[ ackopk @ 26.09.2008. 11:54 ] @
Procitao sam dosta stvari na ovom forumu i sve sto je bilo u vezi sa Sprint skuterima.!

Sada je kraj sezone pa na prolece planiram da kupim Sprint Phantom.!
Dopalo mi se izgled i velicina a na forumu nalecem da nije ni toliko los sa perfomansama.!

Posto nigde nije otvorena tema za Sprint Phantom dao sam sebi za pravo da otvorim tu temu i pitam sve vas koji imate taj skuter sta mislite o njemu.!

Imam 15god i nisam zeljan dokazivanja i trkanja vec hocu da uzivam u voznji.!

Molio bih sve koji imaju ovaj skuter da napisu koliko su zadovoljni njime, gde su ga kupili i kada,itd...
Koliko su zadovoljni perfomansama, koliko ide, kako vuce, koliko trosi, itd...

Ne bi bilo lose da postave i slike svojih Phantoma. Vidim da je na jednoj temi spominjan sprint skuter koji je veoma slican Phantomu.! (cini mi se da isto pocinje sa F.)

Unapred hvala.!

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 25.05.2009. u 01:48 GMT+1]
[ yu1ny @ 26.09.2008. 12:30 ] @
Ja sam kupio ove godine u maju navedeni skuter i kao što si verovatno pročitao, prezadovoljan sam istim.
Kupio sam ga zbog njegove veličine i zato što poseduje dva (relativno) udobna sedišta a i zato što ima dvotaktni motor.

Posle male razrade od oko 700-800 km, motor lepo vuče, čak i dvoje, sa max brzinom od oko 65-70 km/h, sa nekom potrošnjom od oko 3.5 do 4 l na 100 km, koja sa dvoje na skuteru poraste do 4.5 l ako ima dosta uzbrdica.

Kupio sam kod ovlašćenog dilera za Sprint skutere, mislim da je cena bila oko 76 000 dinara.

Ako te još nešto interesuje, pitaj.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 25.05.2009. u 01:49 GMT+1]
[ ackopk @ 26.09.2008. 13:07 ] @
Hvala na razumevanju.!



Odma sam video da ste ozbiljan forum pa sam stoga i napisao post ovde.!
Ako sam temu postavio na pogresno mesto moderatori mogu slobodno da je premeste.!




Svakako da me interesuje zato sam i otvorio temu u septembru da bi do pocetka proleca znao sta hocu da kupim i gde.! ;)
Interesuje me da li motor ima blokade.??
Kako vuce prvih 700-800 km dok se ne razradi.? Koliko moze da se vozi brzo do tih 800km.?
Koliko trosi ulja.?? I naravno koje ulje.?
Dali skuter vuce onih dozvoljenih 160kg bez nekih vecih problema.??
Koliko ima tacno KW.?? Neki kazu 2.8 neki 3.8 neki 3.??!!!?


Izvinjavam se ako postavljam bezvezna pitanja ili preopsirna, ali hocu da znam sta kupujem.! ;)
Nemojte da mislite da ocekujem nesto spektakularno od skutera koji kosta 930e.! ;)


Hvala.


@EDIT:


Da li skuter moze da se uzme na neku otplatu ili kredit.??

[Ovu poruku je menjao ackopk dana 26.09.2008. u 14:20 GMT+1]
[ yu1ny @ 26.09.2008. 13:20 ] @
U periodu razrade ja nisam prelazio 6 000 obrtaja, to ti je negde oko 50-55 km/h, iako je dvotaktaš i voli da se "obrće" čudo jedno
Skuter ima jednu blokadu, čauru na varijatoru, koja sprečava da kaiš legne na osovinu koja je povezana sa radilicom, tu dobijaš još nelih 4-5 km/h.
Kako vuče? To se baš i ne može opisati, drugar je otprilike u isto vreme kupio Baotian, 4 takt i ne može da se meri sa Phantomom, ni po ubrzanju ni po krajnjoj brzini, sa skinutom električnom blokadom - pink žicom na CDI.
Sa dvoje na skuteru, 85+65 kg, verujem da bi uz ono tvoje brdo u Prokuplju išao najmanje sa 35 - 40 km/h
Za KW ne znam, ne verujem da iko zna, ali je malo jači od Baotiana. Gledaj da mu od početka sipaš dobro i kvalitetno dvotaktol ulje, Motul ili Castrol, mnogo će lakše da se "obrće" i kvalitetnije će se podmazivati.

