[ OCC78 @ 16.03.2009. 22:01 ] @
Imam klima uredjaj frozzini kfr-35GW/A....non stop radi i radi.U momentu kad sam htio izbrisati prasinu, osjetim da ne duva kako treba. Tamo gdje je duva-
lijeva strana duva 10%,
u sredini nista,
desna strana duva 100%
sta je u pitanju?
Hvala unaprijed!
[ gti2 @ 16.03.2009. 22:04 ] @
Pri iskljucenom uredjaju,treba pogledati u kakvom je stanju turbina.Krilce rucno otvoriti i baterijskom lampom osvetliti turbinu da se bolje vidi.Ako je prljava,ne gine joj komplet rastavljanje.Da li su filteri cisti?
[ OCC78 @ 16.03.2009. 22:18 ] @
evo sad sam provjerio jest turbina strasno prljava...a filter sam ocistio prije 7dana-to uvijek odrzavam svaki mjesec...kako mogu ocistiti turbinu?Hvala unaprijed!!!
[ gti2 @ 16.03.2009. 22:28 ] @
Za prvu pomoc,mozes da je ocistis cetkom.Nista detaljnije necu da savetujem jer bi taj deo posla(vadjenej turbine) trebalo da uradi neko sa iskustvom.To nije jednostavno uraditi,a rizikuje se lomljenje plastike i bakarnih cevi ako to radi neko nestrucan.Pozdrav
[ OCC78 @ 16.03.2009. 22:34 ] @
Puno Ti hvala na brz odgovor---ja cu pokusati malo da ocistim sam preko kompresora i malo preko usisivaca,a ako se situacija ne popravi zvat cu strucnjaka.Hvala jos jednom!!!
[ gti2 @ 16.03.2009. 22:45 ] @
Kompresorskim izduvavanjem moze da se napravi samo jos gore stanje,a to je da se prljavstina sa turbine zalepi na zadnju stranu isparivaca i onda eto pravog belaja.Usisivac nece uraditi puno.Dosta cesto sam na poslu prinudjen da perem turbinu pomocu pumpe visokog pritiska kad vruca voda u kombinaciji sa cetkom ne moze da zavrsi posao do kraja.Servis klime je oko 20e.Za te pare se dobija cist i tehnicki proveren uredjaj.
[ OCC78 @ 16.03.2009. 23:01 ] @
Aha tako znaci...bas Ti puno hvala...zvat cu majstora da mi to uradi, uopste nije skupo. Hvala jos jednom!!!!