[ jusjak @ 23.11.2008. 22:31 ] @
Koliko prosecno prelazi zadnja guma na Piaggio Liberty-u ili slicnom motociklu, naravno samo gruba procena ili licno iskustvo.
Potrebno mi je da procenim koliko mi je presao motocikl, kojeg sam uzeo polovnog, i u kilometar sat bas ne verujem previse. Nasao sam da je zadnja guma proizvedena 2000 godine, kada i motocikl, a sada je poprilicno celava.

Hvala!
[ vladd @ 24.11.2008. 11:37 ] @
Zadnja guma obicno traje duplo duze od prednje, zbog nacina kocenja. Mislim da je tesko odrediti i pribliznu kilometrazu, na osnovu gume, posto je moguce da je motor preopterecivan, da guma nije propisno napumpana..
Moguce je da je skinuta bolja guma zbog prodaje, i data nekome pajtosu...

U svakom slucaju, dosta "ekvivalentnih" kilometara, mozda i skuter nije presao 20kkm, ali je maltretiran...los prodavac..

Poz.
[ jusjak @ 24.11.2008. 16:46 ] @
Hvala na odgovoru.

Svestan sam nemogucnosti da se preko gume bilo sta preciznije odredi, ali ako stavimo po strani sve drugo kao sto su izmena gume pred samu prodaju, mislio sam na veoma grubu procenu tipa: nije ni 5000km ali nije ni 35000km. Da li postoji bilo sta drugo sto bi moglo da oda pravu kilometrazu (naravno veoma pribliznu)? Uzgred kod mene na satu stoji 9700km. Mozda bih mogao tako neke cinjenice da prislonim uz pricu prodavca, pa da izvedem neki zakljucak...

Poz
[ vladd @ 24.11.2008. 17:40 ] @
Otprilike tako, 15-20kkm. Mozes da pogledas nosace motora, nosace amortizera, lezajeve u volanu, ali to sve zahteva malo vise otvaranja skutera. Razni oslonci se habaju, pa mozda preko njih odredis nivo raubovanja.

Poz.
[ jusjak @ 24.11.2008. 21:28 ] @
Hvala, pogledacu sta od toga, kada budem sredjivao motocikl.

Poz.