nesrecu, ali deshava se. Ja sam do sada imao dve bash rizichne situacije i to bash sa tim majmunima shto kochenjem ukopavaju automobil u asfalt.

Nego. Ja eto imam par usputnih pitanjaca :) kao i uvek.

1) Video sam zgodne obrtometre za kola, veoma male, mnogo su mi se svideli. Da li je komplikovan posao nabaciti obrtomer na scoot ?

2) Isto tako me zanima koliko je komplikovano nabaviti i instalirati merach temperature motora ?

[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 14.06.2007. 22:15 ] @
Kad bih znao sta li ce ti to samo..
Elem ugradnja obrtaljke nije ni malo lak posao tako da bih ti predlozio da zaboravis na to a merac temperature nije problem, potrebna ti je samo sonda i neki lep pokazivac koji ces morati da izbazdarais.. onda tek treba da vidis gde ces ga ugraditi na instrument tablu jer tamo vise nema mesta a i narusices izgled no to nije bilo pitanje..
[ Baotian_man @ 19.06.2007. 10:39 ] @
Vidim da si imao isti problem na motoru kakav ja imam sada.
Kad ja svom baotianu dodam pun gas on se isto zagusi kao što se tvoj gusio.
Zanima me kako si to rijesio, sta si stelao na karburatoru i kako.
[ neca @ 19.06.2007. 14:06 ] @
ajde ako neko ima, neka mi posalje preko PP-a broj mastehnika iz novog sada. sajt im ne radi a broj nemam...trebao bi da pozovem u vezi delova za mog ulupanog :)
FALA
[ Baotian_man @ 21.06.2007. 09:32 ] @
Zna li tko di se nalazi šaraf za štelanje smjese. I kako ga uštelat da mi se motor više neguši.
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 21.06.2007. 12:57 ] @
Citat:
Baotian_man: Zna li tko di se nalazi šaraf za štelanje smjese. I kako ga uštelat da mi se motor više neguši.


Bilo je vec reci o tome.. prelistaj ovu i onu drugu temu "skidanje blokade.."
[ neca @ 21.06.2007. 13:21 ] @
Samo da se pohvalim..veceras ili ujutru uzimam peugeot speedfight2 :) cisto da imam sta da vozim dok se moj sprintic ne popravi :)
trazio ortaku da se provozam za vikend..cisto da me mine zelja..a on kaze da ga niko ne vozi i da mogu da teram...bolje nego da stoji :)
nadam se da necu ovaj put da letim :)
[ sprint-user @ 22.06.2007. 00:05 ] @
Kad se budesh navikao na SF2, ima da pochnesh mrzeti svoj sprint :)

edit. Zgazih jubilarni 2000-ti kilometar za 2 meseca. Lepoooo.
[ gorang @ 22.06.2007. 18:26 ] @
koliki treba da je pritisak u gumama?

[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 22.06.2007. 20:11 ] @
Prednja 1.8 zadnja 2..
[ gorang @ 23.06.2007. 13:27 ] @
! kome se motor vuce neka ga samo napumpa

jos ovo: kako da se "ubije" miris gume na rucicama?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 23.06.2007. 15:20 ] @
Citat:
gorang: ! kome se motor vuce neka ga samo napumpa :)

jos ovo: kako da se "ubije" miris gume na rucicama?


Nikako... kupi kvalitetnije rucice..
[ sprint-user @ 28.06.2007. 06:16 ] @
Auh, dozivesmo i pad !
[ neca @ 28.06.2007. 09:15 ] @
Jel si samo pao? ili si ga i lupio? Jel si se povredio? Jel je puko? ;)
OD ponedeljka su u mass... delovi u prodaji btw...
[ Leonardo_89 @ 28.06.2007. 12:08 ] @
E pozdrav svima , malo sam citao ovu temu ali zaista nisam mogao sve da procitam pa ako vas ne mrzi kazite mi koji je po vama bolji motor Sprint Max ili Falcon posto bi trebalo ovih dana da uzmem jedan od ta dva . I da li je neko cuo za marku PEDA i model Desire i sta mislite o njemu

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 28.06.2007. u 14:18 GMT+1]
[ sprint-user @ 30.06.2007. 01:58 ] @
Ma devojka vozila nas dvoje, iz krivine na peshachki prelaz dala pun gas i motor proklizao i samo smo se sruchili na asfalt. Nishta nije strashno, samo ogreban malo.
[ SprintMAX-a @ 02.07.2007. 19:03 ] @
Koja je dozvoljena nosivost za MAX?
negde pise 160kg a negde postoji podatak 240kg
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 02.07.2007. 19:07 ] @
Citat:
SprintMAX-a: Koja je dozvoljena nosivost za MAX?
negde pise 160kg a negde postoji podatak 240kg :)


160 kg... Aj sad reci jel stvarno mislis da 2X 120 kg mogu da se voze na maxu?

edit Lancia88: koriguja malo svoj recnik, ne bih da vise editujem poruke zbog elementarne kulture

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 02.07.2007. u 20:50 GMT+1]
[ SprintMAX-a @ 02.07.2007. 21:34 ] @
I meni je to bilo nelogicno da moze da nosi tu tezinu
al kazem tako sam nasao podatak!
Hvala na odgovoru!
[ demos034 @ 03.07.2007. 21:14 ] @
Ukupna masa vozac+motor je 242kg zato postoji taj podatak ,korisna nosivost je 150kg(160).
Nego jedno pitanje imaju skuteri marke rieju cena im je za 50 evra skuplja nego max-u zna li neko nesto o njima ,proizvodjac je izgleda iz spanije?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 03.07.2007. 23:22 ] @
Citat:
demos034: Ukupna masa vozac+motor je 242kg zato postoji taj podatak ,korisna nosivost je 150kg(160).
Nego jedno pitanje imaju skuteri marke rieju cena im je za 50 evra skuplja nego max-u zna li neko nesto o njima ,proizvodjac je izgleda iz spanije?


Tako je, spanska marka.. ima par likova sa jednog drugog foruma i kazu da su zadovoljni, nisu imali problema.. u principu u tom cenovnom rangu ces dobiti manje vise slican kvalitet tako da po meni treba da se vodis izgledom i uslovima placanja.. pozz
[ sprint-user @ 04.07.2007. 06:03 ] @
Bash sam zagledao taj "RIEJLI" i isti je kao Sprint Filly. Ja sam tripovao da je i on kinez zbog izgleda. Ako je shpanac, mogli su biti malo mashtovitiji.

Bih neki dan na jezeru Vrutcima. Iz Uzica smo stigli za pola sata. Onda jednoo velliikkkkoooo kupanje :)
[ Sprint_Sport @ 05.07.2007. 10:23 ] @
Imam Sprint Sport,za sada sam presao 10 000km verovali ili ne za godinu dana.Proslo leto nisam silazio sa skutera,i nisam imao problema donekih 3000km tad mi je pukao kajis koji samo zamenuli originalnim kajisom iz ovlascenog servisa i skostao je 2200din.Trajao je nekih 2000km,sto znaci da je ponovo pukao na 5000km, tada smo nasli Nemacki kajiskada smo njega stavili skuter je isao znatno bolje,navukao je brzinu do 70km/h,ali smo skinuli blokadu na karbratoru.Znaci kada se stavi kvalitetniji kajis-taj nemacki kostao je 900din,skuter je isao znatno i primetno bolje,brze i bolje je vukao,ali izdrazao je nekih 1000km-1500km, za mene je to malo jer toliku kilometrazu napravim za nekih mesec dana,ali za nekog prosecnog vozaca to je sasvim solidno.Tako ako zelite da dobijete na brzini i sanzi,probajte da nadjete neki nemacki kajis,provereno je sigurno.Posle smo nabavili par tih kajiseva i menjali ih kad god se desavalo da pukne.Drugih problema sa Sprintom nisam imao do sada,na nekih 10 000 km.Otisao mi je komutator paljenja i bobina,sve zajedno kosta nekih 4400 din,ali problem je sto nikako u servisu ne dobijaju za Sprint SPORT.Cekam vec dva meseca i nista.Ako neko ima jos neke brojeve servisa,ili prodavnica delova za skutere bio bih zahvalan da mi posaljete na PVT ili ostavite na forumu,ili ako neko ima shemu paljenja,neka posalje.Unapred zahvalan.

Znaci za sada sam prezadovoljan,jer ipak 10 000km nije mala cifra,a s obzirom da nije vozen ni na jedan redovan servis.
[ sprint-user @ 06.07.2007. 06:07 ] @
Solidna kilometraza za jednog kineza, za koga kazu, da ne valja ni zashta. Iz dana u dan sam sve zadovoljniji. Evo stizem trecu hiljadu kilometara polako.
[ Sprint_Sport @ 06.07.2007. 11:43 ] @
Ma to su price za malu decu,sto ne bi valjao.Cim nabavim delove,ima u cugu da predjem bar 2000km za dva tri dana,jer jako volim motore.A sledece godine nadam se da cu pocetkom sezone uzeti Speedfight 2 pa cemo videti koji ce biti izdrzljiviji.I Peugeot se kvari isto kao i ovaj ako se ne cuva i ne odrzava.Tacno je da Speedfight ide brze al je zato i cena duplo skuplja.Interesuje me dal svi skuteri bilo koje marke imaju pogonske kajiseve ili neki imaju lanac?
[ mahoni1000 @ 06.07.2007. 23:56 ] @
Brate,ne da si se zeznuo nego...ne znam.Ako mozes da uzmes pare nazad,uzimaj i bezi sto brze mozes.Ja imam druga sto radi u ovlasceni jamahin servis,ovde u Nisu...svratim ponekad jer sam veliki ljubitelj motora,posedim malo,ispricam se sa njima ali veoma kratko jer imaju mnogo posla oko servisiranja skutera.Pre dva dana sam bio tamo 3 sata i za to vreme su doterali sest sprint motora,kako max tako i ostale modele.To je najvece s***** od motora sto su napravili kinezi ili ko vec,bez uvrede.Kvare se samo tako,ne bi te lagao i cukao ti bezveze ovoliko da te zezam.To je cetvorotaktni agregat,kad pregreje istopi mu se klip i karike,odnosno...deformise se od toplote jer je losa legura.Drugom je crko anlaser,trecem komutator,cetvrti prezubio.Telo ventila mu je toliko slabo da lako puca i krivi se,malo deblje od minice za hemijsku olovku.Uzas,zato je i toliko jeftin,manje od 1000 eura.Mnogo je los kvalitet.Mnogi nisu presli ni 100 kilometra,katastrofa.Bolje da si uzeo falkona,dvotaktni 50 ccm,ali ne sprint falkon nego onaj kao maksi,malo veci i ima oznaku samo falcon.On je 980 eura i proveren je kinez.Ja vozim piaggio free 50,nije mnogo lep ali je pouzdan i super me sluzi,sta da ti kazem,italijani su jedni od najkvalitetnijih proizvodjaca.Kazem ti,ako mozes da uzmes pare nazad,uzimaj sto pre.Pozdrav iz Nisa!
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 07.07.2007. 00:38 ] @
@mahoni1000

