[ stojmen @ 23.10.2008. 21:31 ] @
Imam vesmasinu Indesit WIDL106. Nastao je kvar u smislu da nece da izbacuje vodu. Na pocetku normalno primi vodu, motor se okrece, grejac radi. Kada bi trebalo da ispusti vodu do toga ne dolazi. Pomislio sam da je u pitanju pumpa za izbacivanje vode. Otvorio sam masinu i pumpu direktno povezao na 220V pri cemu ona normalno radi i sva voda iz bubnja izadje. Onda uzmem pa na konektorcicu koji ide na pumpu izmerim napon on je 220V, ali cim ga povezem na pumpu napon padne na 0V. Dajte pomozite ako imate ideju gde je kvar.
[ test1234 @ 29.11.2008. 09:44 ] @
Otislo ti relejce koje ukljucuje pumpu na samoj stampi.
[ Alexa01 @ 29.11.2008. 16:31 ] @
Proveri elektroventil (za primanje vode, da ne bude zabune!). Obicno su vezani redno. Desavalo se vec.
Javi sta si uradio.

Pozdrav.
[ Marko Enter @ 30.11.2008. 16:34 ] @
Da proveri i elektroventil , ali najpre ce biti ovo sto je test1234 rekao

pozdrav Marko
[ VASSS @ 30.11.2008. 20:52 ] @
Biće da je TEST 1234 u pravu.A elektoventil u ovom slučaju nema nikakve veze.Da je mašina sa klasičnim programatorom,moglo bi se desiti da mašina ne prima vodu(elektroventil)kad bi pumpa bila u prekidu(izgoren..).Bez ljutnje ALEXA01 očito da si pobrko lončiće.Aaaaaaaj zdravo.....
[ La_Mar @ 08.12.2008. 09:39 ] @
Da ne otvaram drugo pitanje kad vec imam isti modl masine. Naime, odavno mi se pokvarila ves masina/susilica Indesit widl106 a kvar se manifestuje sto kad umesto da okrece ves ona samo zatrese i stane a dok to radi ispusta neki cudan zvuk (poput pokvarenog usisivaca). Trazio sam servisere po Beogradu koji to mogu da srede ali su par njih konstatovali da se radi o elektronskom modulu i da se odlucim da li da se naruci taj deo koga kod nas nema ili da kupujem drugu masinu jer ce me slicno kostati. Iskombinovao sam da pozajmim drugu masinu te je to ostalo po strani do sada kada trebam da vratim ovu koju sada koristim.
Ko u Beogradu moze da popravi/zameni taj deo i koliko taj deo zaista kosta + ugradnja + dolazak...
Da ne bude reklamiranje na forumu (mozda nije dozvoljeno) mozete mi poslati odgovor i na
[email protected]
Unapred hvala!
[ andrejbeca @ 08.12.2008. 17:29 ] @
Kako moze elektronski modul da utice na tresenje ves masine ???
[ La_Mar @ 08.12.2008. 17:50 ] @
Mislim da se nisam lepo izrazio, kada treba da okrece ves ona ne
okrece vec samo zatrese bubanj kao da uhvati ubrzanje i onda stane,
usled svega toga bubanj se samo zatrese i onda stoji jedno 2 minuta pa
ponovo i tako do kraja programa. Znaci ne okrece ves vec ga
samozatrese i stane uz neki cudan zvuk zujanja.
[ La_Mar @ 08.12.2008. 22:09 ] @
Hajde ljudi, molim Vas, dajte neki servis. Vidim da su ljudi vec popravljali/menjali te module ali ja nemam kome da se obratim.
[ gti2 @ 08.12.2008. 22:13 ] @
Kod modula hoce da "ode" triak pa umesto sporog okretanja radi centrifuga levo-desno
[ test1234 @ 09.12.2008. 00:16 ] @
Otisao trijak ili spala spulna sa taho-a na motoru. Moze da se sredi`ali mora da ti pomogne ko je vec radio ,,vidl 106-126,,.
[ La_Mar @ 09.12.2008. 07:58 ] @
Znaci popravljivo? Jos samo da nadjem ko to moze da popravi
[ La_Mar @ 09.12.2008. 21:56 ] @
Nasao sam majstora, zamena modula + dolazak + ruke = 120E + godinu dana garancije. I kaze da ce verovatno trebati jos neke gume i creva da se zamene jer nije radila bar godinu dana ali to nije skupo. Cisto da se zna koliko kostaju ovakve popravke
[ zorpetus @ 18.01.2009. 22:46 ] @
I ja imam WIDL 106 i neki slican kvar.

Naime, prvo je krenula da prima vodu, a onda par sekundi nakon toga da izbacuje. Ali nije htela da vrti.

Nakon sto sam je otkacio sa struje preko noci (reko' mozda se zaglupela elektronika, naisao neki spike kroz mrezu... sta ja znam...) - i dalje ne radi, osim sto sada primi vodu ( i to primanje traje jedno 10-tak sekundi recimo), greje je i onda stane. Niti se okrece motor niti radi bilo sta drugo.

AKo se forsira izbacivanje vode (preko programatora) - to radi.

Kada se prebaci na program za centrifugu - cuje se ono "cak" kao da bi to trebala da radi, ali motor se ne vrti.



Otvorio sam onaj zadnji poklopac u nameri da pogledam da se nije nesto otkacilo (ipak to drmusa centrifuga) - ali sve mi deluje ok - i na svom mestu i nema korozije.

DA li to moze da bude samo kondezator za motor? Gde se on nalazi? Probao sam da skinem gornji poklopac ove masine ali nisam uspeo jer osim dva srafa sa zadnje strane koja drze taj poklopac, kao da ima i nesto s prednje (mozda su samo i zabice, ne znam) - ali nisam uspeo da vidim kako se do toga dolazi. :(

Ima li neko neki praktican savet? Kako da skinem poklopac makar?

Ili telefon/kontakt od nekog dobrog majstora za Indesit masine (moze i na private mail da ne bude reklama).


Hvala unapred!


