[ euripyd @ 24.09.2003. 23:18 ] @
Nemam pojma o programiranju ali valjda neko ovde ima:

Koristeci racunar, tokom dugih radnih sati primetio sam pojavljivanje bola u rukama i ramenima. Tokom vremena, s obzirom da je posao morao biti zavrsen na vreme (i po 12 sati rada), bol je nastavila da se razvija i to je pocelo tako mnogo da smeta da sam na kraju morao da zavrsim na lecenju. Konacan rezultat: upala zivaca ruku.
Sve plus dodatne injekcije, masaze, snimanja...bla bla
Onda mi je dosla jedna ideja na pamet: zasto neko ne bi napravio npr. "Click Counter" odnosno program koji nagleda kolicinu rada sa misom odnosno tastaturom i nakon odredjenog vremena da ga upozorava da je previse radio.
To bi otprilike moglo da bude sledece:
1. racunanje "clicka" misem
2. racunanje "click + drzanje"
3. racunanje jednog karaktera na tastaturi.
To bi moglo da se sabire otprilike: 10 poena no.2, 8 poena no.1, 1-3 poena no.3.
Onda bi se moglo namestiti da se otprilike sakupi, sta ja znam 5000 ili 10000 poena i onda bi se pojavilo pop-up obavestenje: radili ste dosta, vreme je za pauzu od 5 minuta....itd..
Sta mislite? Mozda takav program vec postoji, pa ako znate javite mi.
Drugo, ako neko misli da je to dobra ideja, neka uradi program (mislim da ce mu se itekako isplatiti), ali ga molim za jednu besplatnu kopiju jer sam mu dao ideju....
Ajd pozdrav
[ tOwk @ 25.09.2003. 00:17 ] @
Citat:
euripyd:
Sta mislite? Mozda takav program vec postoji, pa ako znate javite mi.

Dr.Wright programče za Gnom 2.2, ili „Praćenje kucanja“ koje je standardno uključeno u Gnom 2.4.

Ipak, ne ide tako daleko da broji pojedinačne znake kucanja, već radi samo pomoću vremenskog ograničenja — kada prođe neki period, onda ti blokira čitav računar i ne možeš da kucaš dok ne prođe unapred određena pauza.

Mislim da je ovo sasvim dovoljno rešenje, a nema potrebe brojati onako „precizno“ (zapravo, ono je još manje precizno pošto niko dosad ne kaže: radio sam 3000 pritiska tastera, 500 klika miša, ..., već kaže radio sam „i preko 12 sati“).

Citat:
Drugo, ako neko misli da je to dobra ideja, neka uradi program (mislim da ce mu se itekako isplatiti), ali ga molim za jednu besplatnu kopiju jer sam mu dao ideju....

Dr.Wright i Praćenje kucanja predstavljaju slobodan softver, te se uglavnom mogu nabaviti i bez novčane naknade, ili za malu novčanu naknadu.

Ipak, ovo uopšte nije za ovaj forum, pa ako neko ima bolji predlog, neka se izjasni.
[ leka @ 25.09.2003. 08:24 ] @
Ma verovatno ima nesto slicno i u Windoze svetu s tim da vrlo moguce kosta desetinu-dva'es' kauboja...
[ BobMarley @ 25.09.2003. 14:01 ] @
ma kauboji , indijanci ... jedan counter, 2 linije za text na pop-upu i autostart sa dizanjem windowsa. rješen problem
[ Mikky @ 25.09.2003. 22:18 ] @
Kada bih znao da bi se takav program isplatio odmah bi krenuo da radim jedan i tebi bi dao specialnu verziju sa dozivotnim upgrade-ovima :)
[ reject @ 26.09.2003. 09:15 ] @
Isplatio bi se jer ga je lako napraviti, a gomila usera koji ne znaju
previse vec koriste komp u ne-kompjuterske svrhe (glupe li recenice)
tipa kucanje texta ili obracun plata za novembar mesec bi smatrala
da je to genijalno resenje za cuvanje zdravlja i sebe i kompjutera. :)
Svi koji imaju i malo znanja bi, cim ih zvuk upozori, bez razmisljanja
ubili task.
Sta hocu da kazem? Ideja je dobra i moze se prodati obicnim userima.
Sa druge strane, ko zna da se kontrolise - njemu ovaj program i ne
treba vec sam pravi pauze u radu. Ovi koji ne znaju da se kontrolisu
ce ionako da obrisu program jer ce da ih smara, ali postoji mogucnost
da ce ga pre toga kupiti.
[ Crazy Mix @ 17.02.2004. 17:16 ] @
Probacu da napravim... ne obecavam nista
[ stex @ 18.02.2004. 07:26 ] @
www.workpace.nl