[ Mystery-Man @ 18.09.2008. 14:07 ] @
Ovlastio me je moj ortak da postavim ovu temu. Dakle, on je preko godinu dana koristio njihovu online kladionicu sa manje ili vise uspeha (nece da mi kaze ). I sve je fukcionisalo super... Dobije pare na net-u pa ih podigne u nekoj njihovoj lokalnoj kladionici u roku od 24h (kada mu tiket propadne naravno nista ne podize ...sem cini mi se njegovog srcanog pritiska (sorry, Mico, al' morao sam ...interna sala). Dakle, da skratim...16.09.2008 uvece, liga sampiona, Mica ceka kraj utakmice...njegov tim postize i drugi gol...sigurna pobeda...Mica odlazi na net da sad taj dobitak (oko 3000 din.) ulozi i dalje u "akcije",kada ono...ne moze da se uloguje na sajt. Posle par minuta (a i kada je i mene iscimao) otkriva da mu se non-stop javlja neka SQL greska na stranici na kojoj je (bio) MERIDIAN. O.k. sajt je pukao, misli Mica...ali sutra ce dobiti te pare. Kad sutra umesto para dobija obavestenje da sve sto je igrano, uplaceno, dobijeno, izgubljeno 16.09 ne moze da se vrati.
Ostade Mica bez dobitka a kladionica Meridian bez Mice. Novi nacin prevare....nadam se samo da nece da pukne sajt i banke u kojoj Mica drzi pare
[ GM_X @ 18.09.2008. 14:15 ] @
Srpska posla, biće da je bilo više dobitaka nago što su oni spremni da isplate. Pa opet, može biti da im se baza s....ala ali zar nema nekakvih garancija u tom slučaju, pa nismo valjda toliki divlji zapad?
[ bugsu @ 18.09.2008. 14:45 ] @
pa pazi ,ako je sajt prometan sa mnogo izmenama(u bazi ,tj ako se novi podaci u bazu unose skoro svaki dan) onda bi trebao backup da se radi najmanje 1x na dan...
drugo ,da baza pukne sama od sebe,nzm bas...baza bi pukla da neko ceprka po njoj (gde se opet vracamo na backup,ako neko cepraka nek radi backup) ili su bazu drzali na nekom njihvom P1 serveru kojem je crko hdd (to bi jos moglo da prodje)a ako ga drze na stranom serveru oni obicno imaju raid polja...pre bi ja rekao da je neka namestaljka ;)
[ Java Beograd @ 18.09.2008. 14:45 ] @
Wow. Ovo je već pravi pravcijati internet kriminal. Koliko ja znam, u srpskoj policiji već nekoliko godina postoji odeljenje za borbu protiv cyber kriminala. Mislim da bi trebalo podneti tužbu i obavestiti ih. Nema druge.

Nego, ima li Mića neki dokaz da je nešto uplatio ? Da je baš te i te parove izabrao ? I da je toliko i toliko kinte uplatio ? e-mail, papir ... Nešto ?
[ ventura @ 18.09.2008. 15:22 ] @
Ajde iskulirajte, baš je Meridijanu stalo do nečijih 3000 dinara... Verujem da im se desila neka havarija na serveru, i da su stvarno pogubili podatke... Uostalom, taj njihov servis nije nešto extra popularan pa da bi imali neke finansijske 'koristi' od namernog brisanja tiketa...
[ Slobodan Miskovic @ 18.09.2008. 15:34 ] @
:))))))))))))))
[ su27killeryu @ 18.09.2008. 16:47 ] @
Ventura, sto mu ne isplate kintu ako im nije stalo?
[ Nabukodonosor @ 18.09.2008. 16:52 ] @
Bas tako! 3000 puta npr. 1000 ljudi, pa ti vidi. To vec nije samo hiljadu dinara. Sve su to lopine najobicnije.
[ ventura @ 18.09.2008. 17:11 ] @
Citat:
su27killeryu: Ventura, sto mu ne isplate kintu ako im nije stalo?


