[ Aleksandar Trifunović @ 05.09.2008. 15:17 ] @
Šta mislite o njima?
Po meni, najbolja hip hop grupa na balkanu. Najbolje pesme. Jednostavno, najbolji su!

Najbolja pesma: Povratak, ali ima još mnogo dobrih kao što su: Divljina, Mi smo ta ekipa, itd...


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Trifunović dana 05.09.2008. u 16:48 GMT+1]
[ bugsu @ 05.09.2008. 15:58 ] @
uf pa "puno" ima hip-hop grupa koje su opstale na balkanu pa eto oni zasluzuju titulu najboljih....
nemaju oni bog zna koje pesme...ima nekoliko dobrih i ajd cao ...
meni u poslednje vreme bolje pesme D-Fence-a nego njih ..al ajd...nek ti bude da su najbolji....

da ne ispadne samo da ih ne slusam i da s**** samo ovde....nije tacno slusam ih al nisu nesto specijalni da ih sad treba istaci ...
[ Fedya @ 05.09.2008. 15:59 ] @
Mislim da su momci hrabri da kazu sta im je na pameti. Neki tekstovi su zaista brutalni i direktni (prozivaju politicare poimence).
Sa "muzicke" strane... ne bih da komentarisem...
[ Agent Smit @ 06.09.2008. 10:53 ] @
U naletu hiphopa, oni su se izdvojili već na zalasku scene, po mom mišljenju Sunshine je najbolja srpska hiphop grupa svih vremena, oni su imali neki svoj pečat, svoj zvuk, svoj šmek, bili su jedinstveni, ostali su se maksimalno trudili da iskopiraju stvari sa zapada, mada BS ima neki svoj stil, ali na zadnjem albumu su matrice malo otišle u crnjak fazon...
[ Aleksandar Trifunović @ 06.09.2008. 11:44 ] @
Beogradski sindikat je jedanaestočlani hip hop sastav iz Beograda. Grupa je nastala 21. marta 1999, spajanjem grupa „Red Zmaja“ i „TUMZ“ (Tehnika Upravljanjem Mikrofonom i Znanjem). Kasnije su se pridružili MC Flex i Šef Sale, a 2005. i Prota.

* Članovi grupe su:

1. Blažo
2. Ogi
3. Deda
4. Darko
5. Đolođolo
6. Škabo
7. Dajs
8. MC Flex
9. Šef Sale
10. Prota
11. DJ Ajron
[ bttp @ 06.09.2008. 11:45 ] @
Šta vam je, pa "braća" Slovenci imaju za klasu bolju hip-hop scenu od naše (i uopšte pop scenu), tako da nazivati neku našu grupu "najboljom na Balkanu" je u najmanju ruku smešno. A i Bad Copy je ako ništa drugo originalniji (jes da su se raspali).

BS se samo dernjaju, tolko se deru da pola ne razumem šta pričaju uopšte.
[ bugsu @ 06.09.2008. 12:02 ] @
Citat:
bttp:BS se samo dernjaju, tolko se deru da pola ne razumem šta pričaju uopšte.

ovo prvi put cujem...i najveci dudk za muziku je cuo sta oni pevaju (raspoznao reci ) ....
[ Aleksandar Trifunović @ 06.09.2008. 12:11 ] @
Citat:
bugsu: ovo prvi put cujem...i najveci dudk za muziku je cuo sta oni pevaju (raspoznao reci ) ....


Slažem se.

Oni se ne "dernjaju", normalno ljudi bacaju rime. :P
Poslušajte pesme.

Divljina, Povratak, Mi smo ta ekipa, Samuraj, Kosovski boj, Niko ne može da zna ...

Odlične su.
[ bttp @ 06.09.2008. 12:28 ] @
Pa dobro, ja nisam slušao BS, osim onih spotova što su se vrteli na tvu, i tamo ih pola nisam razumeo jer se njih desetoro u glas deru.

Rap sam odavno prestao da slušam, mator sam već :) A slušao sam ga u zlatna vremena početka 90ih pa nadalje.

(Legendarni albumi NWA-EFIL4ZAGGIN, Ice Cube - Lethal Injection, Ice T - OG, Geto Boys - We Can't Be Stopped i najbolji od svih Scarface - Mr. Scarface Is Back:) Naravno tu dolaze još mnogi Cypress Hill - Black Sunday, Snoop Dogg prvi album, al to je već era G-Funka koje nisam toliki ljubitelj bio.

Anyway, sorry za offtopic - BS je dobar, ali ništa revolucionarno.

Inače prva Hip-Hop/Rap grupa u Jugoslaviji je bila Budweiser (ili beše Badvajzer) iz Beograda, još 1988 ili tako nešto (ko se seća:)

[ bugsu @ 06.09.2008. 12:34 ] @
Citat:
bttp: Pa dobro, ja nisam slušao BS, osim onih spotova što su se vrteli na tvu, i tamo ih pola nisam razumeo jer se njih desetoro u glas deru.

Rap sam odavno prestao da slušam, mator sam već :) A slušao sam ga u zlatna vremena početka 90ih pa nadalje.

