[ Nikola Denić @ 28.10.2003. 13:50 ] @
Hehe ... vidite ovo ..



Sho je lepo nebo u buducnosti ...



Patry Up .. ;)




Weird ... :P


Burn baby Burn ... :)



E sad oficialni trailer je izasao ..

http://whatisthematrix.warnerb..._cmp/revolutions_trailers.html

Sta kazete ... :)
[ drdrksa @ 28.10.2003. 17:38 ] @
Posto se ja ne lozim na Matrix nesto specijalno, just OK.
[ Shadowed @ 28.10.2003. 19:15 ] @
Izas'o trailer odavno. Paa... sta da kazem, cekamo 5.
[ Tyler Durden @ 28.10.2003. 20:16 ] @
Ja cekam Kill Bill vol. 1 sa nestrpljenjem
Ali ni matrix ne zaostaje... nadam se da ce biti bolji od reloaded, makar da se priblizi prvom dijelu i bice odlican
[ Darko Pipic @ 28.10.2003. 22:10 ] @
Mene samo interesuje kako ce se prica zavrsiti.... inace sam uzeo karte za 15:00h 05.11.2003. tako da cu verovatno biti medju prvima sa review-om....

to be continued
[ Cybernoid II @ 28.10.2003. 22:49 ] @

http://www.comingsoon.net/movies/m/matrix3.php

Jeli neko pogledao trailer "Controll" frame by frame?
Kad onaj tip u podzemnoj oduva Nea na pločice, Lepo se primeti da je u pitanju dubler umesto Kianua.

I mene zanima kao će se završiti pre svega.
Ima na netu gomila lažnih scenarija. Pokušao sam da pronađen neku inside informaciju, izgleda da je nešto procurelo prilikom nasinhronizovanja na Nemački.
[ B o j a n @ 29.10.2003. 16:52 ] @
khhh ... fetish ... kult .... nazovite kako hocete ... je stigao!

[ vecicrnogorac @ 29.10.2003. 17:52 ] @
2gi dio me razocarao skroz, ista ideja i nista novo sem boljih specijalnih efekata..
ako u treci ne stave neku bolju ideju nista nisu uradili
[ manca @ 29.10.2003. 18:18 ] @
kad ce se pojaviti Matrix Revolution u bioskopima ???
[ drdrksa @ 29.10.2003. 19:04 ] @
Citat:
manca:
kad ce se pojaviti Matrix Revolution u bioskopima ???


Koliko sam ja cuo, krajem decembra ...
[ Tyler Durden @ 29.10.2003. 21:23 ] @
5. novembra je premijera na cinemanii.
Pretpostavljam da ce se odmah nastaviti sa prikazivanjem u ostalim bioskopima.
[ Shadowed @ 29.10.2003. 23:07 ] @
Citat:
vecicrnogorac:
2gi dio me razocarao skroz, ista ideja i nista novo sem boljih specijalnih efekata..
ako u treci ne stave neku bolju ideju nista nisu uradili

Pa ideja i treba da bude ista. To je jedan film koji se sastoji iz tri dela, jedne igre i 9 animiranih filmova a koji ima svoju temu. Nije to serija kod koje imas iste glumce a drugu radnju u svakoj novoj epizodi.
[ Nikola Denić @ 30.10.2003. 04:40 ] @
Citat:
TheGhost:
Mene samo interesuje kako ce se prica zavrsiti.... inace sam uzeo karte za 15:00h 05.11.2003. tako da cu verovatno biti medju prvima sa review-om....

to be continued


Ej ... samo da kazem .. idem i ja u istom terminu i bicu zajedno sa Tigerheart - om , LILIT , i jos ce bidne neko sa ES -a :)

Tako jedno da dodjes do kompa prvi .. !
[ ImPlant @ 30.10.2003. 08:57 ] @
Citat:
Tyler Durden:
Ja cekam Kill Bill vol. 1 sa nestrpljenjem
Ali ni matrix ne zaostaje... nadam se da ce biti bolji od reloaded, makar da se priblizi prvom dijelu i bice odlican


da li se zna kad Kill Bill dolazi kod nas?

.
[ ImPlant @ 30.10.2003. 10:23 ] @
naso>
kill bill 1. novenbra 2003.

http://www.tuck.co.yu/cinemania.html

.
[ Cybernoid II @ 05.11.2003. 16:41 ] @
Video film, kraj je logičan, mada se možda neće svima svideti.
[ InsurrectoR @ 05.11.2003. 23:59 ] @
Citat:
vecicrnogorac:
2gi dio me razocarao skroz, ista ideja i nista novo sem boljih specijalnih efekata..


Bolji "specijalni" efekti !? XA XA XA XA ....

Da li je neko obratio paznju na scenu kada se Morpheus bije sa agentom na kamionu ?
Znaci film kao da ja nisko-budzetni, a ne neki mega-ultra-hit !

Ceo serijal me je ozracio posle drugog dela.

Citat:
Cybernoid II:
Video film, kraj je logičan, mada se možda neće svima svideti.


pa u svakom slucaju bolji mi je nego drugi deo, mada kao sto rekoh ceo serijal mi se smucio.
smorili su radnju u ovom delu. Kraj je tipican, takodje sam ocekivao da Neo i Trinity ... khmm ... eh, pa necu sada da vam kvarim dozivlja ako niste odgeldali.

Samo cu da kazem, Neo is NOT the ONE ! ;>
[ LPboy @ 06.11.2003. 00:36 ] @
Zdravo zivo!!!!!!!!!!!!!!!!

I ja odgleda MATROX!!!!!!!!????????????

Tacno da Neo nije one, vec je two!
Morfeus je u stvari vanzemaljac kojem se slupao brod na zemlji jos davne
1232 godine, i ne moz' d'umre dok mu se ne odsece vugla.
Trinity je robot kojeg su ljudi ubacili u matrox da radi za City Records
al joj estradna karijera propala.
Matrox ne postoji u stvari, vec je neo malo dremnuo, a kada se probudio
otis'o s' Moniku Beluci u bioskop na premijuru Revolutionsa. Al ga presreli
oni iz leteci start i zavrsili u Egipat.

Izvinjavam se sto malo lupam, al ne imade kintu da nabavim karte, pa se jedem ziv.
A to sto je ispalo da Neo nije One je jedna od kljucnih stvari tako da je bilo totalno
seljacki sto je InsurrectoR napisao to. Neoprostivo.
Dodje mi da ubijem sada i mene i njega.