To nek vidi sa njima, mada ni igrači nisu baš cveće.. Često se desi da 'zaborave' neki bitan detalj sa svog tiketa, pa im se onda čini da su dobili.. Ali u svakom slučaju treba da se obrati Meridijanu, pa ako od njih ne dobije odgovarajući odgovor, onda ima pravo da ih pljuje, a ne da pljuje a verovatno ih nije ni kontaktirao.

Citat:
Nabukodonosor: Bas tako! 3000 puta npr. 1000 ljudi, pa ti vidi. To vec nije samo hiljadu dinara. Sve su to lopine najobicnije.


Samo što Meridijan verovatno ni nema 1000 korisnika online klađenja, a kamoli toliko njih da igraju u isto vreme online...
[ Okmijun @ 18.09.2008. 17:37 ] @
Citat:
ventura: Ajde iskulirajte, baš je Meridijanu stalo do nečijih 3000 dinara... Verujem da im se desila neka havarija na serveru, i da su stvarno pogubili podatke... Uostalom, taj njihov servis nije nešto extra popularan pa da bi imali neke finansijske 'koristi' od namernog brisanja tiketa...



Sine ti si lik za medalju, treba te uramiti.
Oktud ti sad pa znas koliko ko ima korisnika i cije pare kome trebaju?
Sta mislis da je Mica bio najveci dobitak tog dana, a?
Puj pike ne vazi "16.09 ko da se nismo igrali"?
E to moze samo ovde de lopovi i goveda caruju
[ ventura @ 18.09.2008. 17:48 ] @
Citat:
Okmijun: Sine ti si lik za medalju, treba te uramiti.
Oktud ti sad pa znas koliko ko ima korisnika i cije pare kome trebaju?
Sta mislis da je Mica bio najveci dobitak tog dana, a?
Puj pike ne vazi "16.09 ko da se nismo igrali"?
E to moze samo ovde de lopovi i goveda caruju


Pa ne znam tačno u broj, ali dovoljno sam kompetentan da uradim "educated guess"... A za taj slučaj pucanja baze, sigurno je da se moglo nenamerno desiti, i sasvim sam siguran da je Meridijan previše ozbiljna firma da bi dozvolila sebi da se sramoti za 3000 dinara... A isto tako jako dobro znam (iz ličnog iskustva) koliko ima igrača koji na sve načine pokušavaju da uzmu pare, nebitno kakve i kolike... Ova cela priča mi generalno smrdi na to... Kao daj da ja napljujem Meridijan na netu, pa će mi oni dati pare samo da ih ne pljujem.. Umesto da je prvo kontaktirao Meridijan sa svojim problemom i pokušao sa njima da nađe rešenje jer su oni jedini koji mogu da mu pomognu ukoliko je sve istina.
[ bugsu @ 18.09.2008. 18:34 ] @
nije stos samo za Micu ,vec ko zna koliko ih je bilo a ima nekih teskih kladionicara koji ulazu i po 100e pa sta mislis ako su pukli tog dana dosta love..i nemoj se puno pravit pametan da iskuliramo i drugo...ovo je forum i ima svako pravo na svoje misljenje ....
[ ventura @ 18.09.2008. 18:41 ] @
Niti se pravim pametan, niti savetujem ikoga da iskulira. Ako si pročitao moje poruke video bi da pokretaču teme savetujem upravo da se obrati Meridijanu ako je sve što priča istina, a ne da kukumavči po forumima. A iz mog bogatog iskustva upravo u ovoj tematici pretpostalvjam da ipak sve nije tako kao što je napisao pokretač teme (nije bilo dobitnog tiketa), pa nema kome da se žali, al ajde da ispadne šmeker kako je on sa 100 dinara pogodio 3000, pa da usput još i popljuje Meridijan jer su mu oni krivi.
[ Mikky @ 18.09.2008. 18:57 ] @
Citat:
ventura: Ajde iskulirajte, baš je Meridijanu stalo do nečijih 3000 dinara...


Citat:
ventura: Niti se pravim pametan, niti savetujem ikoga da iskulira.