(Legendarni albumi NWA-EFIL4ZAGGIN, Ice Cube - Lethal Injection, Ice T - OG, Geto Boys - We Can't Be Stopped i najbolji od svih Scarface - Mr. Scarface Is Back:) Naravno tu dolaze još mnogi Cypress Hill - Black Sunday, Snoop Dogg prvi album, al to je već era G-Funka koje nisam toliki ljubitelj bio.

Anyway, sorry za offtopic - BS je dobar, ali ništa revolucionarno.

Inače prva Hip-Hop/Rap grupa u Jugoslaviji je bila Budweiser iz Beograda, još 1988 ili tako nešto (ko se seća:)
e pa nije sve jedno upasti na pola spota pa ne skontati sta pricaju(pevaju,recituju kako god) i slusat svu pesmu od pocetka do kraja i skontat sve reci...
i ono trebas znati malo sleng lang...i sl stvari da bi znao :) to je za mlade ne za matore :P
al slazem se sa tobom ,i kao sto sam rekao u mom prvom postu,nista speshl da ih treba isticati ...ni BS ni Bad Copy,Bolesna Braca,Fm Jam i sl ....svi su oni tu negde...vrte se...bace 2-3komercijalne pesme da mogu ostale pesme da izdaju...
[ bttp @ 06.09.2008. 12:39 ] @
Citat:
bugsu: e pa nije sve jedno upasti na pola spota pa ne skontati sta pricaju(pevaju,recituju kako god) i slusat svu pesmu od pocetka do kraja i skontat sve reci...
i ono trebas znati malo sleng lang...i sl stvari da bi znao :) to je za mlade ne za matore :P
al slazem se sa tobom ,i kao sto sam rekao u mom prvom postu,nista speshl da ih treba isticati ...ni BS ni Bad Copy,Bolesna Braca,Fm Jam i sl ....svi su oni tu negde...vrte se...bace 2-3komercijalne pesme da mogu ostale pesme da izdaju...

Ma pazi nisam upadao na pola spota, gledam isti spot sto puta, sve pokušavajuću da razumem, al ne vredi, dal zbog loše produkcije ili šta - ne znam. Inače nisam tolko mator da ne znam sleng :)
[ bugsu @ 06.09.2008. 12:45 ] @
a tebra :P mis'im s'a da ti kazem ,onda si malo nagluv posto :P
[ _AxeZ_ @ 06.09.2008. 21:52 ] @
Citat:
bttp: Ma pazi nisam upadao na pola spota, gledam isti spot sto puta, sve pokušavajuću da razumem, al ne vredi, dal zbog loše produkcije ili šta - ne znam. Inače nisam tolko mator da ne znam sleng :)


Mozda bas zbog onog kenjatorskog beogradskog narikanja sto ga zovu sleng...:)
[ bttp @ 08.09.2008. 00:39 ] @
Neki slovenački spotovi tek da se skapira kakva je produkcija (koga zanima:)

Jes da ih ništa ne razumem al zvuči i izgleda svetski (za naše standarde)







P.S. Provalite u prvom spotu na 2:15 lik nosi košarkaški dres SR Jugoslavija Sinalco itd :)

[Ovu poruku je menjao bttp dana 08.09.2008. u 11:55 GMT+1]
[ Aleksandar Trifunović @ 08.09.2008. 22:42 ] @
Da li ovde pričamo o BS-u ili o nekoj drugoj hip hop grupi?
Molim Vas, ne skrećite sa teme.
[ maliradojca @ 09.09.2008. 09:43 ] @
Meni sindikat nije los, dobar je, ali nista posebno. Imali su par dobrih pesama pre par godina, ali u zadnje vreme su se nekako utopili u ucmalu stvarnost Srbije, npr. pisu za novine, gostuju na tv-u. To je za umetnike bas lose, nekako kao da su se prodali,nema tu ni "b" od bunta(bilo kakvo poimanje stvarnosti koje je drugacije nego sto je opste prihvaceno),koji je inace pokretacka snaga umetnika. Sto rece neko gore Sunshine je mozda najbolji nas RAP band. Oni su imali nesto originalno(i kvalitetno) u tekstovima, muzici, pojavi, energiji. Sada je domaca scena je mnogo losija nego pre 10 godina.
[ mulaz @ 09.09.2008. 10:26 ] @
Slovenacka pop scena je (po mom misljenju) bezvezna :) Svi se samo nesto dernjaju, svaoko svoj deo grada zove 'geto' iako je visak krimanala tamo neki tamo klinjo sto prodaje vutru klincima, i klinci koji uspeju da nabave pivo iako su maloletni.

Inace od BS-a, nekoliko komada mi se svidelo, ali recimo 'Mi smo ta ekipa'... posle onog vaterpola pre par godina i ponavljanja pesme svakih 5-10 minuta ne mogu vise da cujem tu pesmu :)
[ bttp @ 09.09.2008. 16:30 ] @
Ja ne poznajem slovenačku pop scenu alu u poređenju sa srpskom pop scenom koja praktično ne postoji, slovenačka je zakon :)
Citat:
mulaz: Slovenacka pop scena je (po mom misljenju) bezvezna :) Svi se samo nesto dernjaju, svaoko svoj deo grada zove 'geto' iako je visak krimanala tamo neki tamo klinjo sto prodaje vutru klincima, i klinci koji uspeju da nabave pivo iako su maloletni.

