[ Potrošnja @ 03.03.2009. 10:54 ] @
Klima Samsung Inverter AQ12-FAX (sa kompresor i ventilator ne radi kada se klima upali).Izvršili smo zamjenu elektronike posle zamjene klima je radila.Kada se ponovo upalila posle toga opet se isto dešavalo.Nema zaštite na motoru a sa plinom 410R je sve uredu...
[ frigo servis bata @ 03.03.2009. 23:04 ] @
Kad se iskljuci iz struje kabal pa posle par minuta ukljuci,da li proradi?
[ Potrošnja @ 04.03.2009. 07:33 ] @
Ništa se ne dešava........sve je isto

[Ovu poruku je menjao Potrošnja dana 04.03.2009. u 08:44 GMT+1]
[ frigo servis bata @ 04.03.2009. 17:54 ] @
Pazi ovako,ja sa Samsungom nemam bas mnogo iskustva(sa obicnim da)sa invertorom ne(par komada montirano),ali sta moze da bude?Sonde ili elektronika koju si vec menjao.Moze da bude gas u pitanju,ali ako si je resetovao i nece....?Da nije problem do napona?Uzemljenje?Ne znam sta vise da ti kazem.Ne znam da li ima na spoljnoj ploci dijagnostiku?Da li si je probao na hladjenje(zagrejes sondu)?
[ Potrošnja @ 05.03.2009. 07:26 ] @
Napon je ok.Sada uopšte neće da krene ni u modu hlađjenja ni modu grijanja.Plin je uredu..
[ ZDRAVKO T @ 05.03.2009. 17:55 ] @
Prijatelju tu klimu nisam radijo a svejedno može se koja o tome reći.Prvo par pitanja:
koja je elektronika menjana unutarnja ili vanjska
šta se događa na displeju ima li kakve indikacije erora ili blinkanja.
Ako je sve upaljeno a klima ne starta mislim da je elektronika od pogona kompresora mada mislim da bi možda mogao biti i osigurač na elektronici vanjske jedinice ako ga ima provjeri ga.
[ ivan_sim @ 05.03.2009. 19:35 ] @
Pitanje: da li klima prijavljuje neku gresku blinkanjem jer mislim da ovaj model nema displej?

Kada se ukljuci klima da greje da li unutrasnja bilo sta radi ili ceka u nedogled?

Ako je osigurac neispravan onda klima nakon minute prijavi gresku.

Moje misljenje je da je u pitanju spoljasnja jedinica tj. elektronika.
[ ilke21 @ 01.10.2014. 16:14 ] @
Da malo osvjezim temu,problem sa gore navedenom klimom,unutrasnja jedinica radi,vanjska nece da krene.Par puta je pomoglo da se iskljuci iz uticnice i ponovo ukljuci,ali sad ni to ne pomaze.Rele u unutrasnjoj jedinici "cakne",pusti napon par sekundi i opet izbaci.Svjietle gornja zelena lampica i crvena lampica "turbo".Izvadio sam elektroniku vanjske jedinice,prelemio par hladnih lemova ali bez rezultata.Da li joj treba reset ili sta vec?
[ boree @ 01.10.2014. 18:06 ] @
freon kako stoji ? to isto radi i kad nema dovoljno freona
[ majstor u pokusaju @ 04.10.2014. 16:18 ] @
12.5 bara.