[ ventura @ 18.09.2008. 19:00 ] @
Mislim da nema dalje potrebe za mojim komentarima ovde kad pokušavam da vodim diskisiju sa ljudima koji ne umeju da protumače ispravan kontekst rečenice.

Siguran sam da je Meridijan namerno zajebao dečka za 3000 dinara, siguno je dečko imao dobitan tiket, zli i pokvareni Meridijan, ali šta ćeš. Kalimero, nepravda.
[ igorsa @ 18.09.2008. 19:42 ] @
Nije mi jasno zasto tvoj ortak nije kontaktirao Meridianov korisnicki servis (011/3305222 - 00-24).

Ako mu se to stvarno desilo, budi siguran da bi Meridian bio otvoren da saslusa problem a potom ga i resi.

Greske se desavaju, svima i odgovorno tvrdim da nije u pitanju nikakav pokusaj prevare, nego najverovatnije greska na serveru.

Ja sam u svakom slucaju prosledio ovo nadleznim ljudima u Meridianu i pokusacemo da resimo u narednih 24h, a ti slobodno reci Mici da se javi Meridianu da utvrdimo da li je zaista ostecen i bez ikakvog pitanja ce mu novac biti isplacen.

Meridian ne bi bio ono sto jeste da je zavrtao ljude za 3000din, a to sto ljudi imaju predrasude da se kladionicarski biznis zasniva na "zavrtanju" je apsolutno pogreseno.
[ Mystery-Man @ 18.09.2008. 19:49 ] @
dakle, ovako. Prvo je kontaktirana MERIDIAN kladionica pa je ova tema postavljena. Doduse, Mica nije dobio zvanicni mail da mu dobitak nece biti isplacen nego je takav odgovor dobio od lika sa chat-a na zvanicnom sajtu (operatera MERIDIAN kladionice, koji se uvek odaziva na ime Igor (uvek kada chat-uje sa njim, dobija poruku Dobrodosli Igor ovde, kako mogu da vam pomognem ). Nema ni dobitaka ni gubitaka za taj dan... 16.09. nije ni postojao... Nema lazi nema prevare. Mica je uplatio singl od 1500 dinara na kvoti oko 3 (mislim da je bila 2.9) i dobio je...
Na zalost dokazi o tome ne postoje...nekada je Mica radio print screenove itd....ali vec se kladi duze od godinu dana i nije bilo problema. I ovo je definitivno istina. Startujte lika sa chat-a na Meridian-u (moze svako da chat-uje sa njim, bez obzira da li je clan ili ne) i pitajte ga o havariji 16.09...
[ igorsa @ 18.09.2008. 20:06 ] @
Ok, ne brini nista, prosledio sam ovo Meridianu i bice reseno uskoro.
[ Ivan Dimkovic @ 18.09.2008. 20:09 ] @
Citat:

Na zalost dokazi o tome ne postoje...nekada je Mica radio print screenove itd....ali vec se kladi duze od godinu dana i nije bilo problema.


Ne salju nikakav mail sa potvrdom ?!
[ Mystery-Man @ 18.09.2008. 20:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne salju nikakav mail sa potvrdom ?!

ne, nikada nisu...ali nikada nije ni bilo problema. Sve je bilo profesionalno i na vreme. Zato me i cudi ovakva njihova odluka povodom havarije od 16.09...nemoguce da nigde nisu sacuvali podatke... pa bogamu ljudi cemu sluzi backup
[ barakuda111 @ 18.09.2008. 20:38 ] @
Ventura verovatno ima mnogo para, verovatno tudjih, kad misli da nekom nije stalo do "bednih" 3000 rsd. I kao da nema osnovnog znanja o svetu oko sebe kad misli da je taj dan samo bilo 3000 dinara.
Sudeci po njegovim postovima ,vec duze vreme, moze se zakljuciti da je verovatno mamino i tatino detence koje je puno sebe, razmazen do bola, a tatica samo dotura dzeparce od 500-600evra nedeljno. Reci mi samo da li sam priblizno pogodio? Ili nemoj, mozda je bolje da neidemo u offtopic.