Inače kad kažem pop ne mislim samo na hip-hop, on je samo deo pop scene.
[ Aleksandar Trifunović @ 09.09.2008. 16:51 ] @
Beogradski Sindikat je jedini, najbolji majstori.
Veliki neimari ove hip hop scene, oni nisu bacali rime, oni su dizali temelj!

[ Nemanja Avramović @ 10.09.2008. 11:07 ] @
Slušao ih za doček 2007. godine na trgu. Smorili. Doduše nisu imali matrice pa su "repovali" na prazno, možda su zato i smorili. A neki klinci su se ložili kao da je bog došao da peva, i pored toga što nisu imali matrice i što su, zaista, zvučali odvratno.

Jedina stvar što mi se sviđa od njih je "Oni su" - i to zbog spota

[ bugsu @ 10.09.2008. 13:24 ] @
nemanja,nisi ti rasta tip(po slici,ono gudra,vutra ,marely,grant,dub skin i sl ) ? :) mozda su te zato smorili :)
NHF :)
[ Stefan Markic @ 10.09.2008. 14:56 ] @
Citat:
Aleksandar Trifunović: Šta mislite o njima?
Po meni, najbolja hip hop grupa na balkanu. Najbolje pesme. Jednostavno, najbolji su!

Najbolja pesma: Povratak, ali ima još mnogo dobrih kao što su: Divljina, Mi smo ta ekipa, itd...


Inace ne slusam hip hop, ali BS volim da cujem. U stvari, od hip hopa njih jedino i slusam. :)

Omiljena pesma: Deo Proslosti
[ Nemanja Avramović @ 10.09.2008. 17:41 ] @
Citat:
bugsu: nemanja,nisi ti rasta tip(po slici,ono gudra,vutra ,marely,grant,dub skin i sl ) ? mozda su te zato smorili
NHF


Pa ne znam baš... ja inače hip hop volim da slušam. Ne nešto preterano, ali volim. A oni su tad mnogo smorili. Ne samo mene, celu ekipu
[ Aleksandar Trifunović @ 13.09.2008. 17:55 ] @


Red Zmaja - su krajem devedesetih osnovala 3 repera (Djoka,Vladica i Boka) od kojih je samo jedan pravi i zivi na Kipru.
TUMZ grupa je nastala 1998. i brojala je cetiri clana. Za sobom je ostavila nekoliko pesama i zajednickih nastupa.
MC Flex solo mc nastao 10.1.1977. Covek koji je krstio Beogradski sindikat i bio prvi dugogodisnji predsednik istog.

1999.
21. marta nekoliko dana pred pocetak bombardovanja Beograda zvanicno je nastao Beogradski Sindikat, bend koji je u narednim godinama definitivno izmenio muzicku scenu Srbije. Na zajednickom koncertu tri mlade hip hop grupe u KST-u (gore pomenuti: Red Zmaja, Tumz i MC Flex) dogodila se velika fuzija i stvoren je Sindikat, osmoclana gerilska rap formacija.

Te godine usledilo je jos nekoliko nastupa, mahom u istom prostoru, KST-u. Sindikat tada jos uvek nije imao svoje pesme vec su njihovi nastupi vise bili koncepcija, svaka od grupa clanica izvodila je svoje pesme. Krajem 1999.te Sindikatu se prikljucio i deveti clan Shef Sale A.K. To se dogodilo na koncertu u Domu Omladine krajem novembra te godine. Grupa je u to vreme pocela intenzivno da osmisljava svoje nastupe. Pravljeni su miksevi matrica, prve zajednicke pesme... ali je i tada jedna od kljucnih stvari bila spontanost i nepredvidivost na nastupu od cega se i dan danas ne odustaje. Sindikat je u pocetku pravio vise hip hop zurke nego prave koncerte a sa njima su u to vreme nastupale i neke od danas takode poznatih imena srpskog hip hopa (Bad Copy, Juice,...)

2000.
Od pocetka 2000.te grupa je pocela da planira i polako sprema svoj prvi album. Takode, nastavili su se mnogobrojni nastupi tako da do kraja te godine nije bilo maltene ni jednog kluba u Beogradu gde Sindikat nije nastupio.Leto je obelezio nastup na prvom Exit festivalu (pre njegove profesionalizacije). U decembru je snimljena prva pesma u studiju Divljina.

2001.
Pocetkom februara Sindikat nastavlja sa radom u studiju i snima pesmu BS, BS. Ubrzo nakon toga usledili su pregovori sa izdavackom kucom Automatik, a kasnije i potpisivanje ugovora za prvi album Sindikata. Dotle je sledilo nekoliko nastupa, da bi u maju grupa otputovala na muzicko pozorisni festival Passages u Nansiju (Francuska). Po povratku iz Nansija, Sindikat je imao svoj najveci nastup do tada, na trgu Republike u sklopu promotivnog koncerta za soundtrack filma Munje. Dva dana nakon toga u basti SKC-a nastupili su kao podrska bendu Kanda, Kodza i Nebojsa, na njihovom oprostajnom koncertu.U junu te godine snimljen je spot za pesmu Divljina, u reziji Dorda Jovanovica. Od avgusta grupa je nastavila rad u studiju a 29. novembra album je bio gotov.

