[ Renata83 @ 16.10.2007. 21:10 ] @
Klima je kupljena juna meseca. Hladila je citavo leto sa cime sam relativno zadovoljan. Sredinom septembra meseca iskljucio sam je iz struje i izvadio baterije iz daljinskog. Kako je sada prelazni period hteo sam da je iskoristim da malo ugreje prostorije. Ukljucim je, prebacim na mod za grejanje i nista. U upustvu pise da treba sacekati par minuta da klima ne izbacuje nezagrejani vazduh. Posle par minuta pocne da treperi zelena lampica sto po upustvu znaci da su se cevi previse zagrejale. Napominjem da hladjenje, automatski mod i susenje rade ok, odnosno tada se ventilatori vrte. Molim za savet i pomoc.
[ rasag @ 16.10.2007. 21:21 ] @
Tih par minuta moze biti i 20 a crvena lampica da nije dovoljno zagrejano.Probaj ponovo i sacekaj malo vise od par minuta.
[ Renata83 @ 16.10.2007. 21:49 ] @
Na unutrasnjoj jedinici imam 6 lampica. Kada ukljucim opciju za grejanje, posle par minuta se ukljuci kompresor ap za par minuta pocne da treperi lampica koja oznacava run. Pustio sam da radi i nekih 15 minuta i nista.
[ klimađija @ 17.10.2007. 09:44 ] @
to treptanje nije dobar znak ili nema freona ili nisu ispravni temperaturni senzori ili je neispravan kompresor
[ cicovic @ 07.11.2007. 08:13 ] @
Hajde da se pridruzim ovoj temi posto je problem slican
I moja klima je Neo i vec 2,5 godine dobro sluzi. I hladi i greje. Medjutim, kada su dosli prvi hladni dani ispod 5 stepeni (mislim na ovu grejnu sezonu) klima u kuci nije uspevala da podigne temeperaturu iznad 20 stepeni i nakon 4 h rada. Nakon toga , temeperatura spolja nije padala ispod 8 stepeni i klima je opet grejala odlicno. Sinoc, kada je temp pala na 2 stepena, opet se desava ista stvar. Da li je u pitanju kompresor, ili nedostaje freon... ili nesto trece/ Znam da kada nema uopste freona, ne bi grejala uopste, a opet ako razmislim da fali malo freona, kako je klima izgubila samo deo freona a ne celu klicinu, odn. ako dopunim isti, mozda ga ponovo izgubi na nekog rupici ili sl.
[ klimađija @ 07.11.2007. 11:34 ] @
Prvo proveri da li je klima čista kako spoljašnja tako i unutrašnja(filteri, saća, ventilatori), a tek nakon toga treba tražiti eventualni uzrok kvara
[ cicovic @ 08.11.2007. 10:19 ] @
U principu, unutrasnju jedinicu cistim dva puta godisnje, na spoljnoj ventilator izgleda OK ali ne znam kakvo je stanje saca. Provericu pa cemo videti
[ cicovic @ 09.11.2007. 16:04 ] @
I sa spoljnom jedinicom je sve u redu. Sta drugo moze biti problem. Ipak freon?
[ Pajapatak @ 12.12.2007. 21:34 ] @
Treba da se dopuni freon.
[ FIREBIRD @ 13.12.2007. 17:33 ] @
Verovatno je ispustila freon usled lose montaze ili fabricke greske.
Udvrni servisni ventil na usisnij ( debeloj ) cevi, videces ventil iglicu pritisni iglu lagana nagore ako pocne da sisti znaci ima gasa, ako izlazi vrlo malo ili nista onda definitvno pusta na nekom spoju verovatno je neki holender lose napertlovan.

Pozdrav.
[ klimađija @ 19.12.2007. 12:43 ] @
Citat:
FIREBIRD: Verovatno je ispustila freon usled lose montaze ili fabricke greske.
Udvrni servisni ventil na usisnij ( debeloj ) cevi, videces ventil iglicu pritisni iglu lagana nagore ako pocne da sisti znaci ima gasa, ako izlazi vrlo malo ili nista onda definitvno pusta na nekom spoju verovatno je neki holender lose napertlovan.

Pozdrav.

Ovo je u potpunosti tačno ali ipak nedovoljno, ovako ćeš saznati da li u klimi ima gasa ali ne i da li je ta količina gasa dovoljna!
Pozovi neki servis i neka ti oni srede stvar najverovatnije da fali veoma malo gasa i zato se dešava to što se dešava. Freon može da iscuri samo delimično i to baš u režimu grejanja(veći pritisak),verovatno će problem biti rešen prostim dotezanjem holendera i dodatkom male količine gasa
[ frigo servis bata @ 25.12.2007. 22:50 ] @
Nezelim da te plasim ali taj model neo klime sto je licio na Mideu 12hr je nevidjeni krs.Ja srecom nisam puno ugradio ali moji drugari jesu jer su ovlasceni serviseri te sam cuo od njih komentar da na, preko 30 klima im je crkao kompresor.Meni licno se desilo da sam montirao klimu gde nevalja motor nova iz kutije,tako da je sve moguce.I jos nesto uz njih je vecina imala cevi ali aluminijumske pa i tu je moguce da je bilo pustanja.Ni onaj kineski bakar nije valjao a ovo je katastrofa ali ljudi hoce jeftinu montazu pa sta MI da radimo......