Aj zdravo.
[ LPboy @ 06.11.2003. 01:00 ] @
Opet ja...

Necu da smaram, evo mog najozbiljnijeg misljenja.

Danas je malo ljudi koji koriste mozak u pametne svrhe, tako da kada neko kaze da je Matrix smor,
i tome slicno dodje mi da umrem. Ja nikada nisam bio ljubitelj SF filmova, ali kada sam odgledao
prvi Matriks, zapitao sam se kako je neko ljudsko bice moglo napraviti nesto tako mocno.
Braca su me iznenadila u Reloadedu u tom smislu da sam ostao zatecen cinjenicom da se stvari u
tom filmu mogu povezati i stvoriti neku celinu tek posle dugog razmisljanja, a ne povrsinkog shvatanja
radnje. Efekti su tu da ne bi spalo da matrix gledaju samo ljudi koji imaju smisla za logiku i
filozofiju. Svaka budala moze da odgleda matrix, ali malo je onih koji su ga u stvari shvatili.
Npr. evo dok jos nisam odgledao Revolution, imam u glavi 30tak hipoteza sta je u stvari istina a sta ne
i kakav bi mogao biti kraj. To je prava car ove trilogije, milioni mogucnosti!!!!! Ja bih rekao
da je to ona srz, a da ona ima veoma veliku vrednost, koju po meni nema skoro ni jedan film vise.
Jos jednom kazem da ko Matrix prokomentarise kao specijalne efekte taj i nije zasluzio da ga gleda.
Nije vise ni bitno kakav je Revolution ( kraj filma), ideja je fascinantna i mislim da ce strasno dugo
ostati upamcena.

Jednostavno, morao sam nesto ovako da izlozim, pa oni koji se slazu sa mnom neka nesto kazu...
Veliki pozdrav za sve njih...

B.

[ L I L I T @ 06.11.2003. 01:14 ] @
hm ja i dalje mislim da je prvi deo neprevaziđen ;)

mada što se tiče 3. dela
čini mi se da su se ipak malo potrudili oko ''radnje filma'' u poređenju s 2. delom ...
što se tiče specijanih efekata - ništa novo ..
al ima jedna scena pred kraj kad se Neo ''uhvati u koštac'' s agentom na kiši ..sjajno odrađeno ...

eh ..da ..baš je bila geek atnosfera u sali ...
na svakom sedištu se nalazio po jedan časopis ''Digital'' ;)

meni se svideo film...
al što reče neko ...moguće da se ovo nekom neće svideti ... :p
[ Nikola Denić @ 06.11.2003. 01:31 ] @
Citat:
L I L I T:
eh ..da ..baš je bila geek atnosfera u sali ...
na svakom sedištu se nalazio po jedan časopis ''Digital'' ;)



He ,a LILIT ko je pokupio od broja 17-22 ... :D naravno i neki izmedju je pao .. i naravno disk !

Nego stvarno kraj je maxx logican ... .samo ipak treba to da se odgleda u finoj kucnoj atmosveri ... ono ... pa tek da budem kompetentan da komentarisem ... :)

[ tOwk @ 06.11.2003. 01:35 ] @
Citat:
LPboy:
Danas je malo ljudi koji koriste mozak u pametne svrhe, tako da kada neko kaze da je Matrix smor, i tome slicno dodje mi da umrem. Ja nikada nisam bio ljubitelj SF filmova, ali kada sam odgledao prvi Matriks, zapitao sam se kako je neko ljudsko bice moglo napraviti nesto tako mocno.

Na svu sreću pa nikada nisi ni čitao prave SF priče, pa i ne znaš da su sve te „ideje“ u Matriksu izvučene iz upravo takvih priča, koje su znatno starije od samog filma.

Citat:
Nije vise ni bitno kakav je Revolution ( kraj filma), ideja je fascinantna i mislim da ce strasno dugo ostati upamcena.

Nažalost, to je potpuno tačno. Veliki umovi će zauvek pamtiti ovo veliko delo, a da se nisu dovoljno potrudili da saznaju odakle su veliki umovi kao što su oni autora ovih filmova maznuli velike ideje kao što su one koje se pojavljuju u velikom filmu kao što je ovaj.

Nesumnjivo, velikom umu je uvek lakše da ode do bioskopa i da pogleda jedan veliki film, umesto da potraži neku literaturu iz '80-tih godina u kojoj se eksploatišu gotovo identične ideje, sa malim razlikama u detaljima (a priča je, po mom mišljenju, i znatno bolje izrađena nego u slučaju Matriksa, bar 1. dela pošto sam jedino njega i gledao). Jer, svaki veliki um zna da je nešto dobro tek kad se pojavi i na filmu.

Citat:
Jednostavno, morao sam nesto ovako da izlozim, pa oni koji se slazu sa mnom neka nesto kazu... Veliki pozdrav za sve njih...

Hvala na velikom pozdravu.
[ Mihailo @ 06.11.2003. 01:42 ] @
Postavlja se pitanje da li to je film ili samo skup specijalnih efekata, winamp plugin ili sl. :)
Industrial Light & Magic .. ili tako nešto :)
[ L I L I T @ 06.11.2003. 01:45 ] @
Citat:
Nikola Denić:
He ,a LILIT ko je pokupio od broja 17-22 ... :D naravno i neki izmedju je pao .. i naravno disk !


heheheheh umalo zaboravih (umor zna da stigne i mene) ko se popalio na časopise ko blesaF,
neću da imenujem sramota be ;)
ako je hrabar ..nek se sam imenuje :PPp
[ zorandokovic @ 06.11.2003. 09:29 ] @
Za sve koji vole matrix ovaj film je odlican. Za ostale kojima je cjela filozofija smjesna, cudna ili dosadna sve pokazano u filmu ce biti vjerovatno mlako.

Jedno sam siguran. matrix je ovim filmom specijalne efekte podigao na jos visi nivo nego u slucaju prethodnih filmova. Pokazano prihvatate kao stvarno a izmisljeni prostori izgledaju prosto nevjervatno i ubjedljivo. Borba u Zionu ili NEOv boravak u gradu masina isgledaju 50 puta bolje nego sto ste ikad mogli pomisliti ili negdje vidjeti. vasa ocekivanja su vjerovatno manja od onoga sto cete vidjeti na ekranu.

Iako su se Neo i Smit vec i previse borili u prethodnom filmu, poslednja borba je nesto posebno i ostavila me je bez daha.

