[ rele r4 @ 08.10.2008. 18:47 ] @
Mislim da je ovo zanimljiva tema i ako "vrh" dozvoli stavicu par telefona za zainteresovane kupce a ako ne onda se porukamo.
Takodje i za deljenje saveta kako i sta gledati pri kupovini itd ....
[ momsab @ 08.10.2008. 20:14 ] @
nastavite da se porukicate :)
iz prakticnih razloga ne dozvoljavamo ovakve preporuke jer bismo morali da dozvolimo i negativne kritike a to znaci i vise moderisanja i eventualno proveravanje ko je u pravu (za sta stvarno niko nema vremena)

putep poruka mozete dobiti preporuku od proverenih clanova :)



p.s. Dobrodosao, novi podforumu :)
[ bojanvet @ 09.10.2008. 22:40 ] @
Ja sam danas malo sminkao novokupljeni auto i ne mogu da verujem da su Zabari ovako aljkava nacija. Jos neko se zalio da nije mogao da ocisti unutrasnjost vozila. Meni je to poslo za rukom tek kad sam uzeo benzin i dobro natopio krpu. Na pojedinim mestima (rucica menjaca, netapacirani delovi vrata i unutrasnjosti vozila) ostale su masne mrlje koje ni benzinom ne mogu da skinem.
[ IFA @ 10.10.2008. 10:02 ] @
Bojanvet,proba jakim rastvorom nekog tečnog deterdženta za sudove iz više razloga.
Pere masnoču od mehanike,ali i od hrane,lepše miriše,krpa se sporije suši,ne opija,nije agresivan prema gumi i plastici

Pozdrav svim drugarima
[ papovicd @ 12.10.2008. 21:56 ] @
39000
3050
sve novo
[ roberto_s @ 14.10.2008. 08:34 ] @
Citat:
papovicd: 39000
3050
sve novo


Papovicu, dilujes ili.......
Nemoj da za par dana citamo u novinama :" Sve o aferi PANDA"
Salim se naravno, jedino mi je zao ako je tvoja panda na dobosu!!!
Pozz
[ mudoje @ 20.10.2008. 04:48 ] @
je li ta poslednja poljska panda isklučivo ima u verziji 1.1 i 55 ks ovde
[ mudoje @ 20.10.2008. 05:10 ] @
ukoliko je auto skoro proizveden, onda nije pravljen u italiji, nego poljskoj
[ AcaDorcol @ 20.10.2008. 06:32 ] @
POzdrav Mudoje,
U Poljskoj se nikada nije sklapala Panda Classic, a od 2004 se tamo radi Panda Nuova. Tek da stvari budu nacisto.
Sve verzije i kubikaze mozes pogledati u temi Istorija....na ovom forumu
Pozz
[ limazmaj @ 20.10.2008. 15:23 ] @
Datum prve registracije JUL 2002.
78.000 crvena, plavi enterijer.
plac se nalazi u NS.
cena 2.600€

Da li je ovo realno?

Ljubitelj sam PANDE, ali nisam imao priliku da se vozim u njoj.
Jel ima neko iz centra da me malo provoza i upozna, ako mi se svidi skocio bih do NS :)


[ limazmaj @ 20.10.2008. 17:42 ] @
Hello i tebi zmaje (Limazmaje)

Bez ljutnje, zamolio bih moderatore da ovaj post premeste u temu - Kupovina Pande, da ne bi bespotrebno sirili listu tema.

Limazmaje ja sam u centru, pa kad budes raspolozen mozes navratiti da se poblize upoznas sa Pandom

Cena od 2600 za crvenu Telekomovu sa placa kod najlon pijace u NS, je sadasnja realnost, mada mislim da je za jedno 200 orja iznad onoga sto bi bilo idealno. Najvise mislim na to da li je prodaju sa zadnjim sedistem, zadnjom policom i zadnjim bocnim staklima (na koso otvaranje - po mogucstvu) i zadnjim normalnim zastakljenim vratima sa brisacem, ili je prodaju kao teretnu sa onim nastavkom i bez zadnje klupe, police i sl, pa sam moras da radis atest na putnicku i sve to sam da nabavis za jedno 200 orja. Ako je sve za 2.600 - odradjeno na putnicku, bez obzira na 78.000 Km na satu, bilo bi dobro da se ista, malo-prikljuci i na dijagnostiku, da doctor pogleda realne parametre. Inace iskustva iz NS govore da tamo ima malih - problema sa praznim akumulatorima, nedostajucim rezervnim tockom, i pomalo-petljancija sa atestom, registracijom i sl. sto je i pisalo u ranijim postovima.
[ limazmaj @ 20.10.2008. 20:34 ] @
Nije teretna ima zadnja bocna stakla i normalna zadnja vrata sa brisacem. Video sam je na nekom sajtu koji valja automobile.
Ostavi mi neki kontakt pa mozemo vec sutra da se vidimo.
[ AcaDorcol @ 21.10.2008. 07:09 ] @
Limazmaje, imas PP
[ djuricas @ 21.10.2008. 18:33 ] @
Ljudi dal se ovo isplati
http://suchen.mobile.de/fahrze...erIdsAsString=&tabNumber=1
kaze da se moze dobiti povracaj poreza, znaci -19% pod tabom pictures ima jos par fotki na kojima se vidi kako je propala limarija. Gledao sam italijanske sajtove, pristojnu pandu 4x4 ovo godiste je tamo nemoguce kupiti ispod 5000, bez obzira na stanje.
[ kuntalo @ 22.10.2008. 12:10 ] @
Bice Panda kocka 4X4 k'o Ferari- vremenom, po svemu sudeci, samo dobija na vrednosti, a naredne ce generacije kaciti njene postere po zidovima...
[ kuntalo @ 22.10.2008. 13:55 ] @
Djuricas,imaš tu 7 komada t.j.još jedna 4x4,jedna automatik,izgleda su bile poštarske švapske tako žute pa sa jednim ili dva sedišta.Prodaje ih neki njihov lokalni nakupac.Kad se izračunaš,malo bi bile skuplje od ovih koje ovde kupujemo.
[ djuricas @ 22.10.2008. 21:49 ] @
Od njih 7, ostale samo 4, ova sto sam je smeknuo je jos uvek u ponudi. Bila je skoro jedna zelena, nova, ko iz fabrike, privatno lice prodavalo, kontaktirao sam ga, ali izgleda da smo mu mi prevelika egzotika, nije mi nista odgovorio, a mozda je prodao auto jer vec sutradan oglasa nije bilo. Cena je bila nestvarna 2003 godiste, 4x4 za 2500 evrica, mozda je bila i neka prevara obizirom na tu super cenu, mada ne verujem.

Poprilicno je tesko kupiti auto direktno, sve sto se pojavljuje je uglavnom sa placeva, rado bih prodao ovu moju i kupio 4x4, sigurno nije brz kao ove nase ali pogon na svim tockovima pa jos onako visok ih..
[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 06:06 ] @
Da, sa ukljucenim pogonom 4x4, proizvodjac ne preporucuje da se prelazi 65 Km/h.
[ yungalunga @ 23.10.2008. 10:35 ] @
pozz
jutros bas videh onu pandu o kojoj sam pisao,4x4 crvene boje ,razboleo sam se koliko je dobra.Primecujem da na zadnjim vratima ispod oznake panda 4x4 ima i dva mala amblema,jedan nije bas citkiji , ali drugi je znak puch-a,jel to znaci da su i onu uvideli da je panda 4x4 odlicna solucija za malog terenca , ili je to samo mala uteha za vlasnika same pande.
pozz
[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 11:02 ] @
Mozda nesto ovako
[ yungalunga @ 23.10.2008. 11:04 ] @
BRAVO ACO,bas ta, okle puch u toj igranci?
evo jedne pande sa malte,( panda fire )



pozz

[Ovu poruku je menjao yungalunga dana 23.10.2008. u 12:24 GMT+1]
[ zutamunja @ 23.10.2008. 12:47 ] @
Koliko ja znam PUCH je konstruisao diferencijale i menjac za pandu 4x4
[ kuntalo @ 23.10.2008. 12:52 ] @
Citat:
yungalunga: BRAVO ACO,bas ta, okle puch u toj igranci?


