[ ssavicc @ 14.06.2007. 21:31 ] @
Zna li neko nesto o klimi Carrier Allegro?
[ acabgd @ 24.06.2007. 01:06 ] @
Ja ne znam konkretno o tom modelu ali se Carrier klime smatraju generalno najboljim, ili medju najboljima.
[ Besna Glista @ 30.06.2007. 22:32 ] @
U pravu si aco i sada rade u kooperaciji sa tadiran-om.
[ nenci @ 04.07.2007. 17:25 ] @
Tim nazivom Allegro odvajaju visu i nizu klasu ,svojih uredjaja, pa ceni mozes da pretpostavis da je Allegro jeftinija varijanta, zanam da se prodavala i kada sam ja kupovao klimu pre 3-4 god. ,bila je dostaj eftinija i od Astra (Tadirana) i od Carriera u ekvivalentnoj klasi ,inace ,ne bi trebala da lje losa klima ,sa obizorom na to koliko kosta (zlatna sredina) i koji brand nosi
[ Sylvester @ 30.05.2008. 16:50 ] @
Jeste da je proslo dosta vremena od prethodnog posta, ali buduci da ponovo krece sezona kupovina split sistema, mozda ce nekom koristiti moje iskustvo sa Allegrom...
Ukratko, Carrier Allegro = Midea MSG, bar je tako kod 12-ice (42NQE012N/38YE012N). Izgledaju skoro isto (spoljna jedinica je identicna, unutrasnja ima drukciju onu plastiku ispod koje se nalaze filteri). Sto se funkcionalnosti tice, jedina razlika je sto Carrier ima nesto jaci kompresor i motor ventilatora na spoljnoj jedinici. Spoljna jedinica je dosta bucna (60 dB) iako je pravilno montirana ("pod libelu") i ima gumene odstojnike koji koliko-toliko apsorbuju vibraciju...
Ako nekog zanimaju tehnicki detalji, okacicu servisno uputstvo za Allegro seriju pa gledajte...
[ Zhana @ 01.06.2008. 15:28 ] @
Citat:
Sylvester: Jeste da je proslo dosta vremena od prethodnog posta, ali buduci da ponovo krece sezona kupovina split sistema, mozda ce nekom koristiti moje iskustvo sa Allegrom...

Ako nekog zanimaju tehnicki detalji, okacicu servisno uputstvo za Allegro seriju pa gledajte...


Sylvester, zaista bi bilo dobro da okačiš teh. podatke, ali i da kažeš ko je ovlašćeni distributer za Carrier kod nas, u Bgd.

Hvala.
[ Sylvester @ 02.06.2008. 18:23 ] @
Evo ga servisno uputstvo

http://rapidshare.de/files/39595802/allegro_service.pdf.html

Usput, jedno pitanje: za vreme rada spoljne jedinice cuje se zvuk koji podseca na zveckanje kljuceva ili novcica... Nije nesto glasno (meni ne smeta), ali da li to steti klimi (kontam da se cuje kompresor)? Klima je montirana "pod libelu", cevi su vakuumirane, lepo radi...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.06.2008. u 22:06 GMT+1]
[ kojovici @ 10.06.2008. 15:08 ] @
Kod Carrier Allegro klime mi skripi plastika od usmerivaca vazduha dok se otvara i zatvara. Koje bi bilo najbolje trajno resenje za ovaj slucaj ???
[ Pajapatak @ 11.06.2008. 01:15 ] @
Probaj podmazivanjem da to resis.
[ kojovici @ 11.06.2008. 17:14 ] @
Podmazao sam, opet ista skripa.
[ Sylvester @ 11.06.2008. 23:05 ] @
Ako jos imas garanciju na tu klimu cimaj servis nemoj da se razmisljas...

Nego ljudi molim vas: zasto meni Allegro zvecka? :(
Zvao sam servis ali ne pada im na pamet da dodju dokle god klima radi. Da li da ih hvatam za gusu? Mislim da stvarno nije u redu... Ajde sto sam dao 500 evra na klimu koja je malo bolja od Midea-e (ja sam kriv), ali mislim da nije fer da na terasi imam traktor, bar ne za ove pare :(
[ FIREBIRD @ 13.06.2008. 10:32 ] @
Kakav se zvuk tacno cuje?
Konstantno klaparanje?
Neki kompresori tako rade, cuju se vise nisu tihi.
Ako su u mogucnosti dok spoljna jedinica radi oslusni odakle doalzi taj zvuk iz dela gde je kompresor ili ventilator, najlakse je prisloniti uvo na uredjaj i osluskivati.

Pozz
[ Sylvester @ 13.06.2008. 12:09 ] @
Zvuk podseca na zveckanje novcica u dzepu i cuje se iz dela gde je kompresor i to samo dok klima hladi (znaci za vreme grejanja jok)...
[ Sylvester @ 19.06.2008. 22:02 ] @
E ljudi, kvaka je bila u tome sto je klima ostecena (ventili su bili utisnuti unutra) - spoljna jedinica je zamenjena i sad sve radi ko sat ;)