Film je napakovan akcijom a matrix filozofije ne manjka i stvari se komplikuju do samog kraja. I ovaj film ostavlja ostavlja jako puno prostora za daljnju debatu.

SPOILER AHEAD!!!!!!!!!!!!!!!!



Matrix ostaje ovaj put stvarno reloaded. osnovno pitanje da li smo robovi cije su duse zive u izmisljenom svijetu i dalje ostaje, i time osnovna tema matrixa nije unistena. Da su svi ljudi na kraju iskljuceni sa matrixa vjerovatno bi to dozivjeli kao smak svijeta i da su svi zavrsili u paklu (jos jedno pianje gdje je bolje u matrixu ili stvarnom svijetu)????. Religioznih paralela ima na pretek
Oni koji cjelu pricu uzimaju za ozbiljno ce morati pogledati film nekoliko puta da bi shvatili mnoge dijaloge koji upucuju na odgovore koje smo trazili. brzina akcije i velicina vizuelnog dozivljaja ne ostavlja predaha da bi se sve stiglo isprocesuirati.

[ Cybernoid II @ 06.11.2003. 09:36 ] @
Citat:
Mihailo:
da li to je film ili samo skup specijalnih efekata

Hteo si reći da li je to samo audio vizuelni doživljaj ili intelektualni pride?
Pa nažalost ako hoćeš intelektualni doživljaj, kupi knjigu.
Filmovi u nastavcima obično imaju dobar pilot koji služi da svojom popularnošću privuče ljude da daju pare da bi videli loše nastavke. Zašto se nepotrebno 3 puta mučiti oko scenarija, kad je prvi put dovoljan. Tu i tamo ima koji izuzetak.
[ del-boy @ 06.11.2003. 09:53 ] @
Mogu samo reći da jedva čekam da odgledam film. Da li neko zna kada će izaći na DVDu?
[ caiser @ 06.11.2003. 12:51 ] @
Na kraju Neo ispade neka mesavina Supermena i Karate Kida, leti i zna karate. :)

Film je u sustini shit. Ne moze ni da prismrdi prvom delu. Najzanimljivi dijalozi su bili tipa:

"Sta ja hocu?" - "To ti znas."
"Sta on hoce?" - "To ti znas."

i tako dalje....

Jedino dobro u filmu je scena od citave dve-tri sekunde u tuci izmedju Nea i Smita. Sve u svemu, jos jedan od holivudskih smor filmova. Evropska kinematografija do smrti!!! :-p
[ InsurrectoR @ 06.11.2003. 13:06 ] @
Citat:
caiser:
Evropska kinematografija do smrti!!! :-p

... a Japanska i posle nje!

Zivela manga i anime ;>
[ Tyler Durden @ 06.11.2003. 14:34 ] @
Citat:
caiser:

"Sta ja hocu?" - "To ti znas."
"Sta on hoce?" - "To ti znas."

i


upravo tako!
kako su me smorili sa tim kvazi filozofiranjem pa to je strasno....
posebno u reloaded...
[ caiser @ 06.11.2003. 14:58 ] @
Citat:
InsurrectoR:
... a Japanska i posle nje!

Zivela manga i anime ;>


amin :)
[ Bager @ 06.11.2003. 15:04 ] @
Jeste da su malo smorili, ali koljachina je odlicna
Takodje ona scena shaka-nos
[ stalker @ 06.11.2003. 16:16 ] @
Pa, tipicni komercijalni film. Ideja je stara koliko i covecanstvo, samo su je sada "lepo" upakovali. Meni se prica o Platonovim senkama mnogo vise svidja...
[ Nemanja Jakovljevic @ 06.11.2003. 23:16 ] @
Ja pokupio 6 Digit-alla :) (naravno i CD-ej... cirilicna verzija openoffica i sl)

Film je bio strava a sada ad vam svima pokvarim lepo cu da vam ispricam:
znaci na kraju neo preko bug-a na apache serveru ulece kao root na centralni mainframe
grada mashina, i odatle radi brisanje svih rc skriptova osim 6-ice i pravi soft-linkove za rc.1 rc.2 ... ka 6-ici. Onda pokrece reboot. Od silnog rebootovanja pregori im glavna magistrala za matrix, tako da ljudi masovno poispadase iz njega. Ali naravno tu je bio narod Zajon-a da ih spase.

Na kraju Neo i Trinity dobijaju dete koje nazivaju po Morfiusu. (dakle dete se zove Switch:)

....

Ja kad sam izasao iz sale... gledam onu rulju sto se skupila, pa pocinjem ortakinji da pricam sto sam jace mogao kao bedak sto su ovo uradili, ili kao bash strava sto su to i to uradili.... ako tada nisam popio batine, necu nikada...:))))

...

Lilit: da nisam ja tebe snimio na stanici 88 na autoputu kako su ti ruke krcate digitalom?
[ Nikola Denić @ 07.11.2003. 00:17 ] @
Hm .... mogo si samo mene i jos nekog da vidis krcatog digitalom .. :)

Ej CD i nije neki ... :)
[ L I L I T @ 07.11.2003. 00:37 ] @
Citat:
Nemanja Jakovljevic:
Lilit: da nisam ja tebe snimio na stanici 88 na autoputu kako su ti ruke krcate digitalom?


lilit nikada nećeš videti na stanici ... oni koji je poznaju - znaju i razlog ;)

a kao drugo ...
u digitalu nema ničeg ''interesantnog'' za mene da bih ga tako alavo pokupila ...
da je bio možda neki linux jurnal il neš' slično pa ajd ..da i poveruješ ...
[ Nemanja Jakovljevic @ 07.11.2003. 00:41 ] @
ono kao lilit je burzujka:))) taxi ili svoja kola?