C, c, c... Ne pratiš yungalunga, ne pratiš. FIAT se onih dana, očigledno, vodio parolom "Nije sramota učiti od najboljih", te u saradnji sa Steyr Puch-om iznedrio najboljeg (.) mini-džipa ikad.
Neka Italo-Austro udruživanje na nekom projektu nikoga ne čudi, recimo, nekih par dekada pre Pande, "Seićento" se sklapao u Graz-u.

http://en.wikipedia.org/wiki/Puch_500
[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 12:57 ] @
Tacnije Steyr Puch, je sacinio- po narudzbini iz FIAT-a clu transmisiju za Pandu Classic, a Djudjaro je sa njima usko saradjivao i prilikom konstrukcije ``Omega-bara`` za ove nase 4x2. Ako se raspitate malo po 4x4 forumuma, videcete da se taj, nazovimo transmisioni mehanizam veoma ceni i dan danas, na 4x4 specijalizovanim sajtovima, a posebnu pikanteriju u celoj prici predstavlja cinjenica da Pande 4x4 na svim tockovima imaju okretno-dugme za blokadu diferencijala, sto su do pandinog slucaja, posedovali samo jako skupi vojni terenci. I dan danas samo extra terenci u sastavu redovne opreme imaju blokade diferencijala na svim osovinama. Steur- Puch je usao u legendu sa modelom Pintz-Gauer, a vlasnici 4x4 Pandi su jedni od retkih, koji imaju tu privilegiju da znak Steyr-Puch-a nose na svom vozilu, a pojedine serije imaju i znacku Abarth- sa zastitnim znakom-skorpijom.......
U GB - kad se na nekom otpadu pojavi ovaj transmisioni mehanizam od Pande Classic, treba vam deeeeebela veza i gomila funti da ga nabavite!!!!!!!

[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 13:02 ] @
Limazmaje evo linka

http://www.polovniautomobili.c...=Panda&order_by=date_begin



[Ovu poruku je menjao momsab dana 27.10.2008. u 23:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao momsab dana 27.10.2008. u 23:27 GMT+1]
[ yungalunga @ 23.10.2008. 13:38 ] @

Kuntalo,pa dobro,nisam blago javno obavesten,ustvari zato i postoji ovaj forum. Smatram da i mnogi nisu znali za ovu informaciju,jos jednom hvala na informacijama.
[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 14:38 ] @
Neko sa foruma je imao ranije kontakt coveka koji dovozi po narudzbini iz IT. Ili rele r4 ima neku varijantu u Sapcu, NS ili tako nekako. Ajd ljudi dajte Limazmaju kontakte na PP, covek je bio kod mene prekjuce i probao Pandu, i cini mi se da su mu utisci O.K.
[ yungalunga @ 23.10.2008. 15:20 ] @
limazmaj imas pp
aco,poslao sam mu broj tel. od coveka koji radi na placu u ns.( najlon pijaca )., pa neka vidi sa njim,ili nek ode u zeleznik,ako je od neke pomoci.
pozz
[ limazmaj @ 23.10.2008. 15:42 ] @
iz BGD-a sam, nisam ni 7 dana na forumu pa ne mogu da ti odgovorim na PP
Hvala
[ rele r4 @ 23.10.2008. 16:17 ] @
Drugari pandisti ako neko hoce pandu iz italije dobar drugar mi je tamo i moye sve da se resi!!!
[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 17:44 ] @
Rele R4, ajde daj mi tvoj kontakt na PP, pa da prenesem Limazmaju jer mu jos ne radi PP
Lima zovi Relea R4 cim dobijes kontakt od mene, ako si zainteresovan da ti covek dotera Pandu iz IT, i dogovori sve detalje sa Releom R4. Mislim da ti je to najidealnija kombinacija za Pandu u ovom momentu.
Rele inace imam jos zainteresovanih ovde u Bg, pa daj da se cujemo kad mi posaljes tvoj broj, pa ako covek moze da dotera vise komada, mozda i koju 4x4 sa euro3 negde iz 2002/2003

Pozz svima
[ Pella @ 23.10.2008. 19:04 ] @
Necu se smiriti dok ne dodjem do jedne 4x4 tim pre jer sam danas napokon prodao swifta...sad jos i reno 4 da prodam i Panda je vec tu...ipak mislim da treba sacekati januar,i da ce biti povoljnije,...moj komsija ima prijatelja u Nemackoj kojeg je vec angazovao da snima 4x4...
[ AcaDorcol @ 23.10.2008. 19:40 ] @
Pella, ajd nek ti je sa srecom, pa da sa samuraja predjes na ovu Pintz-Gauer minijaturu
[ AcaDorcol @ 24.10.2008. 09:50 ] @
http://www.avtocenter.si/Fiat_Panda
još par oglasa
[ limazmaj @ 24.10.2008. 10:53 ] @
kako da ubacim neke fotke?
[ AcaDorcol @ 24.10.2008. 11:00 ] @
Linazmaje, jel si dobio kontakt od Relea R4
[ limazmaj @ 24.10.2008. 11:09 ] @
Nisam josh dobio kontakt.
Valjda ce da mi shibne na PP
Uspesno sam postavio slike jeeeeeeeeeeeeeeee

Ta panda mi je najjaca!
Imam snimak kad je budze, ludilo!
[ roberto_s @ 24.10.2008. 14:05 ] @
Zmaju, ako prelistas sve postove od pocetka , nacices link na kome je Enkleski Pimp i to bas sa ovom zelenom pandom. Bilo je pravo uzivanje odgledati tih 30-tak minuta. Pozadi ima samo jedno sediste a iznad njega konzola za igrice, levo i desno od zadnjeg sedista su kutije u koje se odlazu skejtovi. Ova prikolica se inace pretvara u skate-rampu. Znaci, momci su cudo, svaka cast.Probacu da pronadjem link i da ga ponovo postavim.
[ limazmaj @ 24.10.2008. 14:24 ] @
ok probaj
mada ja imam skracenu verziju skinutu daaaavno sa neta.
Mslim da cu sutra do Sapca pa pogledam jednu crvenu na placu, plavi enterijer i putnicka je.
Presla oko 110.000 km. Video sam neke fotke na sajtu. 2800€ Cena je jaca ali mi se djasvi bar na fotkama.

Pardon gledajuci gooomilu oglasa pomeshao sam podatke.
Ove pande koje cu gledati su presle od 45.000 do 75.000.
Pozvao sam lika da proverim kaze da su kao nove i da nema greske.

[Ovu poruku je menjao limazmaj dana 24.10.2008. u 15:38 GMT+1]
[ AcaDorcol @ 24.10.2008. 14:46 ] @
Eeeee. Limazmaje, to mi reci. Ako su 45-50.000 onda kad otvoris haubu, na onim nalepnicama stavljenim na setove kablova jasno stoje odstampani datum i vreme ugradnje, a iz haube se siri onaj miris na novo......(tako je bar bilo sa ovom mojom, koju si i video-probao)
Pozz
[ yungalunga @ 25.10.2008. 09:28 ] @
Aco, ostaje po dogovoru,voleo bih da se skupimo sto pre , jer mnoge informacije o kupovini delova( npr. ratkapne itd) i ostale stvari ,mislim da je najbolje i najbrze komentarisati na licu mesta kada smo na okupu,mnoge stvari ne mozemo napisati na forumu, a da nisu u nekim skracenicama( zbog same reklame prodavnica i servisa).
pozz
[ AcaDorcol @ 25.10.2008. 11:40 ] @
OK Yungalunga, dogovoreno. Nazalost konstantno sam u guzvi, imam neke gradjevinske radove oko terase (plocice i sl.) pa nikakoda nadjem vremena. Jedva sam nasao pola sata da Limazmaju predstavim Pandu jer covek planira da je kupi mozda vec za vikend.