Ivan Dimkovic, tvoji postovi su uvek za pohvalu, veoma pametna osoba. Svaka cast.
[ GM_X @ 18.09.2008. 20:54 ] @
Možda je bolje sačekati da Mića :) dobije odgovor iz Meridijana pa da se onda počne pljuvati po istima, ne zbog eventualne krađe, nego zbog neprofesionalizma i neodgovornosti. Mislim, tek tako da jave, nema ništa za 16. 9. i gotovo, ne bi trebalo da može, pa nek se radi i o 3000 din ili 3 din, svejedno. To su njegove pare i ako ostane bez njih na takav način to se može jedino nazvati krađom i prevarom.
[ bugsu @ 18.09.2008. 22:41 ] @
pa za "neciju" informaciju to je skoro pa 50e ..za jedan dan 3k dinara ..dok neki ljudi rade jedan dan za 1k dinara....mada meni nije to stos vec stos je u tome sto nije on jedini (SIGURNO) se tok dana kladio i dobio(ako ne na toj utakmici onda na nekoj drugoj) ....

slazem se za barakudom...
[ Marko_L @ 19.09.2008. 00:32 ] @
Niko nije rekao da je 3.000 dinara malo za nekog Miću, već da su za jednu kladionicu to mizerne pare i da nijedna kladionica neće da se blamira ni za mnogo veće pare od toga, a pogotovo ne Meridijan koja je jedna od najstarijih, najvećih i najjačih kladionica ovde i koja verovatno obrne od par stotina hiljada do nekoliko miliona dinara dnevno (zavisno od dana). Uostalom, i sam autor teme kaže da je duže od godinu dana sve bilo ok, a za to vreme je sigurno bilo i većih dobitaka, pa zašto bi sad odjednom krenuli da zakidaju na isplatama i to tako što će rušiti sopstveni server. Jednosatvno, to nema logike. Ajde da kažemo i da je bilo loše kolo za kladionice, pa da su pokušali da smanje gubitke, ali opet nema logike, jer online klađenje čini verovatno ne više od 2-3% celokupne uplate kladionice, ako i toliko, tako da ništa posebno ne bi spasili time, već bi samo mogli da se izblamiraju. Dakle, siguran sam da se radi o nekom većem problemu na serveru koji je uslovio da se podaci nepovratno izgube. Mića je jednostavno trebao da se telefonom obrati korisničkom servisu Meridijana i objasni u čemu je problem i siguran sam da bi mu izašli u susret.
[ nickname @ 19.09.2008. 00:51 ] @
I nije neki problem da se proveri da li je prevara, nadjite josh nekog ko je isto igrao taj dan... ako je izgubio, a pare su josh uvek tu onda nije prevara. Jednostavno je vracen backup na vreme pre havarije. Ako su samo one koji su dobili oladili onda jeste. Mada ne verujem, nikog nece da izvadi takvo jajarenje pogotovo shto nisu doshli svi realni rezultati taj dan, tako da kladionice sigurno nisu bile ugrozene.
[ Mystery-Man @ 19.09.2008. 07:49 ] @
Citat:
nickname: I nije neki problem da se proveri da li je prevara, nadjite josh nekog ko je isto igrao taj dan... ako je izgubio, a pare su josh uvek tu onda nije prevara. Jednostavno je vracen backup na vreme pre havarije. Ako su samo one koji su dobili oladili onda jeste. Mada ne verujem, nikog nece da izvadi takvo jajarenje pogotovo shto nisu doshli svi realni rezultati taj dan, tako da kladionice sigurno nisu bile ugrozene.


mislim da sam to vec i napisao. Sve sto je igrano 16.09. ne postoji... sa backup-a je vracen 15.09. Svi koji su izgubili 16.09. verovatno su sada srecni ... Mica je bio baksuz pa je gubio nekih drugih dana
[ barakuda111 @ 19.09.2008. 13:51 ] @
U svakom slucaju. radilo se o prevari ili ne, deluje mi veoma neodgovorno i neprofesionalno ponasati se tako sa tudjim parama. Nekakvi backup-i moraju postojati, a ako vide da nisu u stanju da odrzavaju sistem kako treba, praviti backup na svakih pola sata. Mislim da ih treba maksimalno ispljuvati i napraviti im anti reklamu.
[ Java Beograd @ 19.09.2008. 14:01 ] @
Citat:
barakuda111: U svakom slucaju. radilo se o prevari ili ne, deluje mi veoma neodgovorno i neprofesionalno ...