Potrošnja goriva je otprilike za 1/3 veća nego kod pomenutog 4-taktnog Baotiana, ali za isti procenat bolje vuče i brže ide.
[ ackopk @ 26.09.2008. 14:02 ] @
ok.
hvala.!



Uz vece brdo od toga sto si spomenuo necu ni da idem jer zivim u centru grada a 35-40 km/h je sasvim dovoljno.!
A kako vuce.?? sam mislio u smislu dali moze da krene uzbrdo sa dve osobe.!? Da neguram nogama da bi krenuo kao moj komsija svog tomosa apenca.??
Na zvanicnom sajtu pise 2.8 KW.!?!!??


A jel ide 70km/h sa blokadom ili bez.??

Voleo bih da nazad imam i korpu (ako je moguce).! Koliko kosta i gde ima.??








[ yu1ny @ 26.09.2008. 14:08 ] @
Kreće sam, ne treba da se odguruješ nogama :)

Uostalom, najbolje bi bilo da od nekog pozajmiš Phantoma na dan, da probaš....

Zadnji koferi se lako ugrađuju, pošto već ima nosač, ja sam moj kofer platio nešto oko 50E.

70 km sa blokadom.
[ ackopk @ 26.09.2008. 14:37 ] @
To bi bilo najbolje ali u gradu nisam video ni jednog phantoma.!! Moj drug ima exactly (valjda se tako zove) ali on malo preuvelicava stvari (da ne kazem ku**ise) i prica kako ide 80km/h dok je uz to brdo sa jednim drugom koji mi je pricao kasnije isao jedva 20km/h.!


70km/h sa blokadom je vise nego dovoljno.!

Sad mi pade na pamet... Koliko se ceka na isporuku motora ukoliko ga nemaju kod sebe.??? (kupio bih ga u Prokuplju kod ovlascenog servisera)



A sto se tice servisa i odrzavanja.??>???



Tnx. puno.!!!!!!!
[ ackopk @ 30.09.2008. 11:59 ] @
Ako nije problem jel bi mogao neko da mi napise ubrzanje ovog skutera.!

Znaci koliko mu treba do 30, 50, 60 ili kako ste vec to merili.!! Pls.!!!!
[ niko_normalan @ 12.10.2008. 21:40 ] @
i ja planiram da ga kupim ali kod mene ovde je 930 a ne 950 koliko si ga ti platio...
shta si dobio uz njega sve?
[ Boki4u @ 13.10.2008. 01:02 ] @
Uz njega dobijes nista
Dobijes skuter, goriva imas za do najblize pumpe, a nemas ni ulja u njemu.
Savet je da kupis lepo litar ulja kad krenes da ga podignes!

