[ Tarantula_kg @ 04.05.2008. 11:36 ] @
Planiram kupovinu pomenutog skutera pa me interesuju ISKUSTVA (molio bih autore tekstova rekla-kazala da preskoce ovu temu, bez uvrede). Znaci, interesuju me utisci ponosnih vlasnika Agility-ja (potrosnja,odrzavanje,snaga,predjena kilometraza itd). Naleteo sam na jedan Drand Dink 250 2002. god ,presao 6 000 i sve to za 1 000 E.Ali je stranac. Da li se isplati kupovina ovog polovnog Grand Dink-a ili je bolje nov Agility za 1250 E?
Pozdrav
[ etjen @ 06.05.2008. 12:39 ] @
Agility 50 (sa skinutom blokadom) sam vozio prosle godine na moru i odusevljen sam-odlican je, sve preporuke!

Zena i ja (skupa oko 130kg) bez problema uzbrdo, na ravnom preko 70 km/h. Stabilan, iako ima male tockove.
[ miljan83 @ 06.05.2008. 19:23 ] @
Skoro sam pazario kymco 50. Bez skinutih blokada ide 50 po njegovom brzinometru. Cisto sumnjam da moze da ide do 70 sa skinutim blokadama ali videcu kad ih budem skinuo. Zanimljivo je sediste jer mozes da se blago naslonis. Za ostalo necu da ulazim u kategoriju rekla/kazala jer tek treba da vidim kako se ponasa. Sve u svemu treba imati u vidu da je masina 4T.
Prednost - manja potrosnja i zezancija nego kod 2T.
Mana - mnogo se vuce zasad, sa blokadama mada koliko sam primetio isto ide sa dve i sa jednom osobom(na ravnom).
[ etjen @ 06.05.2008. 21:39 ] @
ja sam stvarno isao 70 na sat i to sa 2 na Agility-u. Sigurno nije bio budzen skuter jer je bio rent-a-skuter u Grckoj. Znam da je skinuta blokada jer sam se bas raspitivao kod vlasnika, kome je, btw, zena Srpkinja pa smo se razumeli.
Stvarno sam bio iznenadjen kako je lepo isao i koliko se secam bio je presao oko 15-tak hiljada.
[ Tarantula_kg @ 13.05.2008. 01:22 ] @
Pa gde ste ponosni vlasnici agilityja.
Ili skuter nije dobar pa ga niko ne kupuje, ili je toliko dobar da ga vozite po ceo dan pa nemate vremena da kuckate po tastaturi.
[ miljan83 @ 14.05.2008. 23:53 ] @
Ovo drugo :)

Inace dobio sam informacije sa tri strane da agility ide 70 kad se skinu blokade tako da pocinjem da verujem u to. Videcemo kad skinem blokade...
Zasad trosi oko 3 lit/100km. Prvi servis na 500km je 2700din.
[ Bojanc @ 30.06.2008. 13:40 ] @
Nemam priliku da vidim uzivo Agility ,odnosno nemam predstavu o dimenzijama,pa me interesuje da li cu imati problema sa svojih prosecnih 183cm? Ne bih da ga porucim,pa da imam muke. :)
Da ne bi doslo do zabune,radi se o Agility Sport 50 modelu, dimenzije su 1830/690/1130 (d*s*v)

[Ovu poruku je menjao Bojanc dana 30.06.2008. u 14:58 GMT+1]
[ miljan83 @ 08.07.2008. 19:45 ] @
Ja sa svojih 180cm nemam problema sto se skucenosti tice ali to je ipak subjektivno. Sedi pa proveri. Doduse vozim 'obicni' agility.

Usput budireceno, 2000km sam presao bez vecih zamerki na rad i bez kvarova. Potrosnja - 2,8l .

70km/h - samo u snu. Priblizava se toj cifri na nizbrdici ali s obzirom da brzinomer laze, rekao bih da mu je maksimum sa skinutim blokadama oko realnih 60.
[ yu1ny @ 09.07.2008. 09:04 ] @
To je realno za taj skuter.

Samo jedna napomena: u Grčkoj su SVI skuteri od 50 ccm nabudženi kitovima od 70 ccm, tako da ta brzina od 70 km/h odgovara motoru sa 70 ccm i oko 4, 4.5 Ks.
[ Bojanc @ 15.07.2008. 21:54 ] @
Kupio sam Agility-ja, nemam problema sa mojom visinom,ali zato imam sa motorom i to nakon predjenih samo 20km :S
Posto se ne razumem oko motora nista pokusacu ovako laicki da objasnim sta se desava, naime kada usporim,motor totalno gubi snagu i izgleda kao da ce se ugasiti, a kada hocu da ubrzam nece da povuce uopste, okrenem rucicu gasa do kraja i nista se ne desava par sekundi i tek onda naglo povuce.