Ma ovo mi sve liči ili na neku ujdurmu ili na smešno glupi amaterizam !
Kod ovakvih sistema nije bekap glavni oslonac već mirror diskova pa i celih sistema. Alo, ljudi, ovde su pare u pitanju ! Potvrda u uplati je nešto osnovno što mora da postoji ! Između ostalog, naravno.
Ovo je neka burazerska kladionica !
[ Mystery-Man @ 19.09.2008. 21:20 ] @
Mica je dobio svoje pare. Danas mu je stigao mail sa obavestenjem da mu je tiket potvrdjen a uskoro su mu legle i pare na racun. Ipak su Meridianci odigrali fer (a znaju i da ce im Mica ubrzo te pare i vratiti )... Da su mu samo na vreme odgovorili i da mu taj operater "Igor" sa meridian chat-a nije slozio pricu da u kalendaru vise ne postoji 16.09. i da je sve izgubljeno (nadam se da je popio neku kaznu) em bi Mica bolje spavao, em bi mi ovde ne bi gubili vreme... THE END
pardon, HAPPY END
p.s. upravo mi javlja Mica preko SMS da je ubo jos jedan tiket ...PIVO,PIVO,PIVO !!!!
[ ventura @ 19.09.2008. 21:46 ] @
A kako bi bilo da se sad Mića javno izvini Meridijanu ovde?

[ Bojan Basic @ 19.09.2008. 22:49 ] @
Ne znam zašto bi se Mića izvinjavao. On je samo poverovao u informaciju dobijenu od njihovog zvaničnika.
[ pitikovski @ 20.09.2008. 01:05 ] @
Citat:
ventura: A kako bi bilo da se sad Mića javno izvini Meridijanu ovde?

Hahaha....koji si ti lik :) Cuti ne brukaj se vise :)
[ ventura @ 20.09.2008. 10:10 ] @
Zašto bi se izvinjavao?

- Mića je odigrao tiket u Meridijanu.
- Nakon kraja utakmica sa tiketa, Mića ne može da pristupi Meridijanovom serveru
- Mića kontaktira tehničku podršku Meridijana i biva mu rečeno da postoji tehnički problem (ne spominje se nigde da mu tiket neće biti isplaćen)
- Mića krene da pljuje Meridijan na sav glas
- Miću savetuju ljudi da umesto što pljuje, da proba da kontaktira Meridijan i izloži svoj problem
- Mića kontaktira Meridijan, problem biva rešen
- Mićin novac je isplaćen u regularnom roku kao da se ništa nije desilo

I zašto bi se Mića izvinjavao? Pa zato jer je napljuvao jednu ozbiljnu firmu bez veze, i jer je paranoični šizofreničar opsednut terorijama zavere, masonskim ložama i prevarama na svetskom nivou. Drugačijeg objašnjenja nema. Ali to je sve sindrom malog čoveka, koji eto za 3000 dinara umisli kako je šmeker pa pljuje mnogo većeg od sebe, iako taj novac nikad ni nije bio sporan.


[ igorsa @ 20.09.2008. 11:32 ] @
Ljudi, dizete frku bez potrebe. Bio je mali tehnicki problem i do svih podataka se doslo. Nekoliko ostecenih igraca je regularno isplaceno i problem je resen.
[ maliradojca @ 20.09.2008. 12:48 ] @
Citat:
ventura
I zašto bi se Mića izvinjavao? Pa zato jer je napljuvao jednu ozbiljnu firmu bez veze, i jer je paranoični šizofreničar opsednut terorijama zavere, masonskim ložama i prevarama na svetskom nivou.

hahahahahh, ali siroti Mica cak nije ni ucestvovao u diskusiji na ovom forumu
[ Mystery-Man @ 20.09.2008. 12:50 ] @
Citat:
ventura: Zašto bi se izvinjavao?