Skuter je inace super, sve pohvale. Jedina mana, koju sam ja imao, je da nekad stvarno tesko pali kad stoji neko vreme. Ali, mislim da je to vise do naseg ekstra kvalitetnog goriva, koje je puno mulja!
[ marremarre @ 14.04.2009. 15:27 ] @
fala bogu da sam naleteo na na nekog vlasnika phantoma, svi samo pricaju o sprintu a niko ga ne poseduje.. i ja zelim da kupim phantoma i ovo ovde napisano, mislim na brzinu, potrosnju i tako to, je sasvim ok, s obzirom da ce mi biti prvenac a i ne razumem se puno.. nego, jel istina da se mnogo kvare, da traju sezonu, dve? jel ste imali vi nekih problema sa njim?? znam da za te pare ne mogu da ocekujem baba rogu ali ne bih voleo da se pokvari pre nego ga lepo provozam!!! pri izboru sam krenuo od toga da je nov, i bolje od njega nego nekog starog i drndanog i akanog.. aj molim vas da mi neko odgovori, bas sam se naprzio a na ostalim forumima me dosta naplasili.. hvala najvise..
[ HoT_Steppa @ 14.04.2009. 21:58 ] @
Za te pare mozes da pocepas 2 Piaggio Free skutera, i jos da se nauzivas.
[ marremarre @ 14.04.2009. 23:48 ] @
ma ja samo pitam kakav je phantom, kako se pokazao i da li ljudi imaju problema sa njim.. ne bih uzimao polovno jer ko zna na sta mogu da neletim! a svidja mi se phantom..
[ HoT_Steppa @ 15.04.2009. 07:44 ] @
Kad se toliko raspitujes o Phantomu, raspitaj se i o Free.
[ marremarre @ 15.04.2009. 17:41 ] @
prihvatio sam sugestiju i malo procunjao.. nisam nasao mladje od 2000. i kilometraze 15000-30000km predjenih! verujem da su to dobre i izdrzljive masine ali ko zna kroz kakvu su torturu prosle.. ako moze neko da mi pomogne oko phantoma bio bih mu zahvalan..
[ Boki4u @ 15.04.2009. 18:14 ] @
Evo ja imam problema sa mojim.
Nisam uspeo da ga upalim, posle zime.
Zovem majstora, kaze on 100% se slilo ule u karburatoru, i objasni mi kako da ga ispustim.
Uradim to, upali, radi malo pa se ugusi.
Nisam ga cackao vec neko vreme, posto je kod drugara u garazi, nikako da nahvatam vremena da odem vise po njega.
Inace mora na redovni servis. Cim to odradim, javljam sta je bilo i sta sam uradio!
[ HoT_Steppa @ 15.04.2009. 19:05 ] @
Citat:
marremarre: prihvatio sam sugestiju i malo procunjao.. nisam nasao mladje od 2000. i kilometraze 15000-30000km predjenih! verujem da su to dobre i izdrzljive masine ali ko zna kroz kakvu su torturu prosle.. ako moze neko da mi pomogne oko phantoma bio bih mu zahvalan..


Nisi izgleda nasao najvazniju cinjenicu, a to je da su svi do jednog Free dosli iz istog izvora, italijanske poste. I da, svi do jednog su 2000. godiste jer su zajedno uvezeni, i po istoj ceni se i danas prodaju, 280 evra na vise od 5 komada, i 320 evra na komad. I da, svi imaju te kilometraze jer su sa slicnim i kupljeni.

Kupis Free, ulosis 50-ak evra da ga proveris i zamenis sta treba, vozis ga narednih 10 000 km, i opet ga prodas za iste pare za koliko si ga i kupio.
Kupis Phantom za 950 evra, i odlucis da ga prodas za 2-3 godine. Ako dobijes vise od 250 evra da budes srecan.

Prodato je preko 5000 Free u srbiji, a Phantoma ako je prodato 50, i to uglavnom ljudima kao sto si ti koji kazu "novo je novo".

Ne nagovaram te, ja te ni ne poznajem. Samo ti skracujem pricu oko Phantoma, jer sam i sam hteo da ga uzmem jer je najveci od 50cc skutera koji moze da se kupi kod nas (ima jos Grand dink, ali on je duplo skuplji).
[ 101010 @ 19.04.2009. 22:55 ] @
@HoT_Steppa
Neki link gde se prodaju ti sprint free motori o kojima pricas ?

Hvala.
[ HoT_Steppa @ 20.04.2009. 09:36 ] @
Nije Sprint Free, nego Piaggio Free, punokrvni Italijan.



nema reklamiranja ovde, kucaj u google, nacices, kreni od njihovog foruma
[ 101010 @ 23.04.2009. 20:00 ] @
Al ste uterali disciplinu sa antireklamnim zakonom, svaka cast :)))


Nasao sam to o cemu pricas, hvala ti na infu.
Posto vidim da se razumes, mozes li mi reci zasto free, a ne liberty
ili bolje u cemu je najveca razlika izmedju ova dva motora, ne racunajuci cenu ?

Zvuci mi primaljivo ponuda, pogotovo sto motorcic deluje skroz sprtanski, ali funkcionalno.
Mada treba napomenuti da stize bez sedista i farova, sto se dokupljuje za ~40e.

Sigurno nije slucajno da u Italiji na milion skutra nisam video ni jedan sa malim obimom tockova, kao sto kod nas svi voze.
Vec imaju obim bar kao ovaj free i liberty.