2002.
Najveci dogadaj pocetkom 2002. bila je promocija i objavljivanje prvog albuma Sindikata Bsssst...Tisincina. Usledilo je nekoliko nastupa u Beogradu (koncert u KST-u) i Novom Sadu u sklopu promocije albuma. Na leto bend je odrzao koncert u klubu Pecina na Tasu. U septembru 2002, Sindikat objavljuje svoje prvo nezavisno izdanje, singl Govedina, koja je za kratko vreme digla ogromnu prasinu za sobom. Sredinom novembra odrzan je najveci koncert Sindikata do sada, u velikoj dvorani SKC-a, a ubrzo nakon toga nekoliko koncerata sirom Srbije.

2003.
Novu godinu Sindikat je proslavio nastupom u Sava centru, a pocetak godine definitivno je obelezilo drugo nezavisno BS izdanje- prvi album Ajs Nigrutina / Nigrutinski receno.
[ DS_Store @ 14.09.2008. 08:36 ] @
BS je grupa tridesetogodišnjih studenata i sl. lezilebovića pa je normalno da su se odlično primili u našoj komformističkoj sredini.

Sve što treba da znate o BS-u saznaćete ukoliko negde iskopate snimak Utiska nedelje u kome je jedan od njih (onaj nosati) gostovao sa Koštunicom dr Vojislavom, povod je bila "Govedina". Dakle, period pre ubistva Đinđića (koga su i samog prozvali za Caneta, što je tad bilo aktuelno).

Koliko nas bi dobilo priliku da sve saspe u lice ljigavim političarima? Retko ko, naravno. E taj šontavi je dobio priliku da obrazloži stavove licem u lice i tu se zapravo videlo kakvav je beskičmenjak u pitanju. Onaj i onakav mlohavi K. dr V. ga je tako zlostavljao u emisiji da je to bilo tragikomično gledati. Razumeo bih da ga je preslišavao neki od "opasnijih" polemičara ali čoveče, kada gledaš Koštunjavog kako ga vrti kao testo za picu... znači ponižavanje najgore.

U toj pesmi su isprozivali i Koštunicu za nešto oko tada takođe aktuelnog Ustava, nešto kao kako ne sme da digne glas itd. i to sam zapamtio, ovaj mu je jedno dvadeset minuta držao predavanje kako on zapravo ne može da dođe do medija (sic!) i tu je prosipao takve debilne pričice da bi ga svako sa 10 grama m_u_d_a i/ili mozga prekinuo i okrečio najstrašnije ali je ovaj samo ćutao povremeno šapućući nešto tipa "da druže precedniče" i "tako je druže precedniče", "pa jeste, u pravu ste". Sve što su se iske*ali u pesmi, sve je ovaj sâm pojeo u emisiji, to je bila tuga jedna gledati.

I naravno, kada si tako hrabar u pesmi a u stvarnosti se uke*aš najstrašnije onda je logično da nećeš reći - e jbg, ispalio/ispalili smo se, ajd' sad lepo razlaz jer smo dvolični. Ne, umesto toga zaređali su se singlovi sa još baronastčnijim motivima - neke kao krimi priče, kolektivističko ložanije i sl. šta smo već imali prilike da vidimo u onim somnabulnim spotovima.

Stvarno mi je žao što ne znam gde ima da se skine taj Utisak nedelje, ponavljam, to samo da vidite pa da se zapitate kako te ljude bre nije blaaaaaaam da posle toga izađu pred bilo koga i kažu bilo šta a kamoli da i dalje prosipaju priče u tom svom maniru. Konformizam + klinačka publika = BS.
[ bttp @ 14.09.2008. 09:30 ] @
Ne znam kada će ljudi već jednom shvatiti da su muzičari prvenstveno zabavljači, i da šta god govorili (koliko god to delovalo politički angažovano), da je to sve u cilju entertainmenta. Njihovo je da prodaju ploče a ne da vode politiku niti da se bore za vlast. Oni šta su imali, rekli su u svojim pesmama i pozivati ih da se upuštaju u nekakve verbalne duele sa političarima u nekakvim dnevnopolitičkim emisijama je totalno deplasirano. To samo pokazuje koliko je naša politička scena jadna, i koliko smo ustvari zastranili, kada se oslanjamo na i očekujemo od zabavljača da nam vode politiku (i ljutimo se kada oni to ne rade, što im nije ni posao)

P.S. ovo je samo osvrt na prethodni topic, ne želim da se bavim politikom :)
[ DS_Store @ 14.09.2008. 11:15 ] @
Još da sam pisao o politici, pogodio bi poentu 100%.
[ bttp @ 14.09.2008. 12:01 ] @
Pa nego o čemu si govorio u komentaru u kome prozivaš jednog zabavljača zašto nije političaru sasuo u lice sve šta misli o njegovoj politici a što si ti zaključio iz njegovih pesama?