- Mića je odigrao tiket u Meridijanu.
- Nakon kraja utakmica sa tiketa, Mića ne može da pristupi Meridijanovom serveru
- Mića kontaktira tehničku podršku Meridijana i biva mu rečeno da postoji tehnički problem (ne spominje se nigde da mu tiket neće biti isplaćen)
- Mića krene da pljuje Meridijan na sav glas
- Miću savetuju ljudi da umesto što pljuje, da proba da kontaktira Meridijan i izloži svoj problem
- Mića kontaktira Meridijan, problem biva rešen
- Mićin novac je isplaćen u regularnom roku kao da se ništa nije desilo

I zašto bi se Mića izvinjavao? Pa zato jer je napljuvao jednu ozbiljnu firmu bez veze, i jer je paranoični šizofreničar opsednut terorijama zavere, masonskim ložama i prevarama na svetskom nivou. Drugačijeg objašnjenja nema. Ali to je sve sindrom malog čoveka, koji eto za 3000 dinara umisli kako je šmeker pa pljuje mnogo većeg od sebe, iako taj novac nikad ni nije bio sporan.


Operater sa sajta mu je rekao da je taj dan izgubljen i da niko nece imati ni gubitke ni dobitke. Dakle,on mu je potvrdio da od para nema nista. A sto se tice sizofrenije i masona i malih ljudi, posto je Mica poznat po tome, Ventura cuvaj se...nikada ne znas da li je pored tebe neka visoka zgodna cica, ili je to u stvari mali mason Mica u jednom od svojih sizofrenih izdanja.
p.s. neka neko zakljuca ovu temu...problem je resen.
[ Okmijun @ 20.09.2008. 14:01 ] @
Sto jes jes Mica bi mogao da se javi i da se i nama izvini zbog uznemiravanja.
Pobismo se ovde bre oko njegovih para a on ni tutu da okrene, a jos 3000 dobio.




[ Bojan Basic @ 20.09.2008. 15:06 ] @
Citat:
ventura:
- Mića kontaktira tehničku podršku Meridijana i biva mu rečeno da postoji tehnički problem (ne spominje se nigde da mu tiket neće biti isplaćen)

Jesi li ti pročitao temu?
Citat:
Mystery-Man:
Kad sutra umesto para dobija obavestenje da sve sto je igrano, uplaceno, dobijeno, izgubljeno 16.09 ne moze da se vrati.
Citat:
Mystery-Man:
takav odgovor dobio od lika sa chat-a na zvanicnom sajtu (operatera MERIDIAN kladionice, koji se uvek odaziva na ime Igor (uvek kada chat-uje sa njim, dobija poruku Dobrodosli Igor ovde, kako mogu da vam pomognem ). Nema ni dobitaka ni gubitaka za taj dan... 16.09. nije ni postojao...
[ DS_Store @ 20.09.2008. 19:50 ] @
Citat:
ventura: Mislim da nema dalje potrebe za mojim komentarima ovde kad pokušavam da vodim diskisiju sa ljudima koji ne umeju da protumače ispravan kontekst rečenice.


:P
[ Daniel011 @ 20.09.2008. 20:21 ] @
Citat:
ventura: I zašto bi se Mića izvinjavao? Pa zato jer je napljuvao jednu ozbiljnu firmu bez veze, i jer je paranoični šizofreničar opsednut terorijama zavere, masonskim ložama i prevarama na svetskom nivou. Drugačijeg objašnjenja nema. Ali to je sve sindrom malog čoveka, koji eto za 3000 dinara umisli kako je šmeker pa pljuje mnogo većeg od sebe, iako taj novac nikad ni nije bio sporan.