...

pa u digitalu ima par sugavish strana posvecenih linuxu na kraju:)))

...

pa josh ih nisam prelistao ali po naslovnoj strani ono kao o athlonu xpej 3000 ... veliki test zvucnika

...

cd sam poklonio caletu jer mislim da nema nista za lin
[ vilyu @ 07.11.2003. 14:11 ] @
Promakla mi jedna stvar, pa mi se sad taj deo ne uklapa. Na koji je nacin Neo ostao povezan sa Matrix-om kad je zaustavio ona cetri sentinela na kraju drugog dela, odnosno, veci broj njih kasnije? I na koji je nacin video stvarni svet (grad masina) slep? Isto sto vazi i za Smita u ljudskom obliku. Znaci nije bio prikacen, vec je nesto kao wireless? Meni se sve nesto cini da "ne moze to bez kabla" i da je tu rupa u filmu, ali mozda mi je i promaklo valjano objasnjenje ove pojave. Video sam ono u Mobil Ave, ali kako to odrzava komunikaciju izmedju matrix-ovih kompova i njegove glave?
[ Tyler Durden @ 07.11.2003. 16:12 ] @
Pa daje li koji bioskop sad revolutions ili je to bilo samo na cinemania pa ko zna kad ce sad u redovne bioskopske termine...?
[ ddz @ 07.11.2003. 16:26 ] @
Ja sam gledao sinoć u Tuckwoodu.
[ LPboy @ 07.11.2003. 22:21 ] @
Odgledah i ja film...
Napokon.
Sada se osecam strasno sjebano i ne bih da pricam o utiscima jer jos
nisam siguran kakvi su. Radnju sam skapirao dosta, ali jednostavno mislim
da tu bas nesto ne stima najbolje. Gotovo sam siguran da se na starim trejlerima
za Revolutions tuku Neo i Seraph. Ili sam ja pogresio ili su oni menjali scenario.
Nego da ne pricam ovde za dzabe, da li bi mi neko preporucio dobar forum gde su
teme o Matrixu na nekom vecem nivou (bez uvrede).

A gotovo sam bio siguran da je Neo program, da ima dva matriksa, i da je Francuz
Neov predhodnik........A ono sve bezicno, pustio telekom GPRS, pa surf na sve
strane.
Pa neka je Neu laka zemljica, a meni mekan krevet...
Laku noc!!!!!
[ MAD-MAX @ 08.11.2003. 01:47 ] @
E ***i ga sad ... Sad si mi/nam reko da je Neo mrtav i sve mi/nam upropastio sto nisam/smo gledeo/li film :(

Inace kako vidim film i nije "nesto" "posebno". I vidim da nije bilo tacno ono da ce se u 3. delu sve razjasniti. Uopste ima li neke logike (posle gledanja 3. dela) u tome sto Neo moze DA MENJA MATRIX kako hoce a bije se pola sata sa tamo nekim agentima ...?
[ Cybernoid II @ 08.11.2003. 07:41 ] @
Citat:
LPboy:
da li bi mi neko preporucio dobar forum gde su
teme o Matrixu na nekom vecem nivou (bez uvrede).

http://www.inreview.com/
[ Nemanja Jakovljevic @ 08.11.2003. 07:56 ] @
Citat:
MAD-MAX:
Uopste ima li neke logike (posle gledanja 3. dela) u tome sto Neo moze DA MENJA MATRIX kako hoce a bije se pola sata sa tamo nekim agentima ...?



A da li se secas kada mu je receno da je Smit isto sto i Neo. Ali da sususta suprotnost, jedan dobar drugi zao.

Neo je mogao da unisti matrix da je hteo, ali on je hteo mir izmedju masina i ljudi, pa morao da se bije sa smitom da bi postigao mir.

Jedino mi nije jasno kad izlazi ona spravica sa punk frizorm u gradu masina i kada Neo kaze nesto kao " vratio sam se "...

Jel to znaci da je on neka masina? Ili je tu stvoren? Ili samo misli na to, iskljucio sam se iz matrix-a izasao sam iz ove skoljkice i dosao ponovo ovde?

Ako neko nije skontao ono kad Oracle kaze da se promenila, to je zato sto je original glumica Oracle umrla 2001. od dijabetesa. (bar tako kaze imdb.org)
[ Floyd @ 08.11.2003. 09:46 ] @
Treci deo je odlican. Kad sam pogledao drugi deo, mislio sam da su skroz ubili svaku sansu da Matrix bude onako dobar kao sto je bio drugi deo. Medjutim, u trecem delu se sve izkristalisalo, sva tri dela su se povezala u celinu. Ima lepu poruku i steta ako nista malo vise paznje obratili na te dijaloge, posto su dosta interesantni. Nisam ocekivao tako nesto od SciFi filma. To je verovatno zato sto ih nisam gledao dovoljno i sto je moja vizija tipicnog SciFi filma "Dan nezavisnosti". :)
[ LPboy @ 08.11.2003. 16:16 ] @
Za Mad Maxa
Pa da li je neko ocekivao da Neo uopste na kraju prezivi? Stvarno to je bi bila glupost i Matrix bi zajebao I Kasandru I Esmeraldu!!! Uostalom oni pravi Matrix fanatici su ga vec sigurno odgledali, a oni koji to nisu I ne treba mnogo da tuguju zbog ovoga. U svakom slucaju VELIKO IZVINJENJE, bio sam pod utiscima pa izletelo…

Spoiler je napred (eto sada sam fin)

A jel neko skopcao kako je neo zaustavljajuci masine u drugom delu, bezicno se povezao sa matrixom, u stvari medjumatriksom, neka kaze. Po meni to je velika rupa u filmu. Bilo bi logicno da je Neo u tom trenutku shvatio da je u drugom Matriksu I da je prsao od besa I umora I pao u komu. Jos I to da je on u vezi sa izvorom, pa zbog toga zaustavlja masine u stvarnom svetu. Jebi ga Neo ispade Supeheroj, a ne samo jos jedan odabrani! Mogli su bolje spojiti 2 I 3 deo, mada mozda ja jos ne razumem sve najbolje, videcemo… U svakom slucaju treci deo je po meni losiji od prvog i drugog zajedno.
Pozdrav
[ Bager @ 08.11.2003. 23:37 ] @
Na inreview.com se moze naci mnoogo interesantnih zapazanja...
[ ledeni @ 11.11.2003. 16:49 ] @
Evo i ja sam zasvrsio sa gledanjem, po meni, do sada najjaceg filma.
Znaci bruka kako su ga odradili, braca su ga odvalila.

Nego, neko gore spomenu religiju, ovo ono, evo sta se sve preplice u sva tri dela, a pogotovu u poslednjem:
1. Racunari, uopste sve te zajebancije...
2. Budizam i taoizam
3. Hriscanstvo
4. Politika, tacnije tajna drustva
5. GNOSTICIZAM - koji preovladava

ceo film, samo zrtvovanje, i na kraju spasenje za onoga ko hoce da se spasi je odradjeno do jaja...

Kraj vam govori sve.
[ Ivan Dimkovic @ 11.11.2003. 17:06 ] @
Citat:

A jel neko skopcao kako je neo zaustavljajuci masine u drugom delu, bezicno se povezao sa matrixom, u stvari medjumatriksom, neka kaze. Po meni to je velika rupa u filmu.


