[ banenko @ 28.08.2008. 23:18 ] @
...prvo jedno izvinjenje svima ( posebno moderatorima ),što otvaram još jednu temu što se tiče nabavke / izbora skutera.Ali,stvarno nemam izbora:-)...Mislim da,što više čitam teme o pomenutim skuterima,to sam sve više u nedoumici šta izabrati...Keeway,Sprint,Kumco...
No,da pređem na stvar.Potreban mi je skuter (50cmm) za normalnu Beo-gradsku vožnju (znači,brzina i ubrzanje nisu toliko bitni) ali da bi opet mogao da me bez problema "nosi" sa mojih 90 kg i 187cmm...Cena za nabavku pomenutog je oko 1000e (kredit,naravno...) tako da su Kinezi u igri...i naravno,zastupljenost ovlašćenih servisa (u Beogradu).
U napred,hvala svima i nadam se da će mi Vaši predlozi pomoći da skratim "muke" oko konačnog izbora...Pozzz!!!
[ BioSQUAD @ 29.08.2008. 00:55 ] @
Koliko para takav i skuter. Preporucio bi ti neki dobar polovan, nego novi kineski. Eto nek bude Speedfight 2!
[ vladd @ 29.08.2008. 01:05 ] @
Citat:
BioSQUAD: Koliko para takav i skuter. Preporucio bi ti neki dobar polovan, nego novi kineski. Eto nek bude Speedfight 2!


Ja bih dodao i jeftin, pa da bude kompletno nemoguca misija

Ako spomenem Sprint skutere, zabuna kompletna.

U svakom slucaju nov.

Poz.
[ yu1ny @ 29.08.2008. 09:42 ] @
Nov bih i ja preporučio.

Sad, baš koji, teško pitanje...uglavnom, svi 4-taktni skuteri se u fabričkom stanju vuku k'o prebijeni, imaju blokade (što elektronske, što mehaničke) koje ih ograničavaju na nekih 50 km/h. Nije problem toliko u brzini, koliko u slaboj "vuči"...uz neko manje brdo nećeš sa svojom težinom ići preko 20-30 km/h Pozitivno je što malo troše, reda do 3 l/100 km, ali su komplikovaniji i nešto skuplji za održavanje. Velika većina posle nekoliko meseci ugradi kit od 70 ccm (glava motora i klip) i tek sa njim i skinutim blokadama vuče lepo, možeš da pobegneš autobusu uz Brankov most
2-taktni su jednostavniji, bolje vuku, samo imaju manu - veću potrošnju, reda 4-5 litara na 100 km.

Što se tiče servisa...traljavo...više su prevaranti a manje stručnjaci...kako ti se zalomi.

Ja lično sam iz istih razloga kupio novog Kineza Sprint Phantom, prvo što je dvotaktaš a drugo što je jedan od najdužih i ima mesta za dvoje (mene i suprugu) za opušten odlazak na posao sa NBgd do centra svaki dan. Ide nekih 65-70 km/h, vuče...nije se do sad kvario nešto puno (sitnice, odvrne se šraf koji drži kućište variomata pa zvekeće, prekidač za svetla sam morao da prelemim, konektor se raspao...) zadovoljan sam vrlo.
[ O Roku Saki @ 30.08.2008. 02:39 ] @
U svakom slucaju nov 2T
[ topan83 @ 21.09.2008. 08:44 ] @
Moj drugar je kupio polovnu jamahu 50cc mislim 99 god., i ide bolje od novih kineza da neverujes ali blokada nije skidana nikada tako da je ocuvan motor. Bila je 500eur