Dakle coveg gore presao 10 000km, ovaj ispod njega oko 3000 km a ja negde oko 1500.. imam i par drugara koji imaju scoot vec drugu sezonu i presli oko 5000 km i svima nam je zajednicko da smo prezadovoljni scooterima koje smo dobili za 900-1000 eura... to za pregrevanje je potpuno isto za sve scootere sa vazdusnim hladjenjem.. daj mi bilo koji sad preko leta i unisticu ga nikakav problem.. o scooteru kao u ostalom i bilo kakvom drugom vozilu mora da se vodi racuna i da se lepo odrzava i sigurno ce dugo trajati..
Sa druge strane i nov mercedes da kupis pa se desi da nekom zafali nesto.. ne mozes tako da gledas, pitaj druga koliko ih je prodato pa izracunaj koliko je procenata tih 6.. a crkavanje alnasera i komutatora su sitni kvarovi.. sta mislis da se na primer Peugeot (namerno sam uzeo njega) ili neka druga marka ne kvari.. pa bas Peugeot je najcesca musterija servisera po Kg-u a cena mu je 2.5 puta veca od sprinta.. dal se isplati, veliko je pitanje?
U Orionu ih je prodato ove sezone preko 50 i nisam primetio da cesto posecuju servis..
[ Sprint_Sport @ 08.07.2007. 12:05 ] @
Znas kakav je moj stav,pa Peugeot i Yamaha ili neka druga marka Aprilia ili slicno su poznate marke,i jesu bolje od Sprinta,al su i skuplje,ovako opet uzmes nov za 700-900e i da predjes upola manje nego sa Yamahom isplati se.Za 1300e ti mozes naci polovnu Yamahu,Peugeot ili Apriliu ali POLOVNU,sto znaci da treba ipak uloziti nesto para u nju,a posto su delovi za njih preskupi znaci minimalno 200e.Tako da bolje uzeti nov Sprint za male pare,pa voziti sve tri sezone,prodas i opet imas neku paru.Meni su nudili za moj 500e koji je presao 10 000km ali sat je vracen na 5300km pa opet imas neke pare,a ja sam dao za njega 750e.

A sto se tice pregrejavanja,letos sam ga vozio po sat vremena i vise nekad i po dva sata bez prekida,i to ja i drug smo se vozili.Da kucnem u drvo sto se toga tice nemam problema za sada,eh sad jedino sto mi je komutator otisao,i taj kajis sto sam naveo gore,pa sam posle poceo da eksperimentisem kako bi dobio malo na brzini i snazi...I zadovoljan sam,od nedelje mi stize komutator oa se nadam da cu ponovo sesti za motor i vozati se.Doduse sad mi je vec malo dosadilo al nista mi ne bi falilo da odem do bazen i nazad,malo po centru koji krug i to je to.Nije taj mali skutercic napravljen da ti s njim ides na put oko sveta,vec za gradsku voznju,a za te pare isplativ je.

Hteo sam da vam kazem da je izasao novi model Kymca kosta 980e ali stvarno extra izgleda,prelep je,pa eto jedne poznatije kineske marke ako je neko zainteresovan neka se malo raspita.
[ sprint-user @ 08.07.2007. 18:49 ] @
Ovako je meni moj serviser sprinta rekao. Sprint ako se ne pokvari u prvih 500 kilometara, nece se posle toga ni kvariti. Svaka ozbiljna havarija deshava se u tih prvih 500 km.

Samo cu vam reci da sam se zamrzao kad sam chuo koliko je ortak dao za generalnu kada mu je zakovao speedfight2S. Josh na skuteru nisu zamenjeni svi delovi. Izashlo je vishe nego trecina cene koliko koshta nov sprint max.

Jeste kinez, jeste spor, jeste da sporo ubrzava, ali koshta 890 eura ljudi.

Gledam proshli vikend, klinac kupio peugeot neki, da li pishe jet force ili tako neshto, pitam ga poshto, on kaze 3000 eura... Pa, pre cu njega da poderem nego 3 max-a.

Odoh malo da se vozam, lepo vreme, toplo :)
[ SprinT_max @ 09.07.2007. 11:59 ] @
ja sam preshao sa mojim 4800 km...i morao sam menjati samo kajish...a sada cu izgleda morati menjati i zadnji varijator!
kazhe mi majstor da je najbolje da stavim deo od KYMCO-a...koshta 30 e...inache me sluzhi po ovoj vrucini.
palim na zenBa sa max-om :)))
[ sprint-user @ 09.07.2007. 12:03 ] @
A shta je sa varijatorom bilo ? Da znam koje kvarove da ochekujem u bliskoj buducnosti.
[ Sprint_Sport @ 09.07.2007. 15:30 ] @
Pa pazi,na svakom skuteru i u upsutvu pise da se kajis menja na predjenih 5000km tako da je to normalno,sto ti je puka,pa puko bi i na svakom drugom,A sta je sa varijatorom?
Jel jos neko stavljao neke delove sa drugih motora na Sprintove?
[ nemanja_osipaonica @ 11.07.2007. 18:05 ] @
planiram da kupim FALCON, i zanima me koja mu je max.brzina,a izgled je bruka o njemu ne treba polemisati, el ima neko iskustva sa falconom?
[ SprinT_max @ 14.07.2007. 02:10 ] @
Citat:
sprint-user: A shta je sa varijatorom bilo ? Da znam koje kvarove da ochekujem u bliskoj buducnosti.

e ovako...meni shkripi kad krenem sa skuterom,ja odnesem u serwis 1 put i oni kao ce to napraviti na kraju nisu uspeli,2 put odnesem i oni zamene oprugu ili feder koji se nalazi u ili kod zadnjeg varijatora (ne znam tachno).i radilo tako 1 dan,na kraju opet pocelo skripiti.
i odnesem u drugi servis,i on kazhe kao da trebam zameniti taj zadnji varijator poshto imaju od KYMCA delove kao kostace 30 eura...
a kakve posledice donosi to j*beno shkripanje je to shto smanjuje ubrzanje...i shto ti iskida zivce sa skripanjem .
[ Sprint_Sport @ 14.07.2007. 12:42 ] @
Da li neko ima iskustva sa komutatorom paljenja?Da li se nekom kvario?Ja imam problem sada,ne mogu nikako d nadjem taj glupi komutator za Sprint Sport,pa ako neko ima iskustva da je stavljao od nekog drugog skutera ili slicno nek kaze,ili ako neko ima shemu paljenja nek mi posalje molim vas hitno mi je!Poz za sve
[ sprint-user @ 16.07.2007. 22:18 ] @
Evo 'vako.

Danas je ortaku sa falconom ugradjen kit 90 ccm3 i stavljen sprint filter, stavljen novi izduv. Ljudi, ne mogu da vam opishem kako taj skuter sad ide. Stisnem mu gas on hoce da me baci sa sedishta. Ovaj auspuh je morao da se stavi jer je jak motor sad i hoce da puca iz onog starog.

Ja sutra ujutru odvozim mog max-a na stavljanje kita od 80ccm3 shto obecava. Javicu vam utiske.
[ nemanja_osipaonica @ 16.07.2007. 22:30 ] @
strava, e a koliko koshtaju kit,filter i izduv?
[ Dajana_013 @ 16.07.2007. 23:06 ] @
Poshto widim da ste swi wi owde ozbiljni ... Treba mi sawet od was jer ne znam koji skuter da kupim do 1000 e ... i ono gde imaju da se kupe rezewni delowi ... ja se neshto dwoumila izmedju Sprinta i Warriora pa onda chula da su skoro isti.... chula sam DA JE DOBAR I FILLY SPRINT ... FALKON ... ??? NE ZNAM wise ni ja sama.... ako moze pomoc ... unapred hwala ! :)
[ SprinT_max @ 17.07.2007. 01:25 ] @
kit,filter i izduv???nisu garant male pare...sprint-user javi koliko ce to otprilike izaci?
i gde ces nabaviti te delove od massetehnic-a???
[ sprint-user @ 17.07.2007. 15:10 ] @
Delove je moj serviser nabavio, mislim bash iz mastehnika. Ne znam koliko ce koshtati. Bez izduva ne bi smelo da koshta ispod 200e, ja se tome nadam, kvalitetan izduv koshta negde oko 120e. Nije malo, ali verujte mi, scoot ide kao raketa.
[ SprinT_max @ 17.07.2007. 18:59 ] @
hm...moracu se baciti u neki biznis da bi zaradio te pare :)))
kad ti serviser to odradi javi utiske :D
[ sprint-user @ 17.07.2007. 22:51 ] @
Zgazih 100 kilometara vecheras, i josh bih, ali moram na spavanje, sutra se rani. Ukratko, mogu samo da kazem da je razlika nebo i zemlja izmedju starog max-a i ovog, novog, pojachanog max-a. Bukvalno sam preticao automobile magistralom, start iz mesta je kao da vas neko prackom izbaci. Tako je ojachao scoot da ne mogu da verujem. Kit je Naraku 80ccm3 i mnoogo je dobar. Ortaku na Falconu je od 90ccm3 i falcon gazi kao blesav. Ne znam shta da vam kazem sem, ako volite svoj sprint a zelite da ide kao metak, dodajte josh 200e i to je to.
[ nemanja_osipaonica @ 17.07.2007. 23:11 ] @
COOL , a koliko je sve skupa koshtalo ortaka da uradi kit i sve ostalo na falconu?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 18.07.2007. 02:05 ] @
@sprint-user

Aj malo detaljnije, sta je sve menjano, koliko je kostalo, kako sad scoot ide, koja je max brzina, potrosnja itd..
Jel menjan carb, dizna, usis, izduv?

Pozz
[ SprinT_max @ 18.07.2007. 10:40 ] @
i mene zanima koja je max brzina...koliko mu treba do 60 km/h? :)
ljudiii ko ima na zajam 200 e :)
[ Sprint_Sport @ 30.07.2007. 10:06 ] @
Ima li neko iskustca sa kajisom?Evo do sad je sve bilo ok,a sad mi kajis puca na svalih 10 km,ne znam vise sta da radim s njim,ima li neko iskustva zasto puca i sta da uradim?Hvala unapred svaki savet je dobrodosao!
[ sprint-user @ 30.07.2007. 11:26 ] @
Svaki dan se sve vishe iznenadim. Ishao sam na jednu malu turu, 45km od Uzica je mesto, prelazi se preko Kadinjache pa prema Ljuboviji. Pod opterecenjem od 125 kilograma, stigao sam do tamo za 48 minuta, najkritichniji je bio uspon Kadinjache, posle toga sve je bilo lagano. Potroshio sam taj dan za 105km svega 3.54L benzina. Potroshnja sasvim odgovara :)

[ sprint-user @ 30.07.2007. 17:46 ] @
E sad.