Pa verovatno je Neo i njegovo fizicko telo deo plana celog sistema za unapredjivanje jednacine :) Tj za evoluciju masina - i "The One" je verovatno u pravom svetu neka vrsta kiborga koja moze i da vidi tokove u masini.

To se vidi u trecem delu kada on vidi grad masina bez ociju, tj. ima vid kao i ostale masine i sa njima moze da komunicira (da ih zaustavlja, npr). Neo i Smith su neophodni u svakom Matrixu radi evolucije samog sistema ali i ljudi - ono sto se desilo u VI matrixu je da je Oracle odlucila da sistem napravi mnogo vise haoticnim, jer ju je VI "Neo" ucinio vernikom (kako kaze u II delu) i da se razlikuje od proslih.

Razlika koja je nastala je da je u VI delu je da je Oracle unapredila i Smith-a koji je postao pretnja i celom sistemu jer je znala da ce to imati jedan jedini neminovni ishod (kada smith unisti Neo-a u Matrixu prestaje i njegova svrha i on biva obrisan od strane centralnog kompjutera) - i ovog puta su ljudi imali sta da stave na sto u pregovoru sa masinama - zbog toga Zion i nije unisten kao sto je bio unisten svaki drugi put pre toga, jer je bio neophodan covek da se unistenje Matrixa zaustavi.

Zapravo, Oracle je verovatno odavno stvorlia i "Neo" i "Smith" programe kako bi postojao nacin da se celo sistem konstantno unapredjuje analizom predhodnih gresaka - medjutim cilj Arhitekte je bio konacno unistenje anomalija - a samim tmi i buntovnika, sto je Oracle uvidela da nije moguce (matematicki :-) i zbog toga je ona odlucila da reprogramira Neo-a u II delu sa kolacicem i da izdejstvuje mir izmedju ljudi i masina, bar na kratko - zbog cega joj je i Arhitekta rekao da je igrala vrlo opasnu igru - jer bi greska u proceni kostala ceo sistem zivota, a samim tim i ljude koji bez masina ne mogu.

Kao plod evolucije sistema je nastala ona klinka Sati - jer je to prvi slucaj da masine stvore nesto iz osecanja "ljubavi" bez neke svrhe posle koje bivaju obrisani.

Citat:

Nego, neko gore spomenu religiju, ovo ono, evo sta se sve preplice u sva tri dela, a pogotovu u poslednjem:
1. Racunari, uopste sve te zajebancije...
2. Budizam i taoizam
3. Hriscanstvo
4. Politika, tacnije tajna drustva
5. GNOSTICIZAM - koji preovladava


Mislim da su u trilogiji hteli da obuhvate sto vise filozofija nase civilizacije, kao oslikavanje svega sto su ljudi stvorili i sto su masine preslikale izucavajuci ih godinama - odatle i upotreba hriscanstva, taoizma, budizma, hindu-a, itd.. kao glavnih pokretaca ljudske misli svih ovih godina.


[ twiddle @ 11.11.2003. 18:09 ] @
http://maddox.xmission.com/c.cgi?u=matrix3
http://maddox.xmission.com/c.cgi?u=matrix2

Sve je rečeno.
[ Shadowed @ 11.11.2003. 20:31 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pa verovatno je Neo i njegovo fizicko telo deo plana celog sistema za unapredjivanje jednacine :) Tj za evoluciju masina - i "The One" je verovatno u pravom svetu neka vrsta kiborga koja moze i da vidi tokove u masini.

Ne bih rekao da je u pravom svetu Neo kiborg (mada opet, ko ce ga znati). To sto on "vidi" sve oko sebe je zato sto je deo njega u Matrix-u i zapravo je on svestan masina oko sebe (kao sto je Notepad svestan stampaca :D). To je zapravo jedina stvar koja mi se ne svidja u filmu, to sto postoji "wirelass" veza izmedju Nea u Matrix-u i onog u stvarnom svetu.
Ako, pak, jeste kiborg onda nema problema.
[ Ivan Dimkovic @ 11.11.2003. 21:02 ] @
Citat:

Ne bih rekao da je u pravom svetu Neo kiborg (mada opet, ko ce ga znati).


Koliko se secam filma od juce :-) mislim da na kraju kada Neo-a odnosi ona masina oko njega se vidi onaj narandzasti sjaj koji imaju samo masine - ako je reditelj to hteo da kaze sa tim. Tu ostaje problem kako je Neo otporan na EMP ako ima nesto od masina u sebi :-)

Bilo kako bilo, Zion je spasen - a "The One" je predao svoj kod source-u... Matrix se restartovao u novoj inkarnaciji sa dodatnom mogucnoscu slobode (po prici je svaka nova verzija matrixa ljudima davala veci izbor) - bas kako je Arhitekta rekao u II delu :)

[ Cybernoid II @ 11.11.2003. 21:27 ] @
Citat:
Tu ostaje problem kako je Neo otporan na EMP ako ima nesto od masina u sebi :-)


EMP utiče na hardver, tj spali (poluprovidničku ?) elektroniku u mašinama ili im obriše memoriju.
Ni ljudi nisu sasvim imuni na elektromagnetne impule.
Kod ljudi bi bar trebao da izaziva utrnulost, nesvesticu, zujanje u ušima, privremeno slepilo, kancer ... Ali se ljudi ne žale na posledice jer nemaju efikasnije oružje protiv mašina.

Neo u sebi sadrži deo softvera (ono narandžasto) od mašina, a ne hardverske delove (ne računajući konektore za napajnje i mrežu).
Ako mašine bežično komuniciraju (kad rašire kišobran antene), mora da Neov "network adapter" služi isto tako kao neka vrsta antene koja kupi EM talase i "mašinski deo koda" u njemu interpretira te impulse koje Neo oseća. E, sad kako on emituje impulse i spaljiva mašine, možda je elektricitet koji proizvodi njegovo telo dovoljne snage da pošalje "self destruct" komandu svojim hakerskim umećem.