[ gti2 @ 18.01.2009. 22:57 ] @
Zar ta masina nema kolektorski motor,bez kondenzatora?
[ zorpetus @ 19.01.2009. 06:49 ] @
Citat:
gti2: Zar ta masina nema kolektorski motor,bez kondenzatora?


Ne znam, sasvim je moguce. Voleo bi da imam neko servisno uputstvo za nju, ali ne uspeh da nadjem nista na netu.

Ili makar kontakt nekog dobrog majstora koji se razume u ovakve masine :)
[ test1234 @ 19.01.2009. 21:04 ] @
WIDL 106 radi tako sto sama dekodira svoje greske(blinkanje led dioda u tasterima i signalnoj sijalici za susac). S obzirom da sama nije prijavila nikakvu gresku a neradi ispravno verovatno je u pitanju kvar na samoj elektronici.

Gornji poklopac se skida tako sto kada skines ona dva srafa odpozadi, povuces poklopac malo energicnije na gore. postoji neka dascica koja je postavljena malo napred i ona koci glatko skidanje poklopca.

Motr ima cetkice i nema condenzator.

Moguce je da ti nesto nije u redu sa motorem, ali trebalo bi da prijavi gresku(blinksnje zelenih led tastera).

Mozda nisi dobro opisao kvar ili nisam razumeo?
[ zorpetus @ 20.01.2009. 12:23 ] @
Citat:
test1234: WIDL 106 radi tako sto sama dekodira svoje greske(blinkanje led dioda u tasterima i signalnoj sijalici za susac). S obzirom da sama nije prijavila nikakvu gresku a neradi ispravno verovatno je u pitanju kvar na samoj elektronici.

Gornji poklopac se skida tako sto kada skines ona dva srafa odpozadi, povuces poklopac malo energicnije na gore. postoji neka dascica koja je postavljena malo napred i ona koci glatko skidanje poklopca.

Motr ima cetkice i nema condenzator.

Moguce je da ti nesto nije u redu sa motorem, ali trebalo bi da prijavi gresku(blinksnje zelenih led tastera).

Mozda nisi dobro opisao kvar ili nisam razumeo?


U medjuvremenu sam "provalio" da se poklopac povlaci malo unazad (ka ledjima masine) pa onda kako ti kazes energicno na gore.
Interesantno je da je masina nakon sto je bila otkacena preko 24h sa struje nakon ponovog startovana pokrenula motor! Sve vise pocinjem da sumnjam da je usled kondezacije (ili nekog prelivanja vode iz onog oduska - zbog viska praska?) nesto od toga kanulo na elektroniku da je problem do neke mikrokorozije ili sl.

Skinucu to danas i dobro cu ocistiti kontkakte i naprskati s kontakt sprejom, pa cu javiti sta je na kraju ispalo.
[ zorpetus @ 21.01.2009. 13:06 ] @
Citat:
zorpetus:

Skinucu to danas i dobro cu ocistiti kontkakte i naprskati s kontakt sprejom, pa cu javiti sta je na kraju ispalo.


Skinuo kompjuter, ocistio kontakte dobro (vidi se da bilo kontakata s vodom - e sada, da li je kondezancija ili je izlazilo preko onog "oduska" gore, koji je sa iste strane kao i kompjuter !#$%&!!...), napskao kontakt sprejom, sacekao da se osusi, vratio nazad - i MASINA RADI! :-)

Koliko dugo - videcemo.
[ lakii011 @ 27.01.2009. 12:02 ] @
Posto u familiji posedujem Indesit Masinu WIDL 106, na kojoj je jednom crkla elektronika, gospodin koji je masinu popravljao mi je rekao da obratim paznju kad koristio programe 12 i 13 na kolicinu praska.
Srpski receno, kod sport programa i programa za patike se koristi minimalna kolicina praska (po njegovim recima 10x manje nego obicno pranje) to pise i u uputstvu, ali ja i moja majka retko citamo ono sitnim slovima :)
Osim te price majstor je rekao da je to vrh ves masina i da ako se na to obrati paznja sve drugo radi kao sat.
[ andrejbeca @ 27.01.2009. 21:47 ] @
Kod svih novijih masina prasak se dozira automatski,a ako
se uzmu u obzir danasnji koncetrovani praskovi,ne treba preterivati sa kolicinama.
Uglavnom je dovoljno pola merice!
[ lakii011 @ 28.01.2009. 15:34 ] @
Samo ne znam kako masina moze da dozira nakrljani prasak, t.j. ako ti sipas punu casicu kako masina moze da smanji ili kako vec da dozira automatski??
[ andrejbeca @ 28.01.2009. 21:16 ] @
Izbaci visak neiskoristen direktno u kanalizaciju sa sve enzimima,
koji su jako"dobrodosli" u EKo-sistem oklnog nam sveta.
A posto vidim,na drugoj temi ,da imas Ariston,koristi bolji prasak,
po mogucstvu sa Calgoon-om,i to samo pola merice na pun bubanj,
pa javi rezultate.
[ lakii011 @ 29.01.2009. 15:35 ] @
Ma ja imam ariston, i jako sam zadovoljan, moja majka ima ovaj indesit, i ona je jako zadovljna, a ono sto sam pisao o previse praska je istina, znaci svima koji imajo ovu ves masinu, porogram za patike i sport MINIMALNA kolicina praska do 10 x manja nego standard. A za ostale programe ko kako hoce!
[ gisha @ 17.04.2009. 00:22 ] @
Kupio sam Indesit WIDL 106 pre 18 meseci i evo vec skoro 6 meseci pri brzini od 1000 obrtaja ona mnogo trese i ponekad je nadjem na drugom kraju kupatila. Zvao sam servisera koji mi je navodno rekao da je problem oko nivelacije. Iznivelisao i otisao, ali masina i dalje trese i cini mi se da trese sve u levu stranu, a mozda i sumnjam da nije i neki lezaj u pitanju.

Da li neko moze da mi pomogne oko ovog problema?
[ Masinko @ 17.04.2009. 09:11 ] @
Sa jednog drugog foruma.