Posto je prodavac u NS, koliko je pametno sesti na ovaj motor pa do Bg?
[ HoT_Steppa @ 24.04.2009. 06:39 ] @
Glavna razlika izmedju Free i Liberty je potreba (NE)posedovanja A kategorije u dozvoli, za Free (50cc) ne treba, za Liberty (125cc) treba.
Ima i farova i sedista, samo treba da im trazis tamo, jedino ako nisu uveli ovo dodatno placanje nesto skoro, ranije se dobijalo uz skuter.
Teoretski, ako znas da istestitas agregat (proveris ulje, svecice) i sipas benzin trebao bi da mozes da ga odvezes. Ali mislim da ne mozes zbog papirologije, a ipak se ne savetuje voznja od 90-ak km, na necemu sto stoji godinu dana. Podjes autom, ubacis ga u gepek, ili na paket treger, pa polako.
[ mirkee @ 25.04.2009. 21:15 ] @
Meni se isto jako svidja taj "phantom" kako izgleda ali se plasim tih sitnih zezancija. Znate ono-taman sednes da se provozas a on nece da upali zbog nekakvih gluposti.
Ja imam FREE-a vec god. dana i zimus je stajao 3 meseca ne paljen, kad sam ga kresnuo krajem marta-upalio je na pola kurble seo i na pumpu da ga castim pun rezervoar
Ocekivao sam da cu morati bar malo da ga verglam dok ne "povuce" ali...
E sad, posto mi se svidja izgled Phantoma a agregat FREE-a i posto su oba 2-taktni - najvise bih voleo kada bi moglo da se to spoji nekako i mislim da bih to bilo to.
Da li je to moguce?
Ne znam nisam se raspitao ali kad bi moglo, mislim da bih kupio tog "phantoma" odmah sutra i nabudzio ga tako
Pozdrav svima na forumu.
[ Boki4u @ 27.04.2009. 15:54 ] @
Ja sam mog sredio.
Kaburator bio nesto zezao, ali nista ozbiljno.
Problem je bio sto je "jedan cika" u pokusaju da mi pomogne da ga upalim, zamenio na karburatoru mestima crevo za vakum i crevo za dotok goriva. Nije ni cudo sto nije palio. Sreca, pa se nista nije desilo motoru.
Inace, kada sam zvao servisera, rekao je zasto ne pali. Slije se ulje u karburatoru, pa ga to zeza. Problem se resava odvrtanjem jednog srafa na karbu, da bi se to ulje ispustilo, i milina!

Sve u svemu, radi, pali, ide cini mi se bolje nego pre. Sve pohvale za radnike u ISA motors :)
Super su ljubazni!
[ AleksaP @ 19.05.2009. 21:22 ] @
I ja zelim da kupim Phantom-a ili exactly-ja ali neki kazu da su kinezi losi. Jesu bolji italijani ali su kinezi lepsi. Volim kad imaju veci gepek ali o tome nigde ne pise. Da li neko mozda zna kojem od ova 2 je veci gepek?
[ AleksaP @ 19.05.2009. 21:41 ] @
Mislim da i u jedan i u drugi staje kaciga.
[ Boki4u @ 22.05.2009. 19:02 ] @
U phantom-a ne verujem da moze da stane full face kaciga.
Ja imam onu malu, kao slem i ona stane knap!
[ Boki4u @ 22.05.2009. 19:40 ] @
U je.. onoliki motor a ne moze da stane kaciga
[ Boki4u @ 29.05.2009. 11:56 ] @
Nema sanse da stane kaciga, moj savet je kupi super vuce ja ga imam i zadovoljan sam sa njim jedino mana mu je ako se dugo nepali tesko ce da upali
[ Boki4u @ 21.07.2009. 00:47 ] @
Evo mog iskustva sto se tice Phantoma: kupljen u junu prosle godine, presao dosad 7800 km. Na 2850 km zamena kontrolne sijalice desnog zmigavca na instrument tabli, na 3200 km zamena sijalica levog pozicionog svetla, na 4050 km pukla sajla zadnje kocnice (oko 500 din), na 5000 km promenjene pakne prednje kocnice (750 din). Moju tezinu od 90 kg nosi brzinom od 70 km/h, sa dve osobe (165 kg) ide 60-65 km/h. Najduza relacija bez stajanja oko 60 km (Becej-Novi Sad) sa dve osobe. Tom prilikom sa 3 litre goriva predjeno 115 km. Fabricke gume jako su lose, klize na vlaznom. Treba uskoro da ih zamenim. Posle 3 nedelje stajanja palio bez problema. Koristim sinteticko ulje. Licno ga servisiram. Probao sam nekoliko skutera pre nego sto sam ga kupio i odlucio se zbog velicine. Vise bi voleo Burgmana ali.... To ce malo da saceka.
[ AZExER @ 12.11.2009. 11:53 ] @
Ja sam novi na forumuHocu da kupim Sprint phantom,ali je polovan presao je 4100 kilometara!Ako mozete napisite nesto o njemu kako ide itd.......Da li se isplati kupovati kineza?Meni je jako lepKoja mu je max brzina?Da li su skupi delovi za njega to bi bilo sve...xaxaxaxa Da li treba dozvola za njega???