[ Tyler Durden @ 11.11.2003. 23:05 ] @
Kraj je ostavio dosta otvorenih pitanja i moze da se o njemu razglaba do besvijesti.

ja bih samo htio da kazem da je revolutions bio bolji nego sto sam se nadao, posebno nakon katastrofalnog reloadeda.

i sad je sasvim jasno da wachovski bros. nisu "imali od pocetka trilogiju na umu". Tu pricu nekom drugom nek prodaju.
Ogroman komercijalni uspjeh (zasluzen) prvog dijela je potjerao sline na usta producentima i nastavaka je moralo biti.. a trilogija je magicna rijec

mislim da hardcore matrixovci ne treba da brinu.. bice tu jos koji nastavak.. ;)
[ Shadowed @ 12.11.2003. 00:28 ] @
@Cybernoid II: Ne mora da emituje nikakve impulse ako postoji konekcija sa Matrix-om. Tada "remote" moze da brlja po njima. Jedini problem je sto ne moze da upravlja tako velikim brojem njih vec samo da ih unisti (sto je mnogo jednostavnije). Na kraju ih je i bilo toliko da nije mogao da ih unisti sve pa su otisli iznad oblaka.

@tyler Durden: Ne, nece biti novih delova. "Hardcore Matrix-ocvi" bi brinuli ako bi bilo nastavka. Ono sto bi moglo biti i verovatno ce biti su igre, stripovi, price i sl. sa tom tematikom. Svega ovoga je bilo (Enter the Matrix (ovo je zapravo blisko povezano sa radnjom filma), Animatrix, postoje i dva stripa cijih se imena ne secam...).
[ Predrag Damnjanovic @ 12.11.2003. 00:52 ] @
meni je paznju privukla stvar koju - koliko vidim - ovde niko ne primecuje.

znate koja scena mi je najupecatljivija?
kada mr. Andreson prica Niu (koji lezi u blatu sjeban) kako sve ima svoj pocetak i svoj kraj, i onda Neo ustaje - i Anderson pocinje da se nervira jer ne moze da shvati - sta ga to tera da se bori i dalje, zbog cega se bori, ako zivot nema smisla...
Poenta je - neke stvari nemaju kraj - i traju vecno - zbog takvih stvari borba i zivot imaju smisla :)

naravno, 99% ljudi obraca paznju samo na pricu o matrixu, i kako su uradjeni specijalni efekti, a onu 'nevidljivu nit' filma niko ne primecuje... :(

p.s. ja sam zadovoljan trecim delom, ima neki svoj smisao ceo taj zavrsetak.
[ Shadowed @ 12.11.2003. 01:11 ] @
Da, tacno je da mnogi obracaju paznju samo na efekte i osnovnu pricu ali ne svi mi - meni je, na primer, prilicno tesko da napisem svoja misljenja pa obicno odgovorim na nesto sto je neko rekao pre nego da sam pocnem o necemu da pricam.
E sad... Neo je "bio" Mr. Anderson dok je bio uobicajeni tip u elektrani. Tip koji je govorio sa njim (bivsi agent) je Smith.

Sto se tice tog dijaloga, razmisljao sam ali mi je to najnejasniji deo filma. OK, on je to rekao jer ocigledno ima secanja onih koje je koristio da se kopira a Oracle je to rekla ranije u filmu. Ali ne shvatam sto je posle odlepio. Ionako cu morati da odgledam film jos nekoliko puta da bih sve popamtio kako treba...
[ silverglider @ 12.11.2003. 08:57 ] @
Ja imam drugacije utiske. Mislio sam da je Reloaded los, ali tek kada sam odgledao Revolutions shvatio sam sta znaci "upropastiti Matrix". Prvi deo je odlican i mislim da se radnja sasvim lepo na kraju tog filma i zavrsila.
[ momsab @ 12.11.2003. 10:22 ] @
Dok sam gledao drugi deo, smorile su me borbe. Došlo mi je da samo premotam pola filma i odgledam te po priču značajne delove i to je to. 2. deo mi se nije svideo, valjda će mi se 3. svideti makar malo.

Nego, valjaju li nešto ti Animatrix-i?
[ Nikola Denić @ 12.11.2003. 12:57 ] @
Ako nisi gledao odgledaj .. bice ti jasnije puno stvari .....
[ -zombie- @ 12.11.2003. 13:40 ] @
Citat:
Nikola Denić:
Ako nisi gledao odgledaj .. bice ti jasnije puno stvari .....


ma ovo je glupost. svi koji su gledali animatrix ovo pričaju, i prave se pametni "i ja sam shvatio", "sad mi je sve jasno" itd, isl, etc...

ja sam gledao sve matrixe, i sve animatrixe, i obrnuo enterthematrix (i kao Ghost i kao Niobe) i sve to više puta, ali mi i dalje ništa nije jasno!!

i lagao bih kada bih tvrdio suprotno...
[ zorandokovic @ 12.11.2003. 14:37 ] @

AKO NISTE GLEDALI FILM - SPILERS masovno

pogledao sam film pa sam preuzeo transkript sa interneta kako bih bolje shvatio neke dijaloge.

prema recenom u dijalogu izmedju neo i oracle, neo je mogao da zaustavi lignjice na kraju drugog djela zato sto je dotakao izvor a izvor bi trebala da bude soba u kojoj sjedi arhitekt. vrata koja neo nije izabrao vodila su pravo pred masinu no1 sa kojom se srece konacno u revolutions. Oracle takodje tvrdi da je trebao umrijeti posle napada na lignjice ali eto sudbina... zato sto je bio na izvoru "source" neo i pocinje da osjeca masine.

sam kraj i dijalog izmedju nea i smita je vrlo zapetljan ali evo sta sam ja skonto. Oracle neu ranije kaze simbolicno sve sto ima pocetak ima i kraj. Smit je kasnije bijesan zasto mu se oracle tako lako predaje i trazi razlog. U kljucnom momentu borbe sa neom kada je on skoro porazen smit govori sve sto ima pocetak ima i kraj a onda se zacudi i pita zasto sam to rekao. ja mislim da je oracle predvidila sve i u kljucnom momentu uputila kroz smita neu poslednju poruku a to je neo shvatio tj ako on umre to ce biti kraj smitu. kako ja mislim smit nije svjestan da se neo povezao u matrix kroz gospodara svih masina ali masina shvata da treba da ubrizga elektrosokove i ubije nea i onda lancana reakcija....

na kraju ispada da je cjela prica manipulacija oracla i arhitecta i njihov rivalitet (oh please komentari) gdje intuitivni izbor (oracle) pobjedjuje nad egzaktnim jednacinama (arhitect).

pogledajte reloaded ponovo. monogi dijalozi dobivaju puno znacenje a mislim da tek reloaded i revolutions odgledani zajedno izgledaju superiorno.
[ Tyler Durden @ 12.11.2003. 14:56 ] @
shadowed,
mogu da se kladim da ce biti nastavaka...
nije trebala biti ni trilogija pa je bila...
star wars isto... sad ce i indiana jones 4. dio...
to su ogromne pare i uopste nije u pitanju da li ce biti nastavak, vec kad
[ Trunks @ 12.11.2003. 15:00 ] @
Dimkoviću, mislim da je Smith anomalija koja se nije pojavljivala u prethodnim verzijama Matriksa.
Takođe se ne slažem da je fizički Neo „kiborg“. Njegov fizički mozak je izmenjen u procesu njegovog razvoja, pa je dobio neke neočekivane sposobnosti (da se wireless kači na matriks, da vidi mašine).