Limazmaje, obavezno javi ako si nesto uradio tokom vikenda.....

[ AcaDorcol @ 26.10.2008. 11:08 ] @
Milan M, imas PP, a i u opstoj temi imas odgovor za cevku vodene pumpe sa sve slikama
[ AcaDorcol @ 26.10.2008. 16:58 ] @
U medjuvremenu evo jos nekoliko saveta za one koji kupuju Pandu.
Posto ste osmotrili skoljku spolja i iz daljine i iz blizine, pogledali pod krila, sajtne, vrata i druge delove, i uverili se da nema drasticne korozije, posto ste proverili ispod haube, da oko solja (nosaca) prednjih i solja zadnjih amortizera (iz prostora zadnjeg gepeka) nista nije vareno, prefarbavano, gitovano, i sl. i posto ste se uverili da sve linije vrata, hauba, gepeka i sl, stoje u paraleli, na jednakom i normalnom odstojanju od susednih delova, obratite paznju i na sledece stvari
- Uz Pandu bi trebalo da dobijete jedan veci - braon kljuc i jedan, dva ili cak tri plava manja kontakt kljuca.
Ovaj braon je tzv. ``master`` i sa njega se lakse moze napraviti svakodnevni plavi kljuc, dok se sa plavog kljuca kopija moze dobiti samo u specijalizovanim radnjama za kod-kljuceve uz nesto skuplje placanje za izradu.
- Kod davanja kontakta pri paljenju vozila, pored ostalih lampica, trebalo bi i da se upali narandzasta lampica sa ideogramom motora, tzv engine error, lampica, ali kad se motor startuje, ta lampica bi trebalo da se ugasi, i da se vise ne pali.
- Samo startovanje motora obavite bez pritiska na gas, sa pritisnutim kvacilom, s tim da pre zakretanja kluca na start, u polozaju contact, sacekate da se iz zadnjeg dela vozila prestane da cuje zujanje pumpe za gorivo. Od davanja kontakta do prestanka zujanja pumpe goriva (koja je u rezervoaru goriva) prodje par sekundi, pa tek kad prestane zujanje (sto je znak da je postignut radni pritisak) onda verglajte kratko - bez pritiska na gas, a sa stisnutom pedalom kvacila. Ako auto upali iz prve, na ovaj nacin, i ako se odmah po startu ugasi narandzasta error lampica, to je jako-dobar znak da je sa Pandinim motorom i kompjuterom sve OK.
- Kod probe Pande, (insistirajte na kracoj probnoj voznji - naravno) -i obratite paznju da vam se ni u jednom rezimu rada motora - ne pali ta narandzasta lampica - ni da trepce - ni da stalno svetli. Probajte voziti i na vecem broju obrtaja, i na nizem broju obrtaja, probajte kocnice, nagle promene pravca i sl, naravno na bezbednom mestu.....

-Ako probu vrsite po neravnom terenu ili ako se prilikom naglih ubrzavanja i prilikom polaska i prilikom naglog otpustanja gasa dok ste u brzini, i kocenja povremeno iz prostora ispred vozaca zacuje neki zvuk tipa tup-tup, to nije zabrinjavajuce, vec se radi o fabrickim -Panda gremelinima, koji se manje vise lako lece, o cemu cu nesto vise reci u posebnoj temi - Panda Gremelini, koju cu tek otvoriti, cim mi vreme dozvoli.

Nemojte da vam bude tesko da podvirite skroz dole ispod prednjeg motornog dela Pande, i posebno obratite paznju na to da su oba oscilujuca ramena sa obe strane vozila, simetricna, i istog oblika, tj da jedno nije vise krivo od onog sa druge strane. Ja sam to propustio, pa sam sa jedne strane menjao rame, ali srecom to nije toliko skupo.....

Proverite kako se otkopcava i zakopcava zadnja klupa (sediste), sto u originalu, mora ici extremno lako. Proverite da li su tu kanapcici za podizanje zadnje police, i da li su zakacke na tim kanapcicima cele (da nisu slomljene), te da li se kace na mesto za to predvidjeno na zadnjim vratima.

Proverite da li su na svim staklima u oznakama na staklu, u kruzicu sve isti brojevi. Na primer ako je na prednjem vetrobranu u belom kruzicu broj 3, onda i na prednjim bocnim i na zadnjem vetrobranu u istom takvom kruzicu treba da stoji broj 3, a i na zadnjim bocnim staklima isto, osim ako je preradjivana sa vana na putnicku, pa je plastika zamenjena staklima....Ti brojevi su dobar znak da su stakla fabricka, odnosno da nisu menjana zbog neke havarije na vozilu i sl.



[ limazmaj @ 27.10.2008. 09:57 ] @
http://shopping.kelkoo.nl/ctl/...fromform=true&suggest=true

odlicni primerci PANDE
izgleda da je ovaj auto jaaako cenjen napolju!
[ rele r4 @ 27.10.2008. 11:48 ] @
Ja nadjoh jednu lepu 4x4 za 3000e u nemackoj i jednu siti van za 1500 u italiji
[ limazmaj @ 27.10.2008. 12:34 ] @
Kad bi kupovao izbegao bi VAN i bele?
Morala bi da bude 2003.
Najjaca boja mi je teget, smaragdno zelena i crvena.

Pratim oglase i dalje...
[ AcaDorcol @ 27.10.2008. 13:22 ] @
Limazmaje, model CityVan, pande ima normalna zadnja vrata, s tim da umesto bocnih zadnjih stakala ima plastiku sa bravicama za otvaranje. Sediste s policom se samo zasrafi.......Dok Van (oznaka je samo Van), ima ona dvokrilna vrata pozadi i vodi se kao teretna.......

Drugim recima CutyVan se mnogo lakse prepravlja u putnicku od Van-verzije, cisto da te to ne zbunjuje......

Moju si video, i ista je bila CityVan, a sad je Putnicka......
[ limazmaj @ 27.10.2008. 14:19 ] @
Hvala na podecanju i upozorenju

Danas nadjoh crvenu putnicku 2003. (bila je van) 60.000, bez ostecenja, ne registrovana.
Ima dve pande.
Banovo brdo. Mozda odem da pogledam.
Bilo bi dobro kad bi neko isao with me.
[ IFA @ 27.10.2008. 14:47 ] @
Limazmaje,što više biraš,teže ti padne kad se za**beš.Ipak su to polovni auti.Pogledaj slike od Yungalunge kako se neke stvari posle doradjuju i koliko je njegova sada vrednija ako taj rad uopšte ima cenu.
Ono što hoću da kažem je zagrizi i kupi,a mi Ti želimo sreću u izboru.
[ AcaDorcol @ 27.10.2008. 21:39 ] @
Uuuuuuu je, ko u filmu, Zagrizi metak......

Salim se, evo jednog linka sa cenom za 4x4. Drzi cenu, nema sta!!!!!

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=145531941
[ limazmaj @ 27.10.2008. 21:52 ] @
Imash pravo IFA.