Je li ko od vas vizuelno tjunirao vashe "chinese" skutere? Planiram da stavim zute led diode u instrument tablu a isto tako bih menjao izgled satova. Gledao sam po netu, ljudi su kachili full size dashboardove za razne vrste scoot-ova, medjutim nisam nashao nishta za sprintove. Da neko sluchajno nema neshto tako da podeli sa ostatkom sprintera?
[ nemanja_osipaonica @ 30.07.2007. 18:02 ] @
Code:
http://www.skuteri.org/slike_raznih_nabudzenih_skutera.htm
[ sprint-user @ 31.07.2007. 00:39 ] @
Ja bih neshto konkretno shto je neko radio na kinezima. Ovo su sve budzevine, na koje je potrosheno X stotina eura. Zelim neshto kul odradjeno. Najlakshe je potroshiti kintu na fensi shminku.
[ SprintMAX-a @ 31.07.2007. 20:45 ] @
Kakva su vasa iskustva sa Maxom sto se tice nekih daljih destinacija? Da li je moguce sa Maxom preci nekih 100-150km u jednoj voznji naravno s nekim manjim pauzama? Moze li to sam motor da izdrzi toliku kolometrazu zbog zagrevanja ???
Pozdrav
[ sprint-user @ 31.07.2007. 22:57 ] @
Ja sam ga vozio po najvecim vrucinama, gradska voznja, po par sati i nije pokazivao nikakve probleme. Ishao sam i na duze staze, 70km i nazad. :)
[ neca @ 01.08.2007. 09:20 ] @
Imate li problema sa paljenjem, recimo kada motor nije paljen par dana ili kada je napolju bilo kisno/hladno? (skuter mi nije na otvorenom tako da ne kisne, ako neko pomisli odmah na svecice). Sta to moze da bude problem ili je to normalno?Kako resiti ako je problem?
[ Sprint_Sport @ 01.08.2007. 14:03 ] @
Jel nece uopste da upali,ili tesko pali?Koliko si presao?
[ neca @ 01.08.2007. 16:33 ] @
ma pali, ali tesko...ponekad moram i na kurblu da upalim...a nije presao mnogo nekih 600km do sad...stajao je doduse nekih mesec dana...nije vožen uopšte.
[ SprinT_max @ 01.08.2007. 23:20 ] @
mozhda trebash promeniti paljenje...
ja sam na svom MAXu stavio plawu neonku i cool izgleda nocu :)
[ Sprint_Sport @ 02.08.2007. 12:48 ] @
Sto se tice paljenja,dopuni akumulator,ili promeni svecicu,i meni se to desavalo al korisno je da ga ujutru uvek palis na kurblu,sad ti kako hoces.Meni se desilo da je akumulator bio polu prazan,pa je tesko palio...
[ DrBugi @ 04.08.2007. 13:22 ] @
Caos svima...
Kupio sam bas juce Sprinta ali nije MAX nego onaj malo slabiji...
u svakom slucaju, rekose mi u radnji da ga prvih 200 km vozim oko 25-30 km/h!!! Aj kao dobro... otiso do pumpe i krenuo da trazim kacigu po gradu, kad ono medjutim... posle 8 km on meni pocne da trokira, trza, i staje... LADNO SE PREGREJAO!!!
ladnem ga 10-tak min i nastavim... posle 1-2 km on opet... i tako par puta...
Dok nisam dosao iz Novog Sada u Sr. Karlovce (ima 13 km jos do tamo,a ukupno sam presao 25)....

pa me sada interesuje da li je to tako normalno ili da li se to vec nekom desavalo???
I sta da radim???!!!
putovao sam tih 13 km sat i po vremena!!!
da l' da ga vracam i trazim pare nazad???!!!

PS: ironija u svemu tome je, ja radim do 14.00 h a servis do 15.30 h , znaci moram ujutru krenuti s njim na posao, a bojim se da ne ostanem na putu u 5.00h ko neko tuzno kuce....


POZDRAV SVIMA....

OK ste...



(odoh da zatvaram firmu )
[ sprint-user @ 04.08.2007. 15:34 ] @
Zato su meni rekli da ne kupujem ni filly-ja ni onaj sport ni city, samo max. Gde sam sve ishao sa njim i po najvecim vrucinama, ni jednom se nije zakashljao a kamoli pregrejao !
[ duki13 @ 04.08.2007. 19:39 ] @
Kupih Hyosunga sf50b (2t masina) - znam da nije sprint ali cinimi se da na ovom forumu ima najvise ljudi koji se razume - pa ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan:

Skinuo sam prsten , ali ima jos jedna blokada na CDI-u. CDI ima 2 dzeka jedan sa 4 zice i jedan sa dve. E sad, koliko sam shvatio ovaj sa 4 zice ima jednu koja kontrolise br. obrta motora (smara) i trebalo bi je odseci, problem je sto bilo koju zicu da skinem motor nece da se upali - a uputstva koja sam citao (hiljadu i jedno) ne spominje ovu mogucnost. Da li ima zastita na cdi od skidanja zica ili je nesto drugo u pitanju ?
[ sprint-user @ 05.08.2007. 03:24 ] @
Ista stvar je i ovde, koja god da se odseche ili prespoji sa nekom drugom, motor nece da upali. Na sprintu je reshenje samo zamena CDI-a (staviti deblokiranu elektroniku).
[ SprinT_max @ 05.08.2007. 10:59 ] @
DrBugi nosi ga u servis,imas garanciju!ne bi smelo da ti se brzo pregrejava i da trokira gas...
pozz
[ maxi_Boyan @ 05.08.2007. 13:21 ] @
sprint-user,
citao sam na forumu da si otprilike jedini koji je zeleo da mu motor dobije na ubzanju a ne i na brzini.Otprilike tako nesto i meni treba.Imam maxa jedno mesec i po dana i za sada sam zadovoljan.Nisam imao neki problem samo ponekad skripi zadnja kocnica i to pri manjim brzinama.E sad, moj problem je u tome da zivim na vrhu mirijeva (deo Beograda) i dok se penje primecujem da se skuter "muci".Ide svega 18km. na sat.Po ravnom ide oko 45km sto i nije lose, samo sto sporo ubrzava.Moje pitanje je sta mi preporucujes da radim da bi dobio na tom ubrzanju i eventualno na snazi kada se skuter penje.U servisu su mi rekli da max nema nikakvu blokadu,i da treba da se pomirim sa tim.A meni se cini da oni nemaju blage veze,jer mi je jednom rekao da je iz uvoza doslo otprilike 50% maxia koji imaju blokadu a drugih 50% da fabricki nemaju.Kad sam mu rekao da bi voleo prilikom redovnog servisa na 1000km da proveri da li ima moj maxi blokadu i da je eventualno skine rekao je ok.Medjutim kad sam sledeci put otisao i insistirao na skidanju blokade on rece da sprint max uopste nema blokadu?!?Mislim, koga on zaj.....?Tako druze moj ne preostaje mi nista nego da mi ti kazes sta da radim,koji deo treba da kupim i kod koga (ako imas adresu radnje ili tel).Toliko od mene za sada.Unapred zahvalan!!!!
Pozdrav
[ sprint-user @ 05.08.2007. 21:34 ] @
Chekiraj privatne poruke.
[ DrBugi @ 07.08.2007. 09:08 ] @
poz svima...
bio ja juce u servisu...i jedva sam stigo na vreme :-)
popravi mi majstor bravicu na rezervoaru i nogare, a za gusenje kaze da mi crkava CDI pa da dodjem od nedelje da mi stavi drugi... sad mene interesuje da li i koliko steti motou kada se pregreje CDI ili je to samo iskljucivo elektronika u pitanju i ne forsira motor???
medjutim, kasnije odem do temerina i nadjem stvarno super opremljenu radnju i servis, gde sam se raspricao sa majstorom i kaze da mogu da ubacim CDI od Kymka za 110 EUR... da li da to uradim kad mi proleti garancija... (a brzo ce, s obziom da dnevno prodjem 50-100 km...)

???
[ SprinT_max @ 09.08.2007. 00:27 ] @
po meni bolje da ubacis CDI od kymca kad ne budesh wishe imao garanciju...moj majstor kazhe kad bi uzimao neki skuter da bi uzimao kymca...i da su njihowi delowi kwalitetniji od sprintovih....ebi ga ;/
[ sprint-user @ 10.08.2007. 02:09 ] @
Pazite fotku.



Lepo, nema shta. Zgazen 4600-ti kilometar :)
[ SprinT_max @ 10.08.2007. 23:39 ] @
lepo lepo,josh malo pa ces me prestici u kilometrazhi hehehe....ja sam danas preshao jubilarnih 5600 km :)
[ neca @ 12.08.2007. 03:44 ] @
blago vama..ja za celu sezonu imam citavih 800 :)

btw...dolazi lose vreme...uskoro ce motorici u garazu da se teraju..hajmo..sta treba uraditi da bi se skuteri pripremili za zimu? vadjenje akumulatora? ispustanje ulja??? bla...nesto trece?
[ DrBugi @ 14.08.2007. 18:50 ] @
Citat:
neca

..sta treba uraditi da bi se skuteri pripremili za zimu? vadjenje akumulatora? ispustanje ulja??? bla...nesto trece?


dobro pitanje... po meni je logicno da se pali svakih nekoliko dana i pusti da radi malo... jbg, kad mi je crko auto, majstor me je prvo pitao koliko dugo nije paljen?.... kao trebalo bi ga paliti da mu ne secije ulje i da ne zariba... e sad, neko je valjda strucniji od mene po tom pitanju...

nego, ja za 10 dana presao 500 km a i dalje ga nisam registrovao!!!!! ovi majmuni u supu rade samo do pola 5 i to samo utorkom!!!!! a ostalim danima do 1.... znaci smorio sam se... i danas u 4 nije tela da me primi!!!! znaci prsno sam ko zmaj!!!

pa cisto svetu da objavim koliko nam je azurna murija...
ako se neko vise napatio oko registracije, neka primi moje saucesce... znam kako mu je...

inace, u Novom Sadu u Auto Moto Savezu je tehnicki 640 din, i mora tamo da se tera na pregled ko je iz te okoline, pa tako da i to ljudi znaju... da se ne bi cimali kao ja po tex. pregledima...
[ vladd @ 15.08.2007. 01:14 ] @
Ja sam nekada imao sledecu proceduru. dobro ga operem, osusim, skinem akumulator, skinem svecicu, skinem auspuh(sada mislim da je nepotrebno, a i mozda stetno), vadio garez, brljao svuda sa lepljivom strokom, zatim u cilindar nalijem nesto ulja, rukom ga pomerim par puta gore dole, rezervoar sto vise pun, obrisane i napumpane gume, a accu u toplo na dopunjavanje, i spavanje.
Mada sam stalno nesto cackao, skidao sajle, lanac, podmazivao, ubijao vreme...
Da, prekrivao sam ga platnenim carsavom, pa najlonom, "kao pusku" u masnu krpu.

Sada valjda ima sprejcica za fine i nezne plastike(na mom starom, samo su poklopci lampica bili plasticni), sve prebrisati, neki sprej ili suva krpa za diskove, lanac se ionako standardno pere (opet sprejcic), ili kais (takodje sprej), a dobro bi bilo imati ciradu, nisu skupe, a prasina nekako "jede" sjaj..
Akumulator obavezno napolje, i u uptstvu pise da ga treba napuniti i drzati na 20-ak C, ako ne radi, a ostalo po proceduri, servis ako treba, ulje ne ispustati, eventualno ga paliti jednom mesecno, u mestu, da se zagreje, sta drugo raditi sa mezimcem.

Poz.
[ SprinT_max @ 19.08.2007. 11:36 ] @
hehehe velika je procedura,ja sam proshle zime...izvozao ga,i ostavio malo goriwa taman toliko da mogu da ga upalim da radi u mestu da ne bi zaribao...i nishta wishe,uzeo neku plahtu prekrio ga...samo to!
[ vladd @ 19.08.2007. 16:08 ] @
Bravo, to je "ljubav", sto manje paznje..ionako moze da se zavali posle nekom...trajace bar toliko...