Ja stvarno ne znam, posle ovakvog niza uvreda na račun čoveka koji se na forumu nije čak ni oglasio, ko bi zapravo tu kome trebalo da se izvini.
[ ventura @ 20.09.2008. 20:28 ] @
Citat:
Daniel011: Ja stvarno ne znam, posle ovakvog niza uvreda na račun čoveka koji se na forumu nije čak ni oglasio, ko bi zapravo tu kome trebalo da se izvini.


Znaš kako, ako grbavom čoveku kažeš da je grbav, ćelavom da je ćelav, to nije uvreda. Ali ako nekoga nazoveš prevarantom i lopovom, neosnovano, samo na osnovu toga jer si umislio nešto u svojoj glavi, to onda zahteva i izvinjenje.
[ su27killeryu @ 22.09.2008. 19:55 ] @
"Nije mi jasno zasto tvoj ortak nije kontaktirao Meridianov korisnicki servis (011/3305222 - 00-24)."

Zato sto sam ja taj servis zvao ko zna koliko puta u zadnjih 10 dana i operater je uvijek bio zauzet...

Povecajte broj operatera ili produzite njihovo radno vrijeme, dobronamjerni savjet :)
[ Darko Prelic @ 23.09.2008. 04:42 ] @
mića u stvari ne postoji, njega je izmislila druga kladionica kojoj je meridian konkurencija, da pokažu kako je meridian amater, ovom temom su im oterali sigurno 10.000 jakih igrača, sjajna i uspešno odrađena ideja.

i da, ja volim male pingvine.
[ Ozzi @ 19.03.2009. 16:58 ] @
Radim u kladionici "Meridian" i bas u to vrijeme (nisam 100% siguran za datum) bilo je problema sa serverima, tako da sigurno nije bilo namjere da se covjek prevari.
[ Padobranac_Bgd @ 03.07.2009. 13:06 ] @
Ja sam imao slican problem, dobitak je tog dana bio oko 7000 dinara. E sad, uvek kad se kladim online odstampam tiket,. tako da sam imao kopiju tog tiketa za svaki slucaj.
Ulogovao sam se sutradan i video da dobitak nije upisan, kontaktirao sam online operatera preko njihovog sajta i on mi je da e-mail adresu podrske ([email protected])
Razmenio sam sa njima par e-mailova, oni su pitali da li imam neku potvdu, zatim sam onaj moj tiket skenirao i poslao ga e-mailom. Novac je legao na racun vrlo brzo..
Eto mozda sam ja imao malo vise srece, ili treba svaki put stampati tiket :)
[ dava @ 07.07.2009. 13:14 ] @
Jeste Meridian velika kuca i ona to ne bi sigurno nikada uradila, ali i u toj velikoj kuci zive mali ljudi spremni na svasta. ;)
[ Nikolakg1 @ 14.11.2009. 12:11 ] @
U potpunosti verujem da je covek imao problem u meridian kladionici i da je ostecen,jer sam i ja sam juce imao relativno slicnu situaciju.Naime u meridian internet kladionici sam uplatio juce Cilic-Monfils 2 kvota 1.85 i Del Potro-Stepanek 1 kvota 1.6 za 20e.Prvi par sam pogodio,a drugi mec je prekinut zbog predaje Del Potra u prvom setu pri rezultatu 0:4 u gemovima.Za taj par racunali su 2,jer je Stepanek prosao u narednu rundu,iako pravila za ovakvu situaciju kazu potpuno drugacije.Treba da se racuna kvota 1 za taj par.Inace pravila mogu da se nadju na njihovom sajtu.
Naravno poslao sam im mejl i ukazao na to.Dobio sam odgovor :Postovani,

U pravilima jasno pise da je pobednik igrac koji se plasirao dalje: "all bets will stand on the player officially going through to the next round or declared as the winner of the tournament"
Ovo je njihov originalni odgovor.Ali u cemu je problem? Ovo zaista pise u njihovim pravilima,ali izostavili su u ovom njihovom obavestenju kljucni deo recenice u kome se kaze da je potrebno da je bar jedan set kompletiran.
Evo ja navodim ceo izvod o pravilima za prekid u ovom slucaju:
TENNIS
Abandoned Matches/Retirements
If the player retires before match has been started, all bets will be void.

