[ ivankost @ 30.06.2007. 11:45 ] @
Treba mi pomoc oko kupovine klime. Planiram da kupim Tadiran klimu, 12 btu , i trenutno imaju u ponudi samo Topaz Transparency seriju.
Oznaka ove klime je TK 12.
Dajte mi savet i iznesite vase iskustvo sa ovom klimom.
Takodje bih vas zamolio da mi date adrese ili nazive distributera Tadiran klime, ja znam samo za Tadiran kod Vukovog spomenika.

Unapred hvala.
[ Besna Glista @ 06.07.2007. 18:02 ] @
Ja sam je kupio kod ovlastenog distributera i servisera i oni su mi je ugradili u ponedeljak 02.07.2007 i radila mi je bukvalno dva dana da je nisam iskljucivao bez ikakvih problema. Klima je odlicna i prezadovoljan sam.
[ jagger @ 06.07.2007. 18:28 ] @
Meni je rekao majstor koji je mi je ugradjivao klimu (Midea) da ako je Tadiran napravljen u Izraelu, onda OK ali ako je napravljen u Kini, treba ga zaobilaziti..
[ FIREBIRD @ 06.07.2007. 19:54 ] @
Tadiran je dosta losa klima, znam coveka koji ih je prodavao proslog leta, bukvalno se svaka kvarila i lose radila.
Desavalo se da kompresor otkaze posle 2 dana, elektronika brljavi, popustaju varovi u unutrasnjoj jedinici i gas dobije noge.
Sve su bile made in china dosta lose.
Dok sa MIDEA i LG nije bilo problema.

Preporucujem LG ako imas love.

Pozdrav.
[ Besna Glista @ 06.07.2007. 21:20 ] @
Ja stvarno ne znam gde kupite sve ove info!?
Zasto bi neko davao garanciju 5 god ako je sve tako kako kazete?
LG ne moze da radi na tim temperaturama na kojim radi Tadiran (-10 do +48).
Meni je serviser i distributer rekao da najmanji procenat reklamacije imaju na Tadiran i da im je elektronika izuzetna.
Na moje pitanje sta da uzmem LG ili Tadiran odma su mi rekli Tadiran a cena je bila ista.
[ FIREBIRD @ 07.07.2007. 11:09 ] @
LG G12AH original KOREJSKA stara 3 godine je grejala i na -22 nije gasena skoro cele zime, 3 sezone hladi non-stop ne gasi se, kompresor stane samo nocu po nekad. Vazduh koji klima izduvava je uvek oko 4c, kod kineza midea i galanz je oko 8-9c.
Klima ima 11m cevi i spoljna jedinica je na krovu uvek je greje sunce i mlati kisa. Nijedan problem nisam imao sa njom.

Inace TADIRAN iz izraela je prava stvar, kineski je nula kao i ostale klime koje dolaze od zute brace.

Pozdrav
[ mik357 @ 23.09.2007. 16:57 ] @
Besna Glista- Ja sam je kupio kod ovlastenog distributera i servisera i oni su mi je ugradili u ponedeljak 02.07.2007 i radila mi je bukvalno dva dana da je nisam iskljucivao bez ikakvih problema. Klima je odlicna i prezadovoljan sam.

Koliko dugo ti je radila klima?
[ mcdoc @ 28.05.2008. 12:51 ] @
Meni je stigao neispravan Tadiran. Naime, nece da iskljuci hladjenje ili da ukljuci grejanje. Kazu serviseri ne valja elektronika. sonda, sta li vec... Uglavnom, bio je najskuplji u radnji
kad sam ga uzimao, sada me serviseri zavlace kao prvi put da vide da se Tadiran pokvari i sl. jos me lazu da cekaju deo (sondu). U radnji mi rekao da je stigao juce, a ovi, da ce veceras
ili ujutru. Rade drugi posao, uzimaju pare. Sto bi zurili meni da poprave kvar kad za to ne dobijaju pare. Stoga, Tadiran zaobici, moj savet.
[ komunikator @ 29.05.2008. 15:25 ] @
Pitanje za McDoc, bez namere da ikoga reklamiram, da li si kupio klimu u podzemnom prolazu posto su izlozene Tadiran klime, i jedna Hitema. Hvala...
[ mcdoc @ 11.06.2008. 08:42 ] @
Izvini na zakasnelom odgovoru. Kupljena je u Smederevu u firmi In***pro*res.
Pozdrav