[ korisnik1 @ 26.04.2007. 08:03 ] @
Nameravam da kupim klima uredjaj da bi nekako preziveli vec najavljeno vrelo leto, medjutim zbog specificnosti mesta ugradnje spoljne jedinice, kao i ogranicenog prostora za postavljanje unutrasnje jedinice, morao sam da pronadjem coveka koji ce morati da visi na malo visim merdevinama da bi celu stvar zavrsili. problem se pojavio kada smo hteli da kupimo samsung klimu (kao iole bolju klimu) cija se unutrasnja jedinica jedina uklapa zbog max sirine od 81 cm. Otisao sam , natovario klimu na kolica i onda saznam od njihove sluzbe da ako klimu ne bude ugradio zvanicni serviser za samsung nikakva garancija na uredjaj nece vaziti. Na pitanje da mi kazu ko su ti serviseri receno mi je da je spisak u kutiji klime koja se ne sme otvarati. Sada sam u vrlo glupoj situaciji: majstor alpinista kaze da cemo vec lupiti neki pecat na garanciju, ja bas i nisam previse ubedjen u to da ce (nedaj boze da treba) mi neko u tom slucaju priznati garanciju, a zamislite bedak da prikljucimo klimu i da odmah ne radi!!! Molio bih da me neko posavetuje sta bi bilo pametno dauradim u ovoj situaciji a da ne bacam 20000 pa ako bude, bude....

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 26.04.2007. u 14:39 GMT+1]
[ pctel @ 26.04.2007. 12:25 ] @
Citat:
korisnik1: Otisao sam , natovario klimu na kolica i onda saznam od njihove sluzbe da ako klimu ne bude ugradio zvanicni serviser za samsung nikakva garancija na uredjaj nece vaziti.

Sta znaci "saznas"? Dobijes napismeno ugovor koji potpises, ili ti neko kaze usmeno? Ako je ovo drugo, onda zaboravi da ti je iko ista rekao.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 26.04.2007. u 14:39 GMT+1]
[ lancia88 @ 26.04.2007. 13:41 ] @
Pozdrav,

upravo tako, ali cak i da je napismeno, i tada je dovoljno da imas sa sobom racun za ugradnju klime od strane nekoga ko ima licencu za ugradnju klima uredjaja i uz malo vise povuci-potegni ostaje obaveza iz garantnog lista.
[ minikola @ 14.05.2007. 11:05 ] @
"korisnik1" wrote:

Citat:

uklapa zbog max sirine od 81 cm. Otisao sam , natovario klimu na kolica

i onda saznam od njihove sluzbe da ako klimu ne bude ugradio zvanicni

serviser za samsung nikakva garancija na uredjaj nece vaziti. Na pitanje

da mi kazu ko su ti serviseri receno mi je da je spisak u kutiji klime

koja se ne sme otvarati. Sada sam u vrlo glupoj situaciji: majstor


Pa trazi od prodavca koji je rekao da se ne sme kutija otvarati, da ti

da spisak iz druge J* kutije.. Mislim, kupio si uredjaj.. To je glupost

da se kutija ne sme otvarati, Zaboga, odneses kuci i niko ne vidi sta

otvaras ili ne. Onda pozoves sa spiska lepo te koji ugradjuju i mirna

backa. Cuvaj racun I garnaciju I racun tog sto ugradjuje.