Ja sam ti kao ono magare koje je gladno a nalazi se izmedju dva plasta sena.
Gleda u jedno, gleda u drugo, razmislja koja je gomila veca. Hocu da kazem da sam malo ne odlucan,
ali hvala Vama na podrsci.
[ rele r4 @ 27.10.2008. 21:55 ] @
http://bg.autoscout24.com/Details.aspx?id=bep1k4sieepk
a ova,lepa?
[ AcaDorcol @ 28.10.2008. 07:21 ] @
Limazmaje, taj osecaj je normalan. Kad sam je ja uzimao, bile su 2. Jedna 2002 i ova moja 2003. I sad mi se cini, da sam mogao uzeti onu drugu, mada je i ova moja sasma OK
[ limazmaj @ 28.10.2008. 08:57 ] @
rele r4
Ova Panda mi se djasvi!
Koliko bi to kostalo na BG table?
[ IFA @ 28.10.2008. 09:39 ] @
Brate,gde smo stigli?Iz Bugarske uvozimo polovnjake.
Ma lep je,nema veze odakle je
[ limazmaj @ 28.10.2008. 09:47 ] @
uh tek sad sam izvalio ovaj sajt od RELE-a pun k... pandi za 1.500-2.000 da birash.
Samo me zanima kako da se to dotera i uveze na BG table.
[ IFA @ 28.10.2008. 10:49 ] @
ZMAJE ZMAJE
Obrati pažnju,Scout-Izvidjač pretražuje oglase po Evropi i daje cenu kalkulisanu za Bugarsku.
Na znam da li si primetio na jednoj iz Italije piše i cena u It 350eur,a njihova je 1050 eur.
Neke su iz Francuske,Holandije,Nemačke itd. sve piše
[ limazmaj @ 28.10.2008. 12:36 ] @
nisam skapirao...
ovde pise cena u evrima
http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=143166068
auto se nalazi u Italiji
[ biotech @ 28.10.2008. 14:53 ] @
ne razumem zasto vam se toliko svidjaju ove pande
[ biotech @ 28.10.2008. 15:19 ] @
Mali auto, za male pare, rentabilan a Italijan,
Euro 3, malo troshi, svuda se provuche... da nastavim dalje.

U stvari ostavicu to vlasnicima
[ limazmaj @ 28.10.2008. 15:21 ] @
Mali auto, za male pare, rentabilan a Italijan,
Euro 3, malo troshi, svuda se provuche... da nastavim dalje.

U stvari ostavicu to vlasnicima
[ dr.NPN @ 28.10.2008. 15:31 ] @
Sav kockast, ruzan do bola, ruzan iznutra, ruzan spolja, ruzan uopste, ruzan svakako, inace je ruzan podosta...

Sta vam se svidja na njemu, nije mi jasno?
[ AcaDorcol @ 28.10.2008. 17:28 ] @
To sto je ruzan.
[ roberto_s @ 28.10.2008. 18:04 ] @
Izvin Aco, dopunicu te:
To sto je mnoooooooooogo ruzan!
[ roberto_s @ 28.10.2008. 18:30 ] @
Citat:
biotech: ne razumem zasto vam se toliko svidjaju ove pande


Biotech, zato sto se ne gase kada idu nizbrdo u leru, kao tvoja fijesta npr.
[ inspkluzo @ 28.10.2008. 18:43 ] @
A zašto se nekom sviđa hormonski dizajn, umesto čistih linija, jednostavnog dizajna i ekološkog enterijera? Pozzz!
[ rele r4 @ 28.10.2008. 20:18 ] @
Da li vredi raspravljati o ukusima?
kome nije kul-pozdrav,izmenjajte par vozila pa komentarisite
[ rele r4 @ 28.10.2008. 20:22 ] @
Lima,stavio sam slike zato sto i ja trazim meni pandu,inace to su cene koje pisu za datu zemlju i nema neke pameti,nemam pojma koliko je to ovde ali cu se raspitati a imam druga koji moze da ih doveze iz italije znaci njega pocastimo i to je to inace je prevoz kola oko 300-500e,mislim da je put oko 150-200e+ carina i pdv,i naravno odjava auta a to moram pitati koliko je
[ AcaDorcol @ 29.10.2008. 06:28 ] @
Drugacije bi smo pricali, da smo se igrali Transformersima........
[ yungalunga @ 29.10.2008. 10:29 ] @
OPET PROVOKATORI,
Samo jedna stvar da bude jasna,svoje komentare zadrzi za sebe i gledaj svoja posla !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ bojanvet @ 29.10.2008. 11:14 ] @
Na italijansku fakturu od 900E meni je carina i porez bila ovde oko 650E, na predjenu kilometrazu 80000. Ovo je bilo pre mesec dana
[ limazmaj @ 29.10.2008. 13:03 ] @
Cekaj to je po starom?
Po novom bi trebalo da bude malo manje.
Cuo sam da na carini u Beogradu ako cariniku bude sumnjiva faktura on otvori katalog vozila pa naplati po katalogu.
[ bojanvet @ 29.10.2008. 16:41 ] @
Citat:
limazmaj: Cekaj to je po starom?
Po novom bi trebalo da bude malo manje.
Cuo sam da na carini u Beogradu ako cariniku bude sumnjiva faktura on otvori katalog vozila pa naplati po katalogu.


U svakom slucaju, moze da te rebne kako hoce. Ja sam nekoliko dana pre nego sto je auto stigao isao da se raspitam oko cene. Carinik je video broj motora i sasije, kao i predjenu kilometrazu i rekao mi da bi sve trebalo da bude oko 500E. Medjutim, kad je kroz nekoliko dana taj isti auto stigao kod speditera, carina i porez su bili 650E.
Medjutim, posto su sve dazbine isle na racun dilera koji mi je dovezao auto, po unapred dogovorenoj ceni, ja se i nisam bunio, qa on je hteo oci da im izvadi, ali nije vredelo!
[ biotech @ 29.10.2008. 18:23 ] @
Citat:
roberto_s: Biotech, zato sto se ne gase kada idu nizbrdo u leru, kao tvoja fijesta npr.


he he, good point!
[ MisaBG @ 29.10.2008. 23:29 ] @
Sta se sve izdesavalo tj. imenjalo na ovom forumu od kako sam saznao za njega tj. ovu temu. Pre je bilo bas istumbano mislim na one stare poruke, gde je bilo 90 i kusur strana koje su sada podeljene. Jos sada ima i posebnih tema i sta god da se pita odgovor je da je pisano vec ali treba to naci, jako je tesko. Trebalo bi da se i stare poruke razvrstaju potemama, jeste puno posla, a ne znam da li je to i izvodljivo.
No da se ja predstavim, zovem sa Misa iz Beograda i planiram vec neko vreme da kupim neki autic i za novac koji imam mislim da je Panda pametno resenje. Naj vise zbog toga sto je ``mlada`` 02/03 i prosta. Pokusacu da procesljam forum i pronadjem korisne informacije koje se ticu kupovine pande i njenog odrzavanja.
Pozdrav...
[ AcaDorcol @ 30.10.2008. 06:37 ] @
Pozdrav za tebe MisoBG, na pravom si mestu.
Iako je veliki deo toga dat u porukama iz proslog perioda, koji nije jos sredjen, glavne stvari ti se nalaze u Temi: Kupovina Pande, pa ne treba da gubis preterano vremena oko citanja starih poruka.
Naravno tu smo za sva pitanja i podpitanja.
Pozz
[ Pella @ 31.10.2008. 10:20 ] @
Prijatelji sta velite na ovo...Panda je negde na Avali-prema Bubanj potoku,tip je vlasnik a uvezen je 2004,veli valjda iz Italije od vlasnika...1998godiste,presao 97000km,beli...kaze da mu jedino ne valja prednji levi amortizer...bio je van ali je uradjen kao putnicki...sta velite-trazi 2100 evra-verovatno bi nesto malo spustio-makar za amortizere...?Usput,koliko je jedan prenji amortizer....ja bi u nedelju dosao za Beograd-inace sam iz Zajecara,pa ako neko zeli sa mnom u avanturu i kupovinu-ako mi se auto dopadne-bio bih mu veoma zahvalan...
ps.zaboravite na provokatore jer Panda se voli srcem,a ne ocima...nek neko obrise spam padobranca tim pre jer zaista ovde ne diskutujemo o ukusima...Pozzz
[ AcaDorcol @ 31.10.2008. 11:07 ] @
Pella, nov amortizer za Pandu je oko 2.200 dinara, i nije problem, ima da se kupi, ali meni bi bio problem to sto je cena 2.100 za 98 godiste, jer mislim da je u tom modelu, malo stariji motor od ovog 1.1 MPI, koji ide i u Novu Pandu - 1.1 Active. Cene za ove 2002-2003 sa tim novim (najnovijim) fire motorum su oko 2.300-2600 eura, sto obzirom na godiste, tip i savremeniji motor nije mnogo u odnosu na stariju i manje modernizovanu Pandu iz 98, koja je vec stabala 97.000 km.
U svakom slucaju srecno, ja nazalost za vikend cepam keramiku po terasi, tako da nisam u mogucnosti da ti se pridruzim u razgledanju.