Reperi/muzičari uopšte nisu dužni da u svojim pesmama govore ono što misle niti da govore istinu. Njihov cilj je samo da se trude da svojom muzikom što više/bolje zabave što veći broj ljudi, da bi prodali što više ploča. Njihovi stvarni stavovi, kao i realnost u odnosu na njihovu muziku i tesktove su irelevantni
[ maliradojca @ 14.09.2008. 13:17 ] @
Ds store, inace u pesmi Govedina se ne proziva Kostunica, nego ostatak bivseg DOS-a.Dakle Batic, Ceda, Natasa Kandic, Svilanovic, Nenada Canak, Milo Djukanovic.. da ne nabrajam dalje, evo ga link ka tekstu -> http://www.get-lyric.net/lyric...gradski-sindikat-govedina.html . A posle svega su visili na tv b92, e ti mi nije jasno.
[ DS_Store @ 14.09.2008. 15:59 ] @
Citat:
bttp:Pa nego o čemu si govorio...  irelevantni

Shvatam tvoju poentu, shvati i ti da mislim sve suprotno od toga.

Mogu samo da se nasmejem na tvoju konstataciju na to šta sve muzičari "uopšte nisu dužni". Bojim se da su devedesete, turbo folk i državni projekti zabava-gladnih-miliona kod tebe stvorili zabunu u vezi toga šta je umetnost (muzika i dr.), šta je obaveza umetnika u jednom društvu a šta udri-me-do-sabajle "muzika". Ovi momci ipak nisu pevali "idemo na Mars" (mada je targeted audience očigledno isti).
I da ti pojasnim ovaj i prethodne postove, nisam pisao o političarima već o komformizmu.

Sledeće što od tebe mogu da očekujem je proširiš konstataciju - pesnici npr. sve su to bile budale, od Lorke do Vajlda, mogli su kao državni trudbenik Marina Tucaković da se namlate para na zabavi meleona a i ljudi ne bi zamarali mozak težinom.

Citat:
maliradojca: Ds store, inace u pesmi Govedina se ne proziva Kostunica, nego ostatak bivseg DOS-a.... evo ga link ka tekstu -> http://www.get-lyric.net/lyric...gradski-sindikat-govedina.html.

Vidiš, zato što ne pamtiš zato će čitav život da te muzu ovakvi kao što je BS.
Citat:
Pitam se zasto nam je predcednik mutav
[ bttp @ 14.09.2008. 16:25 ] @
Citat:
DS_Store: Shvatam tvoju poentu, shvati i ti da mislim sve suprotno od toga.

A ja se bojim da su lažni ideali koje su ti u mladosti prodavali tvoji muzički idoli, još uvek živi, i da nikako ne možeš da se iz mentaliteta (idealizma) '70ih,eventualno '80ih, konačno prebaciš i shvatiš da si u 21. veku i da je pop muzika samo to i ništa više - pop muzika. I punk i metal i disco i rok i rap kao i svi ostali derivati su puka pop muzika, čiji je smisao trominutna zabava i razbibriga, bez lažnih ideala.

A to o čemu ti pričaš bi bilo isto kao kad bi u Americi anatemisali Ice-T zašto je spevao pesmu "Cop Killer" kad nikad nije ubio nijednog policajca, niti ima nameru. Ili zašto Suicidal Tendencies nisu isto prekoreni jer niko od njihovih članova nije izvršio samoubistvo, niti je završio u ludnici. Ili zašto The Clash nisu zakonom zabranjeni kada su svojim disko hitom "Rock The Casbah" "izdali" sve moguće "punk ideale".

Sve je to samo pop muzika dragi moj, ni manje ni više od toga. Što se pre to shvatiš to ćeš lakše uživati u njoj :)

P.S. Ako neko traži ideale i "odgovore na pitanja" u pop muzici, to je već njegov problem tj. njegova stvar. Na kraju krajeva svako se zabavlja na svoj način.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 14.09.2008. u 17:41 GMT+1]
[ Aleksandar Trifunović @ 14.09.2008. 16:39 ] @
Citat:
bttp: Ne znam kada će ljudi već jednom shvatiti da su muzičari prvenstveno zabavljači, i da šta god govorili (koliko god to delovalo politički angažovano), da je to sve u cilju entertainmenta. Njihovo je da prodaju ploče a ne da vode politiku niti da se bore za vlast. Oni šta su imali, rekli su u svojim pesmama i pozivati ih da se upuštaju u nekakve verbalne duele sa političarima u nekakvim dnevnopolitičkim emisijama je totalno deplasirano. To samo pokazuje koliko je naša politička scena jadna, i koliko smo ustvari zastranili, kada se oslanjamo na i očekujemo od zabavljača da nam vode politiku (i ljutimo se kada oni to ne rade, što im nije ni posao)


[ maliradojca @ 14.09.2008. 17:24 ] @
Proslo je dosta vremena od te pesme, eto prevideo sam stih u kome se pominje tadasnji predsednik. Ali to ne znaci da me neko muze, mada posto sam musko ne bih se bunio da me pomuze neka dobra riba. Mozda se ti osecas da si te neko muze,sta kazes
[ DS_Store @ 14.09.2008. 17:39 ] @
bttp, mogu samo da ti ponovim deo koji si citirao. Pride si i promašio osobu za te idealizme i sl. a dekade tek da ne spominjem.

