[ jagger @ 26.07.2007. 15:02 ] @
Da li neko zna, da li je pametno farbati bakarne cevi koje se koriste za centralno grejanje? I sa cim, posto su zimi konstantno pod temperaturom?
[ Java Beograd @ 26.07.2007. 15:07 ] @
Koliko ja znam, i koliko sam viđao - to je uvek neofarbano. Bakar je zahvalan, plemenit i ne rđa, naravno, i relativno lepo izgedaju cevi i bez farbanja. Takođe, i bakreni oluci su neofarbani, a bogami i posuđe. Zašto ?
Verovatno je prilično teško farbati bakar i još potpuno nepotrebno.
[ mrsoje @ 26.07.2007. 15:19 ] @
Citat:
jagger: Da li neko zna, da li je pametno farbati bakarne cevi koje se koriste za centralno grejanje? I sa cim, posto su zimi konstantno pod temperaturom?

Ja sam cuo da ima da se kupe plastificirane a za farbanje sad prvi put.
[ mali genije @ 26.07.2007. 19:09 ] @
cevi premazi prvo podlogom za obojene metale a onda prefarbaj
cime hoces jer temperatura nije velika
pozzzz.
[ LakiKG @ 27.07.2007. 22:11 ] @
Kod mene kad su radili grejanje, koristili su beli sprej, onaj najobicniji ima ga u svakoj prodavnici boja i lakova. Kenda kolor ili tako nesto. Vec 3 godine je ok.
[ Vladan Radovanovic @ 10.08.2007. 23:41 ] @
Citat:
LakiKG: Kod mene kad su radili grejanje, koristili su beli sprej, onaj najobicniji ima ga u svakoj prodavnici boja i lakova. Kenda kolor ili tako nesto. Vec 3 godine je ok.

Tacno! Za farbanje bakarnih cevi u trgovini imas dve vrste spreja, beli i u boji bakra. Farbanje radi u dva sloja prvi put samo sendujes sto bi rekli ovlas a drugi put ides finalan sloj. Da nebi ofarbao i zidove uzmi karton stavi iza cevi do zida i cepaj. Za neke krajeve do ventila radijatora isl mozes koristiti i farbarsku papirnatu traku.
Prosto?
[ Marko Enter @ 12.09.2007. 02:24 ] @
Da,da za farbanje bakra mozes da uzmes taj beli sprej i mozes isto da uzmes aluminijum sprej i to kad ofarbas to je vek i amin sto bi se reklo :)
pozdrav,
Marko