Limazmaje, ima li nesto?
[ limazmaj @ 01.11.2008. 14:32 ] @
Josh uvek nista, malo ce da priceka panda...
Imam nekih problema pa tako ne mogu da se bacim na kupovinu.

Pozdrav Dorcolu
[ AcaDorcol @ 01.11.2008. 21:55 ] @
Pozdrav Lima. Strpljenje se isplati. Samo hrabro napred i ne gubi nadu.
[ papovicd @ 05.11.2008. 20:40 ] @
prodaje se panda
stvarno dobra
extra
[ AcaDorcol @ 05.11.2008. 21:30 ] @
Limazmaje, Papovicu, povezujte se. Znam da je Papovic uredio pandu Extra, i da je malo presla.
[ rele r4 @ 05.11.2008. 21:43 ] @
Citat:
papovicd: prodaje se panda
stvarno dobra
extra



Da li te zanima zamena za punta?
[ roberto_s @ 05.11.2008. 22:17 ] @
Citat:
rele r4: Da li te zanima zamena za punta?

Rele, majstore, postajes moj idol!!! Zao mi je sto nisi bio u nedelju.
Pozdrav
[ momsab @ 05.11.2008. 22:18 ] @
khm khm

izvinajvam se sto ovako iznenada i nenajavljeno upadam u temu ali moram
da li bi ste mogli preporuke o povezivanju i raznorazne razmene da saljete putem pp-a obzirom da najverovatnije vecinu ne zanimaju takve akcije

hvala na razumevanju!


a sad da se vrnem na temu: da li je jos uvek slaba ponuda Pandica 4x4? koliko skapirah, one stare 15godina se prodaju po ceni 4x2 stare 5 godina



edit: typo, bukvalno kucanje na slepo

[Ovu poruku je menjao momsab dana 06.11.2008. u 01:03 GMT+1]
[ kuntalo @ 05.11.2008. 23:34 ] @
Tako je, druze Momcilo.

Niko od ovog drustva nije prepametni investitor, nakupac sto ume da oceni robu koju niko nece- svi odreda realni, pragmaticni ljudi sto hoce najbolje za apoene kojima raspolazu.
Izuzeci cine pravilo, kao i uvek, a jedina nepobitna istina je da ce Panda, u dogledno vreme, potraznjom i kolicinom faktora mladalacke razdraganosti, ludosti i slobode stati rame uz rame sa "velikom trojkom".

Pritom se nadam da nece zavrsiti poput Bube i Spaceka, pravih stubaca u "Motoring for the masses" filozofiji, danas nista vise do sredstva za iskazivanje "coolnes" nazovi-stava nekih drugih kasti, onih koji su do skora okretali glavu pri susretu sa istima.

Voleo bih kada bi ovo kockasto mezimce, zverka kojoj, za razliku od pripadnika zivotinjskog carstva po kojoj je dobila ime, jednostavno nisu dozvolili dalje, do tada veoma uspesno razmnozavanje i obnavljanje vrste, dozivela sudbinu najprodavanijeg francuskog automobila ikad- prave, pomodarstvom neuprljane legende.

Moglo je sve ovo i mnogo krace, ali morali smo doci do R4:
Koliko su cesto u ponudi "Simpar" izvedbe "Pobednika vremena", bice i 4X4 Pande.
Dakle, skoro nikad, a spremnost da se za takav komad izdvoji suluda svota novca, bice sve cesca.
[ MisaBG @ 08.11.2008. 20:59 ] @
Imam ponu za Pandu 1.1 2002 pise 57000km, limarija u extra stanju nigde nije ogrebana i ulubljena, motor suv i lepo radi. Bila je van, a sada je putnicka ima sediste gepek vrata. Panda je lepa i meni se svidja, ja bih je kupio, a i cena je pristupacna iznosi 2300€.
Zamolio bih iskusnije u kupovini da me upute.
[ roberto_s @ 08.11.2008. 21:00 ] @
Citat:
Gost: Imam ponu za Pandu 1.1 2002 pise 57000km, limarija u extra stanju nigde nije ogrebana i ulubljena, motor suv i lepo radi. Bila je van, a sada je putnicka ima sediste gepek vrata. Panda je lepa i meni se svidja, ja bih je kupio, a i cena je pristupacna iznosi 2300€.
Zamolio bih iskusnije u kupovini da me upute.

Nisam preprodavac automobila, tako da ono "iskusniji" zaboravi. Cena je sasvim ok za to godiste i kilometrazu(???). Ako je jos i registrovana, ne oklevaj, K U P U J !!!!
Bilo bi lepo da se ovde registrujes pa da znamo s kim komuniciramo!
Pozz
[ MisaBG @ 08.11.2008. 23:30 ] @
Nisam primetio da nisam ulogovan kada sam pisao poruku. Ali evo popravljam se.
Sto se kilometraze tice i ja sam sumnjicav, ali je motor suv i lepo radi, pa mi je to olaksava cinjenicu da i prihvatim tih 57000km. Vidjao sam Pande koje su popravljane i krpljene, kako limarija tako i motor, ali ova je skroz OK.
Interesuje me jos oko prve registracije koja je procedura i koja je cena svega toga. Ova panda je bila van ali sada je kao putnicka, pa me interesuje oko te registracije i atesta za putnicku da li se to placa kad i carina ili registracija.
Tako me interesuje taj veliki servis ulje, svi filteri, kao i kajsevi, koliko to odprilike kosta. Posto imam ogranicen budzet, da ne bude da kupim Pandu i da mi stoji da ne mogu da je vozim dok opet ne skupim nesto para.
[ AcaDorcol @ 09.11.2008. 14:02 ] @
MisoBG, svo ulje, svi kajsevi, +spaner-zubcastog, kajs alternatora, filteri ulja i vazduha, rashladna tecnost, ciscenje dizni, dijagnostika, svecice, ako se ljudski uradi i ako se potrudis da nadjes najjeftinije radnje a sa kvalitenim delovima su trosak od oko 200 orja, s rukama. Posle toga si miran jedno duze vreme.......
Mali savet. Pre isplate, dooobro pogledaj limariju svugde-pod krilima, sajtnama, vratima i citav donji postroj (vesanje, amortizere, auspuh....), pa probaj auto (po mogucnosti povedi nekog sa fiat-dijagnostikom na lice mesta, da pogleda sta kompjuter kaze - kako u leru, tako i u samoj voznji, jer se kompjuter veoma lako ukljucuje u utikac ispod police u kabini, te ocitava sve sto je potrebno)
O atestima i registraciji imas vec dosta receno, samo pretrazi forum.....
Pozz
[ MisaBG @ 09.11.2008. 15:55 ] @
Hvala na informaciji Aco.
Pretrazujuci forum dosao sam do cifre od 230 do 280€ za prvu registraciju sa atestom, posto bi trebalo i to da se uradi.
Tek sada vidim da nije dovoljno da se skupe pare za auto, vec jos 500€ preko toga. Tako da je Panda skoro 3000€, to je vec cifra.
[ inspkluzo @ 10.11.2008. 06:41 ] @
Miso iz BG, samo novi automobil u salonu košta onoliko koliku cenu vidiš. Na svaki polovni automobil dodaj minimum još 10% za sređivanje osnovnih stvari! Pozz!
[ AcaDorcol @ 10.11.2008. 07:39 ] @
Inspectore, i na neke nove iz salona dodaj isto toliko, pogotovu ako su na lizing!!!!!!
[ lancia88 @ 10.11.2008. 14:06 ] @
Pozdrav,