Poz.

[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 19.08.2007. 19:06 ] @
Uz duzno postovanje vladd, mislim da je to preveliko cimanje za kineski skuter od 800 evrica..
Po meni je sasvim dovoljno paliti ga na svakih 3-4 dana i pustiti ga da radi 15-ak minuta.. I naravno da bude prekriven ceradom (ima da se kupi u *** za 800 kinti).. Inace kakve su nam zime u poslednje vreme skuter je ove sezone mogao da se vozi vec od februara i skroz do kraja novembra posle god..
[ vladd @ 19.08.2007. 20:17 ] @
Ja masinu "postujem" kao masinu, tehnicku igracku, zabavu ili hobi. Moze se reci kao da ima dusu, nevazno je da li je kineski od xxx evra ili neki "krs" od 50...

Poz.
[ exmetakom @ 20.08.2007. 10:32 ] @
znam da nije bas u temi ali ja sam se slomio sa bajsana pocetku sezone, i moj max nije bas vozen, presao je 400km(na 150 uradjen servis), pa sad ako neko ima kupca ja bih ga rado udomio. max je crne boje, nisam lepio nalepnice.
[ DrBugi @ 20.08.2007. 23:56 ] @
E,drugari,samo da vam kazem da sam se JEDVA registrovao!!!
Ovo sam proslavio.... :-)
Jeste da sam pretrcao 730 km na crno, al' tablice su tu i to je bitno...
nekako ce mi nedostajati sva ta jurcnjava sa panduracijom...

Inace, tablice su Sr. K. 160!!! :-)
moram ujutru da ih zasrafim...

idem da 'pavam...

by the way, i ja isto mislim da je samo dovoljno da se preko sneznih dana (ako ih bude) pali 1-2 x nedeljno i da eventualno bude prekriven... u krajnjem slucaju, na prolece servis i gnjavaza sa majstorima...

laqu noth...
[ SprinT_max @ 22.08.2007. 00:47 ] @
Pa to je ljubav...i shta mu je falilo na proletju?bukwalno nishta...
[ stevan_12345 @ 22.08.2007. 01:13 ] @
Eh pa sad!!!!
[ perisic aleksandar @ 22.08.2007. 17:10 ] @
Nisam procitao sve sta je pisano dosada o MAXU,ali on ipak ima blokadu!Ja zivim u Sr,Kamenici i tu ima dosta uspona gde se MAX jedva vukao,Na servisima sam se zalio na to,a serviser mi je govorio da je to takav motor.Na poslednjem servisu mi je skinuo blokadu i motor je poboljsao performanse skoro duplo!gde sam ,uz uspon isao 20 kmh,sada ide skoro 40!Caka je u usisnoj luli(izmedju karburatora i cilindra).Treba da odvrnete dva srafa sa kojima je lula pricvrscena na cilindar.skinite lulu i pogledajte usis na cilindru.Tamo ce te videti jedan prsten u obliku levka koji smanjuje otvor usisa.To znaci da,kada vi date pun gas na rucici,taj prsten ne dozvoljava da motor usisa punu smesu i vi idete realno sa malo vise od pola gasa.Pazljivo izvadite taj prsten,vratite lulu i karburator,probajte motor.Pri punom gasu,moj MAX,sada razvija brzinu i do 65kmh.Nedirajte nista vise jer sve ostalo je bacanje para.Da bi to uradili,morate skinuti sediste sa kutijom uz pomoc kljuca 10.Kome MAX ide dobro(60-65kmh)tu je taj prsten izvadjen.POZDRAV

[Ovu poruku je menjao perisic aleksandar dana 22.08.2007. u 19:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao perisic aleksandar dana 22.08.2007. u 19:24 GMT+1]
[ lancia88 @ 23.08.2007. 10:29 ] @
Pozdrav,

o prosirenju usisa na standard izduva u smislu "skidanja blokade" smo vec pisali na drugim temama, treba citati da bi motor isao brze :)
[ perisic aleksandar @ 23.08.2007. 11:49 ] @
Nemam vremena da prelistavam sve teme.Nasao sam tvoj text o razbusivanju usisa,ali ja sam samo napisao sta sam video kod MAX SPRINTA konkretno.Dobio sam sasvim lepo ubrzanje i snagu,pa sam hteo to da podelim sa ostalim vlasnicima MAXa.Majstor mi je rekao da kod FILLYja nema te podloske,tako da je ovo resenje samo za MAXA.Koliko sam procitao,dosta vlasnika se zalilo na slabo ubrzanje.Ja vise nemam taj problem,a nigde nisam nasao da je to neko,konkretno spominjao.Ceo posao mi je uradio majstor iz massetehnicovog servisa u N.Sadu.Sto se tice ugradnje kompleta od 70 ili 80cc(nisam upamtio tacno),ponudio mi je i tu varijantu,koja bi kostala(delovi i ruke)150 eura.Sto se tice iglice u karburatoru,ona sluzi za grubo pravljenje smese.ako je iglica dublje spustena(seger je skroz na gornjem zarezu)smanjuje se kolicina goriva,a sa dizanjem iglice povecava se kolicina goriva u smesi(srednji i donji zarez).Fino stelovanje smese se,naravno,steluje srafom na karburatoru.Ovo su samo moja iskustva sa ovim skuterom,pa ako sam ponovio nesto sto je vec neko napisao unapred se izvinjavam.Moj skuter je za 2,5 meseca presao 2600km,tako da je izasao iz garancije.Najstrasnije sam ga pljuvao dok ovo nije odradjeno,a sada sam vise nego zadovoljan.Iskreno mislim da taj skuter i nije za vece brzine(ugradnja seta vece kubikaze)s obzirom na kvalitet kocenja.pozdrav.
[ sprint-user @ 23.08.2007. 12:14 ] @
Taj prsten u obliku levka imaju samo ovogodishnje verzije max-a. Proshlogodishnje ga nemaju.
[ perisic aleksandar @ 23.08.2007. 12:26 ] @
E,znaci, ovo vredi samo za nove MAXOVE.Sto jeste,jeste,moj je ovogodisnji.Ali ja stvarno nisam nigde procitao da je neko skidao taj levak
[ lancia88 @ 23.08.2007. 13:31 ] @
Pozdrav,

samo sam hteo reci da je sa tim tekstom ukazano na jednu od mogucih pozicija za traganje za blokadom, zato sam i pomenuo da je zato i napisano, nista drugo.
[ perisic aleksandar @ 23.08.2007. 15:16 ] @
Da rezimiramo.Ovo je,znaci ,proveren nacin za znacajnije poboljsanje snage i brzine,ali samo ovogodisnjih MAX SPRINTa pa onda alat u ruke svi koji imaju sporo zaletanje i muke na uzbrdicama.Ovo je prakticno dokazano resenje.Mislim da to svako moze sam uraditi ako ima i malo tehnickog znanja.Ceo posao traje 15-25minuta.Ko se odluci da to uradi mogao bi da javi ostalima kako mu se motor ponasa.Ponavljam,moj MAX je sada druga prica
[ sprint-user @ 23.08.2007. 16:54 ] @
E pa ljudi. Ne stigoh da vam se pohvalim za jubilarni 5000-ti kilometar, vec sam zgazio dvesta vishe. Pa on sa prvom svecicom i dalje ide kao metak. :)

Skuter me nije koshtao vishe od 1100e sa svim modifikacijama, a ide a ne kvari se :)





Svaka chast ljudi, da udarimo malo po kompleksu likova koji vazdan hvale njihove spidfajtove. Otishao sam sa jednog foruma samo zato shto su njegovi chlanovi (tj velika vecina) popaljeni klinchici koji imaju dosta para pa mogu da budze svoje azdaje.

Samo napred Sprinteri! Cheka nas josh voznje ove sezone !

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 23.08.2007. u 23:33 GMT+1]
[ bbanda @ 23.08.2007. 22:28 ] @
Sad sam skidao sediste i "lulu" sa karburatora do cilindra. Prazno...
Nema levka ni sa jedne ni sa druge strane.
E, a koje ulje vi ljudi sipate u motor? Ja sam sebi menjam ulje posle
150-tog kilometra, kad sam video da me dripci iz ovlascenog Bgd servisa
vacare i prave majmunom naplacujuci 1000 dinara ruke i 800 dinara 800 grama
ulja?!?!?
Polu sintetika 15w40 je u mom maxu.
Jos jedno pitanje: sta se acno i koliko dobija ugradnjom kit-a? Mislim na
performanse.
Pozdrav!
[ sprint-user @ 23.08.2007. 23:49 ] @
Dobija se da motor tera dvoje isto kao i jedno i da ubrzava kao metak. Isto tako uzbrdice ne predstavljaju nikakav problem, izlazi gde koza pod ruchnom ne moze da pase. Sad radim na tome da povecam top speed, to cu ubrzo reshiti sa mojim ortakom shto mi servisira scoot. Videcemo kakvi ce rezultati biti.
[ perisic aleksandar @ 24.08.2007. 11:56 ] @
A kako vuce tvoj scoot Bane?
[ Leonardo_89 @ 24.08.2007. 14:25 ] @
e i ja sam kupio Maxa pre par dana , i danas isao do servisa da mi srede par stvaričica i skinuo mi blokadu sve namestio samo treba sutra da mi zameni ulje i tako to za 1000 kinti , e sad mene zanima posle koliko km bih ja mogao da ga ceram na 50km/h i 60km/h
[ Leonardo_89 @ 24.08.2007. 14:38 ] @
e i ja sam kupio Maxa pre par dana , i danas isao do servisa da mi srede par stvaričica i skinuo mi blokadu sve namestio samo treba sutra da mi zameni ulje i tako to za 1000 kinti , e sad mene zanima posle koliko km bih ja mogao da ga ceram na 50km/h i 60km/h
[ perisic aleksandar @ 24.08.2007. 15:45 ] @
Nemoj ga forsirati barem 1500 km.U uputstvu pise da najbolje performanse dobija posle 2000km

[Ovu poruku je menjao perisic aleksandar dana 24.08.2007. u 17:47 GMT+1]
[ bbanda @ 24.08.2007. 15:52 ] @
Ide 50/55km/h, a vuce uzbrdo 35/40km/h, kad ima prostora da se zaleti i kad
je blega nizbrdica kuca i ispod 60km/h.
@"Sprint user" - koliko si presao posle kit-a?
[ perisic aleksandar @ 24.08.2007. 16:48 ] @
pa to je sasvim ok.
[ sprint-user @ 24.08.2007. 21:31 ] @
Citat:
bbanda: Ide 50/55km/h, a vuce uzbrdo 35/40km/h, kad ima prostora da se zaleti i kad
je blega nizbrdica kuca i ispod 60km/h.
@"Sprint user" - koliko si presao posle kit-a?