Pokušao sam dva puta da ti nacrtam reč komformizam ali nikako da ukapiraš. Tema je BS - zamisli se samo malo nad jednom stvari a to je da tip nije odgovorio Koštunici: "O'ladi matori, to je samo zabava :)" već je cvileo "Pa jeste, u pravu ste, sve je tako kako vi kažete." Odgovori mi: zašto mu nije rekao da iskulira i da je u pitanju samo zabava i da je on samo zabavljač već mu je sve aminovao pred ljudima koji sve to gledaju? (samo mojne da mi imputiraš teorije zavere i sl., molim te)

Nisi mogao da nađeš gori primer od Sucidal Tendencies. Oni su mi omiljeni bend, slušam ih gotovo svakodnevno evo već preko 15 godina. Ne slušam ih kao idolopoklonik već uživam u onome što su stvorili. Ne samo da to što se zovu "Suicidal Tendencies" ne znači da promovišu samoubilačke porive (taj način razmišljanja su ti razvili razni BS-ovi i onaj ko ti je uvalio priču da je muzika samo da ti nešto drnda na tranzistoru) već su sve suprotno od toga - odličan primer kako jedan mega bend, sa ogromnom količinom prodatih albuma, rasprodatih turneja itd. može da pošalje konstruktivnu poruku kroz svoje stihove.

Slažem se da je traženje ideala i "odgovora na pitanja" u (pop) muzici problem za onoga ko muziku (a i probleme) tako doživljava ali to mi ne smeta ni izbliza toliko koliko kada mi neko prodaje mu*a za bubrege, kao taj BS ili isti taj Ice-T, Ice Cube i ostali Vanila Ajsevi.

Uopšte, tvoja priča nema smisla za svaki, ponavljam - svaki slučaj u kome pesme nisu instrumentali, tj. imaju neke stihove. E kad se malo zamisliš i uspeš da mi argumentovano objasniš kako ljudi biraju koju će muziku (tj. stihove) da slušaju (i otkud uopšte reči u pesmama) onda ćeš me ubediti da je u pitanju puka zabava.

Tema je BS, pa da ponovim: komformizam studenata od tri banke i sl. lezilebovića. Pošto je jasno kao dan da je muzika i društveni nagažman, kada zatreba kinta pišu se autorske kolumne u Politici na temu: "naša zemlja kućica u cveću koju napadaju zle sile sa zapada i ne daju nam da živimo mirnim životom seljaka na brdovitom Balkanu". 'aj objasni mi zašto baš član BS, čime se kvalifikovao? (mada čisto sumnjam da ti je uopšte poznato da se članovi BS pišu u Politici)
[ DS_Store @ 14.09.2008. 17:49 ] @
Citat:
maliradojca: Ali to ne znaci da me neko muze,

Ma kakvi, to znači upravo suprotno, da si vrlo bistar dečko. Npr. iako se ne sećaš baš tog jednog stiha (ovaj DS_Store i ostali ekstremisti baš teraju mak na konac, zar ne?) odmah si se tako promućuran zapitao: "A ako se ne spominje Koštunica u pesmi BS, zašto su u goste pozvani Koštunica i član BS?" i onda si mi objasnio da je pesma o - ostatku bivšeg DOS-a itd. WTF??

Ne, ne muze tebe niko, to je sigurno.

[ Aleksandar Trifunović @ 14.09.2008. 17:56 ] @
Komformizam je ponašanje koje je konzistentno sa normama i očekivanjima relevantne socijalne grupe. U praksi, težnja grupa da se potpuno prilagode okruženju i da ne čine ništa što bi se smatralo ekscentričnim ili neobičnim od strane autoriteta. Komformizam isključuje kreativnost, vođstvo i aktivizam i protivi se promeni i progresu.

Polako idemo u off topic.
[ DS_Store @ 14.09.2008. 17:59 ] @
Bravo čovek. E to su za mene BS. To je i tema, zar ne?
[ Aleksandar Trifunović @ 14.09.2008. 18:03 ] @
BS = Beogradski Sindikat.

To je hip hop grupa koja je po meni najbolja na balkanu.

Citat:
DS_Store: Bravo čovek. E to su za mene BS. To je i tema, zar ne?


Dobro, svako ima neko svoje mišljenje.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Trifunović dana 14.09.2008. u 20:33 GMT+1]
[ bttp @ 14.09.2008. 18:10 ] @
Citat:
DS_Store: Nisi mogao da nađeš gori primer od Sucidal Tendencies. Oni su mi omiljeni bend, slušam ih gotovo svakodnevno evo već preko 15 godina. Ne slušam ih kao idolopoklonik već uživam u onome što su stvorili. Ne samo da to što se zovu "Suicidal Tendencies" ne znači da promovišu samoubilačke porive
Uopšte, tvoja priča nema smisla za svaki, ponavljam - svaki slučaj u kome pesme nisu instrumentali, tj. imaju neke stihove. E kad se malo zamisliš i uspeš da mi argumentovano objasniš kako ljudi biraju koju će muziku (tj. stihove) da slušaju (i otkud uopšte reči u pesmama) onda ćeš me ubediti da je u pitanju puka zabava.

