[ reb0rn @ 10.05.2007. 18:38 ] @
C&C ima da se kupi pokretni klimatizer (~100evra) specifikacije:
-Kapacitet do 50m3
-Rezim toplo 1000-2000W
-Rezim hladno 6w - LCD display -Programator
-Filtriranje - daljinsko upravljanje

E sad meni je potrebna pokretna klima (za jedno sobu od 20tak kvadrata) ali ovo mi nesto ne lici na sistem pokretne klime sa crevima koje idu u dimnjak il se nekako izbacuju van...
Na sajtu http://www.elite.bg/asp/view_p...article_id=ASH-33R&Lang=BG
mi nista nije jasno jer je na bugarskom a PDF fajl koji je delom na engleski ne spominje nikakva creva vec da se u klimi sipa voda ili ledene kocke???

Dal mozda neko ima predstavu sta je ovo u stvari ?

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 11.05.2007. u 10:00 GMT+1]
[ tdjokic @ 10.05.2007. 20:50 ] @
To je sasvim drugacija stvar od pokretne klime. Kao sto si i sam primetio, mnogo je jeftinija, jer NEMA kompresor, nego samo ventilator i eventualno malu pumpicu za vodu, pomocu koje vodu sipa na neku vrstu resetke a ventilator duva preko te resetke i malo ohladi vazduh zbog isparavanja vode ali ga i dodatno OVLAZI, a klima u principu treba da uklanja vlagu iz vazduha u nasim uslovima. To je uglavnom bez veze, odnosno moze da sluzi kao ovlazivac vazduha u vremenu kad radi centralno grejanje.
[ lancia88 @ 11.05.2007. 09:02 ] @
Pozdrav,

koliko god izgledale interesantno za uslove gde nije zgodna standardna ugradnja split klima, nema realnog efekta u stvarnom radu i predstavlja bacenu paru...ovo iz vise licnih iskustava u pokusaju da olaksam uslove za rad u jednoj mooj kancelariji potpuno nepogodnoj za ugradnju standardne klime.