-------------

Ja imam vrlo loše iskustvo sa elektronikom Indesita iz te serije, recimo konkretno se sećam jednog nesretnog WIDL-a (pranje+sušenje). Sve je počelo kvarom na ploči koji sam uz dosta strpljnenja ipak uspeo da otklonim (ploča se grejala kod džeka gde su vodovi prema grejaču i progorela nekoliko štampanih veza). Kad sam to rešio, ljudi su mi priznali da su njima zbog sličnog problema već menjali kompletnu ploču u garantnom roku (posle oko godinu dana). Kad sam je ja tada popravio, mašina nije bila starija od 2 godine a već su se malo čuli ležaji na bubnju, malo krenula korozija oko posude za prašak, tunelka blago smežurana...

Kad, ne lezi vraže, eto njih opet posle par meseci. Ja već pizdim jer sam pri popravci baš bio pedantan, novi vodovi na ploči su sigurno jači od starih (iako estetski ne deluju baš lepo), svi džekovi sa kontaktima jačih struja (a i ostali) dobro su bili pritegnuti, mašina isprobana na grejanju 60°C, priključci se nisu grejali, nije bilo ni najmanjeg curenja (u stvari lažem, bilo je neko slabašno kapanje na slavini u zidu, i to sam sredio). Izlazim na teren, imam šta da vidim: mašina krene, a onda posle minut ili 2 pobrljavi. Pa onda drugi put krene, pobrljavi posle 10ak minuta. Tu sam je posle svake prijave greške restartovao, znači sigurno 10ak puta (izvučem iz zida i nakon 5-6s vratim) i uvek je posle toga krenula normalno. To bi trebalo da je to što se tiče resetovanja. Što se tiče kvara, opet je bilo šlusovanje na ploči samo malo dalje od onog mesta gde je već rađeno, ovaj put rešeno samo čišćenjem problematičnog mesta i zalivanjem epoksi-smolom. Nakon toga modul već izgleda kao ozbiljan hronični bolesknik, ali ipak radi, opet proba mašine na obostrano zadovoljstvo, svi zadovoljni i good bye do viđenja. Da, skrenuo sam im pažnju na vlagu u kupatilu, rekao da ne puštaju mašinu kad na zidovima primete kondenz, ali ko još uzima za ozbiljno majstora koji naplati 10-15€. U sebi misle (kao i većina): "ma to on nije dobro popravio prošli put, pa se vadi". Ne treba zaboraviti kako su svi naši ljudi rodjeni majstori (i fudbalski selektori) :roll:
I, naravno, pogađate, eto njih OPET posle 3-4 meseca, OPET ne radi. :m: :zid: Saberem se ipak nekako, izlazim na teren i... srećom odmah (bez vađenja) ugledam šlus na ploči između 2 pina jednog od onih malih konektora (najverovatnije opet zbog vlage) u gornjem delu modula (skroz druga strana od one servisirane). Ispratim žice, kad ono idu na jedan od ventila!?! A ja bio ubeđen da su ti mali džekovi samo za NTC sonde i birač programa na prednjoj masci, dakle niži napon. Ako se ne varam, mislim da postoji i propis koji nalaže minimalni razmak štampanih vodova ako su pod mrežnim naponom. A ovi vodovi kod tog malog džeka na razmaku, čini mi se, manjem od 1mm. Uzmem nitro, očistim to bez skidanja modula, al q...c, ne radi, nešto je ipak tom prigodom vrisnulo... E, tu mi već puca film, nisam hteo ni da ganjam šta je, vratim im pare od prethodnih popravki i uputim ih na ovlašteni servis, pa neka oni nabadaju novi modul i neka razmišljaju koliko će da izdrži. Oni verovatno mogu i da trebuju novi, kao još jednu reklamaciju, a ja mogu da se slikam ako novi vrisne, niko mi ga ne bi zamenio, a ovi bi mi je..li milu majku nakon svega. :!:

Dakle, moja lemilica WIDL modul više videti neće, to je sigurno! :---: Reći će neko, to je jedinstven slučaj lošeg rukovanja, što u principu i jeste, ali tako brate radi svaka treća mašina kod nas. Eto, pre neki dan sam menjao grejač na W105, zadnja strana mašine sva buđava (nema prozora, malo kupatilo i to prizemlje), pa ništa nije bilo modulu (on nema te malene džekove). E, da, ni tu nije bio potreban nikakav poseban reset, samo vađenje iz zida (i to ne duže od 10s) ;)
[ Vitus @ 24.05.2009. 09:32 ] @
Da ponovim citat:

"Skinuo kompjuter, ocistio kontakte dobro (vidi se da bilo kontakata s vodom - e sada, da li je kondezancija ili je izlazilo preko onog "oduska" gore, koji je sa iste strane kao i kompjuter !#$%&!!...), napskao kontakt sprejom, sacekao da se osusi, vratio nazad - i MASINA RADI! :-)"

Probao sam i ja ali :
MASINA NE RADI!

Dakle mora majstor ili modul...

Ako znate majstora ili neki predlog, molim odgovorite ovde ili na moj mejl [email protected]

HVALA
[ test1234 @ 01.06.2009. 11:58 ] @
Trenutno ovih ploca nema nigde ili su veoma retke, sama nova ploca kosta oko 9000 din. Jedino da se proba stara da se servisira.
[ test1234 @ 01.06.2009. 11:59 ] @
T