Dakle, Smith kao Smith nije postojao u ranijim verzijama (postojao je Agent, ali ne virus Smith). Mislim da se zbog toga i Neo razlikuje od prethodnih „the ones“.
[ ledeni @ 12.11.2003. 16:54 ] @
Koliko sam pratio ovu temu, ai jos nekoliko na netu, vidim da je retko ko shvatio film, zato vam dajem jedno objasnjenje koje je lepo srocio moj prijatelj S.O., naravno sa kojim se ja u potpunosti slazem...

Citat:
S.O.:
The Matrix Explained

Evo mini pregleda najbitnijih likova, chisto za shvatanje glavne niti filma...

PAZHNJA!

Ko nije gledao film, bolje neka ne chita dalje, obzirom da ovaj text kvari mnoga iznenadjenja...

- ARHITEKTA -

Veliki Arhitekta; Demiurg; Zli Bog Kreator; Satana:
Da bi se shvatila ova alegorija potrebna je kombinacija simbola. On je KREATOR matrixa, iluzornog sveta, zatvora za dushe. On je BOG Matrixa! (Obratiti pazhnju na ovaj chesti propust kod gledalaca), on je MOCAN ENTITET u realnom svetu, ali NE BOG! U Matrixu je Demiurg, u realnom svetu je Satana!
On gubi svoju bitku u Matrixu NE od ODABRANOG, vec od svog LICHNOG ODMETNIKA u liku AGENTA SMITH-a, Koji je ANTIHRIST u REALNOM svetu (koji zheli da unishti, i gde chini kontra igracha NEO-u) a SATANA u Matrixu (er je u ovom sluchaju ON odmetnik od "velikog arhitekta" i razarach njegovog sveta, kao shto je to Arhitekta u realnosti)! Svaki simbol se dakle mora posmatrati prvo u svakom od svetova zasebno, a zatim u skupu jednog lika!


- PROROCHISHTE, THE ORACLE-
(dakle ne prorochica!)

Kontra teg ARHITEKTI, sa kime u zajednici formira TAO. Ona je crni, zhenski, destruktivni princip, dok je on beli, mushki, konstruktivni princip (videti i po boji kozhe, polu i oblachenju istih). Ona igra "pozitivnu" ulogu u filmu SAMO zato shto je u sluchaju Matrixa konstruktivni priincip "negativan" (da ujedno razjasnimo ukratko i zashto je u stvari negativan: Matrix je NAMETNUTA para-realnost, koja choveku oduzima pravo IZBORA (toliko puta u filmu napomenut pojam, "the problem is CHOICE", mislite uzaludno???). Bog ("nash", OTAC u TROJSTVU (TRINITY - TROJSTVO, TRI-MURTI na sanskritu) je ljudima dao pravo IZBORA da li ce biti dobri ili zli, i da li ce biti spaseni ili ne! Kada je Hristos doshao, on je PONUDIO spasenje svakome ko ga ODABERE, a nije ga NAMETNUO! NEO je dakle jedino tako mogao ostvariti pobedu nad mashinama shto ce spasiti realni svet od unishtenja (a ne Matrix, jer je on spasitelj REALNOG sveta, ne Matrixa!!!) i da oslobodi one koji to ZHELE iz Matrixa! Da je unishtio mashine i Matrix, doneo bi "oslobodjenje" onima koji to ne zhele, chime bi univerzalno dobro pretvorio u relativno zlo i time postao ZAMENA Satanina, a ne spasitelj. Realnu pobedu je dakle mogao ostvariti samo zakljuchenim mirom, a ne destrukcijom mashina (kao prvo jer su ih ljudi i STVORILI, a kao drugo jer su ljudi i ZAPOCHELI rat, chime su ne samo stvorili mashine, vec i neprijatelja u njima!).
Ono shto pokazuje da je "deo sistema", jeste da nije svemocna, te ne vidi SVE shto dolazi, ne vidi SVE IZBORE, ali obzirom da je bazirana na haosu, vidi vishe od ARHITEKTE, koji je baziran na pravolinijskom balansu, te ne vidi nechije odluke koje su spontane i time blizhe haosu.


