[ fibra @ 11.04.2008. 11:30 ] @
Izbor skutera mi se suzio na Kymco i to na Super 8/Super 9 od 50cc.
O Super 8 sam nakon dosta googlanja uspeo da iskopam skoro nista. Iako je u pitanju noviji model ocekivao sam bar neka iskustva ili recenzije.
Dali je iko ima ovaj model? Kakva su iskustva do sad?
Razlika u ceni je mala i nisam siguran koji od ova dva uzeti za voznju 2 osobe (oko 130kg). Distributer kaze da bi mi oba odgovarala. Molim za neki savet. Procitao sam sve o 2T vs 4T motorima i sve o izboru skutera ali mi je tesko da se odlucim jer nisam procitao nijedno iskustvo za ovim S8. Ono st mi se dopada kod Super 8 su veci tockovi sto mislim da dosta znaci, ali s druge strane motor je 4T pa me plasi da je mozda ipak slabasan za dvoje. Video sam neki snimak na youtube... lepo i dosta tiho radi ali vise od toga ne znam. :(

Ono sto mi je zbunjujuce jeste da se podaci sa sajta distributera razlikuju od onih na oficijelnom sajtu za koje verujem da su tacniji.
Unapred hvala na odgovorima.

Kymco Super 8 (podaci sa sajta domaceg distributera)

Težina 106 kg
Motor 4-taktni (vazdušno hlađenje)
Zapremina 49,5 ccm
Snaga 3,67 kW
Max. obrt 3,5 Nm - 7000 o/min
Pneumatici 100/80-12 - 120/80-14

Kymco Super 8 (podaci sa sajta proizvodjaca)

ENGINE TYPE 4 STROKE
BORE*STROKE (mm) φ39.0×41.4
DISPLACMENT (cc) 50
MAX.HORSEPOWER ENGINE (ps/rpm) / kw(r/min) 2.4/7500 kW/min
MAX.TORQUE (kg.m/rpm) / N.m(r/min) 3.5/6000 Nm/min
--------------------------------------------------------------------------------------
Kymco Super 8 (podaci sa sajta domaceg distributera)

Težina 106 kg
Motor 2-taktni (vazdušno hlađenje)
Zapremina 49,5 ccm
Snaga 2,72 kW
Max. obrt 5,5 Nm - 6500 o/min
Pneumatici 120/70-12 - 130/70-12

Kymco Super 8 (podaci sa sajta proizvodjaca)

ENGINE TYPE 2-STROKE
BORE*STROKE (mm) φ39 × 41.4
DISPLACMENT (cc) 49.4
MAX.HORSEPOWER ENGINE (ps/rpm) / kw(r/min) 3.19 / 6500 kw(r/min)
MAX.TORQUE (kg.m/rpm) / N.m(r/min) 4.74 / 6250 N.m(r/min)
[ Boobec @ 11.04.2008. 11:51 ] @
Super 8 sigurno, ja sam imao Super 9 i jedino sto mi je smetalo ako izuzmem sto je 49ccm, je to kad probam da vozim nekog moram da se nabijem skroz napred i kolena mi se zalepe napred za stub upravljaca ako se razumeo na sta mislim.
Kod Super 8-ce su dosta toga ispravili pa i to, sediste je duze, veci tockovi...
Ja cu verovatno pazariti 8-cu, ali 125ccm, samo da je nadjem u prodaji jer se sve rastrodalo-ali nacicu ga ja vec...

Pozdrav
[ lancia88 @ 11.04.2008. 13:40 ] @
Pozdrav,

za voznju dve osobe neophodno je po zakonu da vozilo bude registrovano kao motocikl. To zahteva A kategoriju pa je upitna i kubikaza u tom slucaju. Kako je Saobracajna policija itekako poostrila kontrole, lako je moguce da ovaj detalj sa voznjom dvoje na skuteru presedne novcano nekome.