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 02.06.2009. u 11:12 GMT+1]
[ dr_mo @ 06.06.2010. 01:26 ] @
Imam problem! U pitanju je indesit-ova masina WIDL106. Kad ukljucim masinu na program za pranje belog vesa, ona normalno prima i vodu i prasak i normalno radi sve do jednog trenutka kada prestane da okrece bubanj i izbacuje vodu, nego samo greje! Napominjem da kada ukljucim druge programe, radi sasvim normalno! Moze li mi neko reci koji je kvar u pitanju, gde moze da se popravi i koja je cena? Hvala
[ ICEMAN77 @ 07.01.2011. 20:54 ] @
stampana ploca za indesit widl 106 kosta 70eur i moze se nabaviti
[ dandedan @ 10.01.2011. 23:36 ] @
Nakon dva promenjena grejaca u roku od nesto manje od dve godine,sad se javio i treci problem... Ukljucim masinu,povuce vodu i program se zaustavi. Kakav kvar je u pitanju?
[ gti2 @ 11.01.2011. 15:40 ] @
Za.eban :) Da li blinkaju neke diode?
[ serviser1989 @ 20.01.2011. 14:36 ] @
Samo prima i izbacuje vodu kvar na elektronici tj modulu.
[ dragacevac78 @ 25.01.2011. 17:41 ] @
Takodje imam problem sa setanjem masine po kupatilu,u levu stranu po ceo metar se pomeri na centrifugi 500 obrtaja.Dolazio je majstor dok je bila u garanciji,zevao , nesto gledao i nista nije uradio(izgovori razni,uravnjaj masinu,nije bilo dovoljno vesa,mozda ti crevo zapusilo...).
Uzeo normalno kupon kao ovlasceni serviser,kasnije vidim da je napisao da je menjao pumpu....................... a nasa masina i dalje seta ,al nece na svim programima..
Ima li ko slican slucaj a da je resio...unapred hvala.
[ dragacevac78 @ 25.01.2011. 17:45 ] @
Da li si resio problem, jer i ja imam isti.
[ test1234 @ 27.01.2011. 11:42 ] @
Zameni amortizere i stavi 4Kg suvog vesa pa probaj na 1000 rpm.Proveri nosace amortizera a i nozice kod ove masine stradaju, stavi neke jace pa da vidimo. Proveri i odvod vode, odnosno pumpu. Hoce i tezak neocedjen ves da krene u centrifugu pa da lupa i skace.
[ Bane101 @ 19.02.2011. 13:44 ] @
Pozdrav svima,imam problem sa Indesit-om WIDL 106ex konkretno na modulu. Kada sam ga otvorio primetio sam da je jedan tranzistor izgoreo,e sad nasao sam na netu semu veze ali ne mogu nikako da iskopam semu komponenti na tom mudulu.Evo i slika,nije isti model modula ali sam obelezio na slici na koji tranzistor mislim.
[ test1234 @ 20.02.2011. 11:48 ] @
A sta nece da radi, sta blinka?
[ Bane101 @ 20.02.2011. 17:01 ] @
kad se ukljuci onda pocne da blinka crvena sijalica od bravice vrata.otvorio sam bravicu da je proverim i koliko sam primetio ispravna je ali ne odradjuje tj ne izbaci jezicak koji zakljucava vrata.posle sam skinuo modul cisto vizuelno da proverim da nema nesto izgorelo i nadjem taj tranzistor koji sam obelezio na slici.
[ gti2 @ 20.02.2011. 20:20 ] @
To je BTB16
[ Bane101 @ 20.02.2011. 21:45 ] @
ok taj triak BTB16 njega vidim i on nije stradao barem se ne vidi ali cu i njega zamenuti,pored tog triaka ima i cini mi se da je to varistor njegove oznake su 05 K275 i on je dobio sigurno. problem je taj tranzistor iza triaka slabije se vidi na slici .

onake na stampanoj ploci su im:

Q9 je taj izgoreli tranzistor i zanima me oznaka

RV4 je varistor 05 K275

Q14 je triak BTB16
[ gti2 @ 21.02.2011. 10:37 ] @
Q9 je Z0607,triak bravice
[ Bane101 @ 21.02.2011. 12:25 ] @
Hvala svima na pomoci,javljam kasnije rezultate
[ Bane101 @ 18.03.2011. 21:16 ] @
Samo da javim da sam zamenio sva tri elementa i masina fercera kao nova!!!
[ T.NINO @ 03.06.2011. 22:52 ] @
moja masina je indesit 126s modul je slican kao na slici koju je postavio bane a i kvar je slican izgleda da se tu sve vrti oko triaka q9 i q14 samo sto je kod mene i stampa nagorela oko njih to sam resio zamenio sam q14 kod mene je bt138 ali ovaj mali triak q9 nemogu da nadjem na njemu pise acs1 ajd pomagajte znali neko koja je zamena
[ brka79 @ 04.06.2011. 08:18 ] @
Za indesit masine, postoji jedan uredjaj koji dijagnostira kvar. I taj uredjaj ima jedan decko u BG-u. U ponedeljak javljam tel. Mislim da uredjaj moze i da se naruci. Za sve servisere je to veoma dobar alat. Moras da posedujes tel sa windows platformom, cini mi se da mora da bude 6.5, bluetoot koji se spaja na džek, koji se ubode u masinu. Kada posedujete odgovarajuci softer sa tim uredjajem mozete da dijagnostirate kvar, vidite u kom ciklusu je masina stala, koliko je sati radila i naravno koji se kvar desio na masini. Ako je u pitanju programiranje masine mozete i to. :) Super stvarcica i sve to kosta negde oko 400-500 e.
[ T.NINO @ 04.06.2011. 11:58 ] @
malo da pojasnim kako je sve pocelo

a sve jepocelo ovako posle zavrsetka pranja masina nije mogla da se otvori iskljucio sam je iz struje i bimetal na bravici je otkljucao ali posle toga nista nije radilo
a na bravici uvek dolazi stalna struja odnosno na grejacu nema veze dali je dugme ukljuceno ili iskljuceno kad sam pogledao modul video sam nagorelu stampu oko triaka q14 i q9 to sam popravio zamenio q14(BT138) a q9(acs1) nisam nasao ukljucio sam masinu i ona pocne da radi primi vodu radi neko vreme i stane svako novo ukljucivanje radi sve krace
[ T.NINO @ 05.06.2011. 09:22 ] @
Citat:
gti2: Q9 je Z0607,triak bravice

mislim da kod mene nije taj poisto na modulu ima pet Z0607 (Q10, Q11,.....)
[ dragacevac78 @ 07.06.2011. 20:10 ] @
Rešio sam privremeno problem ,nadam se i trajno,uravnjao sam mašinu koliko se to moglo, napunio mašinu i stavio ispod nogara od penastih patosnica koje se koriste u kupatilu dule podmetače i to za sad funkcioniše, mašina ne mrda i to bolje stoji kad je centrifuga na 1000 obrtaja.
[ busank @ 01.08.2011. 09:29 ] @
Moja mašina je WIDL 126

Od pre neki dan staje u radu, ne znam tačno gde, na kojem programu i lampice na prednjoj ploči blinkaju.