- NEO -

Spasitelj, onaj koji dolazi da izbavi sve svojom ZHRTVOM (ne mocima), kao vrhunskim produktom svoje ljubavi prema svemu shto je ZHIVO.
NEO ("novo") je anagram od "ONE", dok je njegov "alter ego" ( a to je ono shto je bolesno u Matrixu, jer "realni" lik je u stvari alter ego, obzirom da je sam, svet alter ego realnom svetu, dok ljudi koji zhele napolje stvaraju "alter ego", koji su U STVARI oni u realnom svetu. Zato u Matrixu svi imaju "normalna" imena, dok u realnosti imaju mitoloshka, jer je sve okrenuto NA-OPAKO (pojam copyrighted by B. Pipovic :) Thomas Anderson (u prevodu BLIZANAC (dakle aluzija na alter ego, "lichi ali nije on") SIN CHOVEKOV (Dakle ISHS). On od samog pochetka pravi probleme unutar Matrixa, piraterishuci (duhovna dobra u idealnom svetu treba da pripadaju svima, a ne maloj grupi ljudi) i hakujuci (potkopavajuci sistem). On time dobija blagi "luciferitski" karakter pobunjenika protiv Boga (Matrixa) i potencijalnog razaracha sveta (iluzornog), chime njegov "satanski" karakter dobija "pozitivnu" notu, jer chini kontra teg Bogu koji je zao (koren ovakve filozofije se mozhe naci u gnozi, pravilnije GNOSTICIZMU (grchki - Gnosis = znanje, spoznaja (otud i na vratima "spoznaj sebe", dodushe namerno na latinskom a ne grchkom, valjda da ne bude bash sve na tacni))). On UMIRE i VASKRSAVA (no comment potreban), nakon chega se u njemu radjaju BOZHANSKE MOCI (do tada je bio samo potencijal). Ono shto ga na kraju razlikuje od svih svojih prethodnika (dakle 5 lazhnih proroka, dok je on sam 6ti i 7mi, shto je bilo jasnije u scenariju, gde je MORPHEUS znao za njegove prethodnike, shto je u filmu kasnije izmenjeno) jeste sho on ima moci i u REALNOM svetu, a ne samo u Matrixu, i shto chini totalno neochekivane stvari, sa kojima "prefekcionista" ne mozhe da izadje na kraj u vidu prorachuna buduceg dela (shto kao prvo pokazuje njegovu ogranichenost kao bozhanskog bica (kao u onoj legendi da profi shahiste pobedjujete tako shto odigrate idiotski potez pa se on zbuni jer mu rushite unapred postavljene MATRICE toka igre pod idealnim uslovima), i ukazuje na realnu moc koju poseduje NEO, jer i on vidi buducnost (gde nije ogranichen kao oni drugi, jer NJEGOVE odluke nju formiraju, shto mu daje prednost formiranja vizije iz prvog lica, a ne iz treceg kao PROROCHISHTE i ARHITEKTA), i ne samo to, vec vidi i SUSHTINU materije, a ne samo njenu spoljashnjost. On na kraju "umire na krstu" (svetlosni krst mu se stvara na grudima i krila od svetla mu rastu) ZHRTVUJUCI sebe da pobedi OBE verzije Satane, kako SMITH-A u Matrixu, tako i ARHITEKTU u realnosti. Obzirom da je Satana produkt sopstvene sujete, pobeda lezhi bash u tome shto ga tera da proguta sopstvenu sujetu, moleci SPASIOCA CHOVEKOVOG za pomoc i sopstveno spasenje, chime gubi na svim nivoima, shto je mnogo dublji poraz od puke fizichke smrti! Drugi dolazak koji mnogi vide u nekom potencijalnom nastavku se vec dogodio (na shta ima vishe aluzija u filmovima, kao npr njegov nestanak u zonu izmedju svetova i njegov povratak u najmocnijem i najofanzivnijem izdanju) shto bi snimanje chetvrtog dela pretvorilo u neopravdani bezobrazluk (pogotovu shto bi jedino shto bi mogao uchinit bilo fizichko unishtenje mashina, chime bi pregazio datu rech i ispao peder, osim ako mashine prve ne napadnu, na shta nema indikacije obzirom da nisu ni prvi put one bile odgovorne) i hir Holivuda koji bi skupo koshtao tezhinu filma.
Postoje mnoge aluzije na Hrista, kao shto je vracanje TRINITY iz mrtvih, "hodanje po vodi" (pred sam kraj treceg dela kada gleda nadole dok ide ka Satani) ili izdaja njega i njegovih "apostola" od strane "JUDE" u liku celavog CYPHER-a (Cipher = broj, shifra...)
Ima josh mnogo detalja vezanih za njega, ali to je vec mnogo...


- TRINITY -

"TROJSTVO" (ona, MORPHEUS i NEO chine neki "mini trio", dok se samo trojstvo u filmu simbolizuje, zbog svoje KRUCIJALNE vazhnosti, na nekoliko mesta i nachina). Njena funkcija u filmu prerasta u neshto velichanstveno kada se u stvari vidi da NEO nije THE ONE u smislu "the chosen one", vec njihovo JEDINSTVO i ZAJEDNICHKA ZHRTVA chine tu uniju (dakle THE ONE), gde dobijamo spoj mushkog i zhenskog duha u jedno (THE ONE) isto bice (HERMAFRODIT) kao vrhunca bozhanske emanacije.

- MORPHEUS -

(Sin grchkog Boga spavanja Hypnos-a (kod Rimljana Somnus), koji je bio bog snova i koji je ljudima slao u snove oblichja choveka, dok je za zhivotinjske oblike bio zaduzhen njegov brat Icelus, a za materijalne objekte Phantasus)
Duhovni OTAC NEOv, koji se ukratko mozhe opisati kao JOVAN KRSTITELJ. Ne pomeshati ga sa ORPHEUSOM, grchkim herojem!!!


- AGENTI -

Archoni, chuvari Demiurga, andjelolika bica, deo samog Kreatora, shto dokazuje njihova zelena boja u Matrixu (softver je zhut). Oni imaju moc, kao neke vrste andjela i demona, da zaposedaju tela drugih ljudi i putem njih delaju.
Agent SMITH time postaje ochigledni satana unutar Matrixa, jer kao "andjeo" otpada od "Boga" i razara ono shto je kreirao. On je mozhda najuticajniji razlog shto je AI shvatio svoju destrukcionu funkciju i postao razumniji. Njegova destrukcija je podjednako doprinela spasenju ljudskog roda, kao i NEO-va zhrtva!


- THE MEROVINGIAN -

Meroving, simbol zapadnjachke dekadencije i Masonerije. Zanimljivo je da je ovde softver, a ne chovek, shto na neki nachin negira povezanost Merovinga sa Hristovom lozom.

Izvinjavam se za ove silne zagrade i kompleksnost rechenica, ali je tematika isuvushe duboka da se opishe prostim rechima i isuvishe obimna da stane u ovako mali TxT... Nadam se da je makar malo pomoglo... ko ima pitanja ili ispravke (nisam ni ja savrshen), zna gde sam :)

Pozdrav,
S. O.
[ Nikola Denić @ 12.11.2003. 22:32 ] @
Citat:
-zombie-:
Citat:
Nikola Denić:
Ako nisi gledao odgledaj .. bice ti jasnije puno stvari .....


ma ovo je glupost. svi koji su gledali animatrix ovo pričaju, i prave se pametni "i ja sam shvatio", "sad mi je sve jasno" itd, isl, etc...

ja sam gledao sve matrixe, i sve animatrixe, i obrnuo enterthematrix (i kao Ghost i kao Niobe) i sve to više puta, ali mi i dalje ništa nije jasno!!

i lagao bih kada bih tvrdio suprotno...


Hm , cekaj zar nije fora da saznas sta se dogodilo pre matrixa i do revolution da odgledas
animatrix , i kako je sve to pocelo ... Mislim stvarno .. ako nekom nije jasno kako je pocelo posle animatrixa...hm....