Evo lepo ću da ti objasnim. Ljudi biraju koju će muziku da slušaju u skladu sa onime što oni poimaju kao zabavom. Znači nekima je zabavno da istresaju agresiju kroz muziku, nekima je zabavno da đuskaju, nekima je zabavno da se prave pametni, nekima je zabavno da budu alternativni, nekima da su mainstream itd. Kao što već rekoh, svako se zabavlja na svoj način.

A to da Suicidal Tendencies ne promovišu samoubistvo, pa ajde kao velikom ekspertu za njih da ti verujem, navešću ti samo naslov pesme sa njihovog prvog albuma koja se zove "Suicide's An Alternative" (sa pratećim tekstom). Ako to nije promovisanje onda me molim te prosvetli šta jeste.

A to što su se posle prešaltovali na "You Can't Bring Me Down", to je druga priča :)

Citat:
...Suicide's an alternative

Sick of life - it sucks
Sick and tired - and no one cares
Sick of myself - don't wanna live
Sick of living - I'm gonna die
[ DS_Store @ 14.09.2008. 18:56 ] @
Pretpostavio sam da ćeš se za to uhvatiti, probaj tek da nađeš I Saw Your Mommy sa istog albuma. Taj album su izdali kao klinci 1983 i u pitanju je žešća sprdnja. Mada, probaj da nađeš i I Want More.

Važno je da su se proslavili i postali popularni tek kad su se uozbiljili - How Will I Laugh... i kasnije. To nije druga priča, to je sama suština. Kod nas bi bilo obrnuto, pretpostavljam :( Danas ti je npr. Ana "rodićeš mi sina, kralja kokaina" Stanić ugledni pop muzičar, he he he, zabava, jbg. Podseti nekoga i reći će ti da smaraš :(

Zabava, zabava, zabava,... i resetovanje na svakih nekoliko godina. Članovi 2Unlimited i Alcazar nisu imali kolumne u NY Times-u. U ozbiljnim zemljama imaš gomile zabavljača ali oni ne pišu kolumne u državnim glasilima i ne žive na tuđoj grbači.

Zato si kod nas i imao neuračunljivu pijanduru kao pomoćnika ministra posvete. Radiš, odvajaš novac, svoj novac, za porez da bi ga njemu davao za platu, kabinet i ostalo, da može čovek da kupi brlju i prošeta do kladže. Zašto baš njemu? Zato što je bio "zabavljač"? Ne.

Ko mi garantuje da neće sutra i neki od tih džabalebaroša iz BS da se uvali na državne jasle, "umetnička pemzija" ili sl. Primera je koliko hoćeš. Zašto ja sad kao zaposleni građanin od svog novca izdržavam Slađanu "Miki, Miki, veliki" Milošević (penzija za zaslužne umetnike)? Zato što je njen rad bio od značaja za ovu državu i naš narod ili zato što je istamburala jednu kampanju za Koštunicu?

Tako su i ovi momci iz BS počeli, na vreme. "Jeste druže precedniče. Sve ste u pravu što kažete", pa će ljudi ići na posao i raditi kako bi on mogao da nastavi da loži decu pesmama u kojima mu se klanjaju svi svetski kriminalci i slične umnobolnosti.

I to što si "objasnio" nije ono što sam te pitao. Pokušavaš da ubaciš osnovnu tezu - zabava - bez obzira šta je suština priče.
[ bttp @ 14.09.2008. 19:02 ] @
Citat:
DS_Store: Pretpostavio sam da ćeš se za to uhvatiti, probaj tek da nađeš I Saw Your Mommy sa istog albuma. Taj album su izdali kao klinci 1983 i u pitanju je žešća sprdnja. Mada, probaj da nađeš i I Want More.

Važno je da su se proslavili i postali popularni tek kad su se uozbiljili

I to što si "objasnio" nije ono što sam te pitao. Pokušavaš da ubaciš osnovnu tezu - zabava - bez obzira šta je suština priče.

Pa suština priče i jeste zabava, to nikako da shvatiš, pa čak i to "jeste druže precedniče" je sigurno nekome zabavno, i može se isto posmatrati kao sprdnja kao što ti tumačiš taj prvi album Suicidal, koji šalje poruku koju šalje i na kojem zasnivaju svoje ime koje nisu promenili sa promenom svoje "politike" tj ideologije.

Btw. znam taj album maltene napamet, to je i jedini koji sam od njih intenzivno slušao (svojevremeno). I sad ti meni sugerišeš da treba da preslušam ceo opus Suicidal da bih shvatio suštinu? E pa žao mi je, preslušao sam prvi i bilo mi je dovoljno :)

P.S. oni u toj pesmi zvuče vrlo ozbiljno, za momke koji se (po tebi) sprdaju, i kladim se da su ih mnogi klinci tako i doživljavali.
[ DS_Store @ 14.09.2008. 20:16 ] @
Ne razumem. Ljudi koji sve to doživljavaju kao zabavu album nisu mogli shvatiti ozbiljno, naravno. Ljudi koji ozbiljnije gledaju na stvari sigurno nisu izašli na ulicu da traže pregažene keve svojih drugova već su preslušali i ostale albume i shvatili ono što sam ti rekao. Dakle, o čemu ti pričaš? Vidiš li koliko ti ne valja rezon?