1 i 3 idući sa leva na desno i naravno, lampica za uključenje.

Šta bi to moglo da bude ?
[ T.NINO @ 07.08.2011. 21:22 ] @
to je greska f10 nesto je vezano za nivostat i za gejac proveri konekcije
[ herakle68 @ 08.08.2011. 12:31 ] @
Pozdrav!
Kod mene na Indesit widl 106 desio se sledeci problem:
Prilikom pranja sportske opreme(2 para patika) masina nije izbacila vodu
i skroz se ugasila.Nijedna lampica ne svetli.Istekao sam je iz struje i ponovo ustekao
ali opet isto.Pritiskom na Power dugme i na Reset ne reaguje.Proverio sam i uticnicu-
ima struje.Vodu sam morao da ispustim dole na filteru.Da li je neko imao slican problem
i u cemu bi mogao da bude problem pre nego sto pozovem majstora?Hvala!
[ ludidzora28 @ 29.12.2011. 23:20 ] @
Citat:
herakle68: Imam problem! U pitanju je indesit-ova masina WIDL106. Kad ukljucim masinu na program za pranje belog vesa, ona normalno prima i vodu i prasak i normalno radi sve do jednog trenutka kada prestane da okrece bubanj i izbacuje vodu, nego samo greje! Napominjem da kada ukljucim druge programe, radi sasvim normalno! Moze li mi neko reci koji je kvar u pitanju, gde moze da se popravi i koja je cena? Hvala


Isti promblem imam i ja, znaci stane i samo kuva, i kuva, i kuva... Para izlazi sa svih strana i masina je sva vrela... Predlog?
[ ivan_sim @ 30.12.2011. 02:48 ] @
ntc senzor
[ ludidzora28 @ 30.12.2011. 08:01 ] @
A on se nalazi... Odma iznad grejaca?
[ ludidzora28 @ 02.01.2012. 12:02 ] @
Evo ovako... Kao prvo srecan svima nova godina...

A kao drugo, juce se javio jos jedan slucaj sa masinom. Prenje sarenog vesa na 60c, u nekom trenutku pocnu da blinkaju dve desne lampice na masini i ona za vrata, samo ona brze blinka. Uz malo googlanja sam saznao greska F03, znaci NTC, samo sto je do sada prala sareni a sad vise ni njega nece. Merio sam onaj za susenje i ima vrednost oko 30k dok ovaj iznad grejaca, ako je to on, ima svega 1.2-1.3k. Onda sam skontao da kada krene da ukljuci grejac, sa NTC-a dobije informaciju da je temperatura vec blizu 90c (oko 1k, zar ne?) i onda izbaci gresku, prima vodu i radi ventilator od susenja, samo on bez grejaca, pretpostavnjam da pokusava da ohladi ves??? E sad kad ga potopim u vrelu vodu ima oko 900ohm, ali me ond azanima sto nije gasio grejac na belom vesu, tj na 90c??? Mozda je prosli put davao vece vrednosti a ovaj put manje? Moguce?

I evo slike da se uverim da je to to...

[ Shoyo LM @ 02.01.2012. 17:06 ] @
Definitivno je on, otpor mora biti mnogo veći.
[ ludidzora28 @ 05.01.2012. 19:14 ] @
Zamenjen NTC i radi masina... Jeee... Samo je od Gorenje, tako pise na ambalazi, ali je isti, i ima kok 20K na sobnoj temperaturi. Jedino sto ga nisam lepio, samo sam ocistio gumu i ubacio ga, prvo se prao sareni na 40c i pustila je kap vode tu, posle je isao beli i kad je zavrsila sa njim bilo je suvo. Nadam se da ce biti OK...
[ brusnica @ 01.03.2012. 19:17 ] @
dragi moji sapatnici ,kupili smo proizvod s fabrickom greskom i u svakoj normalnoj zemlji bi imali zamenu ,lose projektovanog i izvedenog modula , besplatno . ne bi se zamajavali : te visak praska u programu za patike ,te triac , npn ili pnp tranzistor, te vlaga u kupatilu (zamisli !) ... 15 000 rsd za popravku loseg proizvoda i izvesnost da ce se kvar ponoviti ,zaista , frustrira !
[ test1234 @ 01.03.2012. 21:47 ] @
Jel sport program?
[ resicemoproblem @ 24.12.2012. 20:32 ] @
Citat:
Bane101:
Pozdrav svima,imam problem sa Indesit-om WIDL 106ex konkretno na modulu. Kada sam ga otvorio primetio sam da je jedan tranzistor izgoreo,e sad nasao sam na netu semu veze ali ne mogu nikako da iskopam semu komponenti na tom mudulu.Evo i slika,nije isti model modula ali sam obelezio na slici na koji tranzistor mislim.





[ ludidzora28 @ 24.10.2015. 18:05 ] @
Da zivnem malo temu. evo mene opet sa malo "ozbiljnijom" problemom. Naime masina stala u sred programa, i sad kad se ukljuci u struju, izabere se program, pritisnem start i samo zakljuca vrata i nista vise. Nista ne blinka, sam osvetli lampica od izabranog programa. Neki predlog? Ja sam sumnjao na bravu jer nece da upali lampicu "katanac", ali ispitao sam je i ispravna je, zakljucava i dok je zakljucana prespojeni su kontakti. jel moze biti nesto na ploci da ne registruje da je brava zakljucana?