Ima li neko ideju?
[ Bojanc @ 09.02.2010. 21:22 ] @
Skuter kymco agility je extra skuter,ja ga imam 4 god i presao sam 30000 km,sve redovno menjam i ne mislim, maksimalna brzina je 70 km,ali vremenom kada se istegli kajis pocinje da gubi brzinu i dolazi do 60km...nisam imao nikakvih kvarova!svakome ga preporucujem,nece zazaliti!
[ Bojanc @ 03.03.2010. 22:59 ] @
Ja sam kupio prosle godine agility city 50. On je malo veci i lepsi ali isto ide 50 km/h i nema lepo ubrzanje. Doduse nisam ga jos mnogo vozio,sa skinutom blokadom na variomatu ide 65km/h a verovatno je startniji sa skinutom blokadom auspuha,jedva cekam da vidim kad skinem.
[ Bojanc @ 24.03.2010. 14:30 ] @
Bojanc: tebi je cini mi se jedna dizna malo zapusena, ili ako jos gore obe, posto si rekao da se ne razumes, bolje ga oteraj do nekog mehanicara, i on ce sve da ti uradi, ako je neki dobar lik, nece ni da ti naplati, msm realno nznm ni koliko moze da ti uzme za to... 50-100 din! :DD a sto se motora tice: imam ga i ja, lepo ide, moze 60-70, ja sam presao 15000 nije lose, al o5 je japanac, moja preporuka je neka aprilia, gillera ili piagio!! ;)
[ hecy357 @ 07.05.2010. 14:36 ] @
imam kymco agility od 2005 god preso sam 25000km do sada sam samo menjao CDI(komutator)zato sto je riknuo ali sam uzeo nov CDI koji se stavlja na skutere od 125ccm i tako sada moj kymco ide do negde 85km/h.pre toga nije hteo da predje 65km/h.ako nekom ne odgovara brzna agilityja neka kupi cdi za skutere od 125ccm.svaki kymco ima blokadu na cdi-u.i da svima preporucujem kymco skutere.veoma su kvalitetni i cena nije velika,jedina mana cene polovnih delova su prevelike.pozzzz
[ hecy357 @ 12.05.2010. 18:40 ] @
Za 'Bojanc':
To sto ti skuter guta gas, odnosno kasni je normalno dok je motor hladan. Kad se iole zagreje, svi ti problemi nestanu.
Ja sam ga kupio novog prosle godine, i nemam ama bas, nikakvih problema. Jedino sto me kopka i zanima, jeste da li mu smeta blokada, posto je jos nisam skinuo? Potpuno sam zadovoljan sa trenutnom brzinom od 50km/h i snagom koju isporucuje. Potrosnja je od 2.2 do 2.5 l/100km. Sve zavisi od toga kako vozite, sa kime se vozite itd.
Onaj ko je spomenuo da je prvi servis na 500km 2.700 din, se opasno prevario. To zavisi od toga gde radite servis. Ima distributera kod kojih se prvi servis na 500km ne placa (odnosno ne placaju se ruke), a ostali servisi su do 2.000 din.
[ hecy357 @ 12.05.2010. 20:06 ] @
Kupio sam Kymco Agility 50 i posto ga jos nisam registrovao, jedini su mi utisci da izgleda kvalitetno napravljen :)
[ hecy357 @ 22.05.2010. 08:09 ] @
Poceo sam voziti Kymco Agility 50 i za sada sam prezadovoljan :)
[ hecy357 @ 10.06.2010. 21:18 ] @
Oh, drago mi je da jos neko kupuje Kymco :D
Ja sam vlasnik Kymca par meseci, tacnije od 01. Septembra 2009.
Postoji razlika izmedju Agility Sport 50 i Agility City 50, ne znam koji ti planiras da uzmes. Ja imam Agility sport, do prvog servisa (koji je bio na 300 umesto na 500km, pocinjem sve vise da mislim da je to prevara, jer sam takodje i ja prvi servis platio 2700) je isao 45km/h JEDVA! :D Posle tog prvog servisa lagano zakuca na 50 i ekstra je..
Nisam jos radio drugi servis jer nemam para, cimam se da ce me opet slicno odradi kao prosli put a izbegavaju da mi kazu cifru dok ne uradim servis, tako da cu izgleda rucno zameniti ulje a pritisak u gumama sam vec sredio.
Ono sto sam primetio je da u poslednje vreme, tj u poslednjih mesec dana kada sam presao 1900km, skuter mi se nesto gusi, izgleda ima problem sa auspuhom ili blokadom na auspuhu. Ide normalno i od jednom auspuh pocne da 'prdi' da izvinete na izrazu, i znatno se usporava brzina. Dok se penjem na pancevacki most, brzina znatno opadne na 20km/h isto kao kada se penjem u Zemunu, kod glavne, ona uzvisica pre medicinske skole u Zemunu. Ne znam do cega je ali se nadam da je do ulja, tj do toga da treba da se zameni ulje ako nije vec do auspuha, u svakom slucaju, sutra menjam ulje, kupio sam 10W40 Motul koje ovaj skuter koristi pa cu videti i javicu sutra uvece utiske.

