[ skemamen @ 29.05.2008. 18:31 ] @
Evo o cemu se radi...

Svima je poznato manje vise, da kada kupujemo klimu ili bilo koji deo tehnicke robe, na kojima pise Samsung ili LG, da je to ustvari Thai Cheng made in ko zna gde. Takodje je poznato da prilikom izbora klime treba birati pomenute dve marke, pa cak i marku Midea koje ima sve vise i kupi ok ocene, a bezati od Fuego, Fox, Beko i sl.

Ono sto me interesuje je, da li neko ima iskustva sa Kopernikus klimama jer mi je jako dobar ortak rekao da je prezadovoljan sa njom, buduci da mu se ona nalazi u lokalu / kaficu, a u stanu ima Samsung i LG sa kojima je manje zadovoljan u odnosu na Kopernikus...! Problem je sto nisam uspeo da pronadjem na netu radnju koja prodaje Kopernikus klime... Zna li neko bilo sta o ovome?

Hvala...!

[Ovu poruku je menjao momsab dana 29.05.2008. u 19:55 GMT+1]
[ andrejbeca @ 29.05.2008. 19:26 ] @
Taj brend Kopernikus ti je u stvari neka od kineskih klima koja je sklapana za trzista poput nasega (moguce samo nasega)
i to mi se cini da je bio za predhodnih nekoliko godina.Mislim da ce ga ove godine biti tesko pronaci ( cim nemaju ni sajt )
a predlazem ti da postavis fotku klime (ako je moguce napraviti),posto medju ovim danasnjim WEG,VOX,Vivax...
sigurno postoji klima koja je identicna .Mozes da pogledas i sajt : www.made in china.com,i videces gde se sve to pravi
i da su vecinom to - no name uredjaji na koje se stavlaju logo firme narucioca.
[ SASA M. @ 29.05.2008. 20:38 ] @
Midea je jedna od najvecih kineskih fabrika, ako ne i najveca i pravi vecinu klima koja se ovde mogu naci pod raznoraznim imenima. Skupis kintu, odes u kinu, prelistas katalog delova, izaberes komponente od kojih zelis da ti sastave klimu, smislis ime usput, narucis kontigent i igra moze da pocne.
[ Dusan km @ 30.05.2008. 08:33 ] @
Negde sam procitao da je to Toshiba klima sa natpisom Kopernikus.
[ SASA M. @ 30.05.2008. 11:09 ] @
Nije neobicno da neka firma uzme neki stariji model poznatog proizvodjaca i da ga prodaje pod svojim imenom, desavalo se cesto ranije, ne znam da li vazi i u ovom slucaju, ali cisto sumnjam.
[ Zhana @ 01.06.2008. 15:52 ] @
Citat:
skemamen: ... Problem je sto nisam uspeo da pronadjem na netu radnju koja prodaje Kopernikus klime... Zna li neko bilo sta o ovome?


Stvarno me čudi da nisi mogao da nađeš na netu Kopernikus sajt: evo http://www.kopernikus.co.yu/. Tu ćeš pronaći i stranu sa klima uređajima - http://www.kopernikus.co.yu/view.php?p=klimasainvertorom.

Slučajno znam o ovome više zato što sam nedavno htela da kupim njihov TV. Međutim, čini mi se da firma ima nekih fin. problema jer sam nekoliko puta obilazila i rekli su mi da imaju popis i da zovem za nekoliko dana, nekoliko sedmica... i na kraju sam našla zatvorena vrata sa natpisom POPIS.
S obzirom da je od tada prošlo više od mesec dana možda se nešto promenilo, ali čisto sumnjam, na tebi je da ih pozoveš i proveriš, a i da odlučiš da li ćeš da rizikuješ ako ti postave neke 'finansijske' uslove.

Srećno!

Uzgred budi rečeno, lokacija u Carice Milice 1 više ne postoji, već su u Tršćanskoj 1.
[ andrejbeca @ 01.06.2008. 21:50 ] @
'vataj se ti prijatelju za neku drugu klimu,od ovih se 'leba neces najesti.Za te pare postoji masa klima istog ranga,a vecina cak i lepse izgleda.
[ skemamen @ 03.06.2008. 16:16 ] @
andrejbeca, bojim se da si u pravu, kako god da sam okrenuo / obrnuo / sracunao, ne vredi mi cimanje sa Kopernukusom, pogotovo posle ove vesti da ljudi jednostavno dolaze na posao da bi popisivali kojesta...

Inace, jesam nasao kopernikusov sajt, medjutim ne funkcionise im on-line kupovina, a na sajtovima kao sto je tehnomanija i sl. nisam uspeo da pronadjem tu marku. Sve u svemu, polako se odlucujem za Whirlpool, mada i da uzmem Mideu - nece mi biti (kapiram) neka veca razlika u odnosu na Samsung, sem u ceni...