i kasko....i gubitak u dvocifrenim procentima vec posle prve godine eksploatacije, eh, novo iz salona......
Racunica se pravi ozbiljnije od prve deklarisane cene.
[ AcaDorcol @ 10.11.2008. 19:41 ] @
Hm, jos jedna stvar! 2007 godine, u Aprilu, postah vlasnik Pande - kockice, bele, preradjene sa vana na putnicku, porekla Posta Italiana, onu ruznu kockastu i nikakvu, do zla boga prevazidjenu, sa nikakvim dodacima, totalno bednu i bez veze dizajniranu- tada cenjenu 2300 orja. Nakon godinu i 7 meseci, i 10.000 km vise, na satu, sada za nju imam ponudu od 2.700?????? za koju, medjutim necu ni da cujem! Dakle, svetska finansijska krizaaaaaaaa!!!!!
[ Pella @ 14.11.2008. 16:51 ] @
Pozdrav dragim prijateljima ljubiteljima funkcionalnog,skromnog i neunistivog Pande...U nedelju ili ponedeljak planiram da dodjem u Bgd-ja sam iz Zajecara- i kupim Pandu 1998 godiste a uvezenu 2004te godine trenutno je presla 97000km a decko mi se kune da je to istina jer ju je on uzeo sa 70 i nekoliko hiljade-2004 godine....registrovana je do aprila naredne godine,bela i lepo izgleda-bar na slici-meni su sve pande i seat marabela lepi-a kako i nebi kada sam pre nje u proslosti i spacekom bio odusevljen-jedino kaze treba da se zameni prednji levi amortizer a ja bi zamenio naravno oba ako ih nadjem po nekoj skromnoj ceni-naravno ne bi monroe-jer mi iovako za sada nedostaju stotina evrica-naime za Pandu mi trazi 1950 evra,i mislim da je too prihvatljiva da ne kazem realna cena...Ima li neko od znalaca raspolozan da podje sa mnom tj da se nadjemo u gradu da pogleda auto i bude prisutan kao moralna podrska pri tom uzvisenom cini kada neko zvanicno postaje clan Naseg kluba...?
Zelim svima bezbednu voznju i stotine hiljade kilometara u legendi zvanoj Meche...Pozz Dragan 064 16 435 16...za svaki slucaj evo i broja mobilnog...
[ papovicd @ 14.11.2008. 18:39 ] @
pozdrav za sve
evo moje male
dobra
[ yungalunga @ 13.12.2008. 13:24 ] @
pozdrav,
prodaje covek u pozarevcu pandu 34 stari tip`83,registrovanu, za mali iznos oko tristotine jevreja,ako nekoga interesuje ima broj u oglasima.
pozz
yungalunga
[ mirorab @ 01.02.2009. 14:25 ] @
Ćao Ljudi!!

Nisam razmišljao o kupovini automobila dok u komšiluku nisam video Pandu doveženu iz Italije, Telekomovu. Al malo je izgrebana, sa dva-tri mala ulubljenja na vratima... Usput, nisam siguran da je putnički auto ili je prepravljen da bude takav (zadnja klupa). Nisam je vozio, samo je bilo paljenje u mestu (ko mina!)... Kako u stvari treba da izgleda pod u gepeku i ispod zadnjeg sedišta kod putničkog auta? Kod ovog što sam ga gledao ima uzdužne plastične lajsne na limu. Gde voziti na dijagnostički pregled pre kupovine (u BG)?

Spreman za savete i sugestije... HVALA!!
[ AcaDorcol @ 01.02.2009. 18:46 ] @
Pozdrav Mirorab, dobro dosao!
Kod vecine putnickih Pandolinija na patosu u gepeku se nalazi plasticna pokrivka (sivo-bela, prugasta), ali nije problem ako i imas lajsne iz Van ili City-Van verzije. Vazno je samo da usrafe zadnje sediste sa originalnom policom (daskom iza sedista) te da montiraju bocne prozore (po mogucstvu sa leptir otvaranjem) i da stave zadnja podizuca vrata (ukoliko volis, mozes zadrzati i dvokrilna vrata i crni produzetak sa Van verzije), a ipak je registrovati kao putnicku.

Dijagnostika se moze odraditi kod vecine majstora koji rade FIAT vozila, obzirom da 2002 i 2003 godiste Pandi imaju FIRE motor iz nove Pande, model 1.1-Active, tako da dijagnostika pase....(sem za klimu, vazdusne jastuke servo volana i servo kocnice, koje kod nas nema).
Ne znam da li ti rade PP ali dijagnostikovanje ja obicno radim kod Doctora, pa ako treba poslacemo ti detalje na PP.

Trazenje polovne Pande, ovde kod nas nije lak zadatak, i vise ljudi sa ovog foruma proslo je tu muku. Na trzistu ima svega i svacega. Ako imas hrabrosti, mozes prelistati masovne novinske oglase. U ponudi uvek ima jedno 5-6 komada, ali mozda najbolje da svratis kod nekog od vec postojecih vlasnika da ti ukaze na sta da bolje pogledas.

U osnovi, postoje tri izvora polovnih Pandolinija, Izvor- Posta Italiana, sve su bele, i uglavnom preradjeni CityVanovi, Izvor Telecom italia - sve su crvene, i malo su vise presle, ali sve zavisi od slucaja do slucaja. Ove crvene se dosta pojavljuju u Van-verziji sa crnim produzetkom pozadi, i tako se prodaju, ali sama prepravka i atesti, te papirologija oko toga ume da bude spora i dosadna, pa otprilike izadje koliko i razlika u ceni do vec preradjenih putnickih, koje znaju biti nekih 300-400 orja skuplje od nepreradjenih Vanova. Klupa+bocna stakla+polica+prekidac zadnjeg brisaca, zadnja vrata sa brisacem+atest i dva tehnicka pregleda+vreme i redovi, otprilike ti dodju otprilike toliko.
U NS ima jedan uvoznik, ali najbojle je da ga kontaktiras pre odlaska tamo, i da vidis kada dolazi novi kontigent ili da porucis auto sa nekim pribliznim detaljima......

Treci izvor su ranije uvezene ili kupljene ovde, ali one obicno budu starije verzije.......Jedino je super ako naletis na nekog da je uvezo iz Svajcarske, tamo je bilo obilje luksuznih modela kao sto je jolly, ili Sisley, Ili neka 4x4, sa sve podizacima prozora, sa sankama na krovu, sa peracima farova, ali retko naidje neka takva, uglavnom su ih ljudi doteravali za sebe.