Takodje bih zamolio neke ostale ponosne vlasnike ovog skutera ili iskusnije osobe da prenesu svoje misljenje o mom gore navedenom problemu sa gusenjem auspuha. :)

Unapred zahvalan,
Marko Todoric
[ hecy357 @ 05.08.2010. 13:34 ] @
Presao sam 500 km sa Kymcom i uradio prvi servis. Ujutru, kad ga upalim, pustim prvo par minuta da se zagrijava a onda ga lagano vozim jedno 7-8 minuta...i tek onda se moze voziti normalno, jer u drugom slucaju gubi gas. Znaci, to mu je mana, a sve je ostalo je odlicno.
[ hecy357 @ 07.08.2010. 00:54 ] @
Pa ovako vozim kymco agility sport(iako je sve isto kao i obicni osim farova) vec 3 meseca,ne skidam se sa njega presao je trenutno 9500, uzeo sam ga na 6k....kad sam ga kupio bez blokada je isao 70,presekao sam mu cdi koji limitira broj obrtaja i sad se vrti na pravom 75-78(zavisi od vetra) po njegovom brzinomeru, a nizbrdo kolko osh...ne znam ko je izjavio da su u grckoj kitovani motori na 70 pa idu 70kmh al ajde ima nas svakakvih...do sada nijedan jedini kvar nije imao, masinica radi tacno ko sat....nemam zamerki za masinu osim male brzine na uzbrdicama sa dvoje, al realno ne mozes da ocekujes puno snage od 4t 50ccm masine...moja iskustva sa njim su xtra savetujem da uzmes njega..sve najbolje =))
[ hecy357 @ 13.08.2010. 23:17 ] @
pozdrav svima.ja sam danas razocarani kupac jer mi je izmakao agility ispred nosa,tako da cekacete jos neki dan dok postanem jedan od ponosnih vlasnika.jedno me zanima,a to je: da li se blokada na CDI pomera tako sto se ''presece neka zica'' ili sta vec? i da li je neko menjao rolnice i da li to necemu doprinosi? ovaj koji sam ja vozio je isao max 58 sa svim tim blokadama.pozz
[ hecy357 @ 16.08.2010. 16:43 ] @
Citat:
Gost: pozdrav svima.ja sam danas razocarani kupac jer mi je izmakao agility ispred nosa,tako da cekacete jos neki dan dok postanem jedan od ponosnih vlasnika.jedno me zanima,a to je: da li se blokada na CDI pomera tako sto se ''presece neka zica'' ili sta vec? i da li je neko menjao rolnice i da li to necemu doprinosi? ovaj koji sam ja vozio je isao max 58 sa svim tim blokadama.pozz


Blokada na CDI-u se otklanja tako sto se zasjece CDI i presjece se jedna zicica. Mozes na netu pronaci detaljno objasnjenje i slike na kojima je prikazano gdje se taj CDI zasjece. Ja nisam otklonio blokade.
[ hecy357 @ 31.10.2010. 21:18 ] @
ti sto ti skuter slabo vuce uz brdo i ne prima gas, nasteluj ventile,ocisti filter za vazduh,i pogledaj svecicu i ja mislim da vise neces imati problema.
[ hecy357 @ 16.07.2012. 18:33 ] @
Ako hoces brzinu kupi APRILIU.Mislim da je Agility skroman skuter,koji se ne kvari cesto.
[ hecy357 @ 16.07.2012. 18:34 ] @
Ako hoces brzinu kupi APRILIU.Mislim da je Agility skroman skuter,koji se ne kvari cesto.
[ hecy357 @ 20.06.2013. 17:48 ] @
Evo i ja sam jos jedan ponosan vlasnik Kymco Agility 50 i prezadovoljan sam sa njim servisiran je redovno i ne pravi probleme. Istina je da gubi gas ali meni se to desava jedino kad je napolju jako hladno, leti nema nikakvih problema. Platio sam da mi skinu blokadu i sad ide 66 - 67 km/h(rolnice nisam menjao, fabricke na njemu), medjutim posle nadjem da ima fora da prerezes CDI i da onda ide brze...naravno lik iz servisa to nije uradio. Gledam po netu i citam masa kaze da je to rutina opet jedan lik kaze kad je to uradio da vise ne moze elektronski da ga pali...kome verovati? Ako je neko menjao CDI za neki sportski ako moze da kaze koja je kinta u pitanju?
[ vladd @ 23.06.2013. 14:32 ] @
Ako se pretera sa testerisanjem, unisteno je paljenje.

http://www.youtube.com/watch?v=ZJtxkMgRYbw

Poz