[ simac @ 11.04.2009. 20:28 ] @
Pozdrav svima na forumu. Vozim MZ-250 i nemam nekih posebnih zamerki. Medjutim kao i sve stvari u zivotu uvek se dese onda kada ne treba, nakon sto sam sipao gorivo na BP i hteo da startujem svog streetfighter-a, kurbla je pocela da ide u prazno bez ikakvog otpora i tako u nedogled. Na kraju ni sam ne znam kako i zasto je "proradila" i sada pali normalno. Ali sta ako pocne opet? I kad? Ako neko od Vas zna o cemu se radi ili je imao slican problem voleo bih da mi to javi. Hvala unapred.
[ vladd @ 12.04.2009. 11:34 ] @
Ako je bio pregrejan motor, mozda se zupcanik malo odmakao od uzubljene caure, odnosno caura nije mogla da pridje zupcaniku pri kurblanju i da pokrene zupcanik prve brzine.

Skidanje i provera mehanizma kurblanja nije mali posao (a nije ni veliki), ali se mora pazljivo rastaviti , srediti i jos pazljivij sastaviti.
Uz zamenu dihtunga dekla, i ulja, naravno.

A mozes posmatrati kada ce se ponoviti problem(ako je pregrejan motor), pa prilagoditi koriscenje do neke vece popravke..pa u kompletu..

Poz
[ simac @ 12.04.2009. 20:59 ] @
Zahvaljujem se Vladd na iscrpnom odgovoru. Pozdrav
[ Horvat I @ 12.04.2009. 21:22 ] @
A na kraju krajeva jos uvek imas gur-gur
[ štampar @ 19.05.2009. 21:58 ] @
Ja imao sličan problem pre 20 godina a lek je bio da malo kucnem čekićem osovinu kurble i ona proradi,dobro ti je odgovorio vladd,nije veliki posao anije ni mali,zavisi kolko iskustva imaš...Na mom MZ problem sam rešio trajno tako što sam zamenio ceo mehanizam od kurble