Pa jedno 2 i po hiljade sam preshao. Vozam se koliko mi vreme dozvoljava. Evo danas sam ga cepao po onoj vrucinchini, ni traga od pregrejavanja. Opushteno.
[ lancia88 @ 25.08.2007. 12:58 ] @
Pozdrav,

pobrisane su poruke koje nimalo nemajuu veze sa normama kvaliteta kome tezimo kao forumska zajednica i ubuduce ce biti brisane. Uz podsecanje da se uglavnom treba drzati tehnickih aspekata, napominjem da necemo tolerisati vulgarnosti, ulicni zargon i destruktivne ideje i iznosenja. Nastavite dalje izostavivsi ubuduce napomenute stvari.
[ DrBugi @ 25.08.2007. 13:19 ] @

sprint_user kad pre nagura tolko? ja za 3 nedelje jedva 1000 km...

i jos uvek nisam sredio CDI, u ponedeljak ga vozim u servis...

jedino sto se ja malo razlikujem od vas sto vozim sporta, a on pichi 80! pa mi se i moze da obilazim smarace...

pitanje, da li neko zna da li moze taj svemocni kit za kubikazu i na sporta???????

ja bi teo i brze da se vozam :-)

ps: najjace mi je kad silazim sa brega... zalepim kazaljku :-) mada je dosta nesigurno, oseti se da ima manje tockove od MAXA - 10'.....

have a safe ride...


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.08.2007. u 19:42 GMT+1]
[ sprint-user @ 25.08.2007. 20:34 ] @
Ha, i prva havarija na 5400-tom kilometru.

Pukao mi je kaish (nije pukao, al ajd da tako kazemo) i to kad sam ishao uzbrdo. Kad provalite da motor pochinje da bruji i da slabo vuche, znajte da je kaish otishao. Pojelo mi se jedno 10 zubaca i ispalo napolje kroz onaj otvor za ventilaciju. Srecom sam nashao odmah ortaka pa smo zamenili. Oseca se da bolje vuche scoot sada.

Citat:
DrBugi: sprint_user kad pre nagura tolko? ja za 3 nedelje jedva 1000 km...

i jos uvek nisam sredio CDI, u ponedeljak ga vozim u servis...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.08.2007. u 19:42 GMT+1]




Vozim brate svaki dan, chak sam i kisnuo nekoliko puta :)

Kako mislish da sredish CDI ???
[ boki 92 @ 26.08.2007. 00:46 ] @
imam skuter 4 takta vrlo slican sprint max , sa caletom sam rasklopio sve i nema blokade samo famozni cdi kako ga zaobici ili gde nabaviti deblokiran,skuter ide sada50 dal bio sam ili dvoje

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 26.08.2007. u 02:17 GMT+1]
[ bbanda @ 26.08.2007. 10:00 ] @
RE: Rucica kocnice moze da se nadje kod ljudi koji uvoze polovne scootere
radi prodaje za delove. Uglavnom moze da pasuje rucica ssa vecine scootera.
Ja znam lika koji 90% mora da je ima ukoliko si iz Beograda.
Pozdrav!
[ SprinT_max @ 26.08.2007. 19:21 ] @
zna li neko koliko bi koshtalo zamena prednje maske na max-u....?poz
[ neca @ 26.08.2007. 20:08 ] @
Jel ti je pukao blatobran? Plastika oko cajgera? Cajger? Da ti se nije povukao tocak unazad?
ja kada sam pukao svog maxa, sve sam to uspeo da slomim.:)
Nemoj da brines, nije mnogo skupo...sve to sto sam slomio me je izaslo na oko 150 eura.
i da...posle popravke ide mnogo brze ;) ne znam sta mu je ;)


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 26.08.2007. u 23:43 GMT+1]
[ duki13 @ 26.08.2007. 20:41 ] @
Ljudi da li je neko uspeo da deblokira CDI (da doda neki otpornik na zicu ili ...)
Pomoc isfrustriranom skuteristi koji hoce da poludi od blokiranog CDI-a :)
[ sprint-user @ 26.08.2007. 22:18 ] @
Citat:
duki13: Ljudi da li je neko uspeo da deblokira CDI (da doda neki otpornik na zicu ili ...)
Pomoc isfrustriranom skuteristi koji hoce da poludi od blokiranog CDI-a :)


Prichash meni o frustraciji :P

Samo da deblokiram CDI i ima da ide kao zvrk.
[ duki13 @ 27.08.2007. 08:40 ] @
Sprint-user -u kako ga deblokiras u servisu ili ... Mislim mogu i ja da dam 100-tinak evra za deblokiran ali nije to bas mala kinta pa bih radije da "popravim" moj CDI.
[ DrBugi @ 27.08.2007. 10:07 ] @
Citat:
sprint-user:

Kako mislish da sredish CDI ???


Ma, moram da ga menjam... pregreva mi se jos od prvog dana... pa mi ovi u servisu rekli da je cdi u pitanju... e sad, treba naci vremena i zivaca da odem da se gnjavim sa majstorima... i da nabodem vreme kad im bas to stigne u radnju... medjutim, lepo on ide kad nije vrucinstina...

e sad, ptitanje je sledece... da li stvarno cdi moze da ima blokadu?... ne bih zeleo da se usporim...

onda bi radije da se ladim pored puta :-)
[ duki13 @ 27.08.2007. 11:29 ] @
DrBugi - nazalost moze da ima prokletu blokadu (ima 6 prikljucaka 4 + 2) jedan od ova cetri je zastita e sad ako CDI nije zasticen samo skines tu zicu i sve je OK ali ako je zasticen onda skut nece da upali ako skines zicu -da pludis
[ boki 92 @ 27.08.2007. 12:49 ] @
a ako na cdi-u nemas 4 zicu nego 3+2,a motor radi ali na 45 50 km tacno se oseti kako ga nesto usp0orava
[ SprinT_max @ 27.08.2007. 13:11 ] @
ewo ljudi slika od mog max-a posle udesa
[ bbanda @ 27.08.2007. 16:39 ] @
CDI se ne popravlja. Ako si skidao sediste i primetio gde je CDI onda si
mogao da vidis da je on jedan komad izlvene plastike u kome je smestena
elektronika koja je takoreci hermeticki zatvorena. CDI se ne otvara.
CDI je u stvari elekrtonsko paljenje ovog motora ili sto je nekada bio
komutator na automobilima...
Toliko o "popravci" cdi-a.
Pozdrav.
CDI moze samo da se zameni drugim.
[ duki13 @ 28.08.2007. 08:27 ] @
Dobro - pocinjem da razmisljam o trosenju para:), da li mogu da stavim bilo koji cdi (sa bilo kog skuta od 50cc-a), ili moram da gledam neke parametre na njemu - pa da prema nima trazi odgovarajuci CDI?
[ sprint-user @ 28.08.2007. 23:51 ] @
Ljudi. Pri pochetku teme sam se zalio kako mi se scoot gushi pri malom gasu i kako ne mogu da zgazim 60 km/h ni nizbrdo jer tada pochinje opet da stenje. E danas sam malo vozio i primetio sam znatno poboljshanje sveukupnih performansi (nakon menjanja propalog kaisha). Ubrzanje je mnogo dobro, iz mesta skache kao iz pracke. Primetio sam da nema onog gushenja pri malom gasu. Krenem magistralom, zakucava skala, idem ~ 70 km/h. Danas krenem niz zlatiborski put (sa Bele Zemlje prema Uzicu) a moja devojka je ishla pored sa kolima i u momentu kad sam je preticao, njen sat je pokazivao 90 KM/H !!! Ja sam mislio da ce ona skala da probije plastiku, jer je zakucala davno a moje ubrzanje je bilo konstantno.

Sad se ja pitam, da li je mogao losh kaish da mi pravi sve te nedace oko gushenja pri malom gasu i nedovoljan top speed???
[ bgdteam.. @ 29.08.2007. 01:09 ] @
Ne znam nije mi jasno ja konkretno imam SPORT-a i slicno mi se desava kao i tebi od samog pocetka ali ako si ti toliko zadovoljan sutra kupujem nov kais iako jos nije za zamenu :)
[ SprinT_max @ 29.08.2007. 18:11 ] @
moguce da je do kajisha,konkretno ja dok sam imao na motoru neki kajish marke nem pojma koje...kazaljka je ishla ispod 60 uwek...otkad mi je majstor stawio kajish od kymca skonto sam da sporije ide,sa nas 2 55km/h,dok ja sam 60 km/h...
samo da ja wishe naprawim nekako tu prednju masku,odlepio sam wetj bez motora :DD
[ sprint-user @ 29.08.2007. 23:42 ] @
Pravi to i gazi kilometre. Ja ubijam 5600-ti polako :)

Vecheras mi je utrnula guzica koliko sam se vozio ! :)
[ savva @ 30.08.2007. 12:40 ] @
sprint-user koji si kais stavio,koliko kosta? jesi li jos sta radio na skutu osim toga?
ja imam maxa ide 52-3 i to jeeedva,klinci me preticu sa biciklama!
jesi li to radio u Uzicu? ja sam iz Pozege,javi pa da i ja to sredim,ili da prodam g****!!!

pozdrav
[ sprint-user @ 30.08.2007. 13:09 ] @
Ne znam da li si primetio da sam ubacio set od 80ccm3. A kaish sam stavio isti koji je bio u scoot-u od starta !
[ perisic aleksandar @ 30.08.2007. 18:13 ] @
sprint-user, ima li razlike u potrosnji goriva?




[Ovu poruku je menjao perisic aleksandar dana 30.08.2007. u 22:25 GMT+1]
[ sprint-user @ 30.08.2007. 22:09 ] @
Troshi 3,5L kad se vozi sa opterecenjem od 120 kilograma (moja devojka i ja).
[ savva @ 31.08.2007. 10:41 ] @
nisam citao prethodne poruke.
Koliko kosta kit od 80ccm?i koliko traje ugradnja?
o

ovako mi je bolje da vozim biciklu,isto ide i ubrzava a jeftinije je.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 31.08.2007. u 21:49 GMT+1]
[ sprint-user @ 31.08.2007. 10:58 ] @
Pa koshtalo me je 200-tinak eura sa zamenom. Saznacu vam ime firme i broj telefona pa cu vam poslati.
[ bgdteam.. @ 31.08.2007. 16:00 ] @
Pozdrav svima

Imam skuter SPRINT SPORT i za 4 meseca promenio sam 3 CDI-a
Vozim se normalno i cim se zagreje CDI pocne da trokira sacekam par min da se malo ohladi ili izvadim kutijicu napolje
i onda normalno ide Zvao sam firmu u NS-u kazu da su im jako lose te elektronike kazu da stize nova tura dosta kvalitetnijih
Da li je jos neko ima ovakvih problema sa CDI-em
Zanima me da li moze da se nabavi od nekog drugog proizvodjaca neki kvalitetniji CDI koji moze da pase na ovaj skuter
[ DrBugi @ 03.09.2007. 20:55 ] @
Citat:
bgdteam..: Pozdrav svima

Da li je jos neko ima ovakvih problema sa CDI-em
Zanima me da li moze da se nabavi od nekog drugog proizvodjaca neki kvalitetniji CDI koji moze da pase na ovaj skuter


e bracela, u potpunosti te razumem...ja imam istih problema ali samo po jacim vrucinama.... treba da se menja cdi (ja naravno jos nisam zgrabio vremena za tu operaciju) i stavi po mogucstvu od kymca, slicni su...to ti je oko 100-tinak jevreja...ako si u okolini NS-a idi u Temerin u servis, ljudi bas znaju znanje (bar iz price sa njima)... ALI... iz gore navedenog texta ces videti da ces mozda sa novim cdi-em da zabodes i blokadu...tako da se treba jos o tome raspitati...

