[ since1986BC @ 15.06.2007. 19:36 ] @
Vec duze vreme me zezaju ovi iz EPS-a, malo-malo pa iskljuce struju.Tako je skoro svaki dan, retko kad da prodje dan bez gasenja.
Da je to bar i najeavljeno nego stalno iznenada (desava se da ukljuce i iskljuce struju po 2-3 puta u toku minuta!)

E da ne davim vise, zbog njih imam problema sa klima uredjajem.
Dok je bio nov,trpeo je.Ali sad vec, cim cesce nestaje struja poblesavi.
Skoro je crkao kondenzator(na kompresoru), pa me majstor iz servisa umalo ne ubedi kako je sve otislo u *** i da kupim novu
klimu jer je ova stara. Medjutim posto je video da nisam veverica ,jer mu nisam verovao ubedjivao me da je otisao kompresor.
Ali ni to nije bilo. Pozovem drugog i on samo zameni kodenzator.

Medjutim klima je radila 1-2 nedelje i evo mi sad unutrasnja jedinica aktivira lampicu "DEF".
Ne reaguje na daljinski, isklucila se sama. Mislio sam da radi proces odmrzavanja.Ali proslo je dosta vremena ,2 dana, i nista.
Mislim da je DEF - defekt , u pitanju ali nemam uputstvo za klimu (izgubio ga).

U pitanju je Housel klima.Cisto sumnjam da je kompresor otiso ,ali mose i Toshibi to da se desi.

Zna li neko sta joj je?
[ miki_250 @ 15.06.2007. 23:58 ] @
verovatno kao sto sam kazes problem je struja verovatno ima u sebi neki s***** koje je crklo zbog napona tj klima nece zbog toga da se uopste ukljuci e sad jbg najbolje je da nadjes nekog dobro majstora( a to je danas tesko a pogotovo sto je sada sezona i ne znaju sta ce od posla) da dodje da ti to pogleda.......ovako mozes samo da nagadjas sta joj fali
[ since1986BC @ 20.06.2007. 11:30 ] @
Bio majstor. Zamenio kondenzator na kompresoru i uvideo da nije do njega(kondenzatora, koji se cesto kvario zbog nestanaka struje).
Konstatovao da je crko motor pa je odneo spoljnu jedinicu u servis.

Doduse sve to prenosim kako je on mojoj kevi rekao.

Sad imam drugo pitanje: Da li iko u Srbiji ima ovakvih problema,da mu u mestu (u kome zivi)po par puta dnevno iskljucuju struju?
Pitanje trece: Kako da resim problem zastite klime,od gore navedenog problema?
Ja trenutno vidim dve opcije:ili da dezuram kraj klime kad se cesto iskljucuje struja :) (pa da cupam utikac)
ili kupovina agregata.

p.s. sad mi palo na pamet da izgradnja mini hidroelektrane moze isto biti dobro resenje
posto zivim kraj Tise.
[ since1986BC @ 21.06.2007. 09:28 ] @
Olabavili se kontakti kabla koji dovodi struju spoljnoj jedinici.
[ since1986BC @ 21.06.2007. 13:59 ] @
Montirah jedinicu(na nosace, da ne bude da sam ja zabrljo).
Doso majstor, povezo klimu (posle "razlabavljenih" zica).Napunio je ,pusito u pogon...
Kad ga zamalo ne ubi struja!

Kaze probija na masi! Zovi servis.
Zovem servis - ne javlja se.
"E doce, mora doci..."

Nastavice seeee...
[ lnick @ 21.06.2007. 14:23 ] @
citam ja postove,kada zapazim tvoj...:) kada si spomenu tisu...odma sam ukapirao :)
e sad sam ti pricao sa kevom,verovatno :),inace ja radim elektronike za klime i tvom serviseru i jos za dosta servisa u gradu,pa sam dosta upucen u problematiku
inace moj savet je kao sto sam i tvojoj kevi rekao,kupovina nove klime,ako je krepao kompresor,ne isplati se popravka,dobio sam informaciju da je nov kompresor 12.000,a klimu mozes naci i za 16.000,e sad aku su lagali mene i ja lazem tebe,sto se tice cene!
ima i resenje za te stalne nestanke struje,a za to na tel. ili na pm

poz...

/lnicks