[ pedja.ns @ 02.07.2008. 21:39 ] @
Pokusao sam da nadjem odgovor na moje pitanje u prethodnim temama ali nisam uspeo.

Da li je tacno da je voda koju izbacuje klima ustvari destilovana voda i da moze da se koristi za pegle i akumulatore?

Izvinjavam se ako je ovo vec negde spomenuto ali ja nisam uspeo da nadjem i hvala unapred!!!!
[ frigo servis bata @ 02.07.2008. 22:50 ] @
Da bude destilovana ne moze jer zna se kako se pravi destilovana vada,odnosno sta je to proces destilacije,da moze da se koristi za pegle i akomulatore mislim da moze jer je to ustvari kondenzat iz vazduha,tj. najslicniji je kisnici(dakle ta voda je meka).Pozdrav.
[ pedja.ns @ 02.07.2008. 23:33 ] @
Znaci dobro sam cuo.

Hvala jos jednom!!
[ Predrag Supurovic @ 03.07.2008. 06:40 ] @
U cemu se proces kondenzacije vode u klimi razlikuje od procesa destilacije?

Voda u prirodi isparava i apsorbuje je vazdih. U procesu rashladjivanja u klima uredjaju voda iz vazduha se kondenzuje. Zasto to nije destilovana voda?
[ djolep @ 03.07.2008. 07:03 ] @
Proces je formalno isti, ali uslovi nisu isti pa nisu ni rezultati. Kod destilacije vode proces se obavlja unutar sistema koji je dobro izolovan od prasine i usled razvijanja relativno visokih temperatura dobijena voda je bez bakterija. Voda koja se kondenzuje unutar klime nije ni blizu takvog kvaliteta.
[ Java Beograd @ 03.07.2008. 10:45 ] @
Voda iz klime je deminaralizovana, dakle neće ostavljati krečnjak kad ispari. Za neke namene destilovane vode (pegla na primer i hladnjak automobila) to je sasvim OK. Za neke druge upotrebe prave destilovane vode ovo nije dovoljno.