nego, kad smo vec kod brzine, sprint_user, svaka cast da izvuces toliko.... samo pazite ljudi, hladno je, uhvatila me je promaja i zatvorila mi levo oko!!!! naravno sve je to od "kvalitetne" kacige... tako da ja vec razmisljam da parkiram motoric u garazu i vozam se samo po komsiluku preko dana...

e, da, jos nesto, proradio adrenalin i po prvi put... :-) mogo sam se skucati na putu... uhvati me pljusak pre neko vece, i od jednom oslepeo od reflekcija sa vizira kacige.... jako je*eno iskustvo... preso sam u levu traku, jer nisam nista video od farova kola koja su mi dolazila u susret... a ja naravno picio 75 :-}

tako da....nije sve jedno :-)

have a safe ride...
[ sprint-user @ 05.09.2007. 18:18 ] @
Neshto ste mi se ucutali. Kako je pochelo ovo hladno vreme, verovatno je vecina nas usidrila skutere u garaze chekajuci josh koji topao dan:)
[ neca @ 05.09.2007. 20:24 ] @
Moj i dalje stoji ispred zgrade....garaza mi nije blizu stana..tako da kad ga budem oterao..necu da ga vracam do proleca...
ianche, vidim ja da sam ovde najvise iskulirao voznju...nemam ni 1000km za celu sezonu :P

P.S.
A da je hladno..hladno je...sline mrznu :)
[ sprint-user @ 05.09.2007. 21:15 ] @
Ja sam neko veche vozio kada je bilo 12 stepeni i smrzle su mi se shake i faca. Ne znam shta bi bilo kada bih vozio sada, kad ima jedva 8 stepeni. Planinski kraj, shta da se radi...


fali mi malo do 6000km :)
[ DrBugi @ 06.09.2007. 07:11 ] @
hvala lepo... ja se vise ne vozam po zmoci, eventualno do radnje po pivo i nazad :-)

ja presao malo jace od 1200 i ne verujem da ce biti vise ove godine, s obzirom na to kakvo je vreme...

have a safe ride...
[ bbanda @ 06.09.2007. 22:01 ] @
Ja sam stuko 1600km. Sam sam menjao 2x ulje u motoru i 1x u menjacu. Lepo
ide a bice voznje jos. Oktobar ce biti topao.
Pozdrav!
[ sprint-user @ 06.09.2007. 22:06 ] @
Jedva chekamo toplije dane :)

Pa da skuter ide na pranje :)
[ sprint-user @ 09.09.2007. 19:08 ] @
Posle dosta dana kishe i hladnoce, danas se malo izvedrilo pa sam ugrabio priliku da se provozam. Zgazih nekih 60-ak kilometara, ali sam morao nazad, jer je postajalo sve hladnije. Bice josh dana za voznju ;)
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 09.09.2007. 20:54 ] @
Citat:
bbanda: Ja sam stuko 1600km. Sam sam menjao 2x ulje u motoru i 1x u menjacu. Lepo
ide a bice voznje jos. Oktobar ce biti topao.
Pozdrav!


Aj mi objasni cas kako se menja ulje u menjacu mada cu to verovatno odraditi tek na prolece..
[ DrBugi @ 09.09.2007. 21:42 ] @
E drustvo ja se sje*o!
Ode motoric u PM....
inace ok sam, ako se neko brine :-) malo izudaran, ali ok
a na skuteru mi fali cela prednja strana!!! ladno mi je puko korman (obe rucice) kako je pao...

znaci scena sledeca... izadjem sinoc, naravno malo popio i krenem kuci... silazim s mosta polako kocim, isao sam oko 30-40 jer je pocela kisica i MAJMUN ispred mene zakoci, ja na kocnice i u PM..... kotrljao sam se 10-tak metara, spadne mi kaciga sa glave, pa sam i facu razmazao po putu...

pusticu koju slicicu sutra ujutru.... bice vam zao kad vidite na sta motor lici...

bilo mi drustvo danas i kad su videli motor, komentar je sledeci: "je*o te, i ti si preziveo?" :-)

pa... moralo je i to jednom da se desi... samo na svu srecu, nije bilo puno saobracaja, pa me nije niko razmazao po putu...

odo da se lecim... pazite kako vozite...
[ bbanda @ 09.09.2007. 23:18 ] @
Deco,
Mogu da vam se tako obracam, jer po stilu pisanja i komentarima cenim da ste
svi oko 20 god i mladji a ja sam ipak jedan cika od 35 godina...
Elem, deco, pazite kako vozite. Ovi skutercici koje mi imamo nisu trkacki
skuteri (a za vas ne daj Boze da jesu, jer bi jos gore divljali)... Imajte u
vidu da ovi skuteri mogu da idu 50-60km/h a to su brzine pri kojima se rade
crash testovi na automobilima. I uvek neka vam bude u glavi slika kako se
razmska automobil pri sudaru u toj brzini i sta bude sa test lutkom u autu
koja je i vezana i ima air bagove a vi na motorima nemate ama bas nikakvu
zastitu!!! Kacige koje nosite ne racunam u zastitu, jer su to "kinski
kacketi" i ne verujem da ni jedna kosta vise od 40 evra a za te pare nema
prave kacige.
Prvo pravilo. Vozite UVEK sredinom puta. Nasi vozaci nisu navikli da ih
obilaze motociklisti i tako se uglavnom strada. Ne mojte se sklanjati da vas
neko obidje, nek ceka pravu priliku i pravac, pa neka vas obidje kao da
obilazi drugi auto.
Drugo pravilo. Ne vozite skuter po kisi.
Trece pravilo. Uvek drzite rastojanje od auta koji je ispred vas.
Cetvrto pravilo. I ako se pridrzavate prva tri pravila vrlo je verovatno da
cete pasti. Od vas zavisi pri kojoj cete brzini pasti.
MISLITE O TOME!

Ulje u menjacu se menja tako sto se sa leve strane gledajuci od zadnjeg ka
prednjem tocku odvrne sraf sa donje strane kod zadnjeg tocka. Odvrne se i
gornji sraf da ulje moze bolje da curi on je skroz na kraju otprilike u
visini sredine dekla. Ulje koje kupite sipate velikim spricem kasnije kad
ispustite sve u gornju rupu od stafa, ako ste naravno zavrnuli prethodno
donji sraf. Sipate do kraja.
[ sprint-user @ 10.09.2007. 00:27 ] @
Ja se jednom zamalo nisam zakucao u nekog ludaka sa Cliom. Lik ide, kishica tek pochela, i vozi, vozi, vozi ina peshachkom prelazu stade kao ukopan da pusti neke ribe shto su pretrchavale i ja na kochnice ono nishta, idem pravo u njega. I uz pomoc nogu nekako skrenem milimetar od njega, sa desne strane. Kako sam se tada uplashio, sad jezivo pazim kada je mokro, znachi sporo vozim i nishta ne prepushtam sluchaju. Pazite se ljudi, loshe su i ove gume, ali svejedno, kako god da je, skuter po mokrom ne valja nikako !
[ SprinT_max @ 10.09.2007. 17:57 ] @
ma ubistvo voziti po kishi...nego odneo sam danas motor kod "ovlascenog" servisera prednja maska 3100 din,a far je 3480 din...
auuuu... :D moracu da se bacim na neki biznis :)
[ sprint-user @ 10.09.2007. 18:44 ] @
Jbg i to bash sad, skoro pred kraj sezone. Ja sad doshao sa voznje, bez rukavica ne izlazite nigde.
[ anel_np @ 16.09.2007. 22:37 ] @
Pa znate kako se kaze

Ljudi se dele Na one koji su pali i na one koji ce pasti...


PoZzz
[ sprint-user @ 18.09.2007. 11:16 ] @
Poslednjih nekoliko dana su bili kao porucheni za voznju. Jeste se vozili ? Ja sam mojim mopedom preshao preko 200km u poslednjih 3 dana :)
[ SprinT_max @ 20.09.2007. 14:00 ] @
ajoj poludecu zowem ...i naruchio sam prednju masku u ponedeljak,kazhe meni ta dewojka u najgorem sluchaju dolazi u sredu...ja danas opet nazwao...kad kazhu da nema plawo srebrne maske!odlepio sam....
ako imate poshaljite mi broj na privatnoj poruci od nekog ovlashtjenog serwisera Bg ili u Vojvodini mozhda oni imaju na lageru...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 20.09.2007. u 20:05 GMT+1]
[ bbanda @ 08.10.2007. 07:33 ] @
Ljudi,
ovako stoje stvari:
Prosle nedelje sam zamenio mog sest meseci starog max-a za sedam godina star piaggio free prelepo sredjen (svi delovi niklovani, ofarban u metalik crnu boju... ma, najlepsi).
Iako je moja zena bila protiv ove zamene posto joj je max neuporedivo bio lepsi (slazem se al nije sve u lepoti ima nesto i u brzini...) ja sam prelomio i zamenio se - glava za glavu...
Ljudi! Kako sam seo na free-a u trenutku sam zaboravio da sam ikada imao "kineza" i njegovih 55km/h i 30-35km/h uzbrdo...
Ovaj skuter LETI !!! On mene sa mojih 100 (i jos neku kilu gore) tera 80km/h bez problema. Kad sednem skroz pozadi do kofera MOTOR HOCE DA SE PROPNE NA ZADNJI TOCAK! Krece kao iz pracke. Sta da vak nazem, kad sam do 30 na sat pobegao mojoj zani koja je vozila citroen C3.
Pretpostavljam da ima jos ljudi koji bi se menjali , pa cak i doplatili "max-free". Ne razmisljajte ni trenutka. Ovako su rekla dvojica majstora koje sam konsultovao da li da se menjam ili ne: "daj sprinta i za najobicnijeg free-a neces se pokajati". Gledao sam po internetu i ima servisa i ljudi koji iskljucivo i samo rade piaggio. Delova ima more i mogu da se nadju svuda, a moze da se sredi da cepa 100km/h. U principu sa ovim motorom svasta moze da se odradi a sa nasim "kinescicima", na zalost, gotovo nista.
Postovacu vam sliku da vidite na sta lici skuter.
Ko se dvoumi - ja ga ohrabrujem - slobodno!
PS: stidim se sto sam izdao nase "kineschiche", al brzina je brzina, a i kvalitet...

Be well!
[ Blackbite @ 10.10.2007. 09:05 ] @
Evo nekih mojih iskustava sa falconom...
Pre par dana uradio sam servis na 1000km. Pre toga se desavalo da se gusi pri dodavanju gasa i da tesko pali kada je "hladnije" vreme. Servis je obavljen u Novom Sadu u "oficijelnom" servisui naplaceno 1000 din. Za te novce dobijate zamenu ulja, svecice, stelovanje ler gasa, provera i stelovanje kocnica, sklanjanje iberlaufa sa dovoda vazduha kao i prosirenje istog, a u mom slucaju i zamena membrane na karburatoru. Ukoliko zelite, skidaju rolnice, a mozete dobiti i poneki koristan savet. Usuga vrhunska i momka koji radi nije mrzelo da provera va i isprobava kako se ponasa, i da li je sve u redu tako da je sve trajalo skoro dva sata.
Sto se tice korisnih saveta koji sam dobio, prvi je da se zameni filter goriva za zicani, automobilski ili bilo koji drugi jer na sprint skuterima nije narocitog kvaliteta.
Druga stvar koju ne bi bilo lose uraditi je zamena rolnica laksima, jer vadjenje tri mogu posle par hiljada kilometara eksploatisanja da izazovu pucanje varijatora, ako sam dobro razumeo.