[Ovu poruku je menjao AZExER dana 12.11.2009. u 13:06 GMT+1]
[ AZExER @ 12.11.2009. 19:21 ] @
za 200-300e moze... sve vise od toga se nikako ne isplati... to je ipak kinez sklepan nabrzaka i obicno su im vekovi trajanja god-dve...
[ srdjan0001 @ 18.11.2009. 20:21 ] @
Ja imam phantom-a vec godinu dana, i motor je suuper....
[ AZExER @ 20.11.2009. 13:04 ] @
Hvala
[ AZExER @ 20.11.2009. 13:06 ] @
Srdjane kako se pokazao tvoj Phantom?Ovaj kosta 400 eura!Nije mnoga ali je extraDa li se cesto kvari?
[ AZExER @ 20.11.2009. 13:07 ] @
Ovaj je 2008 godiste,nije pune presao!
[ srdjan0001 @ 27.11.2009. 22:38 ] @
Moj phantom je super, nisam uopste imao nikakvih problema sa njim,a imam vec skoro 12000km u njemu. Sem osnovnog servisa na svakih 1000km nista nisam morao da menjam, a i nista mi se nije kvarilo... Jedino mi je bila pukla sajla za zadnju kocnicu, ali to je normalno od dosta voznje se vec bila potrosila... Tako da... po meni je ovaj motor super!!!!! Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
[ srdjan0001 @ 01.12.2009. 13:18 ] @
Moram da se ukljucim u ovu polemiku oko Phantoma jer ga vozim vec dve godine i prezadovoljan sam,ovog leta sam kupio i kofer i montirao tako da sad mogu da stavim sta hocu i put pod noge.Kutija kosta 2.500 i lako se montira i skida.Ja bih se uvek opredelio za novobez obzira na sve,jer ipak dobijes i garanciju na motor pa ne daj boze necega mozes i da ga vratis ili zamenis.
[ drax25 @ 01.12.2009. 13:32 ] @
Zavisi kako se ponasas s motorom.
[ AZExER @ 03.12.2009. 16:07 ] @
Pa i ja razmisljam da li da uzmem novog Phantoma...Ali je skuter ogroman,najveci od 50cc Da li mi treba PSP da bih vozio posto imam 14 god?
[ srdjan0001 @ 03.12.2009. 21:30 ] @
Pa logicno da ti treba potvrda. Ne mozes voziti motor od 50ccm bez potvrde.
[ srdjan0001 @ 07.12.2009. 10:04 ] @
I koja je cena tog polovnog?Bolje ti je dodaj pa kupi novog,u Novom Sadu jos mozes i da dobijes popust,drugacije je novo,imas i garanciju.
[ srdjan0001 @ 26.09.2010. 21:44 ] @
Brate Odlucio si se za pravi skuter. Imam phantom vec 2 godine.. imao sam zestok pad sa njim i mogu ti reci dovukao sam se do njega posle pada i upalio sam ga iz prve nikakve kvarove nije imao. osim sto sam jednom promenio svecicu i sajlu za gas nista drugo nisam menjao.. tako da uzmi ga... bices zadovoljan
[ Sprint Falcon @ 25.06.2011. 12:15 ] @
pa imam Sprint Falcon koji je jako slican Sprint Phantom-u msm iste duzine sve sve .... nzm ali aj nisam zadovoljan s njim msm uopste s kinezima ipak kinez je kinez .. ja ga vozim 2 meseca i bas ono polako sve ne volim da s etrkam i tako slicno... i stalno se nesto kvari ... bolje ti uzmi neki polovan skuter ali da nije kinez...
[ vikhiiz @ 15.07.2011. 16:52 ] @
A zašto na zvaničnom sajtu piše da imaju 2.1kw i da idu 45km/h?