I uopšte, još od prvog tvog odgovora (kad si skrenuo na politiku) nije mi jasno to offtopic-ovanje, priče o politici, o tome šta je to muzika u načelu, čemu služi i sve ostalo (na šta sam, priznajem, odgovarao). Tema je BS i šta ko misli o njemu, rekao sam da mislim da su buđavi i dvolični i to je to. Ako ne prihvataš moj pogled da muzika ljude privlači prvenstveno zbog nekih ozbiljnijih stvari a tek potom zbog zabave - OK, poštujem tvoje mišljenje, sad možemo pružiti priliku i ostalima da kažu šta misle o BS.
[ bttp @ 14.09.2008. 21:10 ] @
Citat:
DS_Store: Ne razumem. Ljudi koji sve to doživljavaju kao zabavu album nisu mogli shvatiti ozbiljno, naravno. Ljudi koji ozbiljnije gledaju na stvari sigurno nisu izašli na ulicu da traže pregažene keve svojih drugova već su preslušali i ostale albume i shvatili ono što sam ti rekao. Dakle, o čemu ti pričaš? Vidiš li koliko ti ne valja rezon?

I uopšte, još od prvog tvog odgovora (kad si skrenuo na politiku) nije mi jasno to offtopic-ovanje, priče o politici, o tome šta je to muzika u načelu, čemu služi i sve ostalo (na šta sam, priznajem, odgovarao). Tema je BS i šta ko misli o njemu, rekao sam da mislim da su buđavi i dvolični i to je to. Ako ne prihvataš moj pogled da muzika ljude privlači prvenstveno zbog nekih ozbiljnijih stvari a tek potom zbog zabave - OK, poštujem tvoje mišljenje, sad možemo pružiti priliku i ostalima da kažu šta misle o BS.

Da samo što ti rezonuješ sa tačke gledišta čoveka koji je kad je stasao imao pred sobom sve albume Suicidala pa je birao koji će da sluša, a ne sa tačke glediša onoga koji je kupio prvi album kad je izašao i slušao ga vrlo ozbiljno. (Možda nisu izašli da traže pregaženu kevu, možda su je pregazili, možda su se ubili whatever).

Drugačije rezonuje čovek od 30 godina kad gleda unazad i kapira da je sve to ustvari zabava (mada ti još dotle nisi došao) a drugačije neki 15godišnjak koji preozbiljno shvata i sebe i svoje poimanje sveta, pa tako i muziku koju sluša i idealizuje omiljene izvođače, bendove itd.

Ti možeš nazivati sprdnjom ono što ti odgovara, ja mogu isto tako da kažem da je sprdnja "Govedina", da je sprdnja "Kralj Kokaina" itd. a da je sve ono eventualno kvalitetnije (tj. ono što se meni sviđa) od tih izvođača "ozbiljno" jer su ranije bili "klinci" a posle su se uozbiljili.

Nisam ja skrenuo na politiku nego si ti počeo da govoriš o kulturnoj politici i spominjao "zaslužne umetnike" itd. Ja sam se samo osvrnuo na tvoj komentar kako je kao licemerno što jedan zabavljač (koji se recimo sprdao na račun političara u pesmi), nije tu istu sprdnju nastavio licem u lice.

E pa eto, ja mogu da kažem da tvoji omiljeni Suicidal lažu i da su licemeri, jer su prvo rekli da će se ubiti pa nisu, a posle su "zavoleli život".

Ali ne, ja bih ipak sve to spustio na nivo zabave pa ko voli nek izvoli :)

A sad ko voli o BS nek izvoli :)


P.S. Samo bih još dodao da je nekima zabavno da pop muziku shvataju ozbiljno. I to je oblik zabave. Nekome je zabavno da se pravi ozbiljan. Ti si izgleda jedan od takvih. I ja sam nekad davno bio takav :)

[Ovu poruku je menjao bttp dana 14.09.2008. u 22:47 GMT+1]
[ Aleksandar Trifunović @ 14.09.2008. 21:19 ] @
Pa nego za šta su stvoreni BS, nego da zabavljaju narod?


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Trifunović dana 14.09.2008. u 22:32 GMT+1]
[ DS_Store @ 15.09.2008. 05:18 ] @
Citat:
bttp: ...Nisam ja skrenuo na politiku nego si ti počeo ...

Ha, ha, ha, sva sreća pa se poruke mogu čitati i posle dan, dva, ... :))) I da, sve vreme se pitam gde sam video taj nick bttp - i sad vidim da je sa one teme o Banjaluci, gde ti je citiran i član pravopisa itd. a ti i dalje guslaš bez osvrtanja. Lol :D

Šta da ti kažem, pošto si ti u pitanju, uradiću ono što je uradio i momak koji ti je citirao pravopis i udovoljiću ti po pitanju nečega što je očigledno izuzetno bitno u tvom uzrastu - evo, neka tvoja bude zadnja, bez obzira o čemu se govori. Pozdrav.