Sto se tice ponasanja skutera posle vadjenja rolnica i uradjenog servisa, skuter vuce dvoje ravno 60 km/h, kada sam sam 63-4 km/h. Na usponima poput nadvoznjaka, brzina opada na 45. Ubrzanje je veoma dobro i konstantno do 50, a ni od 50 do 60 km/h mu ne treba puno vremena, dok se za ona 3-4 treba malo nacekati.
Imam utisak po ponasanju masine, da bi rolnice ipak trebalo da budu malo teze nego ove tri po 8.5 grama i da bi postigao i nesto vecu max. brzinu od trenutne. Shodno tome cenim da bi mu najbolje legle rolnice izmedju 5 i 6 grama.

Moje pitanje je da li neko zna gde mogu da se u beogradu pazare rolnice, ili ako neko ima viska od max-a, da mu nisu potrebne, jer su one 5.5 gr. koliko i mom falkonu po meni pasovalo.

Btw. jedino max ima prave blokade, a na sve ostale sprint-ove se blokada svodi na petljanje sa rolnicama.

[Ovu poruku je menjao Blackbite dana 10.10.2007. u 10:41 GMT+1]
[ sonikb08 @ 16.10.2007. 08:06 ] @
Skuterasi pomozite! Od pre dva dana mi se javio problem. Cim dam kontakt odmah se upali stopka i radi svo vreme dok vozim. Kad stisnem kocnicu ne reaguje, i dalje gori non-stop! proverio sam zice i nigde ne vidim da postoji neki spoj. Jel imao neko slicno iskustvo? Sta to moze biti i kako da otklonim kvar? Al je hladno ovih dana, jos malo i skut na zimski san...
[ SprinT_max @ 16.10.2007. 13:54 ] @
Ko ima da mi proda prednju masku za sprint max plawo-srebrne boje???U Novom Sadu nema,ko zna kada ce im stici! ;/
[ bbanda @ 17.10.2007. 07:37 ] @
Zameni se dok je vreme... Vidi sta sam ja nasao u zamenu!

[Ovu poruku je menjao bbanda dana 17.10.2007. u 11:20 GMT+1]
[ bbanda @ 18.10.2007. 18:23 ] @
Kao sto si i sam rekao ovo je tema o Max-u. Mislim da se Falcon ovde ne pominje.
A kao bivsi vlasnik Max-a i vlasnik dobrog broja postova na ovom forumu, zelim da podelim moje impresije sa ostalim clanovima sa kojima sam se od pocetka patio ne bi li uspeli da dodamo koji kilometar Max-u viska...
Tako da, prema tome dbome.
Tatatatira!
[ sprint-user @ 18.10.2007. 21:51 ] @
Sezona je izgleda gotova. Shto je predjeno, predjeno je. Sad garaza i paljenje s vremena na vreme, bez voznje :)
[ SprinT_max @ 08.11.2007. 12:08 ] @
Mozhemo pocheti pripremati nashe skutere za zimski san ;/
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 08.11.2007. 13:13 ] @
Citat:
SprinT_max: Mozhemo pocheti pripremati nashe skutere za zimski san ;/


Ja cu samo da ga operem ovih dana, parkiram u garazu, stavim pod ciradu.. paljenje s'vremena na vreme i to je to.. u garazi je toplo jer mi je tamo podstanica od parnog grejanja tako da nema zime..

Kome je skuter u hladnoj prostoriji nek izvadi lepo akumulator i unese u kucu..
[ neca @ 08.11.2007. 14:53 ] @
Ja sam ga oterao u garazu jos pre 2 vikenda. Icicu prekosutra da skinem akumulator, nadam se da to nije neka filozofija? Ja bez akumulatora mogu da ga palim prkeo zime? (kurbla i to) Pozeljno je da ga palim iako nema akumulator ili sta?
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 08.11.2007. 16:34 ] @
Citat:
neca: Ja sam ga oterao u garazu jos pre 2 vikenda. Icicu prekosutra da skinem akumulator, nadam se da to nije neka filozofija? Ja bez akumulatora mogu da ga palim prkeo zime? (kurbla i to) Pozeljno je da ga palim iako nema akumulator ili sta?


Tesko ces da ga upalis bez akumulatora :))) Pa sta ce da daje struju svecici? :))
Pozeljno je da se pali s'vremena na vreme cisto da u prolece ne bi bilo cimanja dok upalis motor prvi put.. inace kad skines akumulator nema vise paljenja.. bar bi mene mrzelo da ga vracam svaki put.. a akumulator propada na hladnom i bez eksploatacije..
[ neca @ 08.11.2007. 18:50 ] @
Bla ;) ja sam mislio da to moze nekako da se prevari pa da ga palim na kurblu bez akumulatora ;) moje fix ideje...nije ni bitno ;) idem da mu skinem akumulator i ne pipam ga do proleca...:)
[ Stefan-sprint max @ 08.12.2007. 19:20 ] @
Citam nesto o ovoj temi i ponadao sam se da je sprint max kvalitetan skuter pa sam ga kupio leti ali juce se desilo nesto cudno.Post je bilo hladno vreme ja sam skut. upalio na kurblu on je malo poradeo pa se ugasio a kasnije nije imao nikakav spoj sa akumulatorom tako da nije imao spoj ni sirena ni zmigavci ni stop svetlo a ni dugme za start.Jedino sto radi na akumulator je sat.Kada upalim skut jedino radi svetlo jer ne crpe stuju iz akumulatora.Skidao sam sve i nista.MOLIM ZA POMOC AKO NEKO ZNA NESTO O TOME NEKA PISE JER JA VISE NE ZNAM STA CU SA NJIM.Da li postoje neki drugi osiguraci sem kod akumulatora.Pozdrav iz Nisa.
[ boro1984 @ 19.12.2007. 15:20 ] @
Crko akumulator, ili ti ispraznio se. Zimi ga treba drzati na sobnoj temperaturi.
[ Stefan-sprint max @ 22.12.2007. 00:20 ] @
Hvala na pomoci ali akumulator je u ispravnom stanju radi sat na skutreu a takodje sam probao sijelicu na njemu radi.Sutra sledi kompletno rasklapanje i traganje za osiguracem.U svakom slucaju HVALA NA POMOCI.
[ SprinT_max @ 04.02.2008. 20:06 ] @
Treba mi pomoc! Da li neko mozda zna kako da povecam dotok vazduha?Skuteru ako dodam pun gas kad stoji ugasi se,ko da dobija malo vazduha.hvala unapred
[ sonikb08 @ 05.02.2008. 07:55 ] @
Jel zna neko tacnu tezinu i dimenzije rolnica na Max-u??
[ exmetakom @ 07.02.2008. 23:43 ] @
izgleda da su svi u dubokom zimskom snu...
[ neca @ 22.02.2008. 11:01 ] @
i šta sad? :) lepo vreme...jel ste isterali motore? ja razmišljam da to uradim za vikend...ne znam kakva je neka dugoročna prognoza i hoće li biti nekih drastičnih zahladjenja (nema šanse da vraćam motor u garažu do kraja sezone, pošto mi garaža nije blizu).
Šta ja trebam da uradim kad isteram motor? proverim ulje kočnice..operem ga?
kako ide ritual? :)
[ cartman666 @ 23.02.2008. 21:44 ] @
Evo i ja malo da se jadam...Kupio sam preproslog leta keeway matrix 49ccm i nisam zadovoljan.Prosle zime sam pokusavajuci da ga upalim istrosio ceo akumulator jer tada nisam znao da mnogo teze pali kad se ne vozi neko vreme.Kasnije nije hteo da se puni tokom voznje a ni na punjacu,pa sam ustanovio da ne radi (jos nisam kupio novi akumulator).Od tada ga palim na kurblu,a to paljenje obicno potraje oko 10-20 min!!!Kurbla je od tolikog drndanja pocela da zapinje i skripi..Desavalo mi se par puta da od skakanja po kurbli pregore prednja poziciona!!!Ako se nekom to nekom mozda desilo ili ako neko zna u cemu je problem molim vas da mi kaze jer nemam vise ni zivaca ni snage za ovo...
PS. Verovatno je cela filozofija glupi akumulator za koji ja nikako da skupim pare....

[Ovu poruku je menjao cartman666 dana 23.02.2008. u 23:17 GMT+1]
[ Stefan-sprint max @ 25.02.2008. 21:43 ] @
Blago VAMA kome rade skueri.Moj sprint max poceo je da se kvari.Prvo nece da pali na dugme,ne radi stop svetlo nema sirenu a i zmigavci ne rade.Jedino sto radi je sat i svetla do neki dan kada su iznenada oslabela.Kada se otopli moram da ga teram u servis da mi uzmu koju kintu.Ovako sve se svodi na voznju po dan.ZA BUDUCE VLASNIKE SKUTERA VEELIKI SAVET AKO KUPUJETE KINEZA KUPITE SKUTER FABIUS 2T ILI FALKON 2T MOJ DRUGOVI IH IMAJU IDU 65/70 ODLICNO UBRZAVAJU A UZ BRDO DA NE PRICAMO DUPLO BOLJI OD SPRINT MAX-A ILI KUPITE ITALIJANA POLOVNOG npr Gilera Runner 50 1000e odlican skuter ide 70km/h sa a 90km/h bez blokade LICNO SAM SE UVERIO.Ovog leta ako uspem da prodam moj MAX kupicu gileru runner od komsije ocuvan.Mozda sam bio dosadan ali to vam je moj savet a i savet servisera iz nisa.Nadam se da ce vam koristiti pozz iz Nisa
[ bbanda @ 26.02.2008. 12:14 ] @
Ja sve vreme pokusavam da vam kazem da je dobra "investicija" prodaja max-a i kupovina polovnog 2T Italijana, sto sam licno i uradio prosle godine. Nisam bio zadovoljan:
1. izradom,
2. sedistem - pretvrdo je
3. vesanjem - prednje vile su dobile luft
4. paljenjem,
5. ubrzanjem,
6. krajnjom brzinom
7. plastikom kod rezervoara ispod sedista koja je posle 5 dana naprsla...
Uzeo sam free-a umesto maksa i sa svim sam zadovoljan osim mozda sto je max na oko lepsi po izgledu, ali kad se sedne sa maksa na free-a, neverovatna je razlika koja se oseti u voznji u korist Italijana. Jos jedna stvar je sto sa Malossi kitom - cca oko 250 evra ovaj motor moze da ide 110km/h! Za sada me sasvim zadovoljava i 80 km/h koliko free ide.
Molim moderatora da ne brise post - nisam skrenuo sa teme, i ja sam imao max-a pa hocu samo da podelim moje iskustvo sa ljudima koji ga imaju.
Pozdrav svima i bezbednu voznju vam zelim.
PS. I tebi mod.
[ neca @ 26.02.2008. 12:32 ] @
Meni je upalio...malo na muke, ali jeste...doduše imao je i malo benzina. provozao sam ga 20ak km za ova dva dana i super je..da kucnem u drvo.
:)
[ Stefan-sprint max @ 26.02.2008. 22:34 ] @
Momci sutra vozim skuter u servis da ga poprave.Kda budem cuo u cemu je bio problem recicu vam.Podrzavam bbanda u vezi italijana!! PS:Koliko ti trosi ulje koje koristis za mesavinu tj koliko mozes da predjes sa 1l ulja a da se ne upali lampica za ulje?
[ bbanda @ 27.02.2008. 17:50 ] @
REPLY:
Podrzavam bbanda u vezi italijana!! PS:Koliko ti trosi ulje koje koristis za mesavinu tj koliko mozes da predjes sa 1l ulja a da se ne upali lampica za ulje?