Pitanje za ove što tvrde da ide 70kmh sa blokadom?

I još nešto, da li kupiti ovo ili maxX50?
[ vikhiiz @ 20.02.2012. 22:34 ] @
ljudi, ja imam sprint phantoma samo jednu sezonu i za celu tu jednu sezonu dok nije poceo padati sneg ja sam ga vozio i presao sam 13000km nisam nista pipnu... osim kada nije teo da upali i kupio sam novu svecicu i samo sam takao dugme on je vec sastavio... nikada ga nebih prodao... koliko je izdrzljiv i ima jako dobru i izdrzljivu masinu!!! poz svima..
[ The_carobnjak @ 19.01.2016. 10:20 ] @
Imam Sprint Phantom 3 godine.
Volim kod njega što izgleda kao maxi skuter i ovaj moj konkretno ima dosta nizak ton zvuka, tako da se ne čuje kao zujalica, nego kao snažniji motor.
Stabilan je tokom vožnje i lako upravljiv. Takođe je i mali potrošač. Brzina mu je oko 65 na sat.
Kao i većina skutera od 50 kubika, uzbrdo sporije vuče, ali izvuče. Veliki mu je plus što ima dva fara, tako da mu je osvetljenje jače nego kod ostalih.
Dve osobe komotno mogu da putuju na njemu jer je sedalni deo prostran.
Svaki dan sam tokom toplijin dana putovao 30km po smeru jer mi je toliko udaljen posao i nikada nisam imao problema.

Ovo je jako dobar motor i odnos cene i kvaliteta je više neko odličan!


[ marea98 @ 07.08.2017. 22:55 ] @
Ja imam SPRINT PHANTOM ili SPRINT FANTOM, u fabrickom je stanju a star je 8 godina. Presao sam 6870km i od kvarova nisam imao nista osim redovnih servisa. Pred sezonu obavezan servis, zamena ulja i filtera. Sipam MOTUL POLU-SINTETIKU najskuplju varijantu oko 27e i miran sam celu sezonu.
Najbitnije je sipati najbolje moguce ulje, nisu bacene pare! NE STEDIM PARE NA ULJE!!
Ja uz obican servis cistim rezervoar i karburator pred sezonu da ne bi imao problema sa prljavstinom jer 99 posto je to problem kada nece da upali.
Stavim svecicu novu i to je to! Sajle kocnice i gasa menjam svake 2 godine iako su mozda dobre.. Jednostavno tako radim i pokazalo se da nemam sa tim problema.
I da, bilo bi dobro paliti ga cesce i tokom zime da radi malo ili skinuti crevo od ulja da se ne slije u karburator od stajanja pa onda na servis pred sezonu.
Velik motor, najveci u klasi 50cc od Sprintovih modela, a FALCON ili FLKON je isti po velicini samo neki imaju jedan amortizer a Fantom 2 amortizera i razlikuju se u farovima.
FANTOM ima dva fara napred i nazad jeda manji, a FALKON ima napred jedan veliki i veliki nazad. Bolje baca svetlo FANTOM.
FANTOM ima bolju i kvalitetniju plastiku, ne cuje se da krcka ili da skripi na ne ravnim putevima a FALKO0N ima taj problem. Uporedjujem ova dva modela jer sam imao dve godine ocuvan FALKON i sada imam FANTOM i bolji je. Ne nesto strasno ali je bolji u materijalima i finalnoj izradi!
Kada se stavi tank kofer imate stvarno puno mesta za odlaganje uz mesto ispod sedista.
Zivahan je, izdrzljiv, zilav, nije trom! Ako ga pazite trajace vam 20 godina, a ako ga zapustite onda jbg..

motor:
dvotaktni, jednocilindrični
zapremina:
50 cc
hlađenje:
vazdušno
max. snaga:
2.8 kW/6.500 o/min
starter:
elektro/mehanički
dimenzije (mm):
1960x700x1140
težina:
95 kg
rezervoar za gorivo:
6.5 l
maksimalna dozvoljena težina:
160 kg