[ sloksik @ 04.04.2009. 22:31 ] @
U lokalu je bila montirana klima , *(spoljna jedinica je montirana vislje od unutrasnje), jednom prilikom zapalio se rostilj i od prevelike temperature istopila se plastika na unutrasnjoj jedinici. Hteo sam to da zamenim i kupio sam novi klima uredjaj i mislio sam da to sve montiram na postojecu instalaciju posto su cevi duzine nekih 6m. Kada sam odsekao cevi na unutrasnjoj jedinici, pocelo je da curi ulje iz cevi.
Pitanje ?
Kako sada da ispraznim to ulje iz cevi , da li to uopste trebam da radim, da li ce to ulje da smeta kada napunim sistem freonom( r 22), Kada izvakumiram instalaciju,hoce li to ulje izaci,i koliko je potrebno da isteram cevi iznad kompresora da mi se ovo ne bi ponovilo(ovo sa uljem).
[ Pajapatak @ 04.04.2009. 23:55 ] @
Isperi cevi freonom 11 ili Azotom.
Moras da napravis sifon za ulje ako ti je spoljnja jedinica vislja.
Ako ti nije jasno sta treba da uradis onda pozovi nekog ko je strucan da ti to odradi.
[ frigo servis bata @ 05.04.2009. 00:18 ] @
Sve to kako je Pajapatak rekao uz mali komentar.Klima i rostilj ne idu zajedno....!!
[ sloksik @ 05.04.2009. 21:06 ] @
A kako, koje i koliko ulja da dospem u spoljnu jedinicu koju sam skinuo, da bi eventualno opet mogao da je pustim u rad ,a da ne prouzrokujem crkavanje kompresora

[ Pajapatak @ 06.04.2009. 00:37 ] @
Pa namensko ulje za te kompresore u zavisnosti koji je freon u pitanju.
Ako ti treba nova unutrasnja i to ima.