Preko oglasa znas i sam, ima svega i svacega, ali naleti i dobrih primeraka.....samo treba biti strpliv i oprezan......Gledati, gledati, probati, gledati, dijagnostika na licima mesta, i tras (mora se reagovati veoma brzo, jer ako vredi, proda se u roku od dva - najduze tri dana).....

Tu smo pa javi kako ide....

[ gibanitza @ 01.02.2009. 22:33 ] @
Pozdrav i od mene Mirorabe...

Pandu sam uzeo pre neke dve nedelje (crvena, putnička, bila Telecom Italia) pa sam svež što se tiče informacija... Generalno, sada je jako teško kod ovih preprodavaca iz oglasa naći Pandu da valja nešto i da ima razumnu cenu... Gledao sam desetak automobila kod raznih trgovaca i na kraju sam uzeo Pandu od vlasnika... Prednosti su sledeće: oterao sam auto kod mog majstora koji ju je pregledao koliko toliko - popeli smo je na kanal, slušao je gledao je (inače, malo je tvrdoglav pa je ubeđen da bolje po sluhu i njuhu radi dijagnostiku od kompjutera, da li je bio u pravu videćemo), napravili spisak šta sve ne valja, bacili na papir cifre i znao sam koliko će me otprilike koštati, auto je registrovan do kraja maja i to kao putničko vozilo, lakše smo se dogovorili za cenu... Znači, dao sam pare vlasniku, odradili ugovor i odvezao se kući, sve gotovo za dva sata... Sa druge strane, moraš u tom slučaju imati u vidu trošak od približno 100€ za prenos vlasništva vozila...

Ono što mogu da ti kažem je da budeš nemilosrdan pri cenjkanju jer generalno to više nisu ni tako mladi automobili a malo je i onih koji stvarno imaju sitnu kilometražu i uvek ćeš naći detalje da im spustiš cenu i ne zaleći se, pogledaj ih što više možeš... Obrati pažnju da nisu udarane, tj da nisu izbačene iz ose (nikako ne sme da vuče u stranu, dobro pogledaj koševe napred i nazad i odozdo što više možeš), ovo ostalo sve manje više i nije toliko bitno posebno te ogrebotine i sitna čukanja...

Imaš li slike te Pande iz komšiluka? Koliko je ceni? Jel atestirana, registrovana?


[ kuntalo @ 03.02.2009. 11:07 ] @
Pričao sam Vam o kolegi koji je, nakon što je izgustirao moju Pandojlu (dok je još bila neudarena), kupio sebi.
E pa, isti je prodaje (kupuje Sei-a), pa ako je Mirorab ili bilo ko zainteresovan, neka kaže, da se poveže sa čovekom.
Panda je crvena, u ODLIČNOM stanju, putnička, sa velikim i jednim malim servisom (ne vozi se ni godinu dana), muzikom, registrovana do marta. Znam da bih, da mi je "finansijska konstrukcija" zatvorena, ja prvi 'zmeo. Avaj.

Pozdrav!
[ roberto_s @ 03.02.2009. 11:15 ] @
> ZIV JE !!!!!
[ mirorab @ 03.02.2009. 15:49 ] @
Zdravo!!

Pročitao sam vaše odgovore, dobri ljudi, hvala vam.

U međuvremenu sam nastavio istragu i došao do sledećih (najpovoljnija verzija) informacija: Telekom Italija, 2002. u stanju natovarena-istovarena iz Italije (originalni talijanski opušci u piksli se dodatno plaćaju) se u NS prodaje za 2000 eura. I rešio sam da je kupim, Tašta (Bog je poživeo!!) je pre 5 minuta odobrila zajam. Treba mi pomoć da stupim u kontakt sa Doktorom oko pregleda auta pre kupovine na PP ili kako god.

Gibanitze, Panda na B Brdu je VAN sa crnim produžetkom i zadnjim sedištima, treba da se registruje i uradi atest i kao takva košta 2550. Može se spuštati max 100 eur, kako reče čoek.

Kuntalo, ako se ova koju si pomenuo uklapa u taštin (i moj) budžet... PP!

Hvala svima još jedanput, a kako god bude javiću da znate.

[ gibanitza @ 03.02.2009. 16:17 ] @
Koliko je prešla ta italijanska? Računaj na tih 2000€ još oko 200€ za atest i registraciju, još stotinjak za veliki servis... Vamte namte - cca 2400€

Taj na Banovom Brdu, ako je gore kod Šumarskog je meni pričao neke priče koje se nikako nisu slagale sa onim što se dalo videti, odvalio neku cenu, tako da sam se jedva suzdržao da ga ne opsujem...
[ mirorab @ 03.02.2009. 16:24 ] @
Da, to je taj lik kod Šumarskog, prilično je neubedljiv. Marketing mu je OK, moram da priznam, zbog njegove Pande kod Opštine Čuk sam se i primio. Realizacija mu je KATASTROFA...

Ove u NS na satu imaju 190-220 000 ali im je brojač navodno poteran 100 000 zbog carine??!!

Zato mi treba majstor!!
[ mirorab @ 03.02.2009. 20:31 ] @
Još sam svež na Forumu... zbog toga: na PP-u hvala! (rele R4)
Na info Gibanitze - hvala!

Uši mi bride, fin konstrukcija (klimavo) stoji... Šta li će biti?
[ gibanitza @ 03.02.2009. 22:15 ] @
Čuj, meni je to sa podizanjem kilometraže uvek bilo sumnjivo zato i ne bih uzimao taj podatak kao nešto na osnovu čega treba da se donosi odluka... Pogledaj pedale, volan, enterijer, vidi sedišta u kakvom su stanju, to može dosta da ti kaže o stvarnoj kilometraži...

Sve u svemu, ne žuri, tri put meri, i ne računaj da ćeš proći ispod 2400€ a da pazariš dobar auto... Bila je jedna, onako, ništa posebno, da ne kažem ulupana, ali solidna tamo na onom placu kada se krene od Žarkova ka Železniku, kod onog proširenja...REgistrovana je do marta, gume su trebale da joj se menjaju, prešla oko 80 000km, ide ok, koči ok, ali mi se nešto čudno čulo iz motora i trebalo je malo da se poradi na limariji - da se zafarba nekoliko ogrebotina i ulubljenja, delovala je besprizorno... Cena je bila kao fiksna 2200€, ako si sa Brda možda bi ti bilo blizu da pogledaš...
[ yungalunga @ 04.02.2009. 10:05 ] @
Gibanitza,u vezi sa podizanjem kilometraze na pandama,sto se tice pandi koje se prodaju u ns-u(mislim na pvc pijacu), je cista istina.
Moj slucaj:pande koje su bile na tom placu,imaju orginalnu kilometrazu,od 80 do 110.000 km,ako zelite da ih oni registruju i ocarine podizu ih za oko 100.000 na satu,tako da kod mene na satu pre kupovine je bilo oko 110.000 ,a prilikom preuzimanja oko 210.000 km. I sam sam se cudi da li je to ta panda koja je rezervisana,i dobih ovo objasnjenje.Vremenom koje je proslo do danas ,smatram da je to to.
pozdrav
[ rele r4 @ 06.02.2009. 11:31 ] @
Pande 1600e,N.S.
[ AcaDorcol @ 06.02.2009. 11:33 ] @
Alo, Limazmaj i Mirorab i ko ono jos bese trazio, navalite, brzo ce to da ode.....
[ gibanitza @ 06.02.2009. 11:57 ] @
Gledam sve one Pande koje sam obilazio kada sam bio u fazi kupovine kako još uvek stoje na svojim mestima... Stala im je prodaja tako da je sada fino vreme za jeftin pazar... Izgleda da sam se po običaju malo zaleteo...
[ mirorab @ 06.02.2009. 23:24 ] @
Ja ujutru idem u NS...
Nadam se da ću do sutra popodne jezditi...
Heh. odbrojavam već 3 dana...
Javljam sutra kako je prošlo

Nisi se zaleteo, ništa nije ukazivalo na ovaj 1-2. Mene je posao sprečio da jurnem, i da pazarim. U pravu si, ovi svi stoje gde su i bili.
[ kuntalo @ 13.02.2009. 20:02 ] @
Danas oko podneva, na znamenitom mestu u NS, kaparisana crvena Van Pandojla + 200EUR dodataka u vidu zadnjih sedista, zadnjih bocnih stakala, police i standardnih, putnickih vrata.