Molim da sada ne pocnu pisanja kako ima ovo ili ono registrovano jer to je sve nelegalno registrovano i lagano se vraca na dozvoljeno zakonski standard upucivanjem na vanredni tehnicki pregled i ispravljanjem u saobracajnom dozvoli.
[ Boobec @ 11.04.2008. 15:18 ] @
Pa da, 49ccm se i vodi kao bicikl sa motorom i mesta za sedenje:1
Ali u svakom slucaju sigurno je bolja varijanta 125ccm za dvoje, ali i kad si sam.
Da ne idem u off ali moram ovo da ispricam primera radi:vuce se idiot ispred mene kolima, krenem da ga obidjem on ubrza i tako nekoliko puta, ali takvih ima po gradu koliko hoces-to je jedna od neprijatnih situacija koje se desavaju da je za nijansu jaci motor ne bi bilo tako.
Ako planiras da vozis duze verovatno ces i uzeti nesto jace, polozis za A i uzivas.-samo prenosim neka svoja iskustva.
Izvinjavam se na off.
Pozdrav svima
[ fibra @ 12.04.2008. 15:14 ] @
Citat:
lancia88: Pozdrav,

za voznju dve osobe neophodno je po zakonu da vozilo bude registrovano kao motocikl. To zahteva A kategoriju pa je upitna i kubikaza u tom slucaju. Kako je Saobracajna policija itekako poostrila kontrole, lako je moguce da ovaj detalj sa voznjom dvoje na skuteru presedne novcano nekome.

Uuu, pa ovaj podatak totalno menja stvari. :( Bas sam neupucen. U startu mi je bilo zao sto nisam imao "A" jer bih se radije malo isprsio i uzeo nesto od 125cc, ali me je nedostatat kategorije u tome ogranicavao. Kon tao sam, kad vec moram godinama da otplacujem bolje da bude nesto s cim cu biti zadovoljan, a ne bas za prvu ruku.
Najgore je sto sam nekoliko puta pitao prodavce dali moze da se registruje za dvoje i vozi za "B" kategorijom a oni su me uveravali da moze. Kapiram ako ne kazu nesto bitno kako nebi izgubili potencijalnog kupca ali ne kapiram da me lazu na jasno pitanje.
Bas sam se sad razocarao. :( Kako nemam mogucnosti ni za kupovinu a pogotovo za gorivo koje u tom slucaju nije zanemarivo, ideja je bila da uzmem skuter kako bi devojka i ja mogli lakse da se cimamo po gradu, jer ovog leta nista od mora ali sad nista od toga. Ucesce za kredit je sad 30% i jos dok platim polaganje za "A", pa kacige, pa lanac pa registracija...

Zna li neko okvirno koliko kosta polaganje ako imas "B"?

Citat:
Boobec
Ako planiras da vozis duze verovatno ces i uzeti nesto jace, polozis za A i uzivas.-samo prenosim neka svoja iskustva.
Pozdrav svima

Ma ja i planiram da polozim "A" sigurno, ali bas mi sad nije pravi momenat za to. Kontao sam... Super 8 za prvi motor, a dok ga otplatim polozicu "A" kategoriju kad se malo stane na noge.

Hvala obojici na odgovorima, pogotovo tebi lancia88, podatak koji si mi dao je bio od presudne vaznosti.
[ vojin prole @ 30.04.2008. 23:32 ] @
fibra....
na carinskoj deklaraciji postoji deo za sve KYMCO skuter BROJ SEDISTA:2 tako da te to ne brine na saobracajnu ti nemogu napisati nesto drugo nego sto je carina odbrila.... Ukoliko imas saobracajnu sa brojem sedista 2 saobracajac ti ne moze pisati kaznu za to sto vozis drugu osobu i ako imas PSP!


Ja sam poceo sa automatikom i kada sam presao na keeway hurricane osecao sam se kao da vozim mercedesa. Posle sam kupio Kymco BET&WIN koji ne moze da se poredi sa bilo kojim kinezom! Inace cesto vozim i super 9 jer ga ima najbolja drugarica vozi ga 4 godine bez problema! Sto se tice kvaliteta tu za kymco nema dileme!

Sto se tice 2t ili 4t bas sam pricao sa serviserom zato sto sam zatekao punu garazu agilitya(4t kymco) i on kaze da ako te us*re da je motor extra onda jeste a ako ne onda svake 2 nedelje kod majstora.... Dok kod 2t nema problem popravke su uglavnom sanacija ljudske ne paznje!!!


Moj svet super 9 ili BET&WIN
[ inobradovic @ 31.08.2011. 15:31 ] @
planiram da kupim kymco super 8 125 2008god sa 10000km od prvog vlasnika, pa me interesuje sta mislite o tom modelu ?
gledao sam na sajtu ima 7kw pa mislim da je malo slabasan ?

[Ovu poruku je menjao inobradovic dana 31.08.2011. u 16:56 GMT+1]
[ inobradovic @ 31.08.2011. 21:02 ] @
hoce li biti nekih odgovora ili samo premestanja ???????