[Ovu poruku je menjao ludidzora28 dana 24.10.2015. u 20:26 GMT+1]
[ test1234 @ 24.10.2015. 20:46 ] @
Prekontrolisi relee i prelazak stampe sa jedne Strane na drugu.
[ ludidzora28 @ 25.10.2015. 16:35 ] @
Nista... isto se ponasa. Zamenio sam relej koji po stampi ima veze sa bravom, sa nekim drugim na ploci, cini mi se od ventilatora susenja, i nista. Znaci samo svetli izabrani program, zakljuca vrata i nece da upali lampicu da su vrata zakljucana. Probao sam i da prespojim bravicu i opet nista, proverio zice od brave do ploce i one su OK. Men isve lici da ne dobija signal da je zakljucana ali da bar hoce neku gresku da izbaci.
[ test1234 @ 25.10.2015. 16:41 ] @
Moguce da je gornja ploca.
[ ludidzora28 @ 25.10.2015. 17:35 ] @
Nasao sam sta je... Proklete cetkice! Dobra neka ta samodijagnostika na ovoj masini...
[ test1234 @ 25.10.2015. 18:51 ] @
Pa ti rece da nece da se resetuje.
[ ludidzora28 @ 26.10.2015. 10:22 ] @
Nije htela ali dok sam otkucao post i sisao u kupatiolo odlucila je da hoce da se resetuje ali je opet sve bilo isto. Ali sad opet problem, kad je ukljucim u struju trepnu gore sve lampice a vam olevo samo od susenja i to je to. Cetkice su bile 100% jer su potrosene do kraja, i juce kad sam ih skinuo i vratio proradila je. Skinem ih opet, odem jutros kupim nove, zamenim i sad se desava ovo. Znaci ne verujem... Sad sve gledam da nisam nesto zeznuo ali nisam imao sta.
[ test1234 @ 26.10.2015. 10:47 ] @
Da nisei zaboravio da nataknes buksne na cetkice?
[ ludidzora28 @ 26.10.2015. 11:07 ] @
Ma nisam, stavljeene su... svaki konektor sam proverio 100 puta. Skidao sam i gornju plocu, bio je malo prljav jedan kontakt na stampi, ocisceno i opet nista...
[ ludidzora28 @ 27.10.2015. 05:42 ] @
Niko nema neki predlog? Ako je do ploce jer ce pre biti gornja ili donja ili je do neceg treceg? Ali samo ne mogu da verujem da sam cacnuo cetkice, skinu ih i vrati i radila je normalno, tj. pocela da prima vodu pa sam je ugasio da motor ne bi vrtio jer su cetkice jedva doticale kolektor. Stavim nove, nista drugo ne pipnem i eto ti belaja jos veceg nego pre. Da li moze imati veze senzor broja obrtaja motora? Posto su njegove zice zakacene na jedan nosac cetkice pa su malo "teze", da je nisam pokidao, mada ne bi rekao, nije bas toliko tesko islo... a i kondam da jeste sigurno se ne bi ovako ponasala nego bi izbacila neku gresku kad bi motor poceo da vrti.
[ test1234 @ 27.10.2015. 08:07 ] @
Deluje mi da je gornja ploca ali ona tesko/retko moze da se popravi, ja recimo imam pri sebi jednu ispavnu i samo je prikacim a posle gledam sta je sa njom. Mada i njih ima vise modela kao i donjih i medjusobno se ne "gadjaju".
[ ludidzora28 @ 28.10.2015. 18:50 ] @
Evo reseno... Jeste bila gornja ploca, ali samo Of/Off taster na njoj. E sad, ja sam njega "razradio" malo sa kontakt sprejom ali odreaguje nekad iz prve, nekad iz treceg puta... Isto tako zeza i za broj obrtaja centrifuge, njega treba jace stisnuti. Inace nije ni koriscen do sad nego sam sad hteo da je stavim na 500 obrtaja da cetkice malo legnu, jer je motor malo "cvilio" na vecim obratajima i ako sam cetkice lepo vodenom smirglom doterao da nalezu celom povrsinom na kolektor... Uglavnom sad opet pere ves, samo da izmenjam te tastere i milina, nadam se. :D
[ sax6 @ 26.02.2017. 01:26 ] @
Ljudi izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih ali meni treba pomoc ako je neko raspolozen oko koriscenja nisu mi jasne neke stvari, musko sam pa ne zamerite ako su glupa pitanja, do sada nisam prao na ovu ves masinu...

1. Kada se ukljuci u struju i ukljuci na dugme za paljenje a vrata masine su zatvorena lampica treba da treperi ili da sija ?
2. Kako se kontrolisu obrti centrifuge to mi dibidus nije jasno, kako da smanjim na 500, to jest ne znam uopste na koliko sada radi, ono radi ali nemam pojma na koliko, uglavnom nisam pritiskao ono dugme za centrifugu ?
3. 12 program sport to jest patike, maksimalno 2 para... kaze ''hladno pranje, bez deterdzenta, pranje, ispiranje i blaga centrifuga'', ovo mi nije jasno kako da operem prljave patike samo sa vodom a bez deterdzenta, pa ovo mogu da potopim u koriti i to je to... ? Da li mogu patike da se operu na nekom drugom programu sa deterdzentom ?
4. Susenje se ukljucuje na pocetku ( kad i sve drugo ) ili tek kada masina opere pa se ukljuci susenje ?
5. Ima nekih stvari tipa :
''Za programe 9 ne prelaziti kolicinu rublja od 3.5kg'' ili ''Za program 13 savetuje se maksimalni teret od 2kg rublja''
Ono treba covek da nosi uputstvo kada pokrece masinu i da dobro pazi sta radi, da li je ovo stvarno toliko bitno ?

Izvinjavam se, ali eto ako moze neko da pomogne, mozda je ovo presmesno sto ja pitam, ali ja nemam pojma kako ovo funkcionise.
[ test1234 @ 26.02.2017. 08:20 ] @
Nikako ne uključuj sport program, proizvodjaceva preporuka.


https://m.youtube.com/watch?v=X9zx8mjwsoI

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 26.02.2017. u 09:36 GMT+1]
[ sax6 @ 26.02.2017. 17:21 ] @
Ok, iz videa je jasno da lampica treba da treperi, obrte centrifuge sam provalio, znaci sto bi rekli difolt je 1000 na dugme se smanjuje na 500.

