[ RonJ @ 25.04.2007. 16:55 ] @
Ovih dana treba da menjam ventile na radijatorima pa sam mislio da u dve sobe stavim termostatske ventile.Zanimaju me vasa iskustva sa ovim ventilima,ima li ih smisla stavljati ili da nedajem pare bezveze?
[ bakara @ 25.04.2007. 17:33 ] @
Pa ima smisla ako ne zelis celu kucu ravnomerno grejati...
Ja sam kod mene stavljao termo ventile, a ravnomerno grejemo celu kuca pa oni i nemaju neku ulogu, tako da kada budem radio grejanje za sprat oni mi nece biti na listi prioriteta, stavicu obicne ventile i kupiti digitalni termometar sa programatorom...
[ RonJ @ 25.04.2007. 18:16 ] @
Imam i ja digatalni termostat ali problem je sto su u sobama preterali sa brojem rebara pa kad je u dnevnom boravku(gde mi se nalazi termostat) 20C u sobama je 24-25.Zato sam mislio da u te dve sobe stavim termostatske ventile,jeftinije mi je da njih stavim nego da rastavljam radijatore i smanjujem broj rebara.
[ bakara @ 25.04.2007. 20:42 ] @
Onda je to nesto drugo, mozes i da prigusis te radijatore u sobama, da imaju manji protok vode, a taj u dnevnom boravku mozes "pojacati" i tako opet doci do ravnomerne temperature za dzabe
jedino sto je potebno malo eksperimenrisanja, dok ne ubodes pravu temperaturu, ali ne kosta nista, i ne moras nista rasturati...

U svakom slucaju tebi ce i termo ventili uraditi istu stvar...