Match Prices
Winning bets must predict the winner of the match.
In the event of a match being awarded to a player for whatever reason before the full number of sets have been played, but at least one set has been completed, all bets will stand on the player officially going through to the next round or declared as the winner of the tournament.
In the event of a change in the official total number of sets played in a match, all bets will be declared as void.

Ko ne razume engleski(inace na sajtu ima srpski jezik ali ako hocete Rule Book(pravila igre)za to nema prevod)ovo znaci sledece:
Odlozeni ili predati mecevi pre pocetka,kvota 1.(to nije moj slucaj)
Moj slucaj:Ukoliko iz bilo kog razloga nije odigran pun broj setova,ali je bar jedan set kompletiran,(naglasavam ovo bar jedan set kompletiran jer je predao Del Potro na 0:4 u prvom setu)onda se racuna kao pobednik igrac koji je prosao dalje.Znaci kvota 1,jer nije kompletiran bar jedan set.
Ukoliko ovo nije dovoljno,pazljivim pregledom pravila na njihovom sajtu mozete naci i sledece,ponovo citiram:
*(in case of match interruption before end of 1st set, all bets are quote 1.00)
Posle ovoga i slepom bi bilo jasno da treba da se racuna kvota 1.
Da se vratimo na pocetak.Posle njihovog smesnog odgovora "da je pobednik igrac koji se plasirao dalje"(kazem smesnog jer su izostavili deo koji sam naveo da je potrebno da se kompletira bar jedan set)ja sam im ponovo poslao mejl u kome sam im jasno predocio sve ovo i nedvosmisleno im pokazao da sam u pravu time sto sam im doslovce citirao izvode iz njihovih pravila kladjenja gde se jasno vidi da je ovo klasican slucaj kvote 1,sta mislite sta se desilo?Pogadjate,nisu mi ni odgovorili a i ne verujem da ce.A i ako odgovore samo ce da me slatko nasmeju nekim novim nebuloznim tumacenjem.
Toliko o meridian kladionici.Moram jos da kazem da se kladim samo putem interneta,i da skoro i nema kladionice gde nisam otvoro racun i kladio se.Ali ovakvu neprijatnost nigde nisam doziveo.Da vas neko ovako pokrade i jos da vas pravi budalom,trdeci da je crno belo a belo crno,strasno.
Pozdrav od Nikole


[ ventura @ 14.11.2009. 12:30 ] @
U tvom slučaju meč je trebao biti srušen i kvota 1.00, tako da imaš puno pravo da se buniš i da tražiš isplatu.
[ Nikolakg1 @ 14.11.2009. 12:42 ] @
Da to je i vise nego jasno,kvota 1 na pomenuti mec,pogodak na drugi mec.Znaci kao da sam odigrao singl na Monfilsa.Ali gde da se bunim i kome da trazim isplatu osim da se oglasim na forumu.Jednostavno na moj drugi mejl ne odgovaraju
[ ventura @ 14.11.2009. 12:56 ] @
Pa pozovi telefonom centralu ili otiđi lično do njih, mailom sigurno ne možeš ništa bitno postići...
[ fanfon @ 14.11.2009. 14:23 ] @
Neces uspeti da ih ubedis. I u Mozzart-u isto rade. Mozda zato sto u fudbalu i kosarci kad se prekine mec nema podele bodova, dok kod tenisa prolazi dalje onaj ko je ostao.
[ alimamnekolikokuća @ 02.09.2020. 08:55 ] @
Na osnovu napisanog na temi takodje bih rekao da Mica nema šta da se izvinjava.
Operater Meridiana je morao kontaktirati korisnički centar i pružiti odgovarajuće informacije.
To što @ventura i još neki prozivaju Micu ili kontakt telefone
paaa nije opklada išla putem telefona
nego putem sajta pa je logično da se na sajtu traže objašnjenja.