Ajde ne koristiti sport program ali koji onda program je preporucljiv za patike na kom ste vi prali ostali ?
[ test1234 @ 26.02.2017. 18:36 ] @
Bilo koji od 30*C sa sto više nekakvih starih ali čistih krpa, (za patike).
[ sax6 @ 03.03.2017. 18:19 ] @
Isao sam 40 4 nema sta drugo.

Nego primetio sam jednu cudnu stvar sasvim slucajno... Prikom centrifuge poceo onaj lim sto se pricvrscuje sa zadnje strane masine sfarcicima da landara jako i lupa u pocetku pa se kasnije smiri ( jer jedan srafcic nije dobro stegnut ), i ja onako prstom na njega kad udari me struja. Ja ponovim par puta vidim na svakom od srafcica udara struja a na lim nista... I sacekam ja da masina zavrsi i ono da trepti lampica i opet kad opet udara...

Ono sto mi pada na pamet uticnica gde je prikljucena masina je ravna to jest nema one kontakte za uzemljenje ili kako se vec zovu pa da nije to potencionalni problem ?
[ test1234 @ 03.03.2017. 18:36 ] @
Napravi privremeno uzemljenje sa česme za mašinu. Uzmi žicu 2.5 mm2 pa premosti sa česme na mašinu, samo za probu.
[ sax6 @ 03.03.2017. 19:07 ] @
Pa lakse me izadje da uzmem od komsije produzni od 10-15 m i da ubodem u uticnicu u kojoj imam uzemljenje... ? Sto se tice zice, trenutno imam samo neku polucelicnu u parcicima po 1 m.
[ sax6 @ 05.03.2017. 21:02 ] @
Probao sam jeste do uticnice, rasturio sam je i video da uopste iz kabla nema trece zice koja je za uzemljenje... To je inace jedina uticnica u kuci u kojoj nema uzemljenje iz nekog razloga ni sam ne znam kog, dupla je.

Treba mi pomoc nekog strucnog, imam samo jednu opciju a to je da na tu uticnicu prikacim sve...
Da li je mnogo da na jednoj uticnici bude ves masina, zamrzivac onaj manji 60x60, racunar, monitor, pojacalo, zvucnici ( 2x 120W ), dva rutera ?

Ja kontam da jeste.
[ test1234 @ 06.03.2017. 08:03 ] @
Po pravilu trebalo bi tri posebne uticnice i tri posebna osigurača, veš mašina 16A, zamrzivač 10A i ostalo na jednu uticnicu od 6A.


E sad......
[ sax6 @ 06.03.2017. 19:27 ] @
Nista, rasteretio sam kupio sam pruduzni kabl i zaposlio udaljenu uticnicu sa uzemljenjem tako da je sada kao pre samo sto ne drma struja ko luda. Masina i zamrzivac na jednoj a racunar i ovo ostalo na drugoj. Sad kad masina radi neka zamrzivac malo odmara i to je to :).
[ sax6 @ 29.05.2017. 13:54 ] @
Zna li neko gde mogu da se pronadju znacenja za greske na ovoj masini ?

Nasao sam ovo : http://www.indesitservice.co.u.../washing-machines/error-codes/

Ali mi to nista ne znaci buduci da ovo sto trepti na masini ne znam kako da povezem sa ovim F kodovima.

Uglavnom trepti mi negde negde posle pranja kada dodje ispiranje ili centrifuga tu negde, zakuca i trepte sve tri obelezene :




Sumnjam da je nesto oko pumpe pa ako neko zna da protumaci ili gde mogu da se nadju znacenja ovih treptanja na masini posto u uputstvu nema nista oko toga ?
[ test1234 @ 29.05.2017. 19:23 ] @
F 5


Pressure switch jammed on full

Check for overfoaming evidence - can trip pressure switch
Check for blockages in pressure switch hose
Check wiring to level sensor
Check pressure switch is not defective
Water inlet valve locked open
[ sax6 @ 29.05.2017. 20:55 ] @
Auh, ovome se nisam nadao pozvacu majstora onda pa neka pogleda, hvala.
[ sax6 @ 30.05.2017. 00:19 ] @
Brljao nesto onako da vidim posto nemam pojma sta je ovo i slucajno nadjem video gde covek objasnjava ove kodove sta su i gde su te moguce greske koje se prikazuju :

https://www.youtube.com/watch?v=aud14I0Zu9M

Kad otvorio i imam sta i da vidim :





Sutra cu da pustim da vidim da li je problem resen.
[ aleks71 @ 16.07.2020. 19:41 ] @
Prvi put pisem na nekom forumu pa se unapred izvinjavam ako sam nesto pogresila.Imam indesit WIXXL86.Nije htela da izbacuje vodu niti u radu niti kada prebacim na program za to.Muz proverio pumpu,radi,modul (ako se tako zove ona dole ploca)bio kod majstora i kada smo je hteli vratiti moja pametnica od muza ne zna kako su bili kablici povezani.Nesto je povezao ali masina opet ne izbacuje vodu.Pitanje je da li je do te ploce,modula opet ili je nesto drugo ili da ubijem muza .Salim se naravno ali ne znam da li moze pogresno povezivanje da izazove isti problem?
[ Living Light @ 16.07.2020. 20:17 ] @
1) Taj ko je popravljao plocu,
mora da ima semu od te ploce,
i da sve ostalo simulira,
da bi mogao kod kuce da
radi sa plocom.

2) Muz ne verujem da je mogao da pogresi
prilikom vracanja kablova,
jer konektori bi trebalo da su tako napravljuženi,
ne mozes bilo sta bilo gde da prikljucis.

Pumpu za vodu ukljucuje ili rele,
a cesce elektronika.