Hvala na podrsci. Litar ulja na 700 kilometara. Sipam samo kvalitetno sinteticko Castrolovo ulje - oko 1200 dinara/litar. Ali bolje podmazuje motor i to je jedna od bitnijih stvari po mom misljenju na kojoj ne treba stedeti. Da napomenem da se na 2T motori nemaju ulje u motoru kao 4T, vec im ono sluzi i za mesanje sa gorivom i za podmazivanje motora.
A i dok sam vozio Sprint Max isto sam sipao sinteticko ulje.
Pozdrav!!!
[ Stefan-sprint max @ 27.02.2008. 22:24 ] @
Za sve vlasnike SPRINT MAX-a.
Nemojte da stavljate sijelice koje nisu namenjene za njega npr.H4
Nemojte da stavljete poziciono svetlo koje daje plavu ili neku drugu boju od standardne.
To govorim iz iskustva zato sto sam ja to radeo i izgoreo mi je relej.Serviser mi je rekao da je steta preko 100e ali posto imam garanciju kostalo me je samo 2500din.
NEMOJTE NISTA MENJATI NA SVOM SPRINTU DA NE BI STE IMALI PROBLEME KAO JA!
[ pudar @ 04.03.2008. 01:03 ] @
Ma,valjajte vi to dalje i sedajte za italijanski upravljac(po mogucstvu sa malo kilometara),pa da vidite sta je voznja bez kvarova. pozz...
[ adem93 @ 06.03.2008. 18:22 ] @
sta kazez sam keeway matrx 50 valjali cemu jeli kvalitetan itd.



---
edit: nema odgovaranja na e-mail

[Ovu poruku je menjao momsab dana 06.03.2008. u 19:39 GMT+1]
[ Stefan-sprint max @ 06.03.2008. 23:03 ] @
Ovi informaciju mi je dao powermad i zaista deluje.Skinuo sam blokadu na sprint max-u.Mozda to ima i na ostalim 4t motorima.
To za skidanje ide ovako:
Crevo koje ide iz karburatora do motora tj "stubline" treba skinuti.Kada se baci pogled na "stublinu" videcete plasticni "dihton.Njega izvucite pa onda ce te videti da nesto smanjuje otvor u "stublinu".To samo rukom skinite.Taj "plastican dihton" vratite ali pazite ispod njega ima guma.Stavite gumu ispod taj dihton (ima urezano na taj plaztican dihton gde ta gumica treba da se uglavi).sve ostalo vratite na mesto bez tog malog lima tj bez tog malog dela koji smanjuje otvor u stublinu.To je cela filozofija.Ne bi trebalo da bude tesko!Pozz i blizi se leto sada ce mo imati i brzinu i startnost.VALJDA SMO SVI VLASNICI SPRINT MOTORA TO ZELELI.Ako neko zeli da mu bolje objasnim samo neka napise ovde.Ja cu mu rado pomoci mada mislim da ne bi imao potrebe.
PS.OVO STVARNO DELUJE LICNO SAM JA TO URADEO I MOJ SPRINT "LETI".Uzivajte u voznji i nadajmo se lepom vremenu.
[ Floydian @ 20.03.2008. 05:42 ] @
Planiram da uzmem Sprint fVision.Motor je od 125cc3.

Zna li neko da li postoji način da se ovi skuteri od 125 registruju kao da su 50 kubika?
Čuo sam da se to radi,ali ne poznajem nikoga ko je to uradio.
[ dule91_cuprija @ 11.04.2008. 14:34 ] @
Ljudi,na koliko se skida blokada???cuo sam na 1000 km ali nisam siguran.Imam SPRINT APOLON.80 ugrawiran.50 kubika.
[ dule91_cuprija @ 14.04.2008. 14:04 ] @
Ljudi,ja sam se malo zajebo kod mog scoota.Prwa nekoliko puta treba da se stawlja i ulje.posebno 2 otvora.jedan za ulje a jedan za goriwo.zajebao sam se i sipao na otvor za goriwo.u pocetku nije xteo da pali na anlaser iako sam ga muckao pa sam morao na kurblu.posle je palio na anlaser.jel nesto to strasno ili nije.pocinjem da kriziram jer sam ga kupio pre 2 nedelje tacno.odgoworite ako boga znate...!!!
[ vojin prole @ 30.04.2008. 23:44 ] @
dule obrati se serviseru.... :( R.I.P salim se postoji mogucnost ali ne mora da znaci
[ Bezobraznik @ 23.06.2008. 10:49 ] @
Dobro Vam doshao na forum. Kupih pre nekoliko dana Sprint Exactly 50, neki black edition. Na oko, skuter je predivan, charoban, lavli-dzabli. Cijena prava sitnica, nije vredna spomena - 77000 dinara i plus registracija shto mu dodje negde oko 1000 jevreja.
Za sada je sve OK( preshao sam 100 km za tri dana). Lepo motor vuche mojih 90 kg a isto tako se ponasha i kada vozim nekog na ono malo mesta shto ostane iza mog du****. Potroshio sam oko 2,5 litre na ovih sto kilometara shto je mislim sasvim OK za dvotakni motor koji se pravi u nekoj vuko-je-bini u Kini.
Medjutim Kinez ne bi bio Kinez da ne shkripi negde, ali zaista. Kada pritisnem zadnju kochnicu, chuje se nekakvo shkripanje. Takodje, kada preguravam motor u dvorishtu, pri savijanju "volana" levo-desno slichan zvuk se chuje. Dakle, negde jasno i glasno shkripi a ja nemam pojma shta.
Kada predjem josh 20 kilometara idem na prvi servis pa vam javljam shta je to shkripalo.

[ yu1ny @ 23.06.2008. 11:41 ] @
Škripuću najverovatnije paknovi u zadnjoj doboš kočnici, dok se malo ne potroše i dobro nalegnu.

Ako nisi znao, WD40 je još odavno izašao iz raja
[ vladd @ 23.06.2008. 12:01 ] @
Postoji i sprej za ciscenje kocnica, disk naravno, naprska se cisti, i prestaje skripanje. Treba zastititi gumene delove i osetljive plastike..
Ima ga u opremljenijim radnjama sa auto kozmetikom.

Poz.
[ yu1ny @ 23.06.2008. 12:08 ] @
Citat:
yu1ny: Škripuću najverovatnije paknovi u zadnjoj doboš kočnici, dok se malo ne potroše i dobro nalegnu.

Ako nisi znao, WD40 je još odavno izašao iz raja


Ovo o WD40 sam mislio da upotrebiš kod volana, nikako ne za kočnicu
[ Maxxxovac @ 25.06.2008. 10:21 ] @
Zdravo ljudi,novi sam ovdje i vlasnik sam Sprint Max-a,samo da naglasim za sve "strucnjake"za ove skutere koji govore da je motor kinez,pogledaj malo bolje kad gledas karburator i ostale dijelove sta pise,pise da je JAPANAC,sto je solidan kvalitet motora,suzuki je poznati japanac,a sa mojim Maxom sam prezadovoljan,2008-mo je godiste novija serija bez blokada i sa komsijom sam ga tjerao preko 80 km/h.
[ Maxxxovac @ 25.06.2008. 10:23 ] @
On je vozio Exactly-ja a ja Max-a i on je isao okruglo 80 km/h a ja sam ga obisao sa mojim skuterom.A ovi sto pricaju to su bre kinezi ti ne znaju
da voze motor.
[ Laki_czv @ 04.07.2008. 18:40 ] @
Sta mislite o exactly-u ,kako ide,kako vuce,koliko ste presli,na koliko se radi prvi servis,da li ste imali kvarova,kakvih,znaci sve... Hvala unapred.

I sta mislite o Generic xor skuteru?! meni jako lepo izgleda,ali masina?
[ MARKOJAN @ 09.04.2009. 19:19 ] @
Pozdrav svima


Imam Sprint Max-a i imam problem sa farom i osvetljenjem kontrolne table, tj far svetli kao da je unutra sibica, a cajger kad udjem u mrak kao da nemam. Akomulator sam stavio nov i opet isto. Pa ako jos uvek neko gleda ovu temu, molio bi da mi kazete sta to moze biti.

Unapred HVALA
[ MARKOJAN @ 22.04.2010. 12:40 ] @
ja imam skuter sprint max i imali na njemu neka blokada na deklu ako neko zna neka odg.bio bih zahvalan
[ Kimi_Max @ 25.06.2010. 18:15 ] @
Haha...skuter je ekstra ako znate da ga cuvate...nemoj da se zalite kad ne znate nishta o motoru...imam Max-a od 2008 godine sredio sam ga (stavio K&N filter za vazduh, Stage6 rolnice , Stage6 kais) i radjen mu je motor da ima josh oko 1000 obrtaja vishe i sa tim ide 80 bez problema...treba mu oko 7-8 sekunde do 60 , posle malo oduzi ali ide....
[ markodt123 @ 30.08.2010. 14:37 ] @
ee ljudi ja sam mislio ili MAX ili keeway matrix

koliko trosi max a koliko Matrix Neco blago tebi
[ markodt123 @ 20.12.2010. 18:06 ] @
Ljudi dali znate gde mogu kupiti komplet delove za kurbljanje ili alnaser za Sprint Filly??Molim vas odgovorite jer mi je hitno..
[ markodt123 @ 20.12.2010. 18:10 ] @
Ljudi dali znate gde mogu kupiti komplet delove za kurbljanje ili alnaser za Sprint Filly??Molim vas odgovorite jer mi je hitno..
[ markodt123 @ 03.04.2011. 19:53 ] @
jel moze netko da mi kaze gdje se na scooteru nalaze rolice,na kojem djelu motora,imam sprint max i htjeo bi da dobijem na ubrzanju....hvala unaprijed....
[ markodt123 @ 19.09.2011. 15:42 ] @
treba mi pomoc nimi je jasno koliko ide ulja u sprint max i koje ulje
[ markodt123 @ 28.09.2011. 20:59 ] @
Vidim da je ova tema malo zastarela ali nema veze da ja odgovorim.
Ja u mom max-y sipam sinteticko ulje 5w-40
U 4t skuteru mozete da sipate koje god hocete mororno ulje za benzinske motore ali ipak kada se vec sipa sipi kvalitetno :)
Inace ja sam sa mojim presao skoro 15000 i jedinio sto sam menjao je kais, rolnice i korpu sa rolnicama i na 14000km riknuo CDI pa sam i to morao da zamenim. Inace kais, rolnice i korpu sa rolnicama su potrosni material.