Hvala ljudi...!
[ taraisdd @ 14.02.2009. 20:33 ] @
Imam 3 godine Kopernikus master12 i prezadovoljan sam
[ milomirp @ 28.04.2009. 07:03 ] @
Kopernikus klime su vrlo kvalitetne,pouzdane a i sto je najvaznije servis za njih je obezbedjen za duzi period.Poznato je da su vrlo zvucna imena nekih proizvodjaca a zastupnika npr. iz N.Sada vrlo lose zavrsila a Kopernikus opstaje!
[ ivankara @ 22.05.2009. 15:47 ] @
Imam kopernikus vec 8 god. i radi extra po 15 sati dnevno skoro cele godine, bez ikakvih servisa i odrzavanja. Neznam da li je kineska ili ne ali ako neko zna gde jos uvek ima da se kupe neka pise, uzeo bih jos jednu takvu istu.
[ ivannmp @ 14.01.2010. 17:39 ] @
Da li neko zna sta znaci kada se na klimi kopernikus inverter 12+ pojavi umesto temp "P6" i tada prestaje da radi? inace imam dve takve a druga savrseno radi mnogo duze od ove.
[ ivan_sim @ 14.01.2010. 21:08 ] @
Moguce da je neka sondica.
[ ssimic @ 21.08.2011. 08:57 ] @
Ajde da malo osvezimo temu. :-)
Kopernikus klima je fantasticna! Inace u stanu imam jednu Kopernikus i jednu Tadiran. Sa Tadiranom sam doziveo totalno razocarenje s obzirom na ime i cenu koja je placena.

Kopernikus ima mnogo precizniji termostat, proizvodi manje buke i, sto je nocu najvaznije, plastika joj ne pucketa prilikom grejanja/hladjenja.

Kopernikus koristim vec vise od 6 godina. Kada je ugradjivana stizala je sa svim sto je potrebno za ugradnju (to je vec tada bila retkost za klima uredjaje). Sa njom su stizale 3 kutije: u jednoj je zapakovana spoljna, u drugoj - unutrasnja jedinica, a u trecoj - nosaci unutrasnje i spoljasnje jedinice, srafovi, tiple, creva, termoizolatori... Samo je falila jos jedna kutija - sa alatom. ;-)

BTW, o cemu se ovde i najvise raspravljalo na kutijama i na samom uredjaju stoji "Made in Germany"...

Posle toliko godina koriscenja, filteri se vec mnogo tesko ciste. Resio sam da ih zamenim, ali... Tu dolazim do problema... Ne mogu nigde da nadjem ko je ovlasceni servis ili makar da poprvlja te klime kako bih narucio nove filtere. Da li neko mozda zna neki servis koji radi Kopernikus klime? Kontakt bi mi dobro dosao. Da se ne bi krsilo sa pravilima foruma, molim vas ako neko ima potrebnu inf. da mi posalje na PP.

Unapred hvala!

Pozdrav svima!
[ misabgd @ 15.08.2012. 11:45 ] @
Kopernikus klime sastavlja od delova iz Kine jedna firma iz Nisa. Inace sam i ja bivsi zadovoljni vlasnik iste (ali se skoro pokvarila i svi su izgledi da joj nema leka - distributer nije odgovoran prema kupcima i nemaju rezervne delove za ovaj moj kvar tako da prelazim u suprotni ogorceni tabor). Ako hocete info pisite mi na mail.
[ KrkaCiC @ 22.08.2012. 10:12 ] @
Citat:
misabgd:
Kopernikus klime sastavlja od delova iz Kine jedna firma iz Nisa. Inace sam i ja bivsi zadovoljni vlasnik iste (ali se skoro pokvarila i svi su izgledi da joj nema leka - distributer nije odgovoran prema kupcima i nemaju rezervne delove za ovaj moj kvar tako da prelazim u suprotni ogorceni tabor). Ako hocete info pisite mi na mail.


Malo kasnis sa odgovorom
Inace ta firma iz Nisa vise od godinu dana ne postoji
[ psykg @ 16.08.2021. 11:51 ] @
malo da ozivim temu, nigde nisam mogao da nadjem kako se zove brend tj fabrika koja pravi kopernikus klime, to mi je trebalo kako bih kontrolisao klimu preko mobilne aplikacije, fabrika se zove chunlan

P.S
da bi koristili neku aplikaciju za mob i preko nje kontrolisali klimu potreban vam je mobilni koji ima IR (Infrared) blaster, ili neki uredjaj koji radi poput univerzalnog daljinca (koji ima IR blaster) a nakaci se na vas WiFI (ja imam BroadLink RM Mini3)