Kako je muz proverio pumpu,
bez ploce?
[ test1234 @ 17.07.2020. 00:35 ] @
To je ono, malo radi malo neradi. Kad je skineš i priključiš na 220V, ona radi. Kad je vratiš na mašinu ona neće. Verovatno treba da se postavi nova pumpa. Ako sve ostalo radi. Ako radi motor, nije pomešao kablove, pumpa je na istom džeku sa motorom.
[ aleks71 @ 18.07.2020. 15:37 ] @
Citat:
Living Light:
1) Taj ko je popravljao plocu,
mora da ima semu od te ploce,
i da sve ostalo simulira,
da bi mogao kod kuce da
radi sa plocom.

2) Muz ne verujem da je mogao da pogresi
prilikom vracanja kablova,
jer konektori bi trebalo da su tako napravljuženi,
ne mozes bilo sta bilo gde da prikljucis.

Pumpu za vodu ukljucuje ili rele,
a cesce elektronika.

Kako je muz proverio pumpu,
bez ploce?

Povezao je pumpu kablom na struju i radi. Bilo je jedno mesto prazno a drugo ne pa nije znao tj zaboravio gde je bilo povezano.Povezao je danas ponovo i pustili smo je da radi ali je zavarnicio jedan deo pa nismo dalje proveravali nista.Na tom delu pise PLCF S 247270300. Kada je skinuo jedan deo je bukvalno izgoreo.Sada imam problem da nadjem taj deo. Vi verovatno znate sta je to,ja sam samo ovu oznaku procitala u jednoj prodavnici i rekli su mi da se to vise ne proizvodi.A da,plocu je ako sam dobro shvatila popravljao neki majstor za tv i pc :)



[Ovu poruku je menjao aleks71 dana 18.07.2020. u 16:55 GMT+1]
[ Living Light @ 18.07.2020. 19:54 ] @
"Povezao je danas ponovo i pustili smo je da radi ali je zavarnicio jedan deo pa nismo dalje proveravali nista."

Karmbol koji umete da napravite,
zahteva nekog iz "Vise poznavanja PCB".

Ocogledno da je cela teb:
- "Podvala i zezancija",
Domacine, aj demanuj,
ako nisam u pravu!Bilo bi dobro,
da se takvim mahinacijama NE služite.

To nije Lekovito!
[ test1234 @ 18.07.2020. 22:26 ] @
@aleks71

Taj deo što ti je zavarničio nije nešto naročito bitan. Možeš slobodno da ga odsečeš i da žice koje ti ostanu direktno spojiš, imaš u dovodnom kablu tri i iz mašine ti takodje dolaze tri. Da se nebi maltretirai osdscite taj deo i skini izolaciju sa kabla jedno 10 cm i stavi ga blizu kablova koji su ostali slobodni posle izbacivanja tok izgorelog dela pa sve to slikaj i postavi ovde pa ćemo ti objasniti kako da povežete, ako neznate.
[ aleks71 @ 19.07.2020. 19:44 ] @
Nisam stigla da porocitam pre nego je ovaj moj resio opet da ..majstorise.. :) Ocistio je sve ono i kaze da je promenio jednu buksnu,sve povezao ali opet nece da izbacuje vodu.Kada dodje do tog dela samo vrti bubanj Bez prestaka u jednom smeru.Na programu za izbacivanje vode takodje ne radi.Cakne kao kada se recimo cuje da menja funkciju ili se nesto pokrece ali pumpa ne krene sa radom.Kada raskaci pumpu i poveze na kabal strujni izbaci vodu.Verovatno mi tu plocu tzv majstor nije resio zar ne?!
[ Living Light @ 19.07.2020. 21:24 ] @
Verovatno se pumpa ukljucuje preko trijaka.

To je jedna elektronka komponenta na ploci.

Za test, mozete da prikljucite neku jako slabu sijalicu,
na primer onu iz rerne 10 Wati/230V,
i to direktno na izvode motora.

To se zove paralelna veza.

Pa kad dodje vreme da se ukljuci pumpa, onda ta sijalica
mora da svetli punim sjajem, kau i u rerni.

Nemojte ni slucajno neku jacu sijalicu da koristite.
jer ce da crkne element koji ukljucuje pumpu.


Ako sijalica sveli punim sjajem,
a pumpa stoji ili se muci,
menjajte pumpu za vodu --oda menjaj pumpu.

Ako sijalica ckilji, ili u opste ne sveti,
onda ke kvar na ploci.

I pazite na struju,
sve je to pod fazom,
kao i ploca, svugde udara struja.

Ne dirajte ama bas nista rukama,
dok je masina ukljucena u steker.

pOz
[ test1234 @ 20.07.2020. 04:01 ] @
Pod obavezno izbacite onaj deo što ste slikali, ali pod obavezno... pa posle toga isprobajte program samo za izbacivanje vode, prvo na prazno a posle sa vodom.

Pumpu pogoni rele.
[ aleks71 @ 20.07.2020. 07:32 ] @
[ aleks71 @ 21.07.2020. 20:06 ] @
Evo me opet.Ovaj put da vam se zahvalim na pomoci i prosto da zatvorim ovu pricu.Skinuli smo i onaj deo sto je goreo ali opet nije htela pumpa da se ukljuci.Na kraju sam se iznervirala i pozvala ipak ponovo servis.Prica je sledeca ako mozda nekome pomogne sta znam.Posto smo ,,radili bubanj,, pre izvesnog vremena (secen pa lepljen) voda je negde curkala ali vremenom napravila stetu na elektronici.I konektor na pumpi je goreo i onda se valjda sve lancano samo sirilo.Kvar je i dalje na elektronici ali nisam htela ponovo da placam popravku koja bi bila pet do sedam hiljada.A ne bi resila problem jer je masina stara a bubanj ne mogu da nadjem drugi jer je ovo masina radjena za britansko trziste.Mada mi je prvenstveno ulaganje u nju besmisleno.A nazovi majstora kog sam platila za popravku el ploce jedino da izudaram sta znam :) .Momak iz servisa kaze da vidi da jeste nesto radjeno ali nista vise od toga ne moze da mi kaze.Eto!Jos jednom hvala svima na trudu i pomoci