Svim Panda kolegama, starim i novim, hvala na ispunjenom zavetu sutnje.

THE SAGA CONTINUES!
[ rele r4 @ 13.02.2009. 20:28 ] @
Neka je sa srećom!!!
[ inspkluzo @ 13.02.2009. 22:19 ] @
Kuntalo jel to u pitanju reinkarnacija? Pozz!
[ roberto_s @ 14.02.2009. 08:42 ] @
> Kuntalo, je** te zavet cutanja! Na dupe sam hteo da progovorim, mislim
zaurlam.
SHEKY IS ON A ROAD AGEN!!!!!!
HIP-HIP-HURAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

Inspektore ,ha , ziv si. Jeste, reinkarnacija je u pitanju al' izgleda
crvena, znaci, ruznija, tuznija, bednija, bezvrednija!!!!
pozdrav svima
[ gibanitza @ 14.02.2009. 18:07 ] @
Kuntalo, čestitam!!!

Koliko sam shvatio iz Robertovog posta, do sada sam bio jedini sa crvenom Pandom?
[ inspkluzo @ 14.02.2009. 19:19 ] @
Roberto, mora'cemo da napravimo sastanak da se dogovorimo sta cemo sa crvenima! Poozzzz!
[ AcaDorcol @ 14.02.2009. 20:57 ] @
Sad ce Kuntalo ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=YB7wSWLiM5A
[ AcaDorcol @ 14.02.2009. 21:02 ] @
Sad ce Kuntalo ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=YB7wSWLiM5A
[ kuntalo @ 14.02.2009. 22:55 ] @
Eh da, imaju i jednu 4X4.
2002. 3200EUR.

3... 4... SAD!
[ salemfk @ 16.02.2009. 08:26 ] @
Citat:
gibanitza:
Koliko sam shvatio iz Robertovog posta, do sada sam bio jedini sa crvenom Pandom?

Ne sekiraj se. Ima nas crvenih vise nego belih!
[ mirorab @ 16.02.2009. 18:02 ] @
Crvena, na rados'... Nek je sa srećom, Kuntalo!

I moja je crvena (telekom italija 2003), i baš joj lepo stoji.
Kanda je prvo Pošta liferovala svoje (bele) a potom Telekom svoje (crvene). Možda treba očekivati neke zelene iz šumarskih gazdinstava krajem ove ili početkom sledeće godine? Te bi mogle biti 4x4...
Čim se sredim s vremenom i posvetim se Vatrenom zmaju usput ću ga i fotkati pa ga kačim na uvid.

Ako neko ima pri ruci uputstvo tipa "žica ili turpija, odlučite sami" za šrafljenje šarki zadnjeg sedišta za pod neka ga okači ili šibzne na PP. Tražio sam četvrtaste plastične žabice i samo su me belo gledali...
[ kuntalo @ 16.02.2009. 21:35 ] @
@mirorab:

Kolega, 'si Ti znao da na NS placu prodaju sedista, stakla i vrata? Izgleda da nikome sem mom kumu (koga sam poveo kao znalca- hvala kume!) u stvari i nije palo na pamet da pita...
[ mirorab @ 17.02.2009. 01:33 ] @
Saznao kad tamo dođoh, ponudili ljubazni domaćini (200e).
Sad sam ukačio malo vremena i listam prathodne postove na F i našao sam taj podatak o kompletu za prepravku na putnički u nekoliko navrata.
Uzeo sam zadnja sedišta, stakla, vrata BORDO boje jer nemade crvenih. I dalje u potrazi za načinom kako da zakačim šarke za pod, utvrdio da nemam jednu od brava kojima se kači naslon. Prolazeći kroz NS poslom (posle nekoliko dana) svratio i dobio bravu tako što je skinuo sa nekog drugog sedišta. Plastične žabice - ili kako se već zovu na zadnjem leptir staklu napukle, nemam kad da ih tražim (navodno pasuju od juga) jer se ne sastavljam sa životom od posla...
Ukratko, komplet je tu ali nekompletan, treba ga doobro pregledati, kao i auto. Rezervne ključeve smo nas dvojica tražili ceo sat, ali smo ih na kraju i našli, i rez plavi i master. Njih niko nije ljubazno ponudio, pitao sam sam, gotovo slučajno.
Imam utisak da ih prodaju ko na kilo, ako nema niko da se razume eto belaja.

Vatreni Zmaj tužno čeka ispred zgrade na parkingu da prođemo proceduru registracije, a ja se tešim da ćo do kraja (OVE) nedelje to i da odradim. Valjda. I da napišem sve šta i kako. I odradim servis. I okačim fotke. I ... (bem ti poso!!)


[ AcaDorcol @ 17.02.2009. 06:19 ] @
Mirorabe,

Samo polako. Nema zurbe.......Bice to sve OK.
Sto se tice kacenja zadnjeg sedista, imaju Robertovi postovi od ranije, i tamo je opisano kako se resava stvar sa zadnjom klupom, i jos neko je (ne mogu da se setim ko) pisao o provlacenju srafova zicom kroz postojece rupice....
U frci na poslu u narednih 20 dana..... ali ako nadjem te postove kopiracu u posebnu temu.....Montiranje zadnje klupe, il bolje neka se tema zove Prerada Vana u Putnicku.......

Pozz
[ gibanitza @ 17.02.2009. 07:05 ] @
Mirorabe super je što si dobio i rezervni ključ ušteda je oko 3500din - koliko su meni uzeli da mi naprave kopiju sa onog plavog... E sada da li su me odrali ne znam...
[ mirorab @ 18.02.2009. 14:04 ] @
Heh... Nisam dobio, NAŠAO sam ga.

Ortak i ja smo dobili par drvenih kutija u kojima su rez ključevi pandi i seija koje su prodali u NS u zadnjih 100 god. Potrebno je znati reg oznaku dok je bio u Italiji, staviti hiruršku masku, (ko nije alergičan na prašinu može i bez maske!), zavrnuti rukave i KOPAJ... Ortak i ja smo tražili sat vremena. I našli... Kesu sa masterom i još jednim plavim. Račun je da je bolje da spržimo tu kintu u kavani nego kod majstora za ključeve. Ili na 2 gume?! ili..............
Ako je još neko uzeo Pandu u NS a nije dobio rez ključeve, (a nije ih pravio..) možda mož' da proba?

@AcoDorcol - Roberto je okačio na temi Popravke - ODRŽAVANJE - uradi sam uputstvo za kačenje sedišta. Hvala svakako...


[Ovu poruku je menjao mirorab dana 19.02.2009. u 00:19 GMT+1]
[ Sixperience @ 15.06.2009. 15:44 ] @
Pozdrav svima,
otkrivam prednosti ovog auta i rado bih ga posedovao:)
Zna li ko koliko se trenutno uštedi dovoženjem auta iz inostranstva